
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 жовтня 2018 р. справа № 2040/6645/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Шляхової О.М., розглянувши в місті Харкові, в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду в порядку письмового провадження справу за позовом Державної екологічної інспекції у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "МЕГА-ТРЕЙД" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державна екологічна інспекція у Харківській області, звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд: застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до ТОВ "ТК "Мега-Трейд" у вигляді повного зупинення роботи джерел утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розташованих за адресою: м. Харків, вул. 23- го Серпня, 33 А, а саме від: ПКО-ЭЛ-5 Піч ротаційна для хліба 8.43 Е; ПКО-ЭЛ- 5 вбудована духовка ЕLЕСТRОLUХ ЕОВ55450АХ; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна НАUSМАRК ІС-YLO2В; ПКО-ЭЛ-5 вбудована духовка ЕLЕСТRОLUХ ОРЕВ2500; ПКО- ЭЛ-5 Піч пароконвектомат RАТІОNАL SELF Cooking Center SСС201; ПКО-ЭЛ-5 Шафа розтоїчна Рігоn L912; ПКО-ЭЛ-5 Макароноварка 7МЕ220 ІNОКSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна НЕNDI WОК 239766; ПКО-ЭЛ-5 Термостат SIRМАN SOFTCOOKER S GN 1/1; ПКО-ЭЛ-5 Поверхня для смаження 71Е100 хромована ІNOKSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита електрична ІNО-7КЕ300 ІNOKSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна 3-комфорочна 710*445*110; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна 4-комфорочна 365*445*110; ПКО-ЭЛ-5 Пароконвектомат INОХ ХЕVС 0711; ПКО-ЭЛ-5 Гриль для курей INSТА.ROZ.Е.14В; ПКО-ЭЛ-5 Піч для піци Е34/А; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна ПІ-4/5,5 НS700*700*850; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна ПІ-4/5,5 НS700*700*850; Пароконвектомат UNОХ ХЕVС- 0511-ЕIR до отримання ТОВ «ТК «МЕЕА-ТРЕЙД» відповідного дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами на зазначені джерела шляхом опломбування (опечатування) вказаного Державною екологічною інспекцією у Харківській області.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що за результатами позапланової перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів ТОВ "Торгова компанія "МЕГА-ТРЕЙД" складено акт, в якому відображено, що дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами в порядку ст.10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» ТОВ "ВІАЛ-МАРКЕТ" не отримано на наступні джерела утворення викидів, які розташовані за адресою: м. Харків, вул. 23- го Серпня, 33 А, а саме: ПКО-ЭЛ-5 Піч ротаційна для хліба 8.43 Е; ПКО-ЭЛ- 5 вбудована духовка ЕLЕСТRОLUХ ЕОВ55450АХ; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна НАUSМАRК ІС-YLO2В; ПКО-ЭЛ-5 вбудована духовка ЕLЕСТRОLUХ ОРЕВ2500; ПКО- ЭЛ-5 Піч пароконвектомат RАТІОNАL SELF Cooking Center SСС201; ПКО-ЭЛ-5 Шафа розтоїчна Рігоn L912; ПКО-ЭЛ-5 Макароноварка 7МЕ220 ІNОКSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна НЕNDI WОК 239766; ПКО-ЭЛ-5 Термостат SIRМАN SOFTCOOKER S GN 1/1; ПКО-ЭЛ-5 Поверхня для смаження 71Е100 хромована ІNOKSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита електрична ІNО-7КЕ300 ІNOKSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна 3-комфорочна 710*445*110; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна 4-комфорочна 365*445*110; ПКО-ЭЛ-5 Пароконвектомат INОХ ХЕVС 0711; ПКО-ЭЛ-5 Гриль для курей INSТА.ROZ.Е.14В; ПКО-ЭЛ-5 Піч для піци Е34/А; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна ПІ-4/5,5 НS700*700*850; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна ПІ-4/5,5 НS700*700*850; Пароконвектомат UNОХ ХЕVС- 0511-ЕIR що, в свою чергу, є підставою для застосування санкцій за порушення вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо повноваження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, а саме: повне зупинення роботи джерел утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розташованих за вказаною адресою. З метою усунення порушень виявлених під час здійснення перевірки, винесено припис від 14.05.2018, яким зобов'язано керівника підприємства відповідача отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, проте у строки встановлені приписом дій на усунення або припинення порушення у сфері охорони природного середовища вчинено не було.
Відповідач проти позову заперечував, від директора ТОВ "Торгова компанія "МЕГА-ТРЕЙД" - М.Є. Соловйова, через канцелярію суду надійшли письмові заперечення на позов, в яких представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими, оскільки обладнання, що стало підставою для спірних правовідносин, на підставі договору від 27.07.2018 передано в оренду строком на один рік ОСОБА_2 На день підписання акту приймання - передачі обладнання, останнє вже знаходилось за адресою АДРЕСА_1. Також представник відповідача зазначив, що 27.07.2018 між відповідачем та ТОВ «ТД Павлопольський» укладено додаткову угоду до договору оренди приміщення від 14.11.2017, відповідно до якої вказаний договір оренди приміщення було достроково розірвано, а приміщення передано орендодавцю, що підтверджується актом приймання - передачі приміщення від27.07.2018. Таким чином, відповідач на час звернення до суду позивачем не володів обладнанням, та не був орендарем вказаного приміщення.
Позивач у судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Через канцелярію суду 25.10.2018 надав заяву, в якій просив розглянути справу за відсутності представника інспекції.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Через канцелярію суду 25.10.2018 надав заяву, в якій просив розглянути справу за наявними у матеріалах справи доказами, у письмовому провадженні.
Враховуючи неявку представника відповідача та третьої особи та розумний строк розгляду справи, з огляду на те, що питання, зазначені у частині другій статті 180 КАС України, вирішені, судом прийнято рішення про подальший розгляд та вирішення справи у порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.9 ст. 205 КАС України, суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
Суд дослідив та оцінив наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, встановив наступне.
Судом встановлено, що ТОВ "Торгова компанія "МЕГА-ТРЕЙД" зареєстровано як юридична особа.
На виконання наказу Державної екологічної інспекції у Харківській області від 24.10.2018 №321/01-04 (а.с.10-11) та направлення на перевірку від 24.10.2018 (а.с.12) посадовими особами Державної екологічної інспекції у Харківській області проведено позапланову перевірку ТОВ "Торгова компанія "МЕГА-ТРЕЙД", що знаходиться за адресою м. Харків, вул. 23 Серпня, 33-А.
За результатами проведеної перевірки складено акт №321/01-04/02-09, в якому встановлено, що ТОВ "Торгова компанія "МЕГА-ТРЕЙД"за адресою: м. Харків, вул. 23 Серпня, 33-А, використовує наступне обладнання, а саме: ПКО-ЭЛ-5 Піч ротаційна для хліба 8.43 Е; ПКО-ЭЛ- 5 вбудована духовка ЕLЕСТRОLUХ ЕОВ55450АХ; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна НАUSМАRК ІС-YLO2В; ПКО-ЭЛ-5 вбудована духовка ЕLЕСТRОLUХ ОРЕВ2500; ПКО- ЭЛ-5 Піч пароконвектомат RАТІОNАL SELF Cooking Center SСС201; ПКО-ЭЛ-5 Шафа розтоїчна Рігоn L912; ПКО-ЭЛ-5 Макароноварка 7МЕ220 ІNОКSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна НЕNDI WОК 239766; ПКО-ЭЛ-5 Термостат SIRМАN SOFTCOOKER S GN 1/1; ПКО-ЭЛ-5 Поверхня для смаження 71Е100 хромована ІNOKSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита електрична ІNО-7КЕ300 ІNOKSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна 3-комфорочна 710*445*110; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна 4-комфорочна 365*445*110; ПКО-ЭЛ-5 Пароконвектомат INОХ ХЕVС 0711; ПКО-ЭЛ-5 Гриль для курей INSТА.ROZ.Е.14В; ПКО-ЭЛ-5 Піч для піци Е34/А; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна ПІ-4/5,5 НS700*700*850; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна ПІ-4/5,5 НS700*700*850; Пароконвектомат UNОХ ХЕVС- 0511-ЕIR.
Зазначене обладнання є джерелами утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Також контролюючим органом зазначено, що приміщення обладнано центральною витяжною системою, а також значна кількість зазначеного устаткування обладнана окремою витяжною системою (фотоматеріали додаються), внаслідок роботи обладнання через витяжну систему здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, у зв'язку з чим джерелами викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, є витяжні системи. Під час натурного обстеження обладнання знаходилось в робочому стані. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від зазначених джерел утворення викидів здійснюються за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами. (а.с. 13-26)
Вказаний акт вручено представнику ТОВ "Торгова компанія "МЕГА-ТРЕЙД", що підтверджується особистим підписом останнього (а.с.26).
На підставі висновків акту планової перевірки Державної екологічної інспекції у Харківській області складено припис з вимогами про усунення порушень.
Вказаний припис вручено представнику відповідача, що підтверджується матеріалами справи.
По суті спірних правовідносин, суд зазначає наступне.
Відповідно до положень ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого указом Президента України від 13.04.2011 р. №454/2011, Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України.
Згідно п. 1 Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 04.11.2011 р. №429 (далі за текстом - Положення) Державна екологічна інспекція в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Держекоінспекція) є територіальним органом Державної екологічної інспекції України, який діє у складі Держекоінспекції України і їй підпорядковується.
На підставі п. 4.2 Положення, Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами-нерезидентами вимог природоохоронного законодавства.
Державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства суб'єктами господарювання під час здійснення ними господарської діяльності, Держекоінспекція здійснює на підставі Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.09.2008 № 464 "Порядок організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства", зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 січня 2009 р. за № 18/16034 (надалі Порядок ).
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (надалі Закон № 877) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходи державного нагляду (контролю) це планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Частиною 1 ст. 5 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", визначено, що державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають: навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і не використовувані в економіці в даний період (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти та інші природні комплекси.
Відповідно до ст. 10 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані: здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо; вживати заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин і зменшення впливу фізичних факторів; забезпечувати безперебійну ефективну роботу і підтримання у справному стані споруд, устаткування та апаратури для очищення викидів і зменшення рівнів впливу фізичних та біологічних факторів; здійснювати контроль за обсягом і складом забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, і рівнями фізичного впливу та вести їх постійний облік; заздалегідь розробляти спеціальні заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і вживати заходів для ліквідації причин, наслідків забруднення атмосферного повітря; забезпечувати здійснення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин стаціонарних і пересувних джерел та ефективності роботи газоочисних установок; забезпечувати розроблення методик виконання вимірювань, що враховують специфічні умови викиду забруднюючих речовин; використовувати метрологічно атестовані методики виконання вимірювань і повірені засоби вимірювальної техніки для визначення параметрів газопиловогопотоку і концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі та викидах стаціонарних і пересувних джерел; здійснювати контроль за проектуванням, будівництвом і експлуатацією споруд, устаткування та апаратури для очищення газопилового потоку від забруднюючих речовин і зниження впливу фізичних та біологічних факторів, оснащення їх засобами вимірювальної техніки, необхідними для постійного контролю за ефективністю очищення, дотриманням нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів та інших вимог законодавства в галузі охорони атмосферного повітря; своєчасно і в повному обсязі сплачувати екологічний податок. Виконання заходів щодо охорони атмосферного повітря не повинно призводити до забруднення ґрунтів, вод та інших природних об'єктів.
За приписами ст. 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я.
Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
За змістом ч. 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.
Відповідно до положень ст. 12 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", господарська чи інші види діяльності, пов'язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, обладнання, що визначено контролюючим органом, як джерела утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме: ПКО-ЭЛ-5 Піч ротаційна для хліба 8.43 Е; ПКО-ЭЛ- 5 вбудована духовка ЕLЕСТRОLUХ ЕОВ55450АХ; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна НАUSМАRК ІС-YLO2В; ПКО-ЭЛ-5 вбудована духовка ЕLЕСТRОLUХ ОРЕВ2500; ПКО- ЭЛ-5 Піч пароконвектомат RАТІОNАL SELF Cooking Center SСС201; ПКО-ЭЛ-5 Шафа розтоїчна Рігоn L912; ПКО-ЭЛ-5 Макароноварка 7МЕ220 ІNОКSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна НЕNDI WОК 239766; ПКО-ЭЛ-5 Термостат SIRМАN SOFTCOOKER S GN 1/1; ПКО-ЭЛ-5 Поверхня для смаження 71Е100 хромована ІNOKSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита електрична ІNО-7КЕ300 ІNOKSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна 3-комфорочна 710*445*110; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна 4-комфорочна 365*445*110; ПКО-ЭЛ-5 Пароконвектомат INОХ ХЕVС 0711; ПКО-ЭЛ-5 Гриль для курей INSТА.ROZ.Е.14В; ПКО-ЭЛ-5 Піч для піци Е34/А; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна ПІ-4/5,5 НS700*700*850; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна ПІ-4/5,5 НS700*700*850; Пароконвектомат UNОХ ХЕVС- 0511-ЕIR, на підставі договору оренди обладнання від 27.07.2018 передано в оренду строком на один рік ОСОБА_2, що також підтверджується актом приймання - передачі обладнання (а.с.47-56).
Також на підтвердження відсутності у користуванні відповідача приміщення за адресою м.Харків, вул. 23 Серпня, 33-А, відповідачем до матеріалів справи надано додаткову угоду від 27.07.2018 до договору оренди приміщення від 14.11.2017, яка укладена між відповідачем та ТОВ «ТД Павлівський». Вказаною додатковою угодою визначено термін дії договору, а саме: викладеного п. 2.1 договору оренди від 14.11.2017 в наступній редакції: "Вказаний договір вступає в силу з моменту його підписання та діє до 27 липня 2018 року».
Таким чином, відповідач на час розгляду справи не є користувачем вказаного приміщення за адресою м. Харків, вул. 23 Серпня, 33-А, яке зазначено у позовних вимогах як приміщення, в якому розташовані джерела утворення викидів. Також на час розгляду справи, з огляду на акт приймання - передачі обладнання, відсутні докази використання відповідачем джерел утворення викидів.
З огляду на викладене відсутні підстави для застосування заходів реагування у сфері охорони атмосферного повітря щодо вказаних у позовних вимогах джерел утворення викидів за вказаною адресою.
Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Частина 1 статті 71 КАС України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову, оскільки відсутні підстави для застосування судом заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи джерел утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розташованих за адресою: м Харків м. Харків, вул. 23 Серпня, 33-А, а саме: ПКО-ЭЛ-5 Піч ротаційна для хліба 8.43 Е; ПКО-ЭЛ- 5 вбудована духовка ЕLЕСТRОLUХ ЕОВ55450АХ; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна НАUSМАRК ІС-YLO2В; ПКО-ЭЛ-5 вбудована духовка ЕLЕСТRОLUХ ОРЕВ2500; ПКО- ЭЛ-5 Піч пароконвектомат RАТІОNАL SELF Cooking Center SСС201; ПКО-ЭЛ-5 Шафа розтоїчна Рігоn L912; ПКО-ЭЛ-5 Макароноварка 7МЕ220 ІNОКSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна НЕNDI WОК 239766; ПКО-ЭЛ-5 Термостат SIRМАN SOFTCOOKER S GN 1/1; ПКО-ЭЛ-5 Поверхня для смаження 71Е100 хромована ІNOKSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита електрична ІNО-7КЕ300 ІNOKSAN; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна 3-комфорочна 710*445*110; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна 4-комфорочна 365*445*110; ПКО-ЭЛ-5 Пароконвектомат INОХ ХЕVС 0711; ПКО-ЭЛ-5 Гриль для курей INSТА.ROZ.Е.14В; ПКО-ЭЛ-5 Піч для піци Е34/А; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна ПІ-4/5,5 НS700*700*850; ПКО-ЭЛ-5 Плита індукційна ПІ-4/5,5 НS700*700*850; Пароконвектомат UNОХ ХЕVС- 0511-ЕIR.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову Державної екологічної інспекції у Харківській області (код ЄДРПОУ 37999518; 61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 1 під., 2 пов.), до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "МЕГА-ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 38157537, 61010, м. Харків, провул. Донецький, б. 18) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи, як передбачено п.15 Перехідних положень КАС України; після початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи - безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення виготовлено 26 жовтня 2018 року.
Суддя Шляхова О.М.