Ухвала суду № 77411898, 26.10.2018, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.10.2018
Номер справи
1840/3552/18
Номер документу
77411898
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua

У Х В А Л А

"26" жовтня 2018 р. Справа № 1840/3552/18

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Павлічек В.О. розглянувши матеріали справи № 1840/3552/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату, в якій просить:

- визнати неправомірними дії Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області щодо неправомірного зменшення максимального розміру пенсії та Сумського обласного військкомату щодо неправомірного скасування додаткових видів грошового забезпечення;

- зобов'язати Сумський обласний військкомат скласти довідку про грошове забезпечення ОСОБА_2 у строгій відповідності до ст. 43 закону України і наказів МО України станом на 01.01.2018 року (з всіма додатковими видами грошового забезпечення) та передати її до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області;

- зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_2 у строгій відповідності до цієї довідки з 01.01.2018 року та з визначенням максимального розміру пенсії 90 % грошового забезпечення.

Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що у квітні 2018 року Головним управлінням Пенсійного фонду України у Сумській області було здійснено перерахунок пенсії позивача. При цьому набутий ним її максимальний відсотковий розмір 90 %, був безпідставно зменшений до 70% відповідних сум грошового забезпечення. Крім того позивач зазначає, що для перерахунку пенсії позивача, військкомат передав нову довідку відповідно постанови КМУ № 103, якою фактично встановлено новий склад грошового забезпечення, а саме, безпідставно скасовано щомісячні додаткові види грошового забезпечення. Таким чином дана довідка не відповідає вимогам ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Позивач вважає, що такими діями відповідачі обмежили його конституційні права на пенсію.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 03.10.2018 року відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та встановлено відповідачам 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

На виконання зазначеної ухвали представником Сумського обласного військового комісаріату подано до суду відзив, в якому проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні, зазначивши, що форма, зміст та порядок видачі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій затверджені Порядком № 45, який прийнятий відповідно до частини четвертої ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а не ст. 43 цього Закону - для здійснення перерахунку вже призначених пенсій. При цьому Сумський обласний військовий комісаріат не наділений повноваженнями змінювати, вносити або доповнювати вищевказану довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, не передбаченими у ній видами грошового забезпечення. А отже Сумський обласний військовий комісаріат як уповноважений орган, при складенні довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача, діяв у межах повноважень та у спосіб, передбачений законодавством України (а.с. 33-34).

22.10.2018 року до канцелярії суду від позивача надійшла відповідь на відзив Сумського обласного військового комісаріату, в якому зазначено, що постановою Кабміну № 103 збільшено тільки розміри основних видів грошового забезпечення (посадовий оклад, військове звання та вислуга років), а всі інші додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував відповідно ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та наказі МО України № 260 від 11.06.2008 і від 26.06.2018 років (про склад грошового забезпечення військовослужбовців) не скасовувались. Також звернув увагу, що наказ МО України № 260 від 26.06.2018 року було віддано після постанови КМУ № 103. Отже, додаткові види, грошового забезпечення не скасовані, тому повинні бути включені до довідки про склад грошового забезпечення кожного військовослужбовця. Крім того позивач зазначив, що військкоматом застосовано постанову Кабміну № 45 не по призначенню, оскільки ця постанова призначена для встановлення тільки порядку взаємодії між Міністерством оборони та Пенсійним фондом, а не встановлення «свого» (нового) складу грошового забезпечення, який вже встановлений уповноваженими органами держави, що зафіксовано в ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і змінювати його ніхто не має права, в тому числі і Кабмін (а.с. 37).

Згодом, представником Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області було також подано до суду відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні, зазначивши, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" за № 103 від 21.02.2018 року позивачу було проведено перерахунок пенсії. При цьому відповідно до діючої на час перерахунку пенсії норми Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", максимальний розмір пенсії позивача не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а відтак відсутні правові підстави для їх розрахунку в розмірі 90 відсотків (а.с. 42-44).

Вирішуючи питання про необхідність розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, суд виходить з наступного.

Згідно з приписами статті 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Таким чином, враховуючи обсяг та характер наданих доказів, якими учасники справи підтверджують свої доводи та заперечення, з метою забезпечення повного, об'єктивного та всебічного дослідження обставин справи, суд на підставі ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за необхідне проводити подальший розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 171, 181КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Призначити справу до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін на 07.11.2018 року о 10-30. Розгляд справи відбудеться в залі судового засідання Сумського окружного адміністративного суду за адресою: вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, каб. 206.

2. В судове засідання викликати учасників справи.

3. Роз'яснити учасникам справи, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України на веб-сторінці http://adm.su.court.gov.ua/sud1870/.

4. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.О. Павлічек