
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2018 року ЛуцькСправа № 0340/1489/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Денисюка Р.С.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області, позивач) звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1, відповідач) про стягнення фінансових санкцій в розмірі 6800,00 грн.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 31.08.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та відповідно до приписів статей 12, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше (а.с. 1).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками ГУ ДФС у Волинській області 07.11.2017 проведено фактичну перевірку магазину, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює торгівельну діяльність відповідач, про що складено акт від 07.11.2017 № 03/212/40-01/НОМЕР_1. Перевіркою встановлено порушення відповідачем законодавства про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а саме: продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці без наявності документа, що засвідчує статус суб'єкта громадського харчування.
На підставі акта перевірки прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 05.05.2018 №000536-40, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн.
Оскільки відповідач не сплатила суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просить стягнути з відповідача 6800,00 грн. фінансових санкцій в примусовому порядку.
Копія ухвали суду про відкриття провадження у справі від 31.08.2018 була вручена відповідачу 03.09.2018, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 29). Однак відзиву на позов та клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у встановлений судом строк відповідач не подавав, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути та вирішити справу в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення з огляду на таке.
Судом встановлено, що працівниками ГУ ДФС у Волинській області на підставі наказу про проведення фактичної перевірки від 02.11.2017 № 3275, направлень на перевірку від 02.11.2017 № 601, № 602 було проведено фактичну перевірку з питань дотримання вимог Податкового кодексу України, Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших нормативно-правових актів, які регулюють ліцензування, виробництво, обіг, зберігання спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів господарської одиниці - магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює торгівельну діяльність відповідач, про що складено акт від 07.11.2017 № 03/212/40-01/НОМЕР_1 (а.с. 5-8).
Перевіркою встановлено факт продажу алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці без наявності документа, що засвідчує статус закладу громадського харчування, а саме: в магазині відповідачем було реалізовано на розлив для споживання на місці 2 по 200 мл та 1 по 100 мл горілки марки «Зелений день» на суму 86,00 грн., чим порушено вимоги статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
З пояснень продавця магазину ОСОБА_2 від 07.11.2017 слідує, що документ, який засвідчує статус громадського харчування не може надати, оскільки такі документи можливо знаходяться у підприємця (а.с. 9).
На запит ГУ ДФС у Волинській області від 27.12.2017 за № 13714/10/03-20-40-01-20 щодо відповідності магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 вимогам закладу громадського харчування (ресторанного господарства) Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області листом від 11.01.2018 № 02.02-08/166 повідомило, що підприємець ОСОБА_1, яка здійснює господарську діяльність у вищевказаному магазині в Державному реєстрі потужностей операторів ринку харчових продуктів зареєстрована як заклад роздрібної торгівлі (а.с. 10, 10 зворот).
На підставі матеріалів перевірки, рішенням начальника ГУ ДФС у Волинській області від 05.05.2018 № 000536-40 до ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6800,00 грн. - продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці суб'єктом господарювання, що не має статусу суб'єкта господарювання громадського харчування (а. с. 12).
Копія даного рішення була надіслана відповідачу супровідним листом від 07.05.2018 вих. №1662/ФОП/03-20-40-01-20 із роз'яснення порядку його оскарження, порядку та строків сплати фінансових санкцій (а. с.11).
Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій від 05.05.2018 № 000536-40 ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувала. Відтак, таке рішення у встановленому порядку не скасоване та не виконане відповідачем в повному обсязі протягом 30 днів з дня вручення його копії.
Відповідно до статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.
Абзацом десятим частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень.
Згідно із частиною п'ятою статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790, визначено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Рішення про застосування фінансових санкцій у встановленому порядку відповідачем не оскаржене, не скасоване та не виконане в повному обсязі протягом 30 днів з дня вручення його копії.
Відтак, оскільки рішення про застосування фінансових санкцій від 05.05.2018 № 000536-40 є чинним, відповідачем добровільно фінансові санкції у повному обсязі не сплачено, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 243-246, 255, 295, пунктом 15.5 частини першої розділу VII "Перехідні положення" КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь місцевого бюджету заборгованість з фінансових санкцій у розмірі 6800,00 грн. (шість тисяч вісімсот гривень 00 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Позивач: Головне управління ДФС у Волинській області (43010, Волинська обл., м. Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ 39400859).
Відповідач: фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (45100, Волинська обл., Рожищенський р-н, с. Раймісто, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1).
Суддя Р.С. Денисюк