Постанова № 7740668, 04.02.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.02.2010
Номер справи
2а-6293/09/2370
Номер документу
7740668
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

4 лютого 2010 року Справа № 2а-6293/09/2370

11 год. 25 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Кульчицького С.О.,

при секретарі Руденко Ю,В.,

за участю:

представника позивача Павленко М.В. (за довіреністю),

відповідача Курдюкова Д.Г. (за посадою),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до приватного підприємства «Шрек» про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Черкаси звернулась до суду з адміністративним позовом до ПП «Шрек» про стягнення 5876 грн. 41 коп. податкового боргу.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідач, в порушення Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, невчасно та не в повному обсязі сплачує податки та збори, внаслідок чого виник податковий борг в сумі 5876 грн. 41 коп.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив позов задовольнити.

Представник відповідача позовні вимоги визнав повністю, проти задоволення позову не заперечував.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

ПП «Шрек» зареєстроване як юридична особа 24.09.2002 року, ідентифікаційний номер 32180534.

Позивач в обґрунтування своєї позиції посилається на ст. 11 Закону України "Про систему оподаткування", відповідно до якої відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.

Крім того, представник позивача в судовому засіданні пояснив, що на момент розгляду адміністративної справи у відповідача існує податковий борг перед бюджетом по податку на прибуток в сумі 9 грн. 92 коп., по податку на додану вартість 5441 грн. 34 коп., у тому числі по пені в сумі 274 грн. 23 коп. та 150 грн. 92 коп. по комунальному податку, усього на загальну суму 5876 грн. 41 коп.

Податковий борг по податку на прибуток виник у звязку з несплатою узгодженого податкового зобов'язання, визначеного позивачем за несвоєчасну сплату податку на прибуток податковим повідомленням рішенням № 0011801501/0 від 15.04.2009 року в сумі 13 грн. 40 коп., яке згідно копії поштового повідомлення № 10253152 було вручено відповідачу 28.05.2009 року.

Податковий борг по податку на додану вартість виник у звязку з несплатою узгодженого податкового зобов'язання, визначеного деклараціями по податку на додану вартість № 59712 в сумі 32 грн., № 59713 в сумі 29463 грн., № 75701 в сумі 29463 грн.

Відповідач самостійно зменшив суму податкового боргу з податку на додану вартість відповідно до декларації № 66590 в сумі 28060 грн. та № 94910 в сумі 31200 грн.

Судом встановлено, що за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання по податку на додану вартість відповідачу нараховано штрафну санкцію податковими повідомленнями рішеннями № 0004881502/0 в сумі 10 грн. 70 коп., № 0007691502/0 в сумі 2805 грн. 31 коп., № 0013511502/0 в сумі 2816 грн. 70 коп. та № 00135015502/0 в сумі 7 грн. 39 коп.

Згідно копій корінців податкових повідомлень рішень № 0004881502/0 та № 0007691502/0, судом встановлено, що вказані рішення були вручені відповідачу 31.03.2009 року та 08.05.2009 року, відповідно.

Податкові повідомлення рішення № 0013511502/0 та № 00135015502/0 відповідно до переліку податкових вимог, податкових повідомлень-рішень, що були відправлені поштою та повернулися у звязку з неможливістю вручення і розміщення на дошці податкових оголошень (повідомлень) № 530 31.08.2009 року були розміщені на дошці податкових оголошень (повідомлень) ДПІ у м. Черкаси.

Відповідно до акту про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість № 3232 /15-210 від 28.04.2009 року відповідачу було збільшено суму відємного значення, зарахованого у зменшення суми податкового боргу з ПДВ на 107 грн.

Заборгованість по пені в сумі 274 грн. 23 коп. по податку на додану вартість виникла внаслідок нарахування пені на основну суму недоїмки за кожен день прострочення її сплати згідно ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Податковий борг по комунальному податку виник у зв'язку з несплатою узгодженого податкового зобов'язання, визначеного податковими повідомленнями рішеннями № 0007101503/0 від 27.04.2009 року в сумі 170 грн. та податковими розрахунками по комунальному податку № 9000478028 від 20.07.2009 року в сумі 5 грн. 10 коп. та № 9001373419 від 16.10.2009 року в сумі 5 грн. 10 коп.

Таким чином, загальна сума податкового боргу відповідача, узгоджена, та з урахуванням переплати складає 5876 грн. 41 коп. (13 грн. 40 коп. 3 грн. 48 коп. + 10 грн. 70 коп. + 32 грн. + 29463 грн. 28060 грн. + 29463 грн. + 107 грн. + 2805 грн. 31 коп. + 7 грн. 39 коп. + 2816 грн. 70 коп. 31200 грн. 3 грн. 76 коп. + 274 грн. 23 коп. + 170 грн. + 5 грн. 10 коп. + 5 грн. 10 коп. 29 грн. 28 коп.).

Податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України (п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 5.2 ст. 5 вказаного вище Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, а саме у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Статтею 5 Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Оскільки податкове зобов'язання відповідача не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається судом податковим боргом.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/1120 від 17.04.2009 року та другу податкову вимогу №2/1405 від 20.05.2009 року, які відповідно до копій корінців вказаних вимог були вручені відповідачу 20.04.2009 року та 25.05.2009 року, відповідно.

В звязку з несплатою у встановлені строки зазначеного податкового боргу відповідачем, в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна була зареєстрована податкова застава від 22.04.2009 року за № 8659565.

Проте зазначені дії не призвели до сплати відповідачем податкового боргу, тому 25.06.2009 року заступником начальника ДПІ у м. Черкаси було винесено рішення відносно відповідача про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу № 499/24-109.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

В свою чергу, п. 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. № 509-ХІІ передбачено право податкових органів подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами, за рахунок їх майна.

Згідно даних ДПІ у м. Черкаси податковий борг у сумі 5876 грн. 41 коп. відповідачем на момент розгляду справи в суді не сплачено, а отже, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення його з відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.

Таким чином, з врахуванням вищевикладеного, суд приходить висновку про задоволення позовних вимог.

Інших доказів сторони суду не назвали та не надали.

Судові витрати розподіляються згідно ст. 94 КАС України.

Керуючись Конституцією України, Законами України «Про державну податкову службу», «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ ст.ст. 9, 69-71, 86, 94, 97, ст.ст. 158-163 КАС України, Черкаський окружний адміністративний суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Шрек» (18018, м. Черкаси, вул. Громова, 146, ідентифікаційний код 32180534) до бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, код 34503595) податковий борг у сумі 5876 (пять тисяч вісімсот сімдесят шість) грн. 41 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий С.О. Кульчицький