
Номер провадження 3/243/3030/2018
Номер справи 243/10012/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«26» жовтня 2018 року суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Хаустова Т.А, розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини А 1476 у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1, який проходить військову службу у військовій частині А 1476 у військовому званні солдат на посаді старшого навідника 2 обслуги 1 реактивного артилерійського взводу 5 реактивної артилерійської батареї 2 реактивного артилерійського дивізіону, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП ,-
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до вимог ст.ст. 11, 16, 49, 50, 73 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст.ст. 1, 2, 3, 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України солдат ОСОБА_1 під час проходження військової служби зобов’язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок; здійснювати свою діяльність на засадах законності, поваги до прав і гідності особи, відповідальності перед народом України; додержуватися визначених статутами Збройних Сил України правил взаємовідносин між військовослужбовцями; беззастережно виконувати накази командирів; знати та виконувати свої обов’язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України; виявляти повагу до командирів (начальників) і старших за військовим званням, сприяти їм у підтриманні порядку і дисципліни; виконувати службові обов’язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою; своєю поведінкою та старанністю подавати підлеглим приклад зразкового виконання військового обов’язку; бути зразком високої культури, скромності й витримки, берегти військову честь, захищати свою й поважати гідність інших людей; виявляти повагу до командирів і один до одного; бути ввічливим і додержуватись військового етикету; поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків.
Згідно ст. 200 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, розподіл часу у військовій частині протягом доби і протягом тижня здійснюється згідно з розпорядком дня, яким встановлюється виконання основних заходів повсякденної діяльності, навчання й побуту особового складу підрозділів, штабів.
Так, згідно розпорядку дня військової частини А1476, виконання службових обов’язків військовослужбовцями частини починається о 06 годині 00 хвилин та закінчується о 22 годині 00 хвилин, час обідньої перерви встановлений з 13 години 00 хвилин до 14 години 50 хвилин.
В свою чергу, близько 09 годині 00 хвилин 08 жовтня 2018 року, солдат ОСОБА_1 знаходячись на території базового табору в н.п. Богородичне військової частини виконував свої обов’язки військової служби в стані наркотичного сп’яніння.
Заступник командира реактивного артилерійського дивізіону з морально-психологічного забезпечення старший лейтенант ОСОБА_2 близько 09 годині 00 хвилин встановив виконання службових обов’язків солдата ОСОБА_1 з ознаками наркотичного сп’яніння, після чого останнього направлено до КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Слов’янська» для медичного обстеження з метою встановлення стану алкогольного сп’яніння.
Згідно Висновку лікаря КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Слов’янськ» № 518 від 08 жовтня 2018 року проведеного о 17 годині 50 хвилин встановлено, що солдат ОСОБА_1 відмовився від проведення експертизи.
Таким чином, солдат ОСОБА_1 вживав наркотичну речовину на території базового табору військової частини та виконував обов’язки військової служби в нетверезому стані, вчинені особою, в умовах особливого періоду, передбачене ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 роз’яснені права та обов’язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України (а.с.5).
У судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Надав до суду Заяву про розгляд справи за його відсутності, свою провину визнає повністю (а.с.8).
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст.6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.
Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення серії А1476 № 166 від 09 жовтня 2018 року, згідно якого Відповідно до вимог ст.ст. 11, 16, 49, 50, 73 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст.ст. 1, 2, 3, 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України солдат ОСОБА_1 під час проходження військової служби зобов’язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок; здійснювати свою діяльність на засадах законності, поваги до прав і гідності особи, відповідальності перед народом України; додержуватися визначених статутами Збройних Сил України правил взаємовідносин між військовослужбовцями; беззастережно виконувати накази командирів; знати та виконувати свої обов’язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України; виявляти повагу до командирів (начальників) і старших за військовим званням, сприяти їм у підтриманні порядку і дисципліни; виконувати службові обов’язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою; своєю поведінкою та старанністю подавати підлеглим приклад зразкового виконання військового обов’язку; бути зразком високої культури, скромності й витримки, берегти військову честь, захищати свою й поважати гідність інших людей; виявляти повагу до командирів і один до одного; бути ввічливим і додержуватись військового етикету; поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків. Згідно ст. 200 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, розподіл часу у військовій частині протягом доби і протягом тижня здійснюється згідно з розпорядком дня, яким встановлюється виконання основних заходів повсякденної діяльності, навчання й побуту особового складу підрозділів, штабів. Так, згідно розпорядку дня військової частини А1476, виконання службових обов’язків військовослужбовцями частини починається о 06 годині 00 хвилин та закінчується о 22 годині 00 хвилин, час обідньої перерви встановлений з 13 години 00 хвилин до 14 години 50 хвилин. В свою чергу, близько 09 годині 00 хвилин 08 жовтня 2018 року, солдат ОСОБА_1 знаходячись на території базового табору в н.п. Богородичне військової частини виконував свої обов’язки військової служби в стані наркотичного сп’яніння. Заступник командира реактивного артилерійського дивізіону з морально-психологічного забезпечення старший лейтенант ОСОБА_2 близько 09 годині 00 хвилин встановив виконання службових обов’язків солдата ОСОБА_1 з ознаками наркотичного сп’яніння, після чого останнього направлено до КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Слов’янська» для медичного обстеження з метою встановлення стану алкогольного сп’яніння (а.с.5-6); Довідкою КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Слов’янськ» № 518 від 08 жовтня 2018 року проведеного о 17 годині 50 хвилин встановлено, що солдат ОСОБА_1 відмовився від проведення експертизи (а.с.7) та іншими матеріалами справи.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1, вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а саме вживання наркотичних засобів, вчинені особою в умовах особливого періоду.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ст. 172-20 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. 34, 35, 172-20, 283, 284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-20 ч. 3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 гривень (три тисячі шістсот п’ятдесят п’ять гривень) 00 коп., р/р: 31117106005339, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 38033949, одержувач платежу Слов’янське УК/ Слов’янський район /21081100.
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у сумі 352,40 гривень на доходний рахунок 31211256026001 Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Слов’янський міськрайонний суд.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Слов’янського
міськрайонного суду ОСОБА_3