Рішення № 77396438, 25.10.2018, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
25.10.2018
Номер справи
904/2909/18
Номер документу
77396438
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25.10.2018м. ДніпроСправа № 904/2909/18За позовом Комунального підприємства теплових мереж "Криворіжтепломережа", м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр", м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

про визнання договору укладеним

Суддя Євстигнеєва Н.М.

Секретар судового засідання Чернявська Е.О.

Представники:

Від позивача: Нестерук А.В., довіреність №10 від 12 квітня 2018 року, юрисконсульт

Від відповідача: Зарівна С.В., довіреність №1 від 02 січня 2018, головний юрисконсульт

С У Т Ь С П О Р У:

Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом, яким просить спонукати Товариство з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр" до укладання з Комунальним підприємством теплових мереж "Криворіжтепломережа" договору №19 від 01.04.2018 шляхом визнання договору укладеним в редакції позивача (повний текст договору викладений у прохальній частині позову).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у травні 2013 року підприємство отримало від ТОВ "Житлокомцентр" лист в якому зазначалось, що відповідач став переможцем конкурсу з визначення управителя будинку, споруди або групи будинків і надає послуги з утримання будинків та прибудинкових територій мешканцям будинків, які знаходяться на території підприємства. У зв'язку з вищенаведеним, в квітні 2018 року КПТМ "Криворіжтепломережа" направило до відповідача два примірники договору № 19 від 01.04.2018 про здійснення функцій виконавця комунальних послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання.

05.06.2018 підприємство отримало від відповідача відмову у підписанні договору (оригінал договору на адресу підприємства не надходив), мотивовану відсутністю законних підстав та необхідності підписання договору, з чим не погоджується позивач.

Так, основним предметом діяльності КПТМ "Криворіжтепломережа" є виробництво та розподілення теплової енергії для обігріву житла, а також для побутових потреб населення та підприємств, установ, організацій і її збут. Позивач має відповідні ліцензії на право виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії, а тому укладання договору №19 від 01.04.2018 про здійснення функцій виконавця комунальних послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання є обов'язковим, відповідно до норм чинного законодавства України.

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує та зазначає, що КПТМ "Криворіжтепломережа" датує спірний договір 01 квітня 2018 року, направляє пропозицію 10 травня 2018 року, в період дії старого Закону України "Про житлово-комунальні послуги" № 1875-4, але договірні правовідносини визначає до 01 квітня 2019 року, тобто в період дії вже нового Закону України "Про житлово-комунальні послуги" № 2189-8, який дуже відмінний від попередньої редакції.

За твердженням відповідача, вказаний Закон України "Про житлово-комунальні послуги" не містить прямої вказівки та норми щодо обов'язку підприємства - виконавця послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території на укладення з іншим виконавцем комунальної послуги, на здійснення функцій виконавця комунальних послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Також, відповідач зазначає, що спірний договір №19 від 01.04.2018 не є договором про надання комунальних послуг, не містить істотних умов, не відповідає вимогам законодавства у сфері житлово-комунальних послуг, його укладання не передбачене чинним законом.

У відповіді на відзив позивач зазначає, що відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про житлово-комунальні послуги" №2189 від 09.11.2017 цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію з 01.05.2019, а відтак позивач при направленні пропозиції щодо укладення договору не міг керуватися Законом України "Про житлово-комунальні послуги" №2189 від 09.11.2017. Статтею 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що відносини у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Відтак, укладення спірного договору є обов'язковим в силу Закону.

13.08.2018 позивачем подано заяву про витребування доказів, а саме копії договору про надання послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків і споруд у Жовтневому районі (об'єкт №4) від 21.12.2018 у ТОВ "Житлокосервіс".

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 27.08.2018 зобов'язано відповідача надати суду копію договору про надання послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків і споруд у Жовтневому районі (об'єкт №4) від 21.12.2018.

Додатково, ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 25.09.2018 зобов'язано Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради в строк до 23 жовтня 2018 року надати до господарського суду належним чином та належної якості засвідчену копію договору про надання послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків і споруд у Жовтневому районі (об'єкт № 4) від 12.12.2012.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 27.06.2018 відкрито провадження у справі №904/2909/18 за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 16.07.2018. З 16.07.2018 відкладено підготовче засідання на 20.08.2018, з 20.08.2018 на 27.08.2018, з 27.08.2018 на 19.09.2018, при цьому продовжено строк розгляду справи на стадії підготовчого провадження на 30 днів. З 19.09.2018 підготовче засідання відкладено на 25.09.2018.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 25.09.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 23.10.2018. У судовому засіданні 23.10.2018 оголошувалась перерва до 25.10.2018.

У судовому засіданні 25.10.2018 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

В С Т А Н О В И В:

18.12.2012 комісією з проведення конкурсу з визначення управителя будинку, споруди або групи будинків по Жовтневому району по об'єкту №4, врахувавши найбільш обґрунтовані конкурсні пропозиції, Товариство з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр" визначено управителем будинку, споруди або групи будинків по Жовтневому району по об'єкту №4 (витяг з протоколу засідання комісії з проведення конкурсу з визначення управителя будинку, споруди або групи будинків по Жовтневому району по об'єкту №4 від 18.12.2012 (а.с.37)).

21.12.2012 між Управлінням благоустрою та житлової політики виконкому міської ради (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр" (управитель) укладено договір про надання послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків і споруд у Жовтневому районі (об'єкт №4) предметом якого (п.1) є передача замовником управителю функцій управління та надання послуг утримання будинку, споруди або групи будинків і споруд та об'єктів благоустрою, що розташовані на прибудинкових територіях, для забезпечення його сталого функціонування відповідно до цільового призначення, збереження його споживчих властивостей та організації забезпечення потреби власників, співвласників, наймачів, орендарів окремих житлових та нежитлових приміщень у своєчасному отриманні житлово-комунальних послуг відповідної якості, а замовник надає право управителю відраховувати належну йому плату від загальної суми оплати за житлово-комунальні послуги, а також відшкодовувати здійснені ним необхідні витрати, пов'язані з управлінням об'єктом, у разі, коли управитель отримав на такі витрати письмову згоду замовника.

Мета договору є управління будинком, спорудою або групою будинків і споруд на території відповідного району створення мешканцям будинку належних умов приживання згідно з діючими стандартами, нормативами, нормами та правилами (п.2 договору).

Згідно з п. 2.2 договору управитель, зокрема, зобов'язаний: здійснювати функції з управління, прийняти об'єкт в управління та необхідну достовірну документацію в повному обсязі з оформленням акту прийняття-передачі об'єкта; здійснювати управління особисто, а також укладати договори із співвиконавцями на виконання окремих видів робіт; забезпечувати своєчасну підготовку об'єкта та його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період; дотримуватись умов договорів з учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг.

Управитель також має інші обов'язки передбачені Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

Відповідно до п. 3.2 договору управитель, зокрема, має право визначати виконавців окремих житлово-комунальних послуг, укладати в установленому законом порядку договори з виробниками, виконавцями, мешканцями об'єкта і контролювати виконання умов таких договорів, у порядку передбаченому Наказом державного комітету україни з питань житлово-комунального господарства від 25.04.2005 №60.

Договір набуває чинності з 01.04.2013 та діє - безстроково (п.4.1 догвоору в редакції додаткової угоди від 11.11.2013).

21.12.2012 між Управлінням благоустрою та житлової політики виконкому міської ради (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр" (управитель) підписано акт прийому-передачі, який є додатком до вищезазначеного договору.

Листом №149 від 23.05.2013 Товариство з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр" повідомило Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа" про те, що його визначено переможцем конкурсу з визначення управителя будинку, споруди або групи будинків на території Жовтневого району по об'єкту №4 (р-н від б-ра М.Василевського до зуп. Фрунзе) та про те, що з 01.04.2013 Товариство з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр" надає послуги з утримання будинків та прибудинкових територій мешканцям будинків та прибудинкових територій мешканцям будинків, які знаходяться на території відповідно до дислокації.

Згідно з листом №205 від 06.06.2013 Товариство з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр" повідомило Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа", що виконавцем послуг з централізованого опалення та централізованого гарячого водопостачання у житловому фонді м. Кривого Рогу Жовтневому районі (об'єкт №4) з 01 квітня 2013 року визначено Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа", з використанням внутрішньобудинкових мереж. Виконавець послуги - Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа" укладає договори про надання послуг та отримує оплату за надані послуги зі споживачів згідно з розміром затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

Таким чином, відповідач, маючи на це відповідно до договору прав, визначив виконавцем послуг з централізованого опалення та централізованого гарячого водопостачання у житловому фонді м. Кривого Рогу Жовтневому районі (об'єкт №4) з 01 квітня 2013 року - Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа".

Листом №329/13 від 12.04.2018 Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа" направило Товариству з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр" два примірника договору №19 від 01.04.2018 про здійснення функцій виконавця комунальних послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання. У листі Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа" просило у 20-ти денний термін підписати, скріпити печаткою та один примірник належно оформленого договору №19 від 01.04.2018 та заявку, а також копії: свідоцтва про державну реєстрацію; довідку з ЄДРПОУ, Статуту, свідоцтва платника податку, наказу про призначення директора надіслати на адресу позивача.

У відповідь на пропозицію, Товариство з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр", направило Комунальному підприємству теплових мереж "Криворіжтепломережа" лист №514 від 29.05.2018, в якому відмовило в укладенні договору з посиланням на те, що чинна редакція Закону України "Про житлово-комунальні послуги" не містить прямої вказівки та норми обов'язку виконавця послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території на укладення договору про здійснення функцій виконавця. Також зазначено, що станом на 01.05.2018 співвласники багатоквартирних будинків, які наведені у Дислокації №1 до договору №19 про здійснення функцій виконавця комунальних послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання не визначились з формою управління багатоквартирним будинком, не прийняли рішення щодо визначення уповноваженої особи, не обрали форму укладення договору про надання комунальної послуги, а відтак відповідач не вбачає законних підстав та необхідності підписання запропонованого позивачем договору №19 від 01.04.2018 про здійснення функцій виконавця комунальних послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Позивач зазначає, що укладення договору про здійснення функцій виконавця комунальних послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання є обов'язковим в силу вимог Закону, а відтак просить визнати укладеним договір про здійснення функцій виконавця комунальних послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання №19 від 01.04.2018 в запропонованій редакції, проти чого заперечує відповідач, що і стало причиною виникнення спору.

Відповідно до ст. 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно з частиною сьомою статті 179 Господарського кодексу України господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Відповідно до частини 2 статті 180 Господарського кодексу України господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.

Частиною 1 статті 640 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.

Відповідно до частини першої статті 181 Господарського кодексу України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках (ч. 2 ст. 181 Господарського кодексу України).

У разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся). Якщо одна із сторін здійснила фактичні дії щодо його виконання, правові наслідки таких дій визначаються нормами Цивільного кодексу України (ч. 8 ст. 181 Господарського кодексу України).

Спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору (ч. 1 ст. 187 Господарського кодексу України).

Згідно з ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

З матеріалів справи вбачається, що основним предметом діяльності позивача є виробництво та розподілення теплової енергії для обігріву житла, а також для побутових потреб населення та підприємств, установ, організацій і її збут.

Закон України "Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.2004 (вказана редакція є чинною на момент виникнення спірних правовідносин) визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.

Згідно зі ст. 1 вказаного Закону житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил; управитель - особа, яка за договором з власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд (далі -управління будинком) і забезпечує його належну експлуатацію відповідно до закону та умов договору.

У відповідності зі ст. 19 цього Закону відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.

Статті 21 та 25 цього Закону визначають обов'язки управителя та виконавця житлово-комунальних послуг.

Пунктом 2 ч.1 ст. 25 Закон України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено право управителя укладати договори з виробниками, виконавцями, споживачами в порядку, встановленому законом, а п. 2 ч.2 цієї статті зобов'язує управителя дотримуватись умов договорів з учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг.

З наведеного вбачається, що нормами чинного на дату вирішення спору законодавства передбачено укладення договору між виконавцем та управителем.

За таких обставин, враховуючи, що дії позивача узгоджуються з приписами законодавства, яке регулює спірні відносини, порушене право позивача підлягає захисту шляхом визнання укладеним договору про здійснення функцій виконавця комунальних послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання №19 від 01.04.2018, виходячи із приписів чинного законодавства, зокрема, частини 6 статті 179 Господарського кодексу України.

Суд звертає увагу, що станом на день розгляду справи законодавцем не затверджено форми та змісту типового договору між управителем та виконавцем, однак обов'язок його укладення випливає із Закону.

Виходячи із загальних засад цивільного законодавства та судочинства, права особи на захист у суді порушених або невизнаних прав, меж здійснення особою цивільних прав і виконання цивільних обов'язків (ст. ст. 3, 6, 12 - 15, 20 Цивільного кодексу України) можна дійти висновку про те, що в разі невизнання відповідачем, як управителем права виконавця, який виконує функції з централізованого постачання гарячої води, централізованого опалення для споживачів, мешканців житлових будинків, згідно Дислокації, на укладення договору , який відповідає вимогам такого договору, таке право підлягає захисту судом на підставі п. 1 ч. 2 ст. 16 Цивільного кодексу України шляхом визнання договору укладеним на умовах, передбачених нормативним актом обов'язкової дії.

Наведене узгоджується з правовою позицією верховного Суду України, викладеною у постанові від 10.10.2012 №6-110цс12.

Заперечення відповідача щодо застосування позивачем нечинної редакції Закону спростовується вищенаведеним, а саме тим, що відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про житлово-комунальні послуги" №2189 від 09.11.2017 цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію з 01.05.2019, а відтак позивач при направленні пропозиції щодо укладення договору правомірно керувався Законом України "Про житлово-комунальні послуги від 24.06.2004.

Щодо заперечень відповідача відносно того, що він не є балансоутримувачем, а відтак не зобов'язаний укладати такий договір, спростовується укладеним ним договором із замовником від 21.12.2012, дія якого є безстроковою, відповідно до якого відповідач, як управитель, прийняв на себе функції з управління, прийняти об'єкт в управління та необхідну достовірну документацію в повному обсязі з оформленням акту прийняття-передачі об'єкта; здійснювати управління особисто, а також укладати договори із співвиконавцями на виконання окремих видів робіт; забезпечувати своєчасну підготовку об'єкта та його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період; дотримуватись умов договорів з учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг, а також виконувати інші обов'язки передбачені Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

Оскільки, відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" управитель, поряд із балансоутримувачем, є особливим учасником відносин у сфері житлово-комунальних послуг, та відповідно до наведеного вище договору прийняв на себе усі функції з управління будинком, то розуміється, що саме на управителя покладено обов'язок укласти договір про здійснення функцій виконавця комунальних послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання, адже бездоговірне споживання таких послуг є неможливим.

Відносно зауважень відповідача стосовно того, що окрім позивача у м. Кривому Розі органами місцевого самоврядування також визначено виконавцем послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання Державне підприємство "Криворізька теплоцентраль", а відтак, співвласники квартир мають право вибору виконавця таких послуг спростовується тим, що, за поясненнями позивача, інженерні мережі, через які подаються послуги з централізованого опалення та гарячого постачання до будинку, споруди або групи будинків по Жовтневому району по об'єкту №4, відповідно до дислокації, належать саме позивачу, а відтак, обрати іншого постачальника таких послуг, є просто технічно неможливим.

Крім того, на момент розгляду даної справи такого рішення співвласників квартир (про обрання іншого постачальника (виконавця) послуг з централізованого опалення та гарячого постачання до будинку) до матеріалів справи не додано, що додатково спростовує заперечення відповідача.

З урахуванням викладеного, спірний договір підлягає визнанню укладеним.

Відповідно до ч.9 ст. 238 Господарського процесуального кодексу України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

Відповідно до пункту 9.9 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 року (зі змінами) №6 "Про судове рішення" у рішенні про спонукання укласти договір господарські суди повинні зазначати умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект цього договору, наприклад: "Вважати договір (найменування договору) укладеним на умовах поданого (найменування позивача) проекту цього договору", а в разі необхідності - з викладенням у рішенні умов (пунктів) договору повністю або в певній частині.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов'язані зі сплатою судового збору покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 2, 46, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов Комунального підприємства теплових мереж "Криворіжтепломережа" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр" про визнання договору укладеним задовольнити повністю.

Визнати укладеним договір між Комунальним підприємством теплових мереж "Криворіжтепломережа" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр" №19 від 01.04.2018 про надання про здійснення функцій виконавця комунальних послуг з централізованого опалення та гарячого водопостання в наступній редакції:

ДОГОВІР № 19

про здійснення функцій виконавця комунальних послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання

"01" квітня 2018 р. м. Кривий Ріг

Товариство з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр" (далі - Управитель), в особі директора Шарах Олега Леонідовича, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та Комунальне підприємство теплових мереж «Криворіжтепломережа» (далі - Виконавець) в особі заступника директора по теплозбуту Бобро Леоніда Олександровича, що діє на підставі Довіреності №4353/13 від 29.12.2017р., з другої сторони уклали цей Договір про таке:

1. Предмет Договору

1.1. Цим Договором Управитель доручає, а Виконавець приймає на себе зобов'язання виконувати функції виконавця комунальних послуг з централізованого постачання гарячої води, централізованого опалення (далі - комунальні послуги) для споживачів - мешканців житлових будинків, згідно дислокації №1 (далі - будинки).

1.2. Обидві сторони зобов'язуються керуватись діючим законодавством України, Законом України «Про теплопостачання» № 2633-02.06.2005р., Законом України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875-ІV від 24.06.2004р., «Правилами надання послуг центрального опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005р., «Правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж» від 14.02.2007р.

2. Права та обов'язки Сторін

2.1. Управитель має право:

2.1.1. Контролювати належне виконання своїх обов'язків Виконавцем комунальних послуг.

2.1.2. У разі порушення Виконавцем умов цього Договору застосовувати до нього санкції, передбачені чинним законодавством.

2.1.3. Своєчасно реагувати на звернення та скарги споживачів на неналежне виконання Виконавцем комунальних послуг.

2.1.4. Отримувати інформацію щодо якості теплової енергії, умов та режимів споживання.

2.1.5. На відшкодування збитків завданих його майну та/або приміщенню внаслідок неналежного надання послуг Виконавцем у відповідності до двостороннього акту.

2.2. Управитель зобов'язується:

2.2.1. Забезпечити Виконавцю безперебійне та якісне постачання послуги до нагрівальних приладів споживача та точок відбору гарячої води.

2.2.2. На час дії даного Договору не визначати Виконавцем комунальних послуг у будинках інших осіб та не укладати з ними договорів на надання комунальних послуг.

2.2.3. Забезпечувати цілісність будинкових засобів обліку гарячої води та опалення, що знаходяться на обслуговуванні Управителя та не втручатися в їх роботу.

2.2.4. З'явитися за викликом Виконавця у вказаний останнім строк для вирішення питання відносно ненадання та/або неякісного надання комунальних послуг. У разі нез'явлення Управителя в зазначений строк або відмови від підписання акту він вважається таким, що повідомлений належним чином, при цьому акт складається за підписом Виконавця та споживача комунальних послуг (мешканця будинку). Виклик здійснюється шляхом направлення Виконавцем засобами телефонного зв'язку відповідних телефонограм, які сторони зобов'язані реєструвати в окремих журналах.

2.2.5. Здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень.

2.2.6. Своєчасно проводити підготовку житлового будинку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період.

2.2.7. Утримувати в належному технічному стані, здійснювати технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж, вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій, усунення порушень якості послуг у терміни, встановлені договором та/або законодавством.

2.2.8. Своєчасно за власний рахунок проводити роботи з усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, що виникли з його вини.

2.2.9. Своєчасно проводити ремонт та випробування внутрішньобудинкової системи, запірної арматури та елеваторних вузлів по узгодженню з Виконавцем.

2.2.10. Проводити позачергову промивку при незадовільному теплопостачанні житлового будинку у зв'язку з порушенням циркуляції теплоносія у внутрішньобудинковій системі, яка обслуговується Управителем.

2.2.11. До початку опалювального сезону виконувати промивку внутрішньо будинкової системи в присутності представника Виконавця згідно з «Правилами технічної експлуатації тепловикористовуючих установок і теплових мереж», а також встановлювати обмежуючі пристрої (сопла, дросельні діафрагми) згідно розрахунків Виконавця, опломбовувати та забезпечувати їх зберігання.

2.2.12. У разі скидання теплоносія у зв'язку з ремонтними роботами, попередньо повідомляти Виконавця у письмовій формі, а також надавати гарантії щодо сплати вартості мережної води та теплової енергії.

2.2.13. Узгоджувати з Виконавцем всі підключення до мереж теплопостачання, що не передбачені проектом (водорозбірні крани, перемички, вентилі та інші, які обслуговуються Управителем).

2.2.14. Дотримуватися середньорічної норми витікання мережної води не більше 0,25% від середньорічного об'єму внутрішньобудинкових систем, окремо по кожному житловому будинку, які обслуговуються Управителем.

2.2.15. Не допускати самовільного водорозбору та витікання теплоносія з внутрішньобудинкової системи.

2.2.16. Нести відповідальність за збереження та відновлення встановлених теплофікаційних вводах приладів обліку та автоматичного регулювання, а також герметичність теплових вводів.

2.2.17. Забезпечити доступ до мережі, арматури, будинкових засобів обліку води і теплової енергії представників Виконавця за наявності в них відповідного посвідчення:

для проведення ремонтних робіт на обладнанні, яке перебуває на балансі Виконавця -цілодобово;

для проведення технічного та профілактичного огляду, зняття контрольних показань засобів обліку води і теплової енергії - згідно з вимогами нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг.

2.2.18. У разі виявлення Виконавцем несанкціонованого втручання в роботу будинкових засобів обліку гарячої води і теплової енергії, відшкодовувати вартість робіт з проведення їх експертизи, метрологічної повірки та ремонту, згідно з законодавством.

2.2.19. Управитель, питання пов'язане з проведенням періодичної повірки, обслуговування і ремонтом, у тому числі демонтажем, транспортуванням та монтажем після повірки квартирних засобів обліку води та теплової енергії, вирішує спільно з кінцевим споживачем (мешканцями будинків), відповідно до Постанови № 869 від 01.06.2011р.

2.3. Виконавець має право:

2.3.1. Розробляти та подавати на затвердження до компетентних органів тарифи на комунальні послуги.

2.3.2. Отримувати компенсацію за пільги, надані окремим категоріям громадян, відповідно до чинного законодавства, нараховані субсидії з оплати з централізованого опалення та гарячого водопостачання, та виконувати корегування разом з Управлінням праці та соціального захисту населення.

2.3.3. На відшкодування збитків, у разі затвердження відповідними органами тарифів на комунальні послуги, нижчих від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виконання.

2.3.4. Доступу в приміщення будинків та споруд для проведення технічного та профілактичного огляду, контрольної перевірки показань та цілісності пломб будинкових засобів обліку разом з представником Управителя.

2.3.5. У разі виникнення спірного питання зі споживачем щодо неякісного надання послуг, запрошувати до розгляду представника Управителя.

2.3.6 У будь-який час перевіряти стан теплоспоживального обладнання житлового будинку з обов'язковим попередженням Управителя та в присутності представника Управителя.

2.3.7. Вимагати від Управителя відшкодування збитків, пов'язаних з понаднормативним витоком мережної води, допущеним Управителем під час постачання послуги:

при відсутності загальнобудинкового приладу обліку - розрахунковим методом (при наявності акту);

у разі наявності загальнобудинкового приладу обліку - за показаннями теплолічильника.

2.3.8. У разі виникнення сумнівів щодо правильності показань будинкових засобів обліку гарячої води і теплової енергії, звернутися до акредитованої лабораторії для проведення експертизи їх технічного стану та метрологічної повірки.

2.3.9. Вимагати від Управителя своєчасного проведення робіт щодо усунення виявлених неполадок внутрішньобудинкових інженерних систем та інших порушень, що обмежуючі можливість постачання комунальних послуг та призводять до невиконання договірних обов'язків перед споживачем, відшкодування вартості цих збитків.

2.4. Виконавець зобов'язується:

2.4.1. Постачати в будинки комунальні послуги вчасно та відповідної якості (централізоване опалення - в опалювальний період, згідно температурному графіку, та гарячу воду - протягом року, за виключенням планового ремонтного періоду).

2.4.2. Підготувати та укласти зі споживачами (власниками квартир та квартиронаймачами, орендарями житлових та нежитлових приміщень) договори про надання комунальних послуг на строк дії даного договору.

2.4.3 Розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів та виконувати перерахунки розміру плати за комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.

2.4.4. Здійснювати абонентський облік споживачів, проводити нарахування та перерахунки за надані комунальні послуги із застосуванням тарифів, встановлених уповноваженим органом, відповідно до вимог чинного законодавства.

2.4.5. Для виконання нарахування за комунальні послуги Виконавець використовує базу Управителя.

2.4.6. Надавати споживачам, в установленому законодавством порядку, необхідну Інформацію про вартість комунальних послуг, загальну вартість місячного платежу, структуру тарифів, норми споживання, режим надання комунальних послуг, їх споживчі властивості, тощо.

2.4.7. Здійснювати контроль за строками метрологічної повірки засобів квартирного обліку

гарячої води та побудинкових приладів обліку.

2.4.8. У разі виникнення аварійної ситуації негайно попереджати Управителя про припинення постачання комунальних послуг.

2.4.9. При недопоставках Виконавцю газу газопостачальними організаціями чи введення останніми обмеження в його споживанні, тобто в зв'язку з виникненням умов незалежних від Виконавця, температура мережної води у подавальному трубопроводі повинна відповідати технологічному мінімуму споживання природного газу з подальшим перерахунком нарахувань споживачеві послуг за фактично спожиту теплову енергію.

3.Порядок надання послуг

3.1. Виконавець самостійно надає комунальні послуги мешканцям будинків.

3.2. Оплата комунальних послуг мешканцями будинків здійснюється за встановленими відповідно до законодавства тарифами, з урахуванням встановлених законодавством пільг та субсидій.

3.3. Нарахування за комунальні послуги споживачам будинків проводяться Виконавцем) відповідності до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води та водовідведення...», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р. з внесеними змінами.

4. Відповідальність сторін

4.1. За невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

4.2. Виконавець не несе відповідальності за порушення гідравлічного режиму внутрішньобудинкової мережі теплопостачання після втручання у внутрішньобудинкові мережі, передбачені проектною документацією.

4.3. Роботи по ліквідації наслідків аварії на внутрішньобудинковій мережі виконує Управитель. При цьому Сторони зобов'язані викликати представників для складання відповідного акту. Сторони домовилися, що неприбуття представників в зазначений час на місце аварії, а також їх відмова від підписання акту є погодженням Сторін з даним актом. Матеріальний збиток, нанесений споживачеві внаслідок аварії на внутрішньобудинковій мережі, відшкодовує винна сторона, зазначена в акті.

4.4. Усі питання, пов'язані зі скаргами мешканців житлового будинку на якість обслуговування внутрішньобудинкової системи та надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, Управитель вирішує спільно з Виконавцем та Споживачем.

4.5. Управитель несе відповідальність за невиконання та/або неналежне виконання своїх обов'язків, які дали підстави для здійснення перерахунку та/або звільнення від сплати мешканців будинку у відповідності до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 № 151, перед Виконавцем у проведеному останнім розмірі.

При цьому Виконавець направляє на адресу Управители рахунок для оплати та розрахунок виконаного перерахунку та/або звільнення від сплати мешканця будинку за ненадання або надання не в повному обсязі послуг централізованого опалення та постачання гарячої води, який обов'язково повинен бути оплачений Управителем в 10-ти денний строк з дня його отримання. В даному випадку Сторони зобов'язані дотримуватися пункту 2.2.4. Договору.

5. Форс-мажорні обставини

5.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або часткове невиконання зобов'язань за цим договором, якщо це невиконання є наслідком форс-мажорних обставин.

5.2. Під форс-мажор ними обставинами розуміються обставини, які виникли в результаті непередбачених сторонами подій надзвичайного характеру, що включають пожежі, землетруси, повені, зсуви, інші стихійні лиха, вибухи, війну або військові дії, страйк, блокаду, відключення електроенергії, газу та води їх постачальниками, пошкодження мереж сторонніми юридичними чи фізичними особами тощо.

6. Строк дії договору

6.1. Цей договір набуває чинності з « 01» квітня 2018 року і діє по « 01» квітня 2019 року включно та щороку продовжується на один рік, якщо жодна зі Сторін не подасть іншій Стороні письмового повідомлення про припинення цього Договору. Повідомлення про припинення Договору надсилається не менш, як за 30 днів до закінчення строку дії цього Договору.

6.2. Строком дії господарського Договору є час, протягом якого існують господарські зобов'язання сторін, що виникли на основі цього Договору. На зобов'язання, що виникли у сторін до укладення ними господарського Договору, поширюються умови укладання Договору. Сторони домовились, що умови Договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення (п.3.ст.631 ЦКУ)

6.3. Договір припиняється достроково:

у випадках, передбачених п. 6.1. Договору, за письмовою згодою Сторін,

у разі розірвання цього Договору у судовому порядку.

7. Інші умови

7.1. Договір укладено в двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, по одному для кожної із Сторін.

7.2. Всі питання, не передбачені цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

7.3. У разі зміни юридичних даних та настання інших змін, що стосуються правовідносин за цим Договором, Сторони зобов'язуються повідомляти одна одну письмово протягом 7 робочих днів з дати настання таких змін.

7.4. Внесення змін до умов цього договору відбувається шляхом укладання сторонами додаткової угоди до цього Договору.

7.5. Спори, що можуть виникнути у процесі виконання цього договору, вирішуються шляхом переговорів, не врегульовані питання вирішуються у судовому порядку.

7.6. Управитель ТОВ "Житлокомцентр".

7.7. Виконавець має статус платника податку на прибуток на загальних підставах згідно статті 152.1 ПКУ.

8. Юридичні адреси сторін та банківські реквізити

ТОВ "Житлокомцентр"КПТМ «Криворіжтепломережа»50031, м. Кривий Ріг50000, м. Кривий Рігвулиця Січеславська буд. 4Апровулок Дежньова, 9Р/рахунокР/рахунок 26035300391059 у ТВБВ №10003/0547 філії Дніпропетровського ОУ АТ «Ощадбанк» м. ДніпроМФОМФО 305482Код ЄДРПОУ 37665038Код ЄДРПОУ 03342184 1ПН О334218О4822,Свід.2ОО1О1О35Тел. :Тел.: (056) 409-51-37, 409-51-42Директор Заступник директора по теплозбуту

____О.Л. Шарах ________Л.О. Бобро

Дислокація № 1

до Договору № 19 від 01.04.2018 року

про здійснення функцій виконавця комунальних послуг

з централізованого опалення та гарячого водопостачання

укладеного між КПТМ "Криворіжтепломережа та ТОВ

"Житлокомцентр"

№ з/пДжерело те пл о поста ч а н няВулиця№ будинкуОпалювальна площа житлових квартир, м2Навантаження на опалення, Гкал/год1234561кот.Казахська,7аДишинського(Пк) вул.18630,800,07102кот.Казахська,7аДишинського(Пк) вул.21708,100,07213кот.Казахська,7аДишинського(Пк) вул.221 635,900,11944кот.Казахська,7аДишинського(Пк) вул.242 256,600,13545кот.Казахська,7аДишинського{Пк) вул.262 002,400,14236кот.Казахська,7аКазахська(Пк) вул.9102,500,01107кот.Казахська,7аСєченова(Пк) вул.ЗО1 792,600,17948кот.Казахська,7аСєченова(Пк) вул.3857,000,01509кот.Казахська,7аСєченова(Пк) вул.51748,900,0904 ТОВ "Житлокомцентр" 9 934,800,8360

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Житлокомцентр" (50031, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Січеславська, 4А, ідентифікаційний код 37668038) на користь Комунального підприємства теплових мереж "Криворіжтепломережа" (50099, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пров. Дежньова, 9, ідентифікаційний код 03342184) витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 1 762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн.00 коп., про що видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили у відповідності до ст.241 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 26.10.2018

Суддя Н.М. Євстигнеєва