
Справа № 283/1920/18
Провадження №3/283/598/2018
П О С Т А Н О В А
08 жовтня 2018 року м. Малин
Суддя Малинського районного суду Житомирської області Саланда О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Брусилівського ВП Коростишівського відділу поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого
-за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ :
26 серпня 2018 року о 14 год. 30 хв. по вул. Базарська – ОСОБА_2 в смт.Брусилів Житомирської області ОСОБА_1 керував автомобілем «ВАЗ», державний номерний знак НОМЕР_2, в стані алкогольного сп’яніння. Огляд на стан алкогольного сп’яніння проводився у встановленому законом порядку в медичній установі. Згідно висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп’яніння від 26 серпня 2018 року, виданого Консультативно-діагностичним відділенням Брусилівської центральної районної лікарні, у ОСОБА_1 виявлено стан алкогольного сп’яніння, що становить 2,9 проміле.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9. Правил дорожнього руху України.
Відповідно до п.2.9. Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ОСОБА_1 в судове засідання з’явився. По суті вчиненного правопорушення пояснив, що дійсно 26 серпня 2018 року о 14 год. 30 хв. по вул. Базарська – ОСОБА_2 в смт.Брусилів Житомирської області керував автомобілем «ВАЗ», державний номерний знак НОМЕР_2, в стані алкогольного сп’яніння. Свою вину у вчиненому правопорушенні ОСОБА_1 визнав повністю.
Згідно з ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У рішенні по справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29 червня 2017 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодилися нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки.
Як зазначено у п. 1 Постанові пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», своєчасний і правильний розгляд справ про злочини, передбачені статтями 286 - 289, 415 Кримінального кодексу України ( 2341-14 ) (далі - КК), а також справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 3 та 6 ст. 121, ч. 3 та 4 ст. 122, статтями 122-2, 122-4, 122-5, ч. 3 ст. 123, ст. 124, ч. 4 ст. 127, ч. 2 ст. 127-1, ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10 ) (далі - КУпАП), має важливе значення для забезпечення безпеки дорожнього руху й експлуатації транспорту, захисту життя та здоров'я людей, майнових прав фізичних і юридичних осіб.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 погодився на проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння. При проходженні данного огляду стан алкогольного сп’яніння правопорушника був підтверджений.
Вина ОСОБА_1 підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №395165 від 26.08.2018 року (а.с.2); висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп’яніння від 26.08.2018 року, виданої Консультативно-діагностичним відділенням Брусилівської центральної районної лікарні (а.с.4).
Вище наведені докази на переконання суду є належними, допустимими та достовірними.
Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність під час розгляду справи не виявлено.
Вивчивши матеріали справи в їх сукупності та давши їм оцінку, заслухавши пояснення правопорушника, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме – керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, та вважає за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у межах санкції статті 130 у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Керуючись ч.1 ст.130, п.1 ч.1 ст. 284, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративне правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. Штраф належить стягнути на наступний рахунок:
призначення платежу: призначення платежу : *;21081300; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37976485; Банк отримувача: ГУК у Житомирській області; Код банку отримувача (МФО): 899998; р/р 31111149006001; код класифікації доходів бюджету:21081300«Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху»
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок. Судовий збір належить стягнути на наступний рахунок:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106; код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783,банк отримувача:Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО):899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету:22030106, призначення платежу: надходження від стягнення судового збору на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Малинський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці з моменту її винесення.
Суддя: ОСОБА_3