Ухвала суду № 77372751, 24.10.2018, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2018
Номер справи
824/189/18-а
Номер документу
77372751
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) КОЛОМИЙСЬКИЙ ОБ`ЄДНАНИЙ МІСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

24 жовтня 2018 р. м. Чернівці справа № 824/189/18-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув у порядку письмового провадження клопотання про призначення повторної військово-лікарської експертизи в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Новоселицького районного військового комісаріату, Коломийського об`єднаного міського військового комісаріату Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, встановлення відсутності повноважень.

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення районної призовної комісії Новоселицького районного військового комісаріату №3 від 02.10.2017 р. про визнання його придатним до військової служби за п. 75 Г графи І Розкладу хвороб і його призов на строкову військову службу;

- зобов`язати районну військову призовну комісію Новоселицького районного військового комісаріату винести рішення про звільнення його від призову на строкову військову службу на підставі ч. 1 ст. 18 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" та зняти останнього з військової обліку;

- встановити відсутність повноважень та визнати протиправним і скасувати рішення районної призовної комісії Коломийського ОМВК Івано-Франківської області від 29.11.2017 р., за яким призовник ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнаний придатним та призваний до військової служби не за місцем військового обліку в Новоселицькому РВК Чернівецької області.

У судовому засіданні, яке відбулося 23.10.2018 р. представником позивача заявлено клопотання про призначення повторної військово-лікарської експертизи.

В обґрунтування вказаного клопотання представник позивача вказував, що виходячи з виявлених у ОСОБА_1 захворювань, предмету заявленого позову, необхідно призначити повторну військово-лікарську експертизу в Центральній військово-лікарській комісії із проведенням додаткового обстеженням хворого в Національному військово-медичному клінічному центрі із залученням для вирішення питань військово-лікарської експертизи головних (провідних) медичних спеціалістів та інших лікарів -спеціалістів в галузі медичної психіатрії та неврології із застосуванням специфічних методів діагностування та дослідження психофізичного стану військовослужбовця ОСОБА_1 на розв'язання якої винести наступні питання:

- встановити наявність або відсутність після перенесеної в 1998 році черепно-мозкової травми (перелому склепіння черепу, забою головного мозку легкого ступеню), у гр. ОСОБА_1 помірного лікворно-гіпертензійного синдрому, синдрому ВСД, легкого порушення функцій нервової системи, як наслідків травм головного мозку, поєднаних зі стійкою незначною вираженою вегетосудинною нестійкістю, без ознак підвищення внутрішньочерепного тиску, старих (консолідованих) вдавлених переломів кісток черепа без органічного ураження центральної нервової системи із легким порушенням її функцій;

- встановити чи були наявні виявлені у військовослужбовця ОСОБА_1 захворювання на момент призову у жовтні 2017 р. або виникли під час проходження військової служби;

- встановити придатність або непридатність гр. ОСОБА_1 до строкової військової служби в теперішній час.

Представники відповідачів вирішення питання щодо необхідності призначення військово-лікарської експертизи залишили на розсуд суду.

У судовому засіданні учасники справи просили суд розглянути про призначення повторної військово-лікарської експертизи в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Враховуючи приписи ст. 194 КАС України, суд розглядає клопотання про призначення повторної військово-лікарської експертизи у порядку письмового провадження.

Розглянувши клопотання про призначення повторної військово-лікарської експертизи, заслухавши пояснення учасників сторін, перевіривши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 102 КАС України, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для з’ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.

При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза). Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз’яснення яких, на їх думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов’язаний мотивувати таке відхилення або зміну. Питання, які ставляться експерту, і його висновок з них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта. Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.

Згідно з ст. 68 КАС України експертом може бути особа, яка володіє спеціальними знаннями, необхідними для з’ясування відповідних обставин справи. Експерт може призначатися судом або залучатися учасником справи. Експерт зобов’язаний дати обґрунтований та об’єктивний письмовий висновок на поставлені йому питання.

Відповідно до ч. 1 ст. 103 КАС України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій (яким) доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.

Частинами 1-3 ст. 106 КАС України визначено, що експертиза проводиться у судовому засіданні або поза межами суду, якщо це потрібно у зв'язку з характером досліджень, або якщо об'єкт досліджень неможливо доставити до суду, або якщо експертиза проводиться на замовлення учасника справи. Якщо суд призначив проведення експертизи експертній установі, керівник такої установи доручає проведення експертизи одному або декільком експертам. Ці експерти надають висновок від свого імені і несуть за нього особисту відповідальність. Експерт повинен забезпечити збереження об'єкта експертизи.

Статтею 1 Закону України "Про судову експертизу" від 25.02.1994 р. №4038-XII (далі - Закон № 4038-XII) визначено, що судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об’єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.

Згідно з ст. 68 КАС України експертом може бути особа, яка володіє спеціальними знаннями, необхідними для з’ясування відповідних обставин справи. Експерт може призначатися судом або залучатися учасником справи. Експерт зобов’язаний дати обґрунтований та об’єктивний письмовий висновок на поставлені йому питання.

Статтею 70 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров'я” передбачено, що військово-лікарська експертиза визначає придатність до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, встановлює причинний зв'язок захворювань, поранень і травм з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Військово-лікарська експертиза здійснюється військово-лікарськими комісіями, які створюються при військових комісаріатах і закладах охорони здоров'я Міністерства оборони України, Служби безпеки України та інших військових формувань, а також Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 70 Основ законодавства України про охорону здоров'я, постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1993 р. № 708 “ Про порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи”, зобов'язано Міністерство оборони України розробити Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд в Збройних Силах.

Наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.07.2008 р. за №1109/15800, затверджено "Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" (далі - Положення №402).

Пунктами 1.1 - 1.3 цього Положення встановлено, що військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Військово-лікарська експертиза - це медичний огляд допризовників, призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби); військовозобов'язаних, офіцерів запасу, які призиваються на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військово-навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів Міністерства оборони України (далі - ВВНЗ), учнів військових ліцеїв; колишніх військовослужбовців; працівників Збройних Сил України, які працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці та залучаються до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ), компонентами ракетного палива (далі - КРП), джерелами електромагнітних полів (далі - ЕМП), лазерного випромінювання (далі - ЛВ), мікроорганізмами I-II груп патогенності; працівників допоміжного флоту Військово-Морських Сил Збройних Сил України (далі - ВМС Збройних Сил України); визначення ступеня придатності до військової служби, навчання у ВВНЗ, роботи за фахом; установлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів.

Основними завданнями військово-лікарської експертизи є: добір громадян України, придатних за станом здоров'я до військової служби, для укомплектування Збройних Сил України; аналіз результатів медичного огляду та розробка заходів щодо комплектування Збройних Сил України особовим складом, придатним до військової служби за станом здоров'я; контроль за організацією і станом лікувально-оздоровчої роботи серед призовників, аналіз результатів і розроблення пропозицій із удосконалення цієї роботи; контроль за організацією, проведенням і результатами лікувально-діагностичної роботи у військових, цивільних лікувальних закладах та медичних підрозділах військових частин, що стосується військово-лікарської експертизи; надання методичної та практичної допомоги з питань військово-лікарської експертизи військово-лікарським комісіям, лікувальним закладам Міністерства оборони України; визначення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтва) у військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів, які призвані на збори, у осіб, звільнених із військової служби, а також причинного зв'язку захворювань, поранень, які заподіяли військовослужбовцям смерть; розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України) і Міністерства оборони України вимог щодо стану здоров'я призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, військовослужбовців, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, резервістів для найдоцільнішого використання їх на військовій службі; визначення ступеня придатності військовослужбовців до військової служби у зв'язку з їх звільненням; проведення наукової роботи з питань військово-лікарської експертизи; підготовка кадрів для військово-лікарських комісій.

Отже, військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Згідно п. 2.1 Положення № 402 для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця.

Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов’язкові до виконання.

Відповідно до п. 2.2 Положення № 402 штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать: Центральна військово-лікарська комісія (далі – ЦВЛК); ВЛК регіону; ВЛК евакуаційного пункту; ВЛК пересувної госпітальної бази.

Штатні ВЛК комплектуються лікарями із клінічною підготовкою за однією з лікарських спеціальностей (терапія, хірургія, неврологія, психіатрія, оториноларингологія, офтальмологія, організація охорони здоров'я тощо), з досвідом роботи у військових частинах та лікувальних закладах. Залучати особовий склад штатних ВЛК для вирішення питань та завдань, не пов'язаних із військово-лікарською експертизою, забороняється.

Підпунктом 2.3.1 п. 2.3 Положення визначено, що Центральна військово-лікарська комісія є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.

З матеріалів справи видно, що згідно протокольного рішення районної призовної комісії Новоселицького районного військового комісаріату №3 від 02.10.2017 р., ОСОБА_1 визнано придатним до військової служби за п. 75 Г графи І Розкладу хвороб наказу МОУ №402-2008 року та згідно ч. 1 ст. 15 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" призвано на строкову військову службу в інші військові частини, військові навчальні заклади, установи та організації, що не належать до видів Збройних Сил України, зараховано до команди №66.

Згідно довідки Новоселицького районного військового комісаріату від 02.10.2017 р. №3/13, призовник ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, 11.09.2017 р. пройшов медичний огляд на Новоселицькій районній призовній дільниці Новоселицького РВК Чернівецької області. Встановлено діагноз: наслідки перенесеної в 1988 р. черепно-мозкової травми (перелом склепіння черепа) забою головного мозку з легким лікворно-гіпертезійним синдромом без порушення функцій нервової системи. Рішення районної призовної комісії від 02.10.2017 р.: на підставі ст. 75 графи І Розкладу хвороб ОСОБА_1 придатний до військової служби.

Із змісту довідки Коломийського об'єднаного міського військового комісаріату Івано-Франківської області №36/33/1472 від 29.11.2017 р. видно, що призовник ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, 29.11.2017 р. пройшов медичний огляд на районній призовній дільниці Коломийського ОМВК, встановлений діагноз здоровий. Рішенням районної призовної комісії від 29.11.2017 р. на підставі статті графи І Розкладу хвороб ОСОБА_1 придатний до військової служби за графами ТДВ "А" 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11.

Відповідно до довідки військово-лікарської комісії Західного регіону №1302/2 від 22.08.2018 р., солдат ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, військова частина - А0998, призваний у Збройні Сили Коломийського ОМВК Івано-Франківської області, у Збройних Силах з 11.2017 р.

У вказаній довідці зазначено, що діагноз та постанова ВЛК про причинний зв'язок захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва): наслідки відкритої черепно-мозкової травми (15.09.1998 р.), забою головного мозку легкого ступеня у вигляді вегетативно- судинної нестійкості без порушення функції центральної нервової системи. Захворювання не пов'язане з проходженням військової служби. На підставі статті 75 Г графи І Розкладу хвороб, графи - Таблиці - додаткових вимог ОСОБА_1 придатний до військової служби.

Не погоджуючись із висновком військово-лікарської комісії Західного регіону, представник позивача звернувся до Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи про призначення комісійного судово-медичного обстеження ОСОБА_1

На вирішення комісії експертів поставлено наступні питання: встановити наявність або відсутність після перенесеної в 1998 році черепно-мозкової травми (перелому склепіння черепу, забою головного мозку легкого ступеню), у гр. ОСОБА_1 помірного лікворно-гіпертензійного синдрому, синдрому ВСД, легкого порушення функцій нервової системи, як наслідків травм головного мозку, поєднаних зі стійкою незначною вираженою вегетосудинною нестійкістю, без ознак підвищення внутрішньочерепного тиску, старих (консолідованих) вдавлених переломів кісток черепа без органічного ураження центральної нервової системи із легким порушенням її функцій та встановити чи були виявлені у гр. ОСОБА_1 захворювання станом на жовтень 2017 р. або виникли після жовтня 2017 р.

За результатами даного обстеження складено акт комісійного судово-медичного обстеження №116, в якому зазначено, що наслідками черепно-мозкової травми 1998 р. у вигляді зламу кісток черепа, забою головного мозку у гр. ОСОБА_1 стали - помірний лікворно-гіпертензійний синдром, синдром вегето-судинної дистонії, легке порушення функції нервової системи, як наслідків травм головного мозку, поєднаних із стійкою незначною вираженою вегето-судинною нестійкістю, без ознак підвищення внутрішньочерепного тиску старих (консолідованих) вдавлених переломів кісток черепа без органічного ураження центральної нервової системи із легким порушенням її функцій. Виявлені у гр. ОСОБА_1 захворювання (наслідки черепно-мозкової травми) виникли і відповідно були у наявності до жовтня 2017 р., зазначені зміни збереглися і в подальшому періоді часу, наявні вони і на момент проведення обстеження.

З метою всебічного, повного та об'єктивного розгляду адміністративної справи, для з'ясування обставин, що мають значення для вирішення адміністративної справи і потребують спеціальних знань, суд дійшов висновку про часткове задоволення клопотання представника позивача та вважає можливим призначити військово - лікарську експертизу у справі, проведення якої доручити Центральній військово-лікарській комісії.

Дослідивши питання наведені представником позивача в клопотанні про призначення військово - лікарської експертизи, суд вважає за необхідне сформулювати перед експертом питання в такій редакції:

- чи наявний /відсутній/ після перенесеної в 1998 році черепно-мозкової травми (перелому склепіння черепу, забою головного мозку легкого ступеню) у гр. ОСОБА_1 помірний лікворно-гіпертензійний синдром, синдром вегето-судинної дистонії, легке порушення функції нервової системи, як наслідків травм головного мозку, поєднаних зі стійкою незначною вираженою вегето-судинною нестійкістю, без ознак підвищення внутрішньочерепного тиску старих (консолідованих) вдавлених переломів кісток черепа без органічного ураження центральної нервової системи із легким порушенням її функцій на час проведення військово - лікарської експертизи?

- чи був придатний в жовтні 2017 р. ОСОБА_1 до проходження військової служби в Збройних Сил України до призову на військову службу;

- чи відповідає діагноз, зазначений у довідці Новоселицького районного військового комісаріату від 02.10.2017 р. №3/13 фактичному стану здоров'я ОСОБА_1 на дату його призову на військову службу?

- чи придатний ОСОБА_1 до військової служби в Збройних Сил України на час проведення військово - лікарської експертизи?

Щодо клопотання представника позивача про проведення повторної військово-лікарську експертизу, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 111 КАС України якщо висновок експерта буде визнано необґрунтованим або таким, що суперечить іншим матеріалам справи або викликає сумніви в його правильності, за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи суд може призначити повторну експертизу, яка доручається іншому експерту (експертам).

Оскільки, військово-лікарська експертиза в даній адміністративній справі проводитись вперше, відтак суд приходить до висновку, що клопотання представника позивача про проведення повторної військово-лікарської експертизи задоволенню в цій частині не підлягає.

Згідно п. 3 ч. 2 ст. 132 КАС України до витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати пов'язані із проведенням експертиз.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України суд може зобов'язати учасника справи, який заявив клопотання про виклик свідка, призначення експертизи, залучення спеціаліста, перекладача, забезпечення, витребування або огляд доказів за їх місцезнаходженням, попередньо (авансом) оплатити витрати, пов'язані з відповідною процесуальною дією.

Враховуючи наведені норми, суд покладає витрати пов'язані із проведенням військово-лікарської експертизи на позивача.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.

Враховуючи призначення військово-лікарської експертизи, суд вважає за необхідне зупинити провадження в адміністративній справі 824/189/18-а до одержання результатів експертизи.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 68, 102, 156, 241, 248 КАС України України, суд ,

У Х В А Л И В:

1. Клопотання задовольнити частково.

2. Призначити в адміністративній справі №824/189/18-а військово - лікарську експертизу.

3. Проведення військово - лікарської експертизи доручити Центральній військово-лікарській комісії (вулиця Госпітальна, 16, місто Київ, 01133).

4.Попередити Центральну військово-лікарську комісію про кримінальну відповідальність, передбачену ст. 384 та ст. 385 Кримінального кодексу України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від покладених на нього обов’язків.

5. На вирішення перед Центральною військово-лікарською комісією виносяться наступні питання:

- чи наявний /відсутній/ після перенесеної в 1998 році черепно-мозкової травми (перелому склепіння черепу, забою головного мозку легкого ступеню) у гр. ОСОБА_1 помірний лікворно-гіпертензійний синдром, синдром вегето-судинної дистонії, легке порушення функції нервової системи, як наслідків травм головного мозку, поєднаних зі стійкою незначною вираженою вегето-судинною нестійкістю, без ознак підвищення внутрішньочерепного тиску старих (консолідованих) вдавлених переломів кісток черепа без органічного ураження центральної нервової системи із легким порушенням її функцій на час проведення військово - лікарської експертизи?

- чи був придатний в жовтні 2017 р. ОСОБА_1 до проходження військової служби в Збройних Сил України до призову на військову службу;

- чи відповідає діагноз, зазначений у довідці Новоселицького районного військового комісаріату від 02.10.2017 р. №3/13 фактичному стану здоров'я ОСОБА_1 на дату його призову на військову службу?

- чи придатний ОСОБА_1 до військової служби в Збройних Сил України на час проведення військово - лікарської експертизи?

6. Зобов’язати сторін за вимогою експерта, надати Центральній військово-лікарській комісії всі наявні матеріали та документи необхідні для проведення експертизи.

7. В іншій частині клопотання відмовити.

8. Для проведення експертизи адміністративну справу №824/189/18-а надіслати Центральній військово-лікарській комісії (вулиця Госпітальна, 16, місто Київ, 01133).

9. Витрати пов'язані із проведенням військово-лікарської експертизи покласти на позивача.

10. Провадження в адміністративній справі №824/189/18-а зупинити до одержання її результатів.

11. Копію ухвали направити Центральній військово-лікарській комісії та учасникам справи.

Згідно ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

У відповідності до ст.ст. 293, 295 КАС України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).

Суддя В.К. Левицький