
Справа № 2240/2845/18
РІШЕННЯ
іменем України
17 жовтня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Лабань Г.В.
за участю:секретаря судового засідання Вересняк А.А. представника позивача: Діденко Т.В. представників відповідача: Трасковської С.В., Органіщук О.С. розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Венус Україна" до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Венус Україна" звернулось до суду з позовом до Головного управління ДФС у Хмельницькій області в якому просить:
1. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Хмельницькій області форми "ПС" №0007372200 від 23.07.2018 р. за платежем адміністративні штрафи та інші санкції у сумі 383 794,00 грн.
2. Стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ "Венус Україна" суму сплаченого судового збору у розмірі 5 756,91 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що посадовими особами відповідача проведено виїзну документальну планову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Венус Україна" (код ЄДРПОУ 37484193) податкового, валютного та з питань єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 по 30.09.2017.
За результатами перевірки складено акт від 12.03.2018 №0519/2201-14-02/37484193, яким встановлені порушення норм податкового законодавства.
Не погоджуючись із висновками акта планової перевірки позивачем було подано заперечення на акт планової перевірки, за результатами розгляду яких була проведена позапланова виїзна документальна перевірка ТОВ "Венус Україна" у зв'язку із поданням платником заперечення до акту про результати документальної планової виїзної перевірки.
За результатами проведеної перевірки ГУ ДФС у Хмельницькій області було складено акт документальної позапланової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи № 0791/22-01-14-05/0037484193 від 23.04.2018.
Не погоджуючись із висновками акта позапланової перевірки ТОВ "Венус Україна" було подано заперечення на акт позапланової перевірки. За результатом розгляду яких його було залишено без змін.
На підставі акта планової перевірки та акта документальної позапланової перевірки ГУ ДФС було винесено податкове повідомлення-рішення форми "Р" № 0003991402 від 14.05.2018 за платежем податок на прибуток приватних підприємств у загальній сумі 127 678,00 грн, в т.ч. за основним платежем 102 142,00 грн. та штрафними санкціями - 25 536,00 грн. та податкове повідомлення-рішення форми "ПС" № 0004001402 від 14.05.2018 за платежем адміністративні штрафи та інші санкції у сумі 386 245,00 грн.
З даним податковим повідомленням рішенням позивач не погодився, оскаржив його до ДФС України, за результатом розгляду якого, оскаржуване податкове повідомлення-рішення було скасоване в частині застосування штрафу на суму 2451,00 грн., а в іншій частині оскаржуване податкове повідомлення - рішення було залишено без змін, а скаргу ТОВ "Венус Україна" задоволено - частково.
З вказаним рішенням позивач не погоджується, оскільки вважає, що воно базуються на безпідставних висновках податкового органу про порушення позивачем вимог податкового законодавства.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 22.08.2018 відкрито провадження по справі та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 12.09.2018.
Протокольною ухвалою від 12.09.2018 суд закінчив підготовче провадження та призначив справу до розгляду на 10.10.2018 о 14:00.
11.09.2018 до суду надійшов відзив Головного управління ДФС у Хмельницькій області, в якому зазначено, що за результатами проведеної перевірки первинних документів бухгалтерського обліку ТОВ "Венус Україна" виявлено факти невключення позивачем у звіти про контрольовані операції інформації яро господарські операцій (експортні та імпортні) з "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna" за 2015 рік на загальну суму - 36 294 875 грн та невключення інформації про імпортні операції з "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna" за 2016 рік на загальну суму - 2 084 522 грн. Крім того, оскільки за результатами перевірки встановлено, що сума контрольованих операцій, інформація про які не включена позивачем до звітів за 2015 та 2016 роки складає 38 379 397,00 грн, розмір штрафної санкції, застосованої спірним податковим повідомленням-рішенням, склав 383 794,00 грн. (38 379 397,00 х 1%).
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, та надав суду пояснення згідно обставин викладених у позовній заяві.
Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнали посилаючись на обставини зазначені у відзиві, пояснили, що податкове повідомлення-рішення було прийняте згідно вимог чинного законодавства, як результат виявлених порушень позивачем, а тому підстави для задоволення позову відсутні.
Заслухавши вступне слово учасників справи, з'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та дослідивши докази, якими вони обґрунтовують свої позовні вимоги, суд дійшов до таких висновків.
Суд встановив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Венус Україна" (код ЄДРПОУ 37484193) зареєстроване 19.01.2011 за №1 415 102 0000 024880. До основних видів діяльності відносяться: код КВЕД 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; код КВЕД 10.41 Виробництво олії та тваринних жирів; код КВЕД 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; код КВЕД 46.31 Оптова торгівля фруктами й овочами; код КВЕД 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; код КВЕД 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний); код КВЕД 77.11 Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів.
Відповідно до наказів Головного управління ДФС у Хмельницькій області від 25 січня 2018 року № 366 та від 01 лютого 2018 року № 504 в період з 2.02.2018 по 02.03.2018, проводилась виїзна документальна планова перевірка товариства з обмеженою відповідальністю "Венус Україна", код ЄДРПОУ 37484193, податкового, валютного та з питань єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 по 30.09.2017.
За результатами перевірки, перевіряючими ГУ ДФС у Хмельницькій області було складено акт про результати виїзної документальної планової перевірки № 0519/2201-14-02/37484193 від 12.03.2018.
Не погоджуючись із висновками Акта планової перевірки ТОВ "Венус Україна" було подано заперечення на акт № 0519/2201-14-02/37484193 від 12.03.2018.
За результатами розгляду заперечень та відповідно до наказу ГУ ДФС у Хмельницькій області №1153 від 03.04.2018 та №1236 від 12.04.2018 на підставі п.п.78.1.5 п.78.1 ст.78 ПК України була проведена позапланова виїзна документальна перевірка ТОВ "Венус Україна" у зв'язку із поданням платником заперечення до акту про результати документальної планової виїзної перевірки.
За результатами проведеної перевірки ГУ ДФС у Хмельницькій області було складено акт документальної позапланової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи № 0791/22-01-14-05/0037484193 від 23.04.2018. У висновку до акту перевірки зазначено порушення позивачем:
1) п.44.1, п.44.6, ст.44, п.п.134.1.1 п. 134.1 ст.134 Податкового кодексу України, п.5, п.6, п.20. П(С)БО 16 "Витрати" затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.12.1999 №318 (зі змінами та доповненнями), ст.4, п.1, п.2. ст.9, п.1 ст.11 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 за №996-XIV (із змінами та доповненнями), п.1.2 ст.1, п.2.1 ст.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за №168/704, п.8 Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 01.07.97 за №141 зі змінами та доповненнями, п.3, п.6 р. III П(С)БО 1, затвердженого наказом Мінфіну від 07.02.2013 (зі змінами та доповненнями), ТОВ "Венус Україна" занижено податок на прибуток в сумі 102142 грн., в т.ч.:
- за І квартал 2016 року в сумі 37737 грн.,
- за півріччя 2016 року в сумі 37737 грн.,
- за три квартали 2016 року в сумі 37737 грн.,
- за 2016 рік в сумі 90802 грн., в тому числі за ІV квартал 2016 року в сумі 53065 грн.
- за І квартал 2017 року в сумі 11340 грн.
2) пп. 39.4.2 п.39.4 статті 39 Податкового кодексу України, п.24 Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого Наказом Мінфін №8 від 18.01.2016, п.8 Інструкції з підготовки і подання документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженою наказом ДПА України "Про подання електронної податкової звітності" від 10.04.2008 №233, п.4.10 Методичних рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України, затвердженої наказом ДПС України від 14.06.2012 № 516 ТОВ "Венус Україна" не задекларовано у поданих звітах про КО за 2015 та 2016 рік господарські операції, які підпадають під критерії контрольованих на суму 38 379 397 грн., в тому числі:
- за 2015 рік в сумі 36 294 875 грн.;
- за 2016 рік в сумі 2 084 522 грн.
Не погоджуючись із висновками акта позапланової перевірки ТОВ "Венус Україна" було подано заперечення на акт позапланової перевірки № 0791/22-01-14-05/0037484193 від 23.04.2018.
23.05.2018 ТОВ "Венус Україна" було отримано відповідь на заперечення до акту позапланової перевірки №12123/10/22-01-14-05 відповідно до якої, висновки акта позапланової перевірки було залишено без змін.
На підставі акту планової перевірки та акту документальної позапланової перевірки ГУ ДФС було винесено податкове повідомлення-рішення форми "Р" № 0003991402 від 14.05.2018 за платежем податок на прибуток приватних підприємств у загальній сумі 127 678,00 грн, в т.ч. за основним платежем 102 142,00 грн та штрафними санкціями 25 536,00 грн та податкове повідомлення-рішення форми "ПС" № 0004001402 від 14.05.2018 за платежем адміністративні штрафи та інші санкції у сумі 386 245,00 грн.
Не погоджуючись із податковим повідомленням-рішенням форми "Р" № 0003991402 від 14.05.2018 ТОВ "Венус Україна" було направлено скаргу до ДФС України №10 від 29.05.2018.
За результатами розгляду скарги Державною фіскальною службою України було прийнято рішення про результати розгляду скаргу №24250/6/99-99-11-03-01-25 від 23.07.2018, яким за результатами розгляду скарги оскаржуване податкове повідомлення-рішення було скасоване в частині застосування штрафу на суму 2451,00 грн., а в іншій частині оскаржуване податкове повідомлення - рішення було залишено без змін, а скаргу ТОВ "Венус Україна" задоволено - частково.
За результатами винесеного рішення ГУ ДФС у Хмельницькій області було направлено на адресу ТОВ "Венус Україна" податкове повідомлення-рішення форми "ПС" №0007372200 від 23.07.2018 на суму штрафних санкцій 383 794,00 грн.
З даним рішенням контролюючого органу позивач не погоджується, звернувся з позовом до Хмельницького окружного адміністративного суду про оскарження спірного податкового повідомлення-рішення.
Досліджуючи спірні правовідносини, суд виходив з наступного.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.
Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених п.41.1 ст.41 цього Кодексу (п.1.1 ст.1 Податкового кодексу України).
В судовому засіданні суд встановив, що позивач зареєстрований як юридична особа та відповідно до ст.ст.15, 16 ПК України є платником податків, зборів і зобов'язаний стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України, вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.41.1 ст.41 ПК України контролюючими органами є органи доходів і зборів-центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, його територіальні органи.
Однією із функцій органів державної податкової служби, яку вони виконують згідно пп.19-1.1.1 п.19-1.2 ст.19 ПК України є здійснення контролю за своєчасністю подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
Також згідно п.19-1.1.34 ст.19 ПК України органи державної податкової служби забезпечують визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім НБУ), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Порядок проведення перевірок встановлений главою 8 ПК України, згідно якого п.75.1, пп.75.1.2 пп.75.1 ст.75 ПК України встановлено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Пунктом 75.1.2. статті 75 Податкового кодексу України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Відповідно до підпункту 78.1.5 пункту 78.1 статті 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється коли платником податків подано в установленому порядку контролюючому органу заперечення до акта перевірки та/або додаткові документи в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі, коли платник податків у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об'єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження.
Наказ про проведення документальної позапланової перевірки з підстав, зазначених у цьому підпункті, видається у разі розгляду заперечення до акта перевірки та/або додаткових документів у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, - контролюючим органом, який проводив перевірку.
Згідно з підпунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 ПК України Платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. У звіті про контрольовані операції зазначається інформація про всі контрольовані операції, здійснені платником податків у звітному періоді. У разі якщо платником податку виявлено, що у раніше поданому звіті про контрольовані операції інформація надана не в повному обсязі, містить помилки або недоліки, такий платник податків має право подати:
новий звіт до закінчення граничного строку подання звіту про контрольовані операції за такий самий звітний період;
уточнюючий звіт у разі його подання після закінчення граничного строку для відповідного звітного періоду.
Подання платником податку уточнюючого звіту про контрольовані операції не звільняє від відповідальності, передбаченої підпунктами 120.3 та 120.4 статті 120 цього Кодексу. Платник податків під час проведення документальних перевірок не має права подавати уточнюючий звіт про контрольовані операції. Форма та порядок складання звіту про контрольовані операції встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової політики.
Відповідно до пункту 7.4 розділу III Інструкції з підготовки і подання документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА України "Про подання електронної податкової звітності" від 10.04.2008 № 233, перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку. Ця квитанція надсилається органами ДПС на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним.
Згідно з пунктом 7.5 розділу III Інструкції підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі.
Пунктом 8 розділу III Інструкції встановлено, що якщо платник податків надіслав до органів ДПС кілька примірників одного податкового документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважається електронний документ, надісланий до органів ДПС останнім до закінчення граничного терміну встановленого законодавством для подання податкової звітності за умови, що його було сформовано правильно, прийнято до бази даних та платнику податків надійшла про це друга квитанція.
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджується матеріалами справи 04.05.2016 ТОВ "Венус Україна" було подано 9 звітів про контрольовані операції за 2015 рік за № 9276758034, 9276759488, 9276759886, 9276759996, 9276760117, 9276760419, 9276761325, 9276761691, 9276761781. Останнім звітом про контрольовані операції за 2015 рік, надісланим до закінчення граничного терміну, встановленого законодавством, є звіт з реєстраційним номером 9276761781, про що свідчить квитанція №1 від 04.05.2016 23:27 та квитанція №2 від 04.05.2016 23:29.
Відповідно до п.4.10 Методичних рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України, затверджених наказом ДПС України від 14.06.2012 №516, якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію із виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то така декларація заноситься, до бази даних адресата звітності з ознакою "звітна нова" (якщо це передбачено формою) та "звітна" (якщо інше не передбачено формою), а надана раніше звітність отримує статус "До відома".
ТОВ "Венус Україна" останній звіт з реєстраційним номером 9276761781 подано до закінчення граничного строку подання звіту за такий самий звітний період (2015 рік), то такий звіт внесено до бази даних ДФС з ознакою "звітний новий", Звіти, реєстраційні номери яких 9276758034, 9276759488, 9276759886, 92Т6759996, 9276760117, 9276760419, 9276761325 та 9276761691, отримали статус "До відома".
В звіті про контрольовані операції за 2015 рік з реєстраційним номером 9276761781 позивач зазначив найменування особи - сторони контрольованої операції Przedsiebiorstwo Handlowo Ushigove "VENUS" M.Zyga Spolka Jawna, кількість поданих додатків - 0, загальна сума контрольованих операцій відображена у звіті - 0 грн.
Разом з тим, звіт про контрольовані операції за 2016 рік позивачем подано до ДФС 28.09.2017 за 229271133041, найменування особи - сторони контрольованої операції Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugove «VENUS» M.Zyga Spolka Jawna, кількість поданих додатків - 1, загальна сума КО відображена у звіті - 27 953 000 грн., код пов'язаності «502 - одна і та сама юридична або фізична особа безпосередньо та/або опосередковано володіє корпоративними правами у кожній такій юридичній особі у розмірі 20 і більше відсотків.
Стосовно визнання операцій ТОВ "Венус Україна" з Przedsiebiorstwo Handlowo Ushigove "VENUS" M.Zyga Spolka Jawna суд зазначає наступне.
Відповідно до підпункту 39.2.1.1 пункту 39.2 статті 39 ПК України для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є;
а) господарські операції, що впливають на об'єкт оподаткування сторін (сторони) таких операцій, що здійснюються платниками податків з пов'язаними особами - нерезидентами;
б) зовнішньоекономічні господарські операції з продажу товарів через комісіонерів - нерезидентів.
Згідно з абзацом а) підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 ПК України для юридичних осіб, пов'язаними визнаються особи, у разі якщо: одна і та сама юридична або фізична особа безпосередньо та/або опосередковано володіє корпоративними правами у кожній такій юридичній особі у розмірі 20 і більше відсотків.
З матеріалів справи встановлено, що ТОВ "Венус Україна" у 2015-2016 роках здійснювало господарські операції з компанією "Przedsiebiorstwo Handlowo uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna", яка є нерезидентом.
Відповідно до витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань станом на 01.01.2014 та станом на 30.09.17 ОСОБА_4 володів корпоративними правами у ТОВ "Венус Україна" в розмірі 45 відсотків (4 500 000 грн).
Під час проведення перевірки позивачем надано витяг з договору Повного Товариства (Umova spolki Jawnej від 15.11.2016), переклад нотаріально засвідчений нотаріусом Пулавською Ольгою Ігорівною, зареєстровано в реєстрі за №1743. Відповідно до договору Повного Товариства "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna" (Umova spolki Jawnej від 15.11.2016) ОСОБА_4 володіє корпоративними правами компанії в розмірі 5 відсотків, ОСОБА_6 - в розмірі 95 відсотків.
Крім того, відповідачем надано суду інформацію, надану відповідно до положень статті 27 Угоди про подвійне оподаткування між Україною та Республікою Польща та статті 5 Конвенції Обєднаної Ради Європи/Організації економічного співробітництва та розвитку про взаємну адміністративну допомогу з питань оподаткування, на запит від 03.07.2018. Відповідно до якої торговельне підприємство з надання послуг «Венус», ОСОБА_6, повне товариство було зареєстроване у Національному судовому реєстрі 11.09.2003. Платник податків зареєстрований у місцевому органі як дієздатний платник ПДВ та ПДВ-ЄС. Переформування цивільного товариства торговельне підприємство з надання послуг «Венус» ОСОБА_11 на повне товариство. Партнерами загального товариства є: ОСОБА_4 та ОСОБА_6. Вище зазначені платники податків є партнерами. З інформації, зібраної у місцевому офісі, виходить, що пан ОСОБА_4 та пані ОСОБА_6 є подружжям.
На підтвердження цієї інформації в матеріалах справи міститься копія контракту подружжя ОСОБА_4 за №5365/2008.
Відтак посилання позивача на те, що докази опосередкованого володіння ОСОБА_4 часткою у Przedsiebiorstwo Handlowo Ushigove "VENUS" M.Zyga Spolka Jawna відсутні є безпідставними та не підтвердженими жодними доказами.
Доказів, що у 2015-2016 роках шлюб був розірваний також суду надано не було.
Відповідно до абзацу в) підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 ПК України пов'язаними особами для фізичних осіб є - чоловік (дружина), батьки (у тому числі усиновлювачі), діти (повнолітні/неповнолітні, у тому числі усиновлені), повнорідні та неповнорідні братии і сестри, опікун, піклувальник, дитина, над якою встановлено опіку чи піклування.
Для цілей визначення, чи володіє фізична особа безпосередньо та/або опосередковано корпоративними правами у розмірі 20 і більше відсотків у юридичній особі, усі корпоративні права, які належать (безпосередньо та/або опосередковано) фізичній особі, є сумою часток корпоративних драв, які:
- безпосередньо належать такій фізичній особі в юридичній особі;
- належать будь-яким пов'язаним особам такої фізичної особи у зазначеній юридичній
Таким чином, суд дійшов до висновку, що фізична особа ОСОБА_4 безпосередньо (5 %) та опосередковано (через пов'язану особу - ОСОБА_6 - 95%) володіє корпоративними правами Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna у розмірі 100 відсотків.
Відтак, суд погоджується із твердженням податкового органу, що ТОВ "Венус Україна" та "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna" є пов'язаними юридичними особами через фізичну особу - ОСОБА_4.
Згідно з підпунктом 39.2.1.7 пункту 39.2 статті 39 ПК України господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 - 39.2.1.3 і 39.2.1.5 підпункту 39.2.1 цього пункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:
річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
Надаючи оцінку обставинам встановленим під час перевірки та відображених у актах суд встановив, що загальний обсяг господарських операцій ТОВ "Венус Україна" з "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna", проведених у 2015 році - складає 36 294 875 грн., проведених у 2016 році - складає 30 037 522 грн., що перевищує 5 мільйонів гривень. Річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку (за вирахуванням непрямих податків) за 2015 звітний рік складає 89 450 897 грн., за 2016 звітний рік складає 92 065 200 грн., що перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
У 2015 та 2016 роках позивач здійснював господарські операції з компанією "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna".
Відповідно до контракту на поставку соєвої олії №111/12/2013 від 27.12.2013 року з компанією "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna" (Торгівельно Услогове Підприємство "Венус", Польща) (Покупець) та ТОВ "Венус Україна" (Продавець): предмет контракту - соєва олія. Одиницею виміру товару є тонна. Загальна кількість товару, що підлягає поставці на умовах цього контракту, складає 10 000 000 USD. Поставка здійснюється автомобільним транспортом, автомобільними цистернами, що призначені для перевезення олії. Умови поставки - FCA (ІНКОТЕРМС в редакції 2000 року) склад продавця, Україна. Товар повинен бути поставлений Продавцем покупцю на підставі специфікацій, погоджених з Покупцем. Продавець несе всі витрати, які повинні бути сплачені на території України і пов'язані з поставкою Товару відповідно до вимог 1'СА (ІНKOTEPMC в редакції 2000 року) склад Продавця, Україна, включаючи всі витрати з оплати митних формальностей, податків, мита та інших офіційних зборів, що стягуються при вивезенні (експорті) товару із України на території України. Право власності на товар, переходить до продавця з дня отримання покупцем 100% оплати вартості товару. Датою поставки товару вважається дата передачі товару у розпорядження покупця. Валюта контракту - долар США. Валюта платежу по цьому контракту - долар США. Пакування товару - наливом. Дія контракту триватиме дванадцять місяців з дати його підписання.
Згідно додаткової угоди №3 від 31.07.2014 до контракту №111/12/2013 від 27.12.2013 - загальна кількість товару, що підлягає поставці на умовах цього контракту складає 31 693 000 польських злотих.
Згідно додаткової угоди №4 від 30.09.2014 до контракту №111/12/2013 від 27.12.2013 - товаром відповідно до цього контракту є олія соєва, олія ріпакова, соєві боби і макуха ріпакова.
Згідно додаткової угоди №5 від 14.10.2014 до контракту №111/12/2013 від 27.12.2013 - валютою контракту є долар США та/або польський злотий PLN. Ціна товару визначається в доларах США та/або польських злотих PLN (по курсу долара США), на умовах поставки FCA (ІНКОТЕРМС в редакції 2000 року) склад продавця, Україна.
Згідно додаткової угоди №6 від 19.11.2014 до контракту №111/12/2013 від 27.12.2013 - продавець зобов'язується поставити покупцю крім товару, зазначеного у контракті (олії соєвої, олії ріпакової, зерно сої і макухи ріпакової) - олія соєва для технічних цілей.
Згідно додаткової угоди №7 від 20.12.2014 до контракту №111/12/2013 від 27.12.2013 контракт вважається автоматично продовженим на наступний рік.
Згідно Контракту на поставку №56/07/2015 від 07.07.2015 з компанією "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna" (Торгівельно Услогове Підприємство "Венус", Польща) (Покупець) та ТОВ "Венус Україна" (Продавець): предмет контракту - олія ріпакова. Одиницею виміру товару є тонна. Загальна кількість товару, що підлягає поставці на умовах цього контракту, складає 500 000 USD. Поставка здійснюється автомобільним транспортом, автомобільними цистернами, що призначені для перевезення олії. Умови поставки - FCA (ІНКОТЕРМС в редакції 2000 року) склад продавця, Україна. Товар повинен бути поставлений Продавцем покупцю на підставі специфікацій, погоджених з Покупцем. Продавець несе всі витрати, які повинні бути сплачені на території України і пов'язані з поставкою Товару відповідно до вимог FCA (ІНКОТЕРМС в редакції 2000 року) склад Продавця, Україна, включаючи всі витрати з оплати, митних формальностей, податків, мита та інших офіційних зборів, що стягуються при вивезені (експорті) товару із України на території України. Право власності на товар, переходить до продавця з дня отримання покупцем 100% оплати вартості товару. Датою поставки товару вважається дата передачі товару у розпорядження покупця. Валюта контракту - долар США або польський злотий. Валюта платежу по цьому контракту - долар США і польський злотий (по курсу долара США). Пакування товару - наливом або в біг-бегах. Дія контракту триватиме дванадцять місяців з дати його підписання.
Згідно додаткової угоди №1 від 14. 07.2015 до контракту №56/07/2015 від 07.07.2015 - продавець зобов'язується поставити покупцю крім товару, зазначеного у контракті макуху ріпакову.
Згідно додаткової угоди №2 від 20.07.2015 до контракту №56/07/2015 від 07.07.2015 - продавець зобов'язується поставити покупцю крім товару, зазначеного у контракті макуху ріпакову, макуху соєву.
Згідно додаткової угоди №3 від 07.12.2015 до контракту №56/07/2015 від 07.07.2015 - продавець зобов'язується поставити покупцю олію ріпакову, макуху ріпакову, макуху соєву, повножирову сою екструдовану.
Згідно додаткової угоди №4 від 11.05.2016 до контракту №56/07/2015 від 07.07.2015 - продавець зобов'язується поставити покупцю крім товару, зазначеного у контракті олію ріпакову та зерно сої.
Контракт на поставку №06/01/2017 від 13.01.2017 з компанією "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna" (Торгівельно Услогове Підприємство "Венус") - Покупець, Польща. Предмет контракту - зерно сої, соя повножирова екструдована, макуха соєва, олія соєва. Одиницею виміру товару є тонна. Загальна кількість товару, що підлягає поставці на умовах цього контракту, складає 500 000 USD. Поставка здійснюється автомобільним транспортом. Умови поставки - FCA (ІНКОТЕРМС в редакції 2000 року) склад продавця, Україна. Товар повинен бути поставлений Продавцем покупцю на підставі специфікацій, погоджених з Покупцем. Продавець несе всі витрати, які повинні бути сплачені на території України і пов'язані з поставкою Товару відповідно до вимог FCA (ІНКОТЕРМС в редакції 2000 року) склад Продавця, Україна, включаючи всі витрати з оплати митних формальностей, податків, мита та інших офіційних зборів, що стягуються при вивезенні (експорті) товару із України на території України. Право власності на товар, переходить до продавця з дня отримання покупцем 100% оплати вартості товару. Датою поставки товару вважається дата передачі товару у розпорядження покупця. Валюта контракту - долар США, польський злотий та Євро. Валюта платежу по цьому контракту - долар США, польський злотий та Євро (по курсу долара США). Пакування товару - наливом або в біг-бегах. Дія контракту триватиме дванадцять місяців з дати його підписання.
Згідно додаткової угоди №1 від 13.02.2017 до контракту №06/01/2017 від 13.01.2017 - безпека продукції забезпечена згідно зі стандартами GMP + FSA.
Договір поставки №03/01/2014-1 від 14.01.2014 з компанією "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna" (Постачальник). Предмет контракту - Постачальник зобов'язується поставити Покупцю (передати у власність) товар, який визначатиметься в Специфікації, а Покупець зобов'язується на умовах та в порядку, визначених цим договором, прийняти товар та оплатити його. Поставка товару здійснюється на умовах DAP - с. Новий Світ, Городоцький район, Хмельницька область (Інкотермс 2010). Товари передаються у власність Покупцю вільними від усіх і будь - яких зобов'язань і обтяжень перед третіми особами. Постачальник зобов'язаний поставити товар з відповідною супроводжуючою документацією. Постачальник зобов'язується поставити (передати у власність Покупця) товар за ціною, яка вказана в специфікації. Розрахунки за товар здійснюється в безготівковому порядку. Валюта розрахунків - долар США. Приймання товару щодо якості та кількості проводиться відповідно до законодавства України. Даний договір набуває чинності з моменту його підписання Сторонами та дії до повного виконання сторонами своїх зобов'язань по договору.
Згідно Специфікації №1 від 14.04.2014 до договору поставки №03/01/2014-1 від 14.01.2014 року Постачальник зобов'язується передати у власність, а Покупець прийняти товар та оплатити його протягом 90 днів з моменту підписання даної Специфікації і на умовах DAP: - автонавантажувач з вилковим захватом та гідравлічною лопатою, самохідний - ціна 23000 дол.США; мішки (біг - беги) 1017 шт. на загальну вартість 4617,18 доларів США
Згідно Специфікації №2 від 14.04.2014 до договору поставки №03/01/2014-1 від 14.01.2014 року Постачальник зобов'язується передати у власність, а Покупець прийняти товар та оплатити його протягом 90 днів з моменту підписання даної Специфікації і на умовах DAP: - напівпричіп TASKER - ціна 1850 доларів США; - трактор JCB - ціна 12 000 доларів США; - трактор JCB - ціна 9050 доларів США;
Договір поставки №72/08/2015 від 24.08.2015 з компанією "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna" (Постачальник). Предмет контракту - Постачальник зобов'язується поставити Покупцю (передати у власність) товар, який визначатиметься в Специфікації, а Покупець зобов'язується на умовах та в порядку, визначених цим договором, прийняти товар та оплатити його. Поставка товару здійснюється на умовах DAP - с. Новий Світ, Городоцький район, Хмельницька область (Інкотермс 2010). Товари передаються у власність Покупцю вільними від усіх і будь - яких зобов'язань і обтяжень перед третіми особами. Постачальник зобов'язаний поставити товар з відповідною супроводжуючою документацією. Загальна вартість контракту складає 48 630,00 PLN. Валюта розрахунків - польський злотий. Розрахунки за товар здійснюється в безготівковому порядку. Приймання товару щодо якості та кількості проводиться відповідно до законодавства України. Даний договір набуває чинності з моменту його підписання Сторонами та дії до повного виконання сторонами своїх зобов'язань по договору.
Згідно Специфікації №1 від 24.08.2015 до договору поставки №72/08/2015 від 24.08.2015 Постачальник зобов'язується передати у власність, а Покупець прийняти товар та оплатити його протягом 60 днів з моменту підписання даної Специфікації і на умовах DAP: млин - подрібнювач з двигуном - ціна 9000 PLN; насос 4кВт - ціна 3000 PLN; моторедуктор 8 шт. - ціна 8800 PLN; вентилятор з двигуном - ціна 2420 PLN; циклон - ціна 1430 PLN; транспортер ківшовий - ціна 5500 PLN; транспортер шнековий - ціна 18480 PLN.
Договір поставки №67/08/2016 від 09.08.2016 року з компанією "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna"(Постачальник). Предмет контракту - Постачальник зобов'язується поставити Покупцю (передати у власність) товар, який визначатиметься в Специфікації, а Покупець зобов'язується на умовах та в порядку, визначених цим договором, прийняти товар та оплатити його. Поставка товару здійснюється на умовах DAP - с. Новий Світ, Городоцький район, Хмельницька область (Інкотермс 2010). Товари передаються у власність Покупцю вільними від усіх і будь - яких зобов'язань і обтяжень перед третіми особами. Постачальник зобов'язаний поставити товар з відповідною супроводжуючою документацією. Загальна вартість контракту складає 314 340.00 PLN. Валюта розрахунків - польський злотий. Розрахунки за товар здійснюється в безготівковому порядку. Приймання товару щодо якості та кількості проводиться відповідно до законодавства України.
Отже, зазначені обставини дають змогу віднести господарські операції, здійснені в 2015 - 2016 роках між ТОВ "Венус Україна» та "Przedsiebiorstwo Handlowo Uslugowe "VENUS" M. Zyga Spolka Jawna", до контрольованих.
Згідно з пунктом 120.3 статті 120 ПК України неподання платником податків звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) та/або документації з трансфертного ціноутворення або невключення до такого звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції відповідно до вимог пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі:
1 відсотка суми контрольованих операцій, незадекларованих у доданому звіті про контрольовані - операції, але не більше" 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Частиною 2 ст.77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. А суд, згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Отже, виходячи зі змісту наведених норм законодавства та враховуючи встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення прийняте податковим органом правомірно, а тому не підлягає скасуванню.
А відтак, аналізуючи встановлені вище обставини в сукупності, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити повністю.
Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до статті 139 КАС України, судові витрати по справі не стягуються.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволені адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Венус Україна" до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "ПС" №0007372200 від 23.07.2018 - відмовити.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Венус Україна" (вул. Центральна, 88,Новий Світ,Городоцький район, Хмельницька область,32025 , код ЄДРПОУ - 37484193) Відповідач:Головне управління ДФС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 39492190)
Головуючий суддя Г.В. Лабань