
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№813/1099/18
У Х В А Л А
25 жовтня 2018 року
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Крутько О.В., розглянувши в письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В :
Рішенням суду від 20.04.2018 року адміністративний позов задоволено повністю, визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (адреса: вул.Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016, код ЄДРПОУ 13814885) щодо нездійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 (адреса: 79054, м.Львів, вул.Виговського, 45-А, ідентифікаційний код НОМЕР_1) пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей”, статтями 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області про грошове забезпечення від 02.05.2017 року №91-16507 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (адреса: вул.Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016, код ЄДРПОУ 13814885) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (адреса: 79054, м.Львів, вул.Виговського, 45-А, ідентифікаційний код НОМЕР_1) з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей”, статтями 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області про грошове забезпечення від 02.05.2017 року №91-16507 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
22.10.2018 року позивачем подано до суду заяву про встановлення судового контролю за виконання рішення.
Заява мотивована тим, що відповідач відмовляється виконати рішення посилаючись на на те, що розмір грошового забезпечення відповідно до довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Львівській області від 02.05.2017 року №91-16507 – 6262,19 є меншим ніж у довідці від 22.03.2018 року №91-16507 – 6512,08 згідно якої проведено порахунок пенсії позивача, тому за рішенням суду перерахунок пенсії є недоцільним.
Розглянувши матеріали справи та заяву позивача, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
При вирішенні заяви про встановлення контролю за виконанням судового рішення суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до правової позиції викладеної в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про огляд застосування адміністративними судами статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України" від 13.03.2017 р. № 3 установити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд може під час прийняття постанови у справі, а тому зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання постанови, є правовим наслідком судового рішення і саме в його резолютивній частині повинно бути визначено обов'язок подати звіт.
Положеннями Кодексу адміністративного судочинства України встановлено право, а не обов'язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов'язати суб'єкта владних повноважень, проти якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання такого рішення.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вирішення питання про встановлення судового контролю за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень можливе лише під час прийняття такого судового рішення, при цьому встановлення такого контролю є правом суду, а не його обов'язком.
Крім того, рішення по даній справі прийнято 20.04.2018 та вступило в законну силу 25.06.2018. З наявних в матеріалах заяви документів вбачається, що позивачем рішення суду до примусового виконання не звернено.
Таким чином, суд зазначає, що висновок заявника (позивача) про складнощі виконання рішення суду у справі є передчасним, а факт того, що рішення суду не буде виконано відповідачем без встановлення судового контролю не доведений, а тому у задоволенні заяви позивача про встановлення контролю за виконанням судового рішення необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст.241, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання до вчинення дій – відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Крутько О.В