Рішення № 77371897, 25.10.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.10.2018
Номер справи
428/7673/18
Номер документу
77371897
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

11.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

25 жовтня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 428/7673/18

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Петросян К.Є.,

при секретарі судового засідання – Грищенко М.І.,

без участі сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу,-

ВСТАНОВИВ:

27 червня 2016 року головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі ГУ ПФУ в Луганській області або позивач) звернулося до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з адміністративним позовом до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області (далі УДВС ГТУЮ у Луганській області або відповідач), в якому просить визнати противоправною та скасувати постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області ОСОБА_1 від 12.06.2018 про накладення на позивача штрафу в розмірі 5100,00 грн у виконавчому провадженні № 56216641.

Ухвалою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 02.07.2018 позовну заяву головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; звільнено позивача від сплати судового збору за подання даної позовної заяви (а.с.24).

Ухвалою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 12.09.2018 справу за позовом головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу передано за підсудністю на розгляд Луганського окружного адміністративного суду (а.с.63-64).

Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду адміністративної справи № 428/7673/18 визначена суддя Петросян К.Є. (а.с.71)

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 17.10.2018 прийнято до провадження справу за адміністративним позовом головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу та призначено до розгляду у судове засідання на 25.10.2018 (а.с.72-73).

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що постановою від 19.04.2018 старшим державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області відкрито виконавче провадження ВП № 56216641 з примусового виконання виконавчого листа № 428//12620/17, виданого 03.04.2018 Сєвєродонецьким міським судом Луганської області про зобов’язання ГУ ПФУ у Луганській області провести ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268» та довідки №1343-К від 05.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС у Луганській області.

Вказана постанова про відкриття виконавчого провадження отримана позивачем 23.04.2018.

Листами від 26.04.2018 № 5397/07 та від 22.05.2018 № 6544/07 позивачем було повідомлено відповідача про те, що ОСОБА_2 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016; доплату за період з 01.01.2018 по 01.04.2018 перераховано на поточний рахунок пенсіонера в АТ «Ощадбанк» 04.04.2018; доплату до пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 ОСОБА_2 отримає на умовах та в порядку, визначеному Постановою КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». Також було повідомлено, що довідка № 3143-ЛК від 05.05.2017, відповідно до якої необхідно проводити перерахунок пенсії є недійсною, про що зазначає лист ліквідаційної комісії ГУМВС України в Луганській області від 13.04.2018 №вдз/47. На виконання Постанови КМУ № 103 на імя ОСОБА_2 була видана нова довідка від 21.03.2018 №5412-ЛК, відповідно до якої проведено перерахунок пенсії. Сума пенсії до сплати залишилась на рівні розрахованої за попередньою довідкою, а саме 2902,01 грн.

Разом з тим, 12.06.2018 старшим державним виконавцем винесено постанову про накладення штрафу, згідно якої за невиконання рішення суду на позивача, на підставі ст. ст. 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження» накладено штраф у розмірі 5100 грн, яка була отримана позивачем 15.06.2018.

Позивач вважає дану постанову протиправною з підстав того, що на час винесення державним виконавцем постанови про накладення штрафу, рішення суду про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії ГУ ПФУ в Луганській області було виконано та частково здійснено доплату.

На підставі викладеного просить суд визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця ВПВР УДВС Головного територіального управління юстиції у Луганській області від 12.06.2018 про накладення на ГУ ПФУ в Луганській області штрафу у розмірі 5100 грн у виконавчому провадження №56216641 та розглянути справу за відсутності представника позивача.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав відзив на адміністративний позов від 11.09.2018, 25.10.2018 у якому просив розглянути справу без його участі та заперечував проти позовних вимог з таких підстав (а.с.30-34,76-80).

На виконанні у ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області знаходиться виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 03.04.2018 №428/12620/17 про зобов’язання ГУ ПФУ у Луганській області провести ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268» та довідки №1343-К від 05.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України у Луганській області.

19.04.2018 державним виконавцем, керуючись вимогами Закону України "Про виконавче провадження", винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.

Державним виконавцем, відповідно до ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження", направлено вимоги боржнику щодо стану виконання рішення суду та попереджено про наслідки невиконання рішення суду.

На адресу ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області надійшла відповідь від боржника, з якої встановлено, що рішення суду не виконано.

12.06.2018 державним виконавцем, відповідно до ст. ст. 63, 75 Закону України "Про виконавче провадження", винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 5 100 грн. Копію постанови направлено боржнику для виконання.

08.08.2018 державним виконав, відповідно до ст.ст. 63,75 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 10200 грн, копію постанови направлено боржнику для виконання.

Станом на 11.09.2018 боржником рішення суду не виконано.

УДВС ГТУЮ у Луганській області зазначає, що відсутність коштів у ГУ ПФУ в Луганській області не доводить поважність причин невиконання судового рішення.

У межах виконавчого провадження ГУ ПФУ в Луганській області здійснило перерахунок та зобов'язано здійснити виплату за вказаним перерахунком у повному обсязі, оскільки це визначено судовим рішенням, тобто зобов'язання виплати суми перерахунку у повному обсязі здійснюється Головним управлінням пенсійного фонду України в Луганській області не у добровільному порядку за приписами Постанови КМУ № 103, а у примусовому порядку на виконання судового рішення.

За викладених обставин застосування приписів постанови № 103 є безпідставним та суперечить вимогам спеціального Закону України “Про виконавче провадження”, який регулює порядок примусового виконання судового рішення.

Враховуючи вищевикладене, представник відповідача з посиланням на норми Закону України “Про виконавче провадження” просив суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.

Постановою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 12.12.2017 у справі №428/12620/17 адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії задоволено: визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо не проведення ОСОБА_2 перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268» та довідки № 3143-ЛК від 05.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією ГУМВС у Луганській області; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області провести ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» та довідки № 3143-ЛК від 05.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією ГУМВС у Луганській області.

За даними Єдиного державного реєстру судових рішень постанова у справі № 428/12620/17 набрала законної сили 21.03.2018.

03.04.2018 стягувачем отримано виконавчий лист у справі № 428/12620/17 (а.с. 36).

Постановою від 19.04.2018 старшим державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області відкрито виконавче провадження ВП №56216641 з примусового виконання виконавчого листа №428/12620/17, виданого 03.04.2018 Сєвєродонецьким міським судом Луганської області про зобов'язання ГУ ПФУ в Луганській області провести ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» та довідки № 3143-ЛК від 05.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією ГУМВС у Луганській області (а.с. 38).

Зазначену постанову отримано ГУ ПФУ в Луганській області 23.04.2018, вх. № 730-41 (а.с. 4-5).

Листами від 26.04.2018 №5397/07 та від 22.05.2018 №6544/07 позивачем було надано управлінню державної виконавчої служби пояснення щодо виконання судового рішення по справі №428/12620/17 (ВП №56216641) (а.с. 6-7, 11, 39-41).

До ГУПФУ в Луганській області надійшов лист Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Луганській області від 13.04.2018 №ВДЗ/47, у якому зазначалася, що довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які були направлені до ГУ ПФУ в Луганській області в 2017 році, слід вважати недійсними, до набрання чинності постановою КМУ №103 від 21.02.2018(а.с.10).

У зв’язку із зазначеним пенсія ОСОБА_2 була перерахована з 01.04.2018 і виплачена у новому розмірі (а.с.8-9, 42-44).

Постановою старшого державного виконавця ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області Старовойтової В.В. від 12.06.2018 ВП № 56216641 накладено штраф на ГУПФУ в Луганській області за невиконання судового рішення по справі №428/12620/17 на користь держави в розмірі 5100,00 грн (а.с. 46).

Оскаржувана постанова отримана позивачем 15.06.2018 за вх. №1101-41 (а.с. 15-16).

Постановою головного державного виконавця ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області від 08.08.2018 накладено на боржника – ГУПФУ в Луганській області штраф на користь держави в розмірі 10200 грн, яка позивачем не оскаржується (а.с. 48).

Листами від 26.04.2018 №5397/07 та від 22.05.2018 №6544/0, позивач зазначив, що на виконання постанови Сєвєродонецького районного суду Луганської області у справі № 428/12620/17 ГУПФУ в Луганській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_2 з 01.01.2016 відповідно до довідки про грошове забезпечення від 21.03.2018 № 5412-ЛК. Пенсію у новому розмірі з доплатою з 01.01.2018 по 01.04.2018 ОСОБА_2 отримав у квітні 2018 року. Решта суми доплати по проведеному перерахунку буде виплачено в терміни відповідно до Постанови КМУ від 21.02.2018 № 103. Додатково позивач зазначив, що пунктом 3 Постанови № 103 передбачено, що сума перерахованих пенсій для виплати за період з січня 2016 року по грудень 2017 року включно буде виплачуватися згідно графіка, визначеного постановою №103 починаючи з січня 2019 року (а.с.6-7. 11).

Вирішуючи справу по суті заявлених вимог, суд виходить з наступного.

Надаючи оцінку доводам позивача про те, що відсутня можливість виплатити заборгованість з пенсії ОСОБА_2 в повному обсязі через відсутність фінансування, суд зазначає таке.

Положеннями статті 1 Закону України “Про виконавче провадження” передбачено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до частини другої статті 74 Закону України “Про виконавче провадження” рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Також згідно із статтею 75 Закону України “Про виконавче провадження” у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до частин першої та другої статті 63 Закону України “Про виконавче провадження”, зокрема, за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів та попередження про кримінальну відповідальність.

З аналізу викладеної норми слідує, що негативні наслідки у вигляді накладення штрафу за невиконання в обумовлений строк відповідного рішення настають за умови його невиконання без поважних причин.

Приписами абзацу другого пункту 1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 40/26485 визначено, що Головні управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об’єднаними управліннями утворюють систему територіальних органів Фонду.

Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: планує у відповідному регіоні доходи та видатки коштів Фонду, у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду; забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами) (підпункти 2, 4 пункту 4 вказаного Положення).

Отже, невиконання судового рішення позивачем в частині виплати грошових коштів, за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів, не може вважатись невиконанням судового рішення без поважних причин, а накладення штрафу, у такому випадку, жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.

Даний правовий висновок викладено в постанові Верховного Суду від 24.01.2018 у справі № 405/3663/13-а (К/9901/1598/18).

Також суд зазначає, що у виконавчому листі від 12.12.2017, виданому Сєвєродонецьким міським судом Луганської області у справі №428/12620/17, міститься зобов’язання ГУ ПФУ у Луганській області провести ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268» та довідки №1343-К від 05.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України у Луганській області (а.с. 36).

До набрання чинності судовим рішенням у справі №428/12620/17, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі – постанова КМУ № 103), якою встановлено порядок перерахування та виплати раніше призначених пенсій працівникам міліції та внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Порядок № 45).

Пунктом 5 Порядку № 45 (зі змінами, внесеними постановою КМУ № 103) передбачено, що особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Пунктом 3 постанови КМУ № 103 визначено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;

з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Головним управлінням ПФУ в Луганській області здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.04.2018 у відповідності з довідкою, наданою ліквідаційною комісією ГУМВС України у Луганській області 21.03.2018 №5412-ЛК, та у повній відповідності до вимог діючих нормативно – правових актів – Закону № 900-VIII, статті 63 Закону № 2262-ХІІ, постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та від 21.02.2018 № 103, зокрема, визначено суму заборгованості з пенсії з 01.01.2016 по 31.12.2017 та встановлено порядок її виплати, визначений постановою № 103 (а.с. 9, 12-14).

Також після здійсненого перерахунку позивачем здійснено виплату перерахованої пенсії у відповідності до порядку, визначеного постановою КМУ від 21.02.2018 № 103.

Верховний Суд в ухвалі від 02.05.2018 у справі № 818/1076/18 зазначив, що постанова Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб” від 21 лютого 2018 року № 103 не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції на підставі Закону № 2262-ХІІ та Постанови КМУ №988, а лише визначає порядок виплати перерахованих пенсій.

Зважаючи на те, що в резолютивній частині рішення суду не зазначено порядку і способу виконання цього рішення, не йдеться про одноразову виплату (стягнення) заборгованості з пенсії з 01.01.2016 по 31.12.2017, та з врахуванням чинної постанови КМУ від 21.02.2018 № 103, тобто чинного підзаконного нормативно – правового акта, не застосовувати який орган УПФУ не вправі, та який визначає порядок виплати перерахованих пенсій, в межах спірних правовідносин відсутні підстави для накладення штрафу за невиконання судового рішення, оскільки воно виконується позивачем у відповідності з вимогами чинного на теперішній час законодавства.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При вказаних обставинах, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, позов підлягає задоволенню.

Питання щодо розподілу судових витрат судом не вирішується, оскільки ухвалою Сєвєродонецького міського суду Луганської області 02.07.2018 ГУ ПФУ в Луганській області звільнено від сплати судового збору за подання позовної заяви про визнання неправомірною та скасування постанови про накладення штрафу у виконавчому проваджені №56216641 (а.с.24).

Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області від 12.06.2018 про накладення штрафу у розмірі 5100 грн у виконавчому провадженні ВП № 56216641.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Суддя ОСОБА_3