
12.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
16 жовтня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 1240/2415/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області, третя особа Головне управління Національної поліції в Донецькій області про визнання протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
10 серпня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області, третя особа Головне управління Національної поліції в Донецькій області про визнання протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, відповідно до якої позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України та Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області щодо призначення, нарахування та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за загиблу ІНФОРМАЦІЯ_1 доньку - ОСОБА_2 майора міліції начальника сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю лінійного відділу на станції Попасна лінійного управління на Донецькій залізниці УМВС України на залізничному транспорті не в повному обсязі;
- зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області повторно надіслати до Міністерства внутрішніх справ України у семи денний строк документи, щодо донарахування та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за загиблу ІНФОРМАЦІЯ_1 доньку - ОСОБА_2 майора міліції начальника сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю лінійного відділу на станції Попасна лінійного управління на Донецькій залізниці УМВС України на залізничному транспорті у сумі 120 950 (сто двадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) гривень 00 копійок;
- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України, в десятиденний строк, прийняти рішення про донарахування ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за загиблу ІНФОРМАЦІЯ_1 доньку - ОСОБА_2 майора міліції начальника сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю лінійного відділу на станції Попасна лінійного управління на Донецькій залізниці УМВС України на залізничному транспорті у сумі 120 950 (сто двадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) гривень 00 коп., надіслати вказане рішення із зазначеними документами ОСОБА_1 та до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області, а також, у строк не пізніше двох місяців з дня прийняття зазначеного рішення в межах та за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на такі цілі, виділити та перерахувати на особистий рахунок ОСОБА_1 грошові кошти в сумі 120 950 (сто двадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Позивач з урахуванням письмових пояснень (а.с. 110-115) обгрунтовує свої вимоги посиланням на такі обставини.
24 січня 2018 року ГУМВС України в Донецькій області на виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 23.08.2013 року по справі №812/4807/13-а (ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду від 04.12.2013 року в справі №812/4807/13-а, ухвала Вищого адміністративного суду України від 15.03.2017 року в справі К/800/64118/13) було прийнято рішення про призначення позивачу ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за загиблу ІНФОРМАЦІЯ_1 доньку в сумі 176200,00 грн.
На думку позивача рішення суду про зобов'язання відповідачів виплатити їй одноразову допомогу виконані неповністю, допомога їй виплачена не в повному обсязі.
Так, відповідно до грошового атестату грошове забезпечення її доньки за останньою на день смерті посадою складало 2476,26 грн, тому призначена їй за рішенням суду одноразова допомога мала бути розрахована відповідачами таким чином: 2476,26 грн х 12 місяців х 10 років = 297150 грн.
Отже, недоплачена позивачу сума дорівнює 120950,00 грн (297150,00 грн - 176200,00 грн).
Позивач зверталася до відповідачів з вимогами про виплату їй залишку суми одноразової допомоги, однак отримала відмову, тому звернулася до суду.
Просить суд її вимоги задовольнити в повному обсязі, посилаючись на рішення судів, якими визнано за нею право на отримання грошової допомоги на підставі ст. 23 Закону України «Про міліцію» та п.п. 1.7. постанови КМУ № 707 від 12.05.2007 «Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції», а також практику Європейского суду з прав людини.
Представник позивача просив суд встановити судовий контроль за виконанням цього рішення (а. с.48).
Відповідачі позовні вимоги не визнали в повному обсязі, надавши відзиви (а.с.60-64, 79-83). Заперечуючи проти задоволення позовних вимог, відповідачі визнають ту обставину, що виплата одноразової допомоги позивачу була здійснена на виконання постанови суду, якою їх зобов'язано вчинити такі дії. Однак, посилаються на вимоги ч.ч. 6 та 7 ст. 23 Закону України «Про міліцію», якими передбачено, що одноразова грошова допомога в розмірі десятирічного грошового забезпечення загиблого (померлого) за останньою посадою виплачується батькам та утриманцям загиблого в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України, у всіх випадках в розмірі не меншому від 100-кратного розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на час виплати цих сум.
Донька позивача на день загибелі ІНФОРМАЦІЯ_1 року отримувала грошове забезпечення з урахуванням надбавок, встановлених з 01.01.2008 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294.
Відповідно до грошового атестату за останньою посадою доньки позивача грошове забезпечення складало 2476,26 грн, однак до його складу входили надбавки, які не передбачені абз. 2 пункту 3 Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 707, як складові грошового забезпечення, з урахуванням яких виплачується однаразова допомога в таких випадках.
Тому при розрахунку одноразової грошової допомоги, яка підлягала виплаті позивачу, було враховано не всі види грошового забезпечення, що отримувала донька позивача відповідно до вимог законодавства, чинного на день її загибелі (ІНФОРМАЦІЯ_1). Тобто, в розрахунок грошового забезпечення для виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги було включено:
- посадовий оклад - 950 грн,
- оклад за спеціальним званням - 125 грн,
- відсоткова надбавка за вислугу років - 322,50 грн.
Всього грошове забезпечення, з якого обраховувався розмір одноразової грошової допомоги склало 1397 грн 50 коп.
Оскільки на день загибелі у ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 серед видів грошового забезпечення, установлених законодавством для працівників міліції, 100% надбавки не існувало, вона не входила до-складу її грошового забезпечення, при розрахунку одноразової грошової допомоги у зв'язку з її загибеллю враховано посадовий оклад, оклад за спеціальним званням та відсоткова надбавка за вислугу років, що відповідає вимогам законодавства.
У зв'язку з тим, що розмір нарахованої одноразової грошової допомоги 167 700 грн (1397,50 грн х 12 міс, х 10 років) становив менше розміру 100-кратного розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на час виплати цих сум (з 01.01.2018 року - 1762 грн), одноразову грошову допомогу відповідно до ч. 7 ст. 23 Закону України «Про міліцію» (в редакції на момент скоєння нещасного випадку) позивачу виплачено в розмірі 176 200 грн (1762 грн х 100).
Таким чином, позивачу нарахувано та виплачено одноразову грошову допомогу в розмірі 176200 грн відповідно до положень Закону України «Про міліцію» та Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 707.
Аналіз пункту 7 Порядку № 707 передбачає, що перерахування коштів на рахунок заявника чи їх виплата через касу здійснюється органом внутрішніх справ, в якому проходила службу особа. Тому позовні вимоги про зобов'язаним МВС України перерахувати на особистий рахунок ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу в розмірі 120950 грн на думку відповідачів не грунтуються на нормах законодавства. В задоволенні позовних вимог просили відмовити в повному обсязі.
Під час розгляду справи судом були вчинені такі процесуальні дії.
Ухвалою суду від 17 серпня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) сторін (арк. спр. 1-2).
Ухвалою суду від 11 вересня 2018 року відкладено розгляд справи до 03.10.2018 (арк.спр.71).
Ухвалою суду від 03 жовтня 2018 року відкладено розгляд справи до 16.10.2018 (арк.спр.103).
На підставі ч.9 ст. 205 КАС України судом ухвалено розглянути справу у письмовому провадженні.
Як свідчать позовна заява, письмові поясення позивача, відзиви відповідачів, сторони визнають ті обставини, що виплата одноразової допомоги позивачу була здійснена на виконання постанови суду, якою відповідачів зобов'язано вчинити такі дії, а також, що відповідач в розрахунок суми включив не всі види грошового забезпечення, які фактично отримувала донька позивача на день її загибелі, а включив лише посадовий оклад, оклад за спеціальним званням та відсоткову надбавку за вислугу років, виплативши позивачу суму в розмірі 176 200 грн, в розмірі не меншому від 100-кратного розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на час виплати цих сум, відповідно до ч. 7 ст. 23 Закону України «Про міліцію» (в редакції на момент скоєння нещасного випадку).
Відповідно до ч.1 ст.78 КАС України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.
Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Так, постановою Луганського окружного адміністративного суду від 23.08.2013 року по справі №812/4807/13-а позовні вимоги ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Управління Міністерства Внутрішніх Справ України на Донецькій залізниці про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволені частково.
Визнано пункт 3 висновку № 16 від 02 березня 2009 року за матеріалами службового розслідування за фактом скоєння ДТП ІНФОРМАЦІЯ_1 протиправним. Зобов'язано Управління МВС України на Донецькій залізниці привести висновок № 16 від 02.03.2009 за матеріалами службового розслідування за фактом скоєння ДТП ІНФОРМАЦІЯ_1 стосовно загибелі ОСОБА_2 у відповідності до акту №47 від 25.06.2012 про нещасний випадок (форма Н-1) та акту розслідування нещасного випадку від 25.06.2012 (форма Н-5) за фактом ДТП, що мав місце ІНФОРМАЦІЯ_1, в яких вказано, що загибель ОСОБА_2 сталася при виконанні службових обов'язків та пов'язана з безпосередньою участю в охороні громадського порядку та боротьби зі злочинністю.
Зобов'язано Міністерство Внутрішніх Справ України прийняти рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, у зв'язку з загибеллю ОСОБА_2 у відповідності до ст.23 Закону України «Про міліцію» та п.п. 1.7. постанови КМУ № 707 від 12.05.2007 «Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції». В решті позовних вимог відмовлено (а.с.138-141).
Зазначене рішення суду залишене без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 04.12.2013 року в справі №812/4807/13-а та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15.03.2017 року в справі К/800/64118/13 (а.с.142-143. 144-146).
Так в ухвалі Донецького апеляційного адміністративного суду від 04.12.2013 року в справі №812/4807/13-а прямо зазначено, що колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції, що, з урахуванням вимог ст. 72 КАС України у зв'язку з встановленням рішенням по справі № 2а-6844/11/1270 обставин загибелі ОСОБА_2 при виконанні службових обов'язків, пов'язаних з безпосередньою участю в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю, встановлена наявність у цього відповідача підстав для прийняття рішення про виплату одноразової грошової допомоги згідно ст. 23 Закону України "Про міліцію" та пункту 1 Порядку.
Отже, як встановлено судом, в резолютивній частині постанови Луганського окружного адміністративного суду від 23.08.2013 року в справі №812/4807/13-а чітко визначено на підставі яких саме норм чинного законодавства має бути виплачена позивачу одноразова допомога, а саме: у відповідності до ст.23 Закону України «Про міліцію» та п.п. 1.7. постанови КМУ № 707 від 12.05.2007 «Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції». Зазначене рішення суду набрало законної сили і відповідно до вимог ст.129-1 Конституції України, ст. 370 КАС України має бути виконане відповідачами в повному обсязі.
24 січня 2018 року ГУМВС України в Донецькій області, на виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 23.08.2013 року по справі №812/4807/13-а, ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 04.12.2013 року по справі №812/4807/13-а та ухвали Вищого адміністративного суду України від 15.03.2017 року по справі К/800/64118/13, складено висновок, за яким подано матеріали для призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за загиблу ІНФОРМАЦІЯ_1 доньку - ОСОБА_2 майора міліції начальника сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю лінійного відділу на станції Попасна лінійного управління на Донецькій залізниці УМВС України на залізничному транспорті у сумі 176200,00 (сто сімдесят шість тисяч двісті) гривень (а.с.10).
27.04.2018 ОСОБА_1 направила до МВС України та до ГУМВС України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області звернення від 25.04.2018 з вимогою прийняти рішення про донарахування та виплату їй одноразової грошової допомоги за загиблу доньку в сумі 159200,00 грн (а.с.11).
У відповідь на вказане звернення надійшли відповіді № 15/2-М-386 від 21.05.2018 року та № М-90м від 29.05.2018 року однакового змісту, в яких позивачу відмовлено в донарахуванні зазначених сум (а.с.15-18).
Позивач з таким висновком МВС України та ГУМВС України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області не згодна, тому звернулась до суду з вказаним позовом.
Отже, спірним питанням цієї справи є правомірність дій відповідачів щодо виплати позивачу суми одноразової грошової допомоги, що здійснені на виконання рішення суду, без урахування всіх видів грошового забезпечення, які отримувала донька позивача на день її загибелі.
Суд при вирішенні справи по суті заявлених вимог керується такими вимогами чинного законодавства.
Відповідно до ч.3 ст.23 Закону України «Про міліцію» від 20 грудня 1990 року N 565-XII (в редакції станом на день загибелі доньки позивача ІНФОРМАЦІЯ_1) у разі загибелі (смерті) працівника міліції, який перебував на службі в органах внутрішніх справ, під час виконання ним службових обов'язків по охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю сім'ї загиблого (померлого), а в разі її відсутності його батькам та утриманцям виплачується одноразова грошова допомога в розмірі десятирічного грошового забезпечення загиблого (померлого) за останньою посадою в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з вимогами ч.7 ст.23 цього Закону в усіх випадках розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) працівника міліції не повинен бути меншим від 100-кратного розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на час виплати цих сум.
Отже, статею ст.23 Закону України «Про міліцію» від 20 грудня 1990 року N 565-XII (в редакції станом на день загибелі доньки позивача ІНФОРМАЦІЯ_1) не визначено обмежень щодо певних видів грошового забезпечення, з яких має нараховуватися та виплачуватися вказана одноразова допомога.
Також ст.23 Закону України «Про міліцію» від 20 грудня 1990 року N 565-XII (в редакції станом на день загибелі доньки позивача ІНФОРМАЦІЯ_1) не надано права Кабінету Міністрів України встановлювати обмеження щодо певних видів грошового забезпечення, з яких має нараховуватися та виплачуватися ця одноразова допомога.
Постановою Кабінету Міністрів України № 707 від 12.05.2007 затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції відповідно до вимог ст.23 Закону України «Про міліцію», що зазначено в преамбулі цієї постанови.
Відповідно до підпункту 1) пункту 1 цього Порядку № 707 від 12.05.2007 одноразова грошова допомога (далі - грошова допомога) виплачується у разі загибелі (смерті) працівника міліції під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з безпосередньою участю в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю. Грошова допомога виплачується членам сім'ї загиблого (померлого), а в разі їх відсутності - його батькам та утриманцям у розмірі десятирічного грошового забезпечення.
Пункт 1 Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції № 707 від 12.05.2007 також не містить обмеження щодо певних видів грошового забезпечення, з яких має нараховуватися та виплачуватися ця одноразова допомога.
Тому на підставі вимог постанови Луганського окружного адміністративного суду від 23.08.2013 року в справі №812/4807/13-а, статті 23 Закону України «Про міліцію» від 20 грудня 1990 року N 565-XII (в редакції станом на день загибелі доньки позивача ІНФОРМАЦІЯ_1) та пункту 1 Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 707 від 12.05.2007, суд приходить до висновку, що відповідачами безпідставно до розрахунку одноразової допомоги позивачу, виплаченої у зв'язку з загибеллю її доньки, не включені всі складові грошового забезпечення, які остання отримувала на день загибелі.
Обгрунтованість зазначеного висновку суду також підтверджується наступним аналізом норм законодавства.
На момент прийняття постанови Кабінету Міністрів України № 707 від 12.05.2007 порядок нарахування та виплати грошового забезпечення осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ здійснювалося згідно з Указом Президента України від 04.10.1996 № 926 «Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ».
Даний Указ затверджував форми і розмір грошового забезпечення працівників міліції, а саме затверджував схеми посадових окладів, окладів за спеціальним званням та при цьому надавав право керівникам органів внутрішніх справ у межах асигнувань, що виділяються на утримання цих органів, встановлювати надбавки, доплати та премії.
Так, відповідно до вищезазначеного Указу Президента України грошове забезпечення працівників міліції, з якого розраховувалася одноразова грошова допомога, складалося з:
- посадового окладу (розміри затверджені п. 1 Указу Президента України від 4.10.1996 №926);
- окладу за спеціальним званням (розміри затверджені п. 1 Указу Президента України від 04.10.1996 № 926);
- надбавки за вислугу років (розміри затверджені п. 2 Указу Президента України від 04.10.1996 № 926);
- стовідсоткової надбавки (передбачена п. 2-1 Указу Президента України від 04.10.1996 № 926, даний пункт доповнено Указом Президента України від 31.08.2001 №771/2001).
Отже, на момент прийняття постанови Кабінету Міністрів України № 707 від 12.05.2007 пункт 3 затвердженого нею Порядку включав в себе всі передбачені чинним на той час види грошового забезпечення працівників міліції, з яких на підставі цього пункту виплачувалася така одноразова допомога.
Так, пункт 3 Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 707 від 12.05.2007, передбачає: «Розмір грошової допомоги визначається відповідно до грошового забезпечення за останньою посадою, яку особа рядового або начальницького складу займала на день загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва), установлення інвалідності. До грошового забезпечення, з якого здійснюється розрахунок грошової допомоги, включається посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, відсоткова надбавка за вислугу років та щомісячна надбавка в розмірі 100 відсотків грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення та надбавки за вислугу років) згідно із законодавством.
Слід зазначити, що з 1 січня 2008 року згідно з п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 була запроваджена інша структура та умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу, згідно з яким грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Саме цей нормативний акт передбачав всі види грошового забезпечення, які отримувала донька позивача на день загибелі.
На виконання п. 13 даного нормативно-правового акту Указом Президента України від 18 грудня 2007 року № 1234/2007 були визнані такими, що втратили чинність, Укази Президента України від 04.10.1996 № 926 та від 31.08.2001 №771.
Таким чином, сама втрата чинності Указу Президента України від 31.08.2001 №771, саме яким і була установлена особам середнього і старшого начальницького складу органів внутрішніх справ щомісячна надбавка у розмірі 100 відсотків, передбачає, що з 1 січня 2008 року дана надбавка не входить до складу грошового забезпечення працівників міліції, тобто цей Указ скасовує раніше встановлену щомісячну надбавку в розмірі" 100 відсотків грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення та надбавки за вислугу років), що входила до грошового забезпечення, з якого нараховувалася одноразова грошова допомога.
А отже на момент загибелі ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1) стовідсоткова надбавка особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ не виплачувалась, про що свідчить і зміст грошового атестату № 182 від 17.03.2009, копія якого долучена позивачем до позовної заяви.
Дійсно, Вищий адміністративний суд України при винесенні ухвали від 09.11.2011 у справі № К/9991/9796/11 підтвердив безпідставність включення до розрахунку одноразової допомоги стовідсоткової надбавки відповідно до вимог пункту 3 Порядку №707, якщо працівник міліції на день виникнення права на виплату такої допомоги не отримував вже цієї надбавки як складової грошового забезпечення.
Однак, такий висновок суду касаційної інстанції не спростовує, а навпаки підтверджує обгрунтованість доводів позивача з посиланням на вимоги статті 23 Закону України «Про міліцію» та пункту 1 Порядку № 707 від 12.05.2007, що ця допомога має бути виплачена їй на виконання рішення суду з урахуванням всіх складових грошового забезпечення доньки позивача, які вона отримувала на день загибелі.
Так, відповідно до грошового атестату №182 від 17.03.2009 ОСОБА_2 майор міліції начальник сектор Державної служби боротьби з економічною злочинністю лінійного відділу на станції Попасна лінійного управління на Донецькій залізниці УМВС України на залізничному транспорті на день загибелі ІНФОРМАЦІЯ_1 отримувала такі складові грошового забезпечення:
посадовий оклад - 950,00 грн;
оклад за спеціальним званням - 125,00 грн;
30-відсоткову надбавку за вислугу років - 322,50 грн;
50-відсоткову надбавку за виконання особливо важливих завдань 698,75 грн;
15-відсоткову надбавку до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень -142,50 грн;
25-відсоткову надбавку до посадового окладу за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення - 237,50 грн;
Усього нараховано в лютому 2009 року: 2476,25 грн (а.с.19).
Тому призначена позивачу за рішенням суду одноразова допомога мала бути розрахована відповідачами таким чином: 2476,26 грн х 12 місяців х 10 років = 297150 грн.
Сума одноразової допомоги в розмірі 297150 грн є більшою за розмір 100-кратного розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на час виплати цих сум (з 01.01.2018 року - 1762 грн), а саме176 200 грн (1762 грн х 100), тому відповідно до вимог ч.3 та ч. 7 ст. 23 Закону України «Про міліцію» (в редакції на момент скоєння нещасного випадку) позивачу має бути виплачена одноразова допомога в розмірі десятирічного грошового забезпечення загиблої доньки позивача за останньою посадою, тобто - в розмірі 297150 грн.
Отже, недоплачена позивачу сума дорівнює 120950,00 грн (297150,00 грн - 176200,00 грн).
Невиплата грошової допомоги позивачу в повному обсязі безперечно вказує на порушення її майнових прав відповідачами та свідчить про невиконання ними рішення суду про призначення такої допомоги в повному обсязі.
За таких обставин позовні вимоги мають бути задоволені судом в повному обсязі із встановленням судового контролю за виконанням рішення суду.
При обранні способу захисту порушених прав позивача суд керується вимогами пункту 7 Порядку № 707.
Відповідно до статті 382 КАС України слід встановити судовий контроль за виконанням судового рішення в адміністративній справі, шляхом зобов'язання Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області та Міністерства внутрішніх справ України подати у трьохмісячний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання цього рішення суду.
Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору у відповідності до вимог п.8 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Керуючись статтями 2, 8, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 139, 241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області, третя особа Головне управління Національної поліції в Донецькій області про визнання протиправним та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України та Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області щодо призначення, нарахування та виплати не в повному обсязі ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за загиблу ІНФОРМАЦІЯ_1 доньку - ОСОБА_2 майора міліції начальника сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю лінійного відділу на станції Попасна лінійного управління на Донецькій залізниці УМВС України на залізничному транспорті, здійснені на виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 23.08.2013 року в справі №812/4807/13-а.
Зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області на виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 23.08.2013 року по справі №812/4807/13-а повторно скласти та надіслати до Міністерства внутрішніх справ України у семи денний строк документи щодо донарахування та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за загиблу ІНФОРМАЦІЯ_1 доньку - ОСОБА_2 майора міліції начальника сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю лінійного відділу на станції Попасна лінійного управління на Донецькій залізниці УМВС України на залізничному транспорті у сумі 120 950 (сто двадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України на виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 23.08.2013 року по справі №812/4807/13-а в десятиденний строк прийняти рішення про донарахування ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за загиблу ІНФОРМАЦІЯ_1 доньку - ОСОБА_2 майора міліції начальника сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю лінійного відділу на станції Попасна лінійного управління на Донецькій залізниці УМВС України на залізничному транспорті у сумі 120 950 (сто двадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) гривень 00 коп., надіслати вказане рішення із зазначеними документами ОСОБА_1 та до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області, а також, у строк не пізніше двох місяців з дня прийняття зазначеного рішення в межах та за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на такі цілі, виділити для перерахунку на особистий рахунок ОСОБА_1 грошові кошти в сумі 120 950 (сто двадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області на виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 23.08.2013 року в справі №812/4807/13-а на підставі рішення Міністерства внутрішніх справ України про донарахування ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у сумі 120 950 (сто двадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) гривень 00 коп. здійснити виплату шляхом перерахунку на особистий рахунок ОСОБА_1 грошових коштів в сумі 120 950 (сто двадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Відповідно до статті 382 КАС України встановити судовий контроль за виконанням судового рішення в адміністративній справі, шляхом зобов'язання Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Донецькій області та Міністерства внутрішніх справ України подати у трьохмісячний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання цього рішення суду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною третьою статті 243 КАС України повне рішення суду складено 22 жовтня 2018 року.
Суддя В.С. Шембелян