Рішення № 77371617, 23.10.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.10.2018
Номер справи
1240/2178/18
Номер документу
77371617
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

5.1.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

23 жовтня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 1240/2178/18

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кисельової Є.О.,

при секретарі судового засідання: Вакуленка А.В.,

без участі сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження справу за адміністративним позовом Державної служби геології та надр України до приватного акціонерного товариства «Сталь» про анулювання спеціального дозволу на користування надрами,-

ВСТАНОВИВ:

24 липня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної служби геології та надр України (далі - позивач) до Приватного акціонерного товариства «Сталь» (далі - відповідач, ПРАТ «Сталь») про анулювання спеціального дозволу на користування надрами №5996 від 10 листопада 2014 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачу - Приватному акціонерному товариству «Сталь» надано спеціальний дозвіл на користування надрами №5996 від 10 листопада 2014 року та як додаток до спеціального дозволу укладено угоду про умови користування надрами від 10 листопада 2014 року (далі - Угода). Відповідно до Угоди, надрокористувач зобов'язаний у встановленому порядку подавати до Державного науково-виробничого підприємства "Державний інформаційний геологічний фонд України" щорічні звіти відповідно до форми державної статистичної звітності як підтвердження експлуатації корисних копалин. Позивачем встановлено, що за 2015 та 2016 роки відповідачем, в порушення вимог Угоди, не подані щорічні звіти до Державного науково-виробничого підприємства "Державний інформаційний геологічний фонд України". Таким чином, не подання звітності передбаченою Угодою є порушенням вимог передбачених спеціальним дозволом, а тому наявні підстави для анулювання дозволу на користування надрами №5996 від 10 листопада 2014 року, що відповідно до положень статті 26 Кодексу України про надра є підставою для припинення права користування надрами у судовому порядку, вважає позивач. Враховуючи, що відповідач порушив законодавство в сфері надрокористування та не усунув порушення, позивач звернувся до суду з даним позовом для анулювання спеціального дозволу №5996 від 10 листопада 2014 року. На підставі викладеного позивач просив суд припинити право користування надрами шляхом анулювання дозволу на користування надрами № 5996 від 10 листопада 2014 року наданого ПрАТ «Сталь».

Відповідач позовні вимоги не визнав, до відділу діловодства та обліку звернення громадян 31.08.2018 за вхідним реєстраційним номером надав відзив, в якому зазначив наступне (арк.спр.78-82). З часу реєстрації відповідача, як юридичної особи та до липня 2015 року підприємство було зареєстровано в Луганській області, м.Луганськ, вул.Фрунзе, 107 Д. З липня 2015 року відповідач змінив місцезнаходження та перереєструвався за адресою Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Енергетиків, 54. Відповідач зазначив, що сертифікатом ТПП України №615 Торгово-промислова палата України засвідчила настання форс-мажорних обстави з 18 липня 2014 року для відповідача при здійсненні господарської діяльності на території м.Луганська щодо виконання законодавчих актів України, які стосуються продовження граничних строків для подання податкової декларації. Сертифікатом ТПП України №614 Торгово-промислова палата України засвідчила настання форс-мажорних обстави з 18 липня 2014 року для відповідача при здійсненні господарської діяльності на території м.Луганська щодо виконання законодавчих актів України, які стосуються справляння та спати податків та обов'язкових платежів. Таким чином, відповідач вважає, що неподання своєчасно відповідачем статистичної звітності було зумовлено об'єктивними форс-мажорними обставинами. Також відповідач зазначив, що накази позивача №257 від 16.08.2018, № від 10.01.2017, №179 від 19.04.2017 не доводились до відповідача, а також позивач з липня 2015 року не направляв на нову адресу відповідача свої вимоги. Враховуючи вищевикладене, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (арк.спр. 131).

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (арк.спр. 130).

По справі вчинені такі процесуальні дії:

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 27.07.2018 відкрито провадження в порядку загального позовного провадження, призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні (арк.спр.1-2).

Ухвалою суду від 13.08.2018 зупинено провадження у справі до вирішення питання про відвід судді Луганського окружного адміністративного суду Кисельової Є.О. (арк.спр.56).

Ухвалою суду від 14.08.2018 у задоволенні заяви представника відповідача про відвід судді Кисельовій Є.О. від розгляду справи № 1240/2178/18 відмовлено (арк.спр.63-64).

Ухвалою суду від 14.08.2018 поновлено провадження у справі (арк.спр.70).

Ухвалою суду від 26.09.2018 закрито підготовче провадження у справі та призначено до судового розгляду (арк.спр.118).

Ухвалою суду від 12.10.2018 витребувано від Державної служби геології та надр України докази (арк.спр.128).

Ухвалою суду від 23.10.2018 відмовлено в задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду (арк.спр. 150-153).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79,90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного.

Відповідач - приватне акціонерне товариство «Сталь» (ідентифікаційний код 13386478) зареєстроване як юридична особа 15.12.1993, 24.12.2004; реєстраційною службою Сєвєродонецькою міською радою з 22.07.2015 зареєстрований за адресою: 93404, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд.54, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис за номером 13821050029002306; в стані припинення не перебуває (арк.спр. 138-141).

10 листопада 2014 року Державна служба геології та надр України видало ПРАТ «Сталь» спеціальний дозвіл на користування надрами № 5996 ) далі - Дозвіл) (арк.спр.8,8 на звороті).

Цей дозвіл надав відповідачу право на видобування технічних підземних вод для господарсько-побутових та виробничих потреб. Дозвіл виданий строком на 20 років.

Особливі умови спеціального користування надрами полягали в покладанні на надрокористувача низки обов'язків, а саме:

- виконання рекомендацій ДКЗ України (п.3.9 протоколу від 12.02.2010 №1920;

- виконання умов Мінприроди України від 26.04.2013 №7509/06/10-13;

- виконання умов Держгірпромнагляду України від 26.09.2013 №9528/0/3.1-12/6/13;

- забезпечити проведення режимних спостережень за кількістю видобутку та якісними складовими підземних вод;

- своєчасна і в повному обсязі сплата обов'язкових платежів до Державного бюджету згідно з чинним законодавством;

- щорічна звітність перед Держгеонадрами України згідно з формою 7-гр.;

- обов'язковий моніторинг та наукове супроводження виконання особливих умов за користування надрами, передбачених дозволом та угодою про умови користування наданого відповідно до абзацу третього п.26 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615 (зворотній бік арк.спр.8).

Невід'ємною частиною спеціального дозволу є Угода про умови користування надрами від 10.11.2014 року № 5996, укладена між Державною службою геології та надр України та ПрАТ «Сталь» (арк.спр.9-13).

Згідно з п.7.2 Угоди надрокористувач зобов'язаний у встановленому порядку подавати до ДНВП «Державний інформаційний геологічний фонд України» щорічні звіти відповідно до форми державної статистичної звітності (арк.спр.12).

Таким чином, подання до ДНВП «Державний інформаційний геологічний фонд України» щорічних звітів відповідно до форми державної статистичної звітності є обов'язковою умовою спеціального користування надрами, прямо передбаченою Дозволом та Угодою.

Листом від 26.04.2016 № 02/302-1493 державне науково-виробниче підприємство Державний інформаційний геологічний фонд України повідомило Держгеонадра України, що інформація від надрокористувачів Донецької та Луганської областей щодо руху запасів (форма 7-гр) за 2015 рік не надходила (арк.спр.15-16).

16 серпня 2016 року Держгеонадра України видано наказ № 257 щодо встановлення терміну для усунення порушень законодавства про надра згідно з переліком до ПРАТ «Сталь» (арк.спр.17).

Відповідно до пункту 22 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615, у зв'язку з невиконанням надрокористувачами Луганської та Донецької областей особливих умов спеціальних дозволів на користування надрами, а саме щорічного звітування перед ДНВП «Державний інформаційний геологічний фонд України» щодо руху запасів за формами №№5-гр, 6-гр, 7-гр за 2015 рік та враховуючи пропозиції Комісії з питань надрокористування (протокол від 01.08.2016 №1-16).

10 січня 2017 року Держгеонадра України видало наказ № 1 щодо встановлення терміну для усунення порушень законодавства про надра згідно з переліком до ПРАТ «Сталь» (арк.спр.19).

Відповідно до пункту 22 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615, у зв'язку з невиконанням надрокористувачами Луганської та Донецької областей особливих умов спеціальних дозволів на користування надрами, а саме щорічного звітування перед ДНВП «Державний інформаційний геологічний фонд України» щодо руху запасів за формами №№5-гр, 6-гр, 7-гр за 2015 рік та враховуючи пропозиції Комісії з питань надрокористування (протокол від 29.12.2016 №7/2016).

Як свідчить витяг з Переліку спеціальних дозволів на користування надрами, яким встановлено термін для усунення порушень законодавства про надра (додаток до наказу від 10.01.2017 №1) Держгеонадра України на підставі п.3 ст.53 Кодексу України про надра прийнято рішення №7/2016 від 29.12.2016 щодо надання ПРАТ «Сталь» терміну на усунення порушень до 01.03.2017 (арк.спр.20).

Листом від 17.02.2017 № 03/303-0696 державне науково-виробниче підприємство Державний інформаційний геологічний фонд України повідомило Держгеонадра України про надрокористувачів, які відзвітувалися за формами №№5-гр, 6-гр, 7-гр за 2015 рік, в якому ПРАТ «Сталь» відсутнє (арк.спр.21,22-23).

19 квітня 2017 року Держгеонадра України видано наказ № 179 щодо зупинення дії спеціальних дозволів та встановлення термінів для усунення порушень (арк.спр.24).

Відповідно до пункту 22 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615, у зв'язку з невиконанням надрокористувачами Луганської та Донецької областей особливих умов спеціальних дозволів на користування надрами, а саме щорічного звітування перед ДНВП «Державний інформаційний геологічний фонд України» щодо руху запасів за формами №№5-гр, 6-гр, 7-гр за 2015, 2016 роки та враховуючи пропозиції Комісії з питань надрокористування (протокол від 12.04.2017 №4/2017).

Як свідчить витяг з Переліку спеціальних дозволів на користування надрами, яким встановлено термін для усунення порушень законодавства про надра (додаток до наказу від 19.04.2017 №179), Держгеонадра України на підставі п.3 ст.53 Кодексу України про надра прийнято рішення №4/2017 від 12.04.2017 щодо зупинення дії дозволу та надано користувачу 30 календарних днів для усунення порушень (арк.спр.25).

Перелік надрокористувачів, яким наказом Держгеонадра України від 19 квітня 2017 року № 179 зупинено дію спеціальних дозволів на користування надрами, а саме щорічного звітування перед ДНВП «Державний інформаційний геологічний фонд України» щодо руху запасів за формами №№5-гр, 6-гр, 7-гр за 2015 рік оприлюднений в офіційному друкованому виданні Урядовий кур'єр від 16.05.2017 №88 (арк.спр.26).

ПРАТ «Сталь» включене до цього переліку під № 62 (арк.спр.26).

Листом від 10.07.2017 державне науково-виробниче підприємство Державний інформаційний геологічний фонд України надало до Держгеонадра України інформацію про суб'єктів господарювання, власників спеціальних дозволів на користування надрами, які станом на 19.07.2017 не направили до ДНВП «Державний інформаційний геологічний фонд України» щорічну звітність за формою №№5-гр, 6-гр, 7-гр за 2016 рік (арк.спр.27).

Як свідчить витяг з Переліку надрокористувачів, які отримали спеціальних дозвіл на користування надрами з метою видобування, але не звітували за формою 7-гр за 2016 рік, серед яких, зокрема, ПРАТ «Сталь» (арк.спр.28-29).

Перелік надрокористувачів, яких Держгеонадра України просило надати до Держгеонадр України в 15-денний строк власну позицію (згоду/незгоду) на припинення права користування надрами,згідно зі спеціальними дозволами на користування надрами оприлюднений в офіційному друкованому виданні Урядовий кур'єр від 15.12.2017 №237 (арк.спр.41).

ПРАТ «Сталь» включене до цього переліку під № 24 (арк.спр.41).

З матеріалів справи вбачається, що 30.03.2018 за вих.№5647/03/14-18 позивач надіслав на юридичну адресу відповідача лист, в якому просив надати до Держгеонадр у 15 денний строк власну позиці (згоду/незгоду) на припинення права користування надрами ПРАТ «Сталь» з метою видобування води питної та технічної ділянки «Луганськтепловоз» Луганського родовища, згідно з спеціальним дозволом на користування надрами №5996 від 10.11.2014 (арк.спр.40).

На вищезазначений лист відповідач надав відповідь від 17.04.2018 за вих.№17/04-Д, в якому просив не зупиняти дію вказаного дозволу та з метою усунення порушень, визначених Наказом Держгеонадр №179 від 19.04.2017, надав звітність за 2015-2017 роки (арк.спр.43).

Вирішуючи справу по суті, до спірних правовідносин суд застосовує нижченаведені правові норми.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Державна служба геології та надр України є центральним органом виконавчої влади, який наділений функціями для забезпечення реалізації державної політики у сфері надрокористування, та діє відповідно до Положення про Державну службу геології та надр України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1174.

Пунктом 4 зазначеного Положення визначено, що Державна служба геології та надр України відповідно до покладених на неї завдань, зокрема: видає в установленому порядку спеціальні дозволи на користування надрами (у тому числі на користування нафтогазоносними надрами); зупиняє та анулює в установленому порядку дію спеціальних дозволів на користування надрами (у тому числі на користування нафтогазоносними надрами), поновлює їх дію у разі зупинення.

Таким чином, позивач у справі - суб'єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції для забезпечення реалізації державної політики у сфері надрокористування.

Питання надання спеціальних дозволів на користування надрами у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, а також визначає процедуру продовження строку дії, переоформлення, видачі дубліката, зупинення дії чи анулювання дозволу та внесення до нього змін врегульовано Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 № 615 (далі Порядок № 615).

Згідно з пунктом 23 Порядку № 615 право користування надрами припиняється з підстав та у порядку, передбаченому Кодексом України про надра та Законом України Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності.

Відповідно до пункту 25 Порядку № 615 про надання, продовження строку дії, зупинення, поновлення, переоформлення, видачу дубліката, анулювання дозволу та внесення змін до нього Держгеонадра видає наказ, а Рада міністрів Автономної Республіки Крим - розпорядження. Наказ Держгеонадр та розпорядження Ради міністрів Автономної Республіки Крим про зупинення, анулювання дозволу, рішення про відмову в наданні чи продовженні строку дії дозволу можуть бути оскаржені в установленому законодавством порядку.

Частиною першою статті 26 Кодексу України про надра визначені підстави припинення права користування надрами, відповідно до якої право користування надрами припиняється в разі:

1) якщо відпала потреба в користуванні надрами;

2) закінчення встановленого строку користування надрами;

3) припинення діяльності користувачів надр, яким їх було надано в користування;

4) користування надрами із застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоровя населення;

5) використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр;

6) якщо користувач без поважних причин протягом 2 років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу 180 календарних днів не приступив до користування надрами;

7) вилучення у встановленому законодавством порядку наданої в користування ділянки надр.

Відповідно до частини другої статті 26 Кодексу України про надра право користування надрами припиняється органом, який надав надра в користування, а у випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6 цієї статті, в разі незгоди користувачів - у судовому порядку. При цьому питання про припинення права користування земельною ділянкою вирішується у встановленому земельним законодавством порядку.

Тобто, право користування надрами припиняється органом, який надав надра в користування, самостійно або в судовому порядку.

Порушення вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр, є самостійною підставою для припинення права користування ними згідно з пунктом 5 частини 5 частини першої статті 26 Кодексу України про надра.

Судом установлено, що однією з умов користування надрами, яка передбачена дозволом від 10.11.2014 №5996 та пунктом 7.2 статті 7 Угоди про умови користування надрами, є обов'язок подання ДНВП «Державний інформаційний геологічний фонд України» щорічних звітів відповідно до форми державної статистичної звітності.

Також судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідачем щорічні звіти за формою 7-гр за період: 2015-2017 роки, подані із порушенням особливих умов, встановлених спеціальним дозволом Державної служби геології та надр України на користування надрами № 5996 від 10.11.2014, та угодою про умови користування надрами від 10.11.2014 року № 5996, укладеною між Державною службою геології та надр України та ПрАТ «Сталь». Тобто, вказані звіти відповідачем спрямовані на адресу позивача листом від 17.04.2018 за № 17/04-Д лише після того, як отримано запит Державної служби геології та надр України від 30.03.2018 № 5647/03/14-18. Вказаний факт представником відповідача у відзиві на адміністративний позов не заперечувався, а навпаки, посилався на дану обставину, просив прийняти і врахувати звіти за період: 2015-2017 роки, направлені 17.04.2018 за 17/04-Д, у зв'язку з чим не зупиняти дію вказаного дозволу (арк. спр. 43).

Таким чином, судом достовірно встановлено, що обов'язкові щорічні звіти за формою 7-гр за період: 2015-2017 роки, відповідачем подані до Державної служби геології та надр України лише 17.04.2018.

Згідно з частиною другою статті 26 Кодексу України про надра орган, який надав надра у користування, повноважний припинити право користування надрами у випадку, передбаченому пунктом 5 частини першої статті 26 Кодексу України про надра, лише за наявності згоди на це користувача надрами.

З огляду на те, що ПРАТ «Сталь» не надало згоду на припинення права користування надрами, наявні підстави для припинення цього права в судовому порядку.

Щодо доводів відповідача, що сертифікатом ТПП України №615 Торгово-промислова палата України засвідчила настання форс-мажорних обстави з 18 липня 2014 року для відповідача при здійсненні господарської діяльності на території м.Луганська щодо виконання законодавчих актів України, які стосуються продовження граничних строків для подання податкової декларації та сертифікатом ТПП України №614 Торгово-промислова палата України засвідчила настання форс-мажорних обстави з 18 липня 2014 року для відповідача при здійсненні господарської діяльності на території м.Луганська щодо виконання законодавчих актів України, які стосуються справляння та спати податків та обов'язкових платежів, суд зазначає наступне.

З наданого відповідачем сертифікату ТПП №614 від 08.09.2014 вбачається, що ТПП засвідчує ПРАТ «Сталь» настання форс-мажорних обставин з 18.07.2014 для Публічного акціонерного товариства «Сталь» при здійсненні господарської діяльності на території м.Луганськ щодо виконання законодавчих актів України, які стосуються справляння та сплати податків та обов'язкових платежів (арк.спр.83-84).

З сертифікату ТПП №615 від 08.09.2014 вбачається, що ТПП засвідчує ПРАТ «Сталь» настання форс-мажорних обставин з 18.07.2014 для Публічного акціонерного товариства «Сталь» при здійсненні господарської діяльності на території м.Луганськ щодо виконання законодавчих актів України, які стосуються продовження строків для подання податкової звітності (арк.спр.85-86).

З вказаних сертифікатів ТТП №№614, 615 від 08.09.2014 чітко вбачається засвідчення настання форс-мажорних обставин відповідно до вимог саме Податкового Кодексу України.

При цьому, пунктом 7.2 статті 7 угоди про умови користування надрами, встановлено для ПРАТ «Сталь» обов'язок подання ДНВП «Державний інформаційний геологічний фонд України» щорічних звітів відповідно до форми державної статистичної звітності. Вищевикладена вимога на виконання угоди про користування надрами не підпадає під дію Сертифікатів ТТП №№614, 615 від 08.09.2014 та зазначеними вище сертифікатами ТТП позивача не звільнено від обов'язку подання щорічної звітності ДНВП «Державний інформаційний геологічний фонд України» відповідно до форми державної статистичної звітності 7-гр за період: 2015-2017 роки. Вказаними сертифікатами ПАТ «Сталь» звільняється лише від обов'язку платежів та надано право на продовження граничних строків для подання податкових декларацій, визначених Податковим кодексом України.

Крім того, судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач з 22.07.2015 зареєстрований за адресою: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енеретиків, буд.54, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 23.10.2018 № 1004562908 (арк. спр. 138-141).

Тобто, починаючи з липня 2015 року, відповідач був зобов'язаний подати позивачу вказану щорічну звітність за 2015 рік та за наступні звітні періоди відповідно. Проте, відповідачем вказаний обов'язок не виконано.

Також розміщення переліку надрокористувачів, яким наказом Держгеонадра надано строк для усунення порушень, в офіційному друкованому виданні "Урядовий кур'єр", суд вважає належними та допустимими доказами, оскільки, перебування відповідача з 22.07.2015 зареєстрованим в м.Сєвєродонецьк Лугаснької області мав змогу відстежувати офіційне друковане видання "Урядовий кур'єр", оскільки знаходиться на контрольованій українською владою території.

Оскільки судом достовірно встановлено та підтверджено належними та допустими доказами, що відповідачем після зміни місця реєстрації підприємства (22.07.2015), не виконано обов'язку подання щорічної звітності ДНВП «Державний інформаційний геологічний фонд України» відповідно до форми державної статистичної звітності 7-гр за період: 2015-2017 роки, та вказану звітність подано лише 17.04.2018, що є порушенням умов користування надрами, які передбачені дозволом від 10.11.2014 №5996 та пунктом 7.2 статті 7 Угоди про умови користування надрами, тому суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, відтак адміністративний позов слід задовольнити та припинити право користування надрами приватного акціонерного товариства «Сталь» (93404, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Енергетиків, буд.54, код ЄДРПОУ 13386478) шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами від 10 листопада 2014 року № 5996.

Судові витрати, понесені позивачем у вигляді сплати судового збору, відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача не підлягають, оскільки згідно ч.2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-250,255,295, пунктом 15.5 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Державної служби геології та надр України до приватного акціонерного товариства «Сталь» про анулювання спеціального дозволу на користування надрами - задовольнити.

Припинити право користування надрами приватного акціонерного товариства «Сталь» (93404, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Енергетиків, буд.54, код ЄДРПОУ 13386478) шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами від 10 листопада 2014 року № 5996.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.О. Кисельова