Постанова № 77369365, 25.10.2018, Дніпровський районний суд Дніпропетровської області (до 25.04.2025 - Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області)

Дата ухвалення
25.10.2018
Номер справи
175/4027/18
Номер документу
77369365
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 175/4027/18

Провадження № 3/175/1614/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2018 року смт. Слобожанське

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді – Новік Л.М.,

при секретарі – Єльшиній А.С.,

за участю:

прокурора – Потикевича Д.С.,

особи, відносно якої складено протокол – ОСОБА_1

захисника – ОСОБА_2,

розглянувши матеріали, які надійшли з Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився у м. Дніпропетровську, громадянина України, працюючого заступником начальника сектору кримінальної поліції АНД ВП Дніпровського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області на розгляді перебуває справа про адміністративне правопорушення, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, стосовно ОСОБА_1

Згідно протоколу №30 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 11.10.2018, вбачається, що відповідно до наказу начальника ГУМВС в Дніпропетровській області від 18 травня 2012 року за № 23о/с ОСОБА_1 призначено на посаду оперуповноваженого сектору розкриття незаконних заволодінь автотранспортом відділу карного розшуку ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області. Згідно наказу начальника ГУНП в Дніпропетровській області від 07 листопада 2015 року за № 1о/с ОСОБА_1 призначено на посаду начальника сектору кримінальної поліції Амур-Нижньодніпровського відділення поліції Дніпропетровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області. У зв'язку із вступом на службу до Національної поліції України 14.11.2015 ОСОБА_1 складено присягу працівника Національної поліції України.

Під час проходження служби в органах Національної поліції України, відповідно до наказу начальника ГУНП в Дніпропетровській області від 20.03.2017 № 101 о/с (у зв'язку із скороченням штатів) ОСОБА_1 призначено на посаду заступника начальника сектору кримінальної поліції Амур-Нижньодніпровського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області.

Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 являється поліцейським, і у зв'язку з цим, відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено,-що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до розділу 1 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ст. 1 Закону України «Про Національну поліцію» Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

Згідно зі ст. З ПРАВОВА ОСНОВА ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІЦІЇ Закону України «Про Національну поліцію»: у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.

ОСОБА_1 на 01 січня 2018 року займав відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» категорію посад поліцейського, у зв'язку з чим на нього розповсюджується обов'язок щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), здійсненому 03.07.2018 встановлено, що ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за 2017 рік 18.04.2018.

Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Також, відповідно отриманої відповіді Національного агентства з питань запобігання корупції від 24.07.2018 № 71-05/31485/18 на запит Дніпропетровського управління ДВБ Національної поліції України про надання інформації щодо послідовності дій у Єдиному державному реєстрі декларацій, осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2018 рік, встановлено, що заступник начальника сектору кримінальної поліції Амур-Нижньодніпровського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області (на час подання) ОСОБА_1, зареєструвався в ITC Реєстр 31.08.2017, однак активні дії спрямовані на подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік безпосередньо почав здійснювати лише 18.04.2018 (дії користувачів логуються та зберігаються у ITC Реєстр з 1 жовтня 2016 року). Відповідно до матеріалів перевірки поважні причини несвоєчасної подачі декларації відсутні.

Таким чином, ОСОБА_1, станом на 01.04.2018, займаючи посаду заступника начальника сектору кримінальної поліції Амур-Нижньодніпровського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області, яка відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» віднесено до категорії посад поліцейського та відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Разом із цим, ОСОБА_1 в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 958/29088, шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, тобто 18.04.2018 об 23 годині 06 хвилин фактично перебуваючи за місцем мешкання, а саме за адресою: Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. Фрунзе, 16/39, поза межами терміну подачі декларації, без поважних на те причин подав щорічну декларацію за 2017 рік, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні прокурор обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП., протокол є обґрунтованим, достовірним таким, що відповідає вимогам КУпАП, складений відповідно до Закону «Про запобіганню корупції», тому просив притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та призначити стягнення у виді штрафу в межах санкції статті.

У судовому засіданні захисник заперечував проти визнання винним ОСОБА_1 та притягнення його до адміністративної відповідальності, оскільки вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, просив закрити провадження за відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки протокол складено не уповноваженою особою.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав, підтримав думку свого захисника, та пояснив, що він вчасно не подав декларацію, оскільки багато разів пробуючи не міг увійти до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тому подав декларацію лише 18.04.2018 року.

Заслухавши пояснення учасників судового провадження та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуваючи на посаді заступника начальника сектору кримінальної поліції Амур-Нижньодніпровського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області згідно п.п. «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом на якого поширюється дія вказаного закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Однак, ОСОБА_1, в порушення вищевказаних вимог лише 18.04.2018 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні, вищевказаного адміністративного правопорушення, повністю підтверджена дослідженими доказами, а саме: відомостями протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією №30 від 11 жовтня 2018 року; копією декларації ОСОБА_1 за 2017 рік; витягом з сайту НАЗК, роздрукованим з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацією за 2017 рік, в якому зазначено дату подання щорічної декларації за 2017 рік ОСОБА_1 - 18 квітня 2018 року; інформацією з НАЗК щодо послідовності дій користувача ІТС Реєстр від 02.08.2018 року, з якого вбчається що ОСОБА_4 за період з 01.01.2018 року по 19.07.2018 року заходив до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» 18.04.2018 року, 05.06.2018 року, 22.06.2018 року; а також підтверджується іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 не дотримався зазначених вимог Закону та не виконав усі дії, які є потрібними, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в передбачений законом строк.

Склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, передбачає, що обов'язковим елементом його об'єктивної та суб'єктивної сторони є умисна дія, зокрема умисне несвоєчасне подання електронної декларації.

Тому, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1, вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо особи у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, згідно ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня становить 1762 гривень, тобто, розмір судового збору складає 352,40 грн.

Таким чином, з ОСОБА_1, необхідно стягнути судовий збір в розмірі 352,40 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючисьст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 251, 252, 245, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнути до адміністративної відповідальності та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 коп. (Одержувач: УДК у Дніпровському районі /21081100/, ОКПО 37976087, Банк одержувача Казначейство України ЕАП, МФО: 899998, Р/рахунок: 31111106004079, Код платежу (КЕКД) 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106/, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача МФО: 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу судовий збір за постанову у справі про адміністративне правопорушення) судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: Л.М. Новік