Рішення № 77368193, 25.10.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.10.2018
Номер справи
0340/1901/18
Номер документу
77368193
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2018 року ЛуцькСправа № 0340/1901/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Димарчук Т.М.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_2 міської ради про визнання бездіяльності протиправною щодо ненадання повної та об’єктивної інформації за запитом, зобов’язання надати повну та об’єктивну інформацію на запит.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 23.08.2018 позивач звернувся до відповідача із запитом про надання публічної інформації. Зокрема, просив надати наступну інформацію: 1) бази даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт; 2) перелік усіх вулиць в місті Ковелі, які мають асфальтове покриття. (якщо асфальтове покриття займає не усю довжину вулиці, просив вказати довжину асфальтового покриття на даній вулиці); 3) усі тексти договорів з додатками про проведені ремонтні роботи, які ОСОБА_2 міська рада уклала з суб’єктами господарювання, просив розмістити на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

На інформаційний запит позивачем було отримано лист від 30.08.2018 за № м-28/10 у якому надано тільки перелік вулиць з визначенням виду покриття та їх параметрів, однак не зазначено довжину асфальтового покриття на вказаних вулицях.

Вказує на те, що відповідач не надав повної та об’єктивної інформації на жодний пункт його запиту.

Позивач вважає таку бездіяльність ОСОБА_2 міської ради протиправною та просить зобов’язати надати йому повну та об’єктивну інформацію на його запит.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 26.09.2018 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та на підставі пункту 1 частини першої, частини другої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідач відзив на позовну заяву не подав.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення з наступних мотивів та підстав.

Судом встановлено, що 23.08.2018 ОСОБА_1 звернувся до відповідача з запитом про надання публічної інформації. Зокрема, просив надати інформацію про: 1) бази даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт, починаючи з 2011 року ;2) перелік усіх вулиць в місті Ковелі, які мають асфальтове покриття (якщо асфальтове покриття займає не усю довжину вулиці, просив вказати довжину асфальтового покриття на даній вулиці); 3)усі тексти договорів з додатками про проведені ремонтні роботи, які ОСОБА_2 міська рада уклала з суб’єктами господарювання, просив розмістити на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (а.с. 4)

Листом від 30.08.2018 № М – 28/10 відповідач надіслав позивачу перелік вулиць з визначенням виду покриття та їх параметрів, а також повідомив, що бази даних щодо ремонту доріг та тексти укладених договорів з додатками є у вільному доступі в Інтернет-мережі, зокрема, на офіційному веб-сайті акредитованого учасника електронної системи публічних закупівель України ProZorro-zakupki.prom.ua. Також повідомлено, що з необхідною інформацією та документами позивач може ознайомитися безпосередньо за місцем її знаходження в управлінні капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради (каб. № 216, вул. Незалежності, 73, м. Ковель) (а.с. 5).

Вважаючи, що ОСОБА_2 міська рада допустила протиправну бездіяльність та не надала йому повну та об’єктивну інформацію на жодний пункт його запиту, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 34 Конституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Згідно з ст.2 Закону України “Про інформацію”, основними принципами інформаційних відносин є: гарантованість права на інформацію; відкритість, доступність інформації, свобода обміну інформацією; достовірність і повнота інформації; свобода вираження поглядів і переконань; правомірність одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації; захищеність особи від втручання в її особисте та сімейне життя.

Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України “Про інформацію” основними напрямами державної інформаційної політики є: забезпечення доступу кожного до інформації.

Згідно з ч.2 ст.20 Закону України “Про інформацію” будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.

Відповідно до частин 1, 2 статті 1 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

За частиною 1 ст. 2 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Згідно з п.1 ч.1 ст.12 Закону України “Про доступ до публічної інформації” суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч.1 ст. 13 Закону України “Про доступ до публічної інформації” розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:

1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання;

2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;

3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків;

4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

До розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють:

1) інформацією про стан довкілля;

2) інформацією про якість харчових продуктів і предметів побуту;

3)інформацією про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров'ю та безпеці громадян;

4) іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).

Відповідно до ч.4 ст.13 Закону України “Про доступ до публічної інформації” усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про місцеве самоврядування” місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Згідно ст. 4 Закону України “Про місцеве самоврядування” місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах, зокрема законності.

Відповідно до ст. 10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно положень ст. 16 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Частина 3 статті 24 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” визначає, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Згідно з ч.1, 2 ст. 19 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації” розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Згідно з ч. 1 ст. 22 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: 1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.

Таким чином, у ст. 22 Закону України “Про доступ до публічної інформації” визначений вичерпний перелік для відмови у задоволенні запиту на інформацію.

Крім того, у частині 2 вищевказаної статті вказано, що відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Отже, відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” відмова у задоволенні запиту на інформацію повинна бути мотивованою, тобто у відмові розпорядник інформації зобов'язаний обґрунтувати наявність підстав обмеження у доступі.

Крім того, перелік та види інформації яку розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати визначений в статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Відповідно до ст. 18 вказаного Закону для забезпечення збереження та доступу до публічної інформації документи, що знаходяться у суб'єктів владних повноважень, підлягають обов'язковій реєстрації в системі обліку, що має містити: 1) назву документа; 2) дату створення документа; 3) дату надходження документа; 4) джерело інформації (автор, відповідний підрозділ); 5) передбачену законом підставу віднесення інформації до категорії з обмеженим доступом; 6) строк обмеження доступу до інформації, у разі якщо вона віднесена до інформації з обмеженим доступом; 7) галузь; 8) ключові слова; 9) тип, носій (текстовий документ, плівки, відеозаписи, аудіозаписи тощо); 10) вид (нормативні акти, угоди, рішення, протоколи, звіти, прес-релізи); 11) проекти рішень (доповідні записки, звернення, заяви, подання, пропозиції, листи тощо); 12) форму та місце зберігання документа тощо.

Доступ до системи обліку, що містить інформацію про документ та знаходиться у суб'єкта владних повноважень, забезпечується шляхом: 1) оприлюднення на офіційних веб-сайтах суб'єктів владних повноважень такої інформації, а в разі їх відсутності - в інший прийнятний спосіб; 2) надання доступу до системи за запитами.

Система обліку публічної інформації не може бути віднесена до категорії інформації з обмеженим доступом. Розпорядники інформації несуть відповідальність за забезпечення доступу до системи обліку відповідно до закону.

З комплексного аналізу зазначених норм, можна прийти до висновку, що вимогами чинного законодавства на суб'єктів владних повноважень покладено обов'язок формувати розповсюджувати та забезпечувати доступ осіб до загальнодоступної публічної інформації яка виникає та створюється в процесі здійснення ними своїх владних, делегованих повноважень, шляхом розміщення та оприлюднення такої інформації у спосіб встановлений законодавством.

Зазначене за своєю суттю і є тим самим механізмом встановленим на забезпечення дотримання суб'єктами владних повноваження права громадян на доступ до публічної інформації.

Як встановлено судом, на запит позивача, листом від 30.08.2018 № М – 28/10 відповідач надіслав позивачу перелік вулиць з визначенням виду покриття та їх параметрів, однак не вказав довжину асфальтового покриття на вказаних вулицях, як того просив запитувач інформації. Крім того, відповідач зазначив, що бази даних щодо ремонту доріг та тексти укладених договорів з додатками є у вільному доступі в Інтернет-мережі, зокрема, на офіційному веб-сайті акредитованого учасника електронної системи публічних закупівель України ProZorro-zakupki.prom.ua. та повідомив, що з необхідною інформацією та документами позивач може ознайомитися безпосередньо за місцем її знаходження в управлінні капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради.

Таким чином, з оглянутого листа вбачається, що відповідачем частково виконана друга вимога запиту, а саме надано перелік вулиць в місті Ковелі, які мають асфальтове покриття із вказівкою на протяжність, ширину та площу вулиці (а.с. 6). Проте, відповідачем не виконані перший та третій вимоги запиту.

Зокрема, відповідачем повідомлено, що бази даних щодо ремонту доріг та тексти укладених договорів з додатками є у вільному доступі в Інтернет-мережі на офіційному веб-сайті акредитованого учасника електронної системи публічних закупівель України ProZorro-zakupki.prom.ua.

Разом з тим, згідно з ч.1, 2, 4 ст. 10-1 Закону України “Про доступ до публічної інформації” публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.

Розпорядники інформації зобов'язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.

Публічна інформація у формі відкритих даних є дозволеною для її подальшого вільного використання та поширення.

Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.

Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначаються Кабінетом Міністрів України. При цьому до такого переліку Кабінет Міністрів України обов'язково включає інформацію, доступ до якої у формі відкритих даних передбачено законом.

Постановою КМ України від 21 жовтня 2015 року N 835 затверджено Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, яке визначає вимоги до формату і структури наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, періодичність оновлення та порядок їх оприлюднення, а також перелік таких наборів даних.

Розпорядники інформації згідно з цим Положенням оприлюднюють у формі відкритих даних набір даних, визначений у переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, згідно з додатком, та будь-які інші наявні дані, що відповідають визначенню публічної інформації у формі відкритих даних (пункт 3 Положення).

Набори даних оприлюднюються та регулярно оновлюються розпорядником інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

У разі внесення змін до переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядник інформації у тримісячний строк з дати набрання чинності такими змінами здійснює їх оприлюднення та подальше оновлення на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Згідно п. 27 розділу “Органи місцевого самоврядування” Переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних (додаток до положення №835) зазначено, що органи місцевого самоврядування, серед іншого, оприлюднюють бази даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт, а також оприлюднюють перелік укладених договорів, укладені договори, інші правочини, додатки, додаткові угоди та інші матеріали до них.

З відповіді на запит слідує, що ОСОБА_2 міська рада повідомила позивача, що бази даних щодо ремонту доріг та тексти укладених договорів з додатками є у вільному доступі в Інтернет-мережі, зокрема, на офіційному веб-сайті акредитованого учасника електронної системи публічних закупівель України ProZorro-zakupki.prom.ua., тобто розпорядник інформації вказав на те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел.

Разом з тим, суд звертає увагу, що згідно з частиною 2 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Як встановлено судом на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних відповідачем не опубліковано бази даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт та не опубліковано тексти договорів з додатками про проведені ремонтні роботи, які ОСОБА_2 міська рада уклала з суб’єктами господарювання.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач, розглядаючи заяву позивача, допустив протиправну бездіяльність щодо ненадання повної інформації на запит позивача, хоча був зобов’язаний надати достовірну, точну та повну інформацію.

Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач, будучи належним чином повідомленим про розгляд даної адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження, без поважних причин відзив на позовну заяву не подав, що згідно з частиною 4 статті 159 КАС України кваліфікується судом як визнання позову.

Враховуючи вищевикладені обставини справи та норми чинного законодавства, керуючись повноваженнями, наданими ч. 2 ст. 245 КАС України, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 міської ради щодо ненадання повної та об`єктивної інформації за запитом ОСОБА_1 від 23.08.2018 в частині надання переліку усіх вулиць в місті Ковелі, які мають асфальтове покриття із зазначенням довжини такого асфальтового покриття та в частині не оприлюднення бази даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт, а також текстів договорів з додатками про проведені ремонтні роботи, які ОСОБА_2 міська рада уклала з суб’єктами господарювання на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних або на веб-сайті ОСОБА_2 міської ради. Зобов’язати відповідача надати повну, достовірну та об`єктивну інформацію за пунктом 2 запиту від 23.08.2018 та оприлюднити інформацію про базу даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт та тексти договорів з додатками про проведені ремонтні роботи, які ОСОБА_2 міська рада уклала з суб’єктами господарювання на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних або на веб-сайті ОСОБА_2 міської ради.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Закону України “Про доступ до публічної інформації”, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 міської ради щодо ненадання повної та об`єктивної інформації за запитом ОСОБА_1 від 23.08.2018 в частині надання переліку усіх вулиць в місті Ковелі, які мають асфальтове покриття із зазначенням довжини асфальтового покриття, а також відносно не оприлюднення інформації про базу даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт та в частині не оприлюднення текстів договорів з додатками про проведені ремонтні роботи, які ОСОБА_2 міська рада уклала з суб’єктами господарювання на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних або на веб-сайті ОСОБА_2 міської ради.

Зобов’язати ОСОБА_2 міську раду надати повну та об`єктивну інформацію за запитом ОСОБА_1 від 23.08.2018 в частині надання переліку усіх вулиць в місті Ковелі, які мають асфальтове покриття із зазначенням довжини асфальтового покриття та оприлюднити інформацію про базу даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт та оприлюднити тексти договорів з додатками про проведені ремонтні роботи, які ОСОБА_2 міська рада уклала з суб’єктами господарювання на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних або на веб-сайті ОСОБА_2 міської ради.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, встановленого статтею 295 КАС України, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.

Позивач ОСОБА_1 (45000, Волинська область, м. Ковель, вулиця Незалежності, 140/11, ідентифікаційний код НОМЕР_1).

Відповідач ОСОБА_2 міська рада (45000, Волинська область, місто Ковель, вулиця Незалежності, 73, код ЄДРПОУ 2173550).

ОСОБА_3 Димарчук