
Справа 697/2237/18
провадження № 2-а/697/56/2018
УХВАЛА
Іменем України
24.10.2018 р. м. Канів
Канівський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого-судді Льон О.М.
за участю секретаря Дрянової Н.В.
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в місті Каневі Черкаської області справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Держпраці у Черкаській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з відповідною адміністративною позовною заявою до ОСОБА_2 Держпраці у Черкаській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу. Просить суд визнати протиправною та скасувати постанову відповідача про накладення штрафу в розмірі 111690,00 грн. від 11.10.2018 №ЧК 844/365/АВ/П/ПТ/ТД-ФС-536, яка була винесена відносно неї, стягнути з відповідача на її користь сплачений судовий збір в розмірі 704,80 грн.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з’явилася, відомості про вручення їй повідомлення про дату, час і місце судового засідання у справі відсутні.
Представник відповідача ОСОБА_2 Держпраці у Черкаській області у судове засідання не з’явився, до суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (а.с.34,35).
Вивчивши матеріали даної позовної заяви, суд приходить до наступного.
Відповідно п.1 ч.1 ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інших порядок судового провадження.
Згідно ч.1 ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Тобто, законодавцем чітко визначено предметну підсудність адміністративних справ місцевим загальним судам.
Відповідно до ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Порушення правил юрисдикції адміністративних судів є обов'язковою підставою для скасування рішення.
В заявлених позовних вимогах позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову відповідача про накладення штрафу в розмірі 111690,00 грн. від 11.10.2018 №ЧК 844/365/АВ/П/ПТ/ТД-ФС-53, якою першим заступником начальника ОСОБА_2 Держпраці у Черкаській області ОСОБА_3 на ФОП ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення.
Позивача ОСОБА_1 притягнуто до відповідальності за правопорушення у сфері трудової діяльності і до неї були застосовані санкції, на підставі Кодексу Законів про працю України та Закону України «Про зайнятість населення», а не в порядку провадження у справі про адміністративні правопорушення.
Правопорушення у сфері трудової діяльності не є адміністративним правопорушенням, а відповідальність за Кодексом законів про працю України та Законом України «Про зайнятість населення» не є адміністративним стягненням.
У відповідності до ст.ст.19, 20 КАС України дану справу за адміністративним позовом належить розглядати окружним адміністративним судом.
Згідно п.3 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Даний пункт статті не регулює питання щодо дій суду у випадку порушення правил предметної підсудності.
За таких обставин, нормами КАС України не визначено дії суду у випадку надходження до відповідного суду позовної заяви, яка йому предметно не підсудна.
В той же час, за нормами частини 6 статті 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Враховуючи вище встановлене, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи за підсудністю до Черкаського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.19, 20, 22, 29,30 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Держпраці у Черкаській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу - передати на розгляд до Черкаського окружного адміністративного суду.
Ухвала про передачу справи на розгляд іншого суду може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного адміністративного суду або через Канівський міськрайонний суд Черкаської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий О. М. Льон