
Справа № 360/2205/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2018 року смт Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., за участі секретаря судового засідання Клопот О.О., прокурора Казбанової Т.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Бородянського районного суду Київської області, справу, яка надійшла з Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 1726 КУпАП, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який працює на посаді лісничого в Здвижівському лісництві Державного підприємства "Клавдієвське лісове господарство" Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до наказу Державного підприємства "Клавдієвське лісовегосподарство" № 100-к від 20 вересня 2004 року ОСОБА_1 переведено з посадивиконуючого обов’язки лісничого на посаду лісничого Здвижівського лісництва цього ж підприємства.
ОСОБА_1 згідно з своїми посадовими обов’язками, які викладені у посадовій інструкції лісничого, виконує в межах своєї компетенції організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, в тому числі щодо здійснення керівництва, координації та контролю підпорядкованого йому структурного підрозділу державного підприємства (лісництва), виробничою діяльністю окремих працівників, тощо. Отже, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді лісничого Здвижівського лісництва Державного підприємства "Клавдієвське лісове господарство" Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", та він є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.
Згідно з ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції", у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це НАЗК. Зазначена інформація вноситься до Реєстру та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК. Рішенням НАЗК від 10 червня 2016 року № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", визначено, що система подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на першому етапі розпочинає свою роботу з 01 вересня 2016 року для службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі ст. 50 Закону України "Про запобігання корупції" відповідальне та особливо відповідальне становище. Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування подаються службовими особами, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону України "Про запобігання корупції" відповідальне та особливо відповідальне становище. Відповідно до пункту 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10 червня 2016 року №3, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції" шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог та форми.
Згідно з пунктом 2 розділу II зазначеного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді лісничого Здвижівського лісництва Державного підприємства "Клавдієвське лісове господарство" Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, був зобов’язаний з 01 січня 2017 року у десятиденний строк у разі суттєвої зміни у майновому стані, а саме отримання доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року письмово повідомити про це НАЗК.
06 жовтня 2017 року згідно з договором купівлі-продажу ОСОБА_1 придбав автомобіль марки ВАЗ моделі 212140 номер кузова ХТА212140С2071348 загальною вартістю 100 тис. гривень, що становить 62 прожиткових мінімуми доходів працездатних осіб, установлених на 01 січня 2017 року, і таким чином повинен був здійснити додаткові заходи фінансового контролю, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції", а саме у десятиденний строк з моменту придбання майна письмово повідомити про суттєві зміни в майновому стані НАЗК.
Тобто, у ОСОБА_1 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни в майновому стані упродовж періоду з 06 жовтня 2017 року до 23 години 59 хвилин 16 жовтня 2017 року.
Проте станом на 17 жовтня 2017 року ОСОБА_1 допустив порушення порядку, передбаченого ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції", а саме у десятиденний строк з моменту придбання майна письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані і лише у поданій ним 20 березня 2018 року щорічній декларації за 2017 рік він вказав про купівлю цього автомобіля.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою провину визнав повністю, пояснивши, що він, дійсно, восени 2017 року придбав автомобіль марки "Нива" за 100 тис. грн, проте не повідомив про це НАЗК у десятиденний строк, оскільки не знав про такий обов’язок, а вказав про придбання автомобіля лише у щорічній декларації в березні 2018 року. У скоєному щиро розкаявся.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши надані письмові докази, вислухавши думку прокурора Казбанової Т.В., яка просила визнати ОСОБА_1 винуватим і накласти на нього адміністративне стягнення в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, суддя приходить до такого висновку.
Як убачається з копії наказу № 100-к Клавдієвського держлісгоспу від 20 вересня 2004 року, ОСОБА_1 було призначено на посаду лісничого Здвижівського лісництва, з оплатою згідно штатного розпису.
Відповідно до копії попередження від 20 липня 2017 року, ОСОБА_1 був попереджений про обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції". У відповідності до частини 1 статті 65 Закону України "Про запобігання корупції" за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку. Відповідно до підпункту "а" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" посадові особи юридичної особи публічного права є суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з абзацом 14 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" суб’єкти декларування - особи, зазначені у п.1, пп. "а", "в" п. 2, п. 4 і п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції" у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, як перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це НАЗК Зазначена інформація вноситься до Реєстру та оприлюднюється на офіційному веб сайті НАЗК.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2017 рік" визначено прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2017 рокув розмірі 1600 гривень.
Згідно з копією договору купівлі – продажу № 3247/2017/655382, підписаного сторонами в Адміністративно-територіальному сервісному центрі МВС № 3247 06 жовтня 2017 року, ОСОБА_1 придбав у власність транспортний засіб – автомобіль "ВАЗ-212140", білого кольору, номер кузова (шасі, рама) ХТА212140С2071348 за ціною 100 тис. гривень.
Відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_1 повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, які виникли у зв’язку з придбанням автомобіля вартістю 100 тис. грн. лише у поданій ним 20 березня 2018 року щорічній декларації за 2017 рік.
Оцінюючи досліджені докази, вважаю доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 1726 КУпАП, оскільки він, обіймаючи посаду лісничого Здвижівського лісництва Державного підприємства "Клавдієвське лісове господарство" Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, будучи відповідно до п.п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" та примітки до статті 1726 КУпАП, суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону, пункту 1 рішення НАЗК від 10 червня 2016 року №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" та пункту 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10 червня 2016 року №3, не повідомив про суттєві зміни у майновому стані, які виникли у зв’язку з придбанням ним 06 жовтня 2017 року автомобіля вартістю 100 тис. гривень.
При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, його вік, ступінь його вини, майновий стан і щире розкаяння як пом’якшуюча обставина.
У відповідності до п. 1 ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 352 грн. 40 копійок.
Керуючись ст.23, 33, 283 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ :
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.1726 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – казначейство України (ЕАП),код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31211256026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.
У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу у порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.
Строк пред’явлення постанови до виконання – три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяОСОБА_2