
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №522/18516/18
Провадження № 3/522/9635/18
24 жовтня 2018 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Абухін Р.Д., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Головного управління ДФС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкає за адресою: м. Одеса, вул. Контр адмірала Луніна 7-б, кв.12 , за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,, -
ВСТАНОВИВ:
До Приморського районного суду м. Одеси з Головного управління ДФС в Одеській області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що головним державним ревізором-інспектором ГУ ДФС в Одеській області проведено позапланову виїзну документальну перевірку ТОВ «Навітрек» головним бухгалтером якого є ОСОБА_1 під час проведення якої були виявлено порушення дотримання вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами і доповненнями), що зазначено в акті перевірки № 622/15-32-14-15/38350582 від 07.08.2018 р. На підставі чого був складений протокол про адміністративне правопорушення №000007/15-32-14-15/38350582 від 07.08.2018 року.
В судове засідання ОСОБА_1 з’явилась, вину свою не визнала. Також надала суду письмові пояснення, заперечення на акт перевірки, ухвалу Одеського окружного адміністративного суду про відкриття провадження по справі за позовом ТОВ «НАВІТРЕК» до ГУ ДФС в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 необхідно повернути для належного оформлення до Головного управління ДФС в Одеській області, оскільки протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.
Так, відповідно до приписів ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. При складанні протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права та обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка в протоколі.
Зі змісту ст.245 КУпАП вбачається, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно до абз.5 п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005р. №14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП України, відповідного правоохоронному органу для належного оформлення.
З матеріалів справи вбачається, що ГУ ДФС в Одеській області не надано акт перевірки № 622/15-32-14-15/38350582 від 07.08.2018 р в повному обсязі, а надано лише 1, 2 та 51 сторінки вказаного акту, що унеможливлює повне, всебічне з’ясування всіх обстави справи.
З урахуванням викладеного, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення з додатками до нього підлягають поверненню до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.251, ст.245, ст.256, ст.268, ст..277, ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про адміністративне порушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкає за адресою: м. Одеса, вул. Контр адмірала Луніна 7-б, кв.12 направити до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення з підстав, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Суддя: Р.Д. Абухін
24.10.2018