
справа № 200/15131/18,
провадження № 3/200/3876/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2018 року суддя Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Леонов А.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянство України, ІПН не наданий, паспорт серії АН № 596068, працюючого головним бухгалтером в КП «Зооконтроль» Дніпровської міської ради, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, кім. 16,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшов протокол № 787 від 11.09.2018 року, згідно якого ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного бухгалтера КП «Зооконтроль» Дніпровської міської ради, згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією та вчинив правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вказане правопорушення вчинене при наступних обставинах:
Згідно наказу директора КП «Поводження з безпритульними тваринами» Дніпропетровської міської ради № 02-04-к від 21 лютого 2017 року ОСОБА_1 переведено з посади інспектора на посаду головного бухгалтера КП «Поводження з безпритульними тваринами» Дніпропетровської міської ради з 22.02.2017 року.
Згідно підпункту «а» пункту 2 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюються дія цього Закону та особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.
Відповідно до рішення Дніпровської міської ради № 57/18 від 15.02.2017 року, КП «Поводження з безпритульними тваринами» Дніпропетровської міської ради змінило назву на КП «Зооконтроль» Дніпровської міської ради.
Відповідно до пункту 3 «Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 року № 3, зі змінами, у цілях визначення суб’єктів, на яких поширюється дія Закону та ОСОБА_2 юстиції України від 03.11.2006 року № 22-48-548, організаційно-розпорядчі функції (обов’язки) – це обов’язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних. Колективних чи приватних підприємств, установ і організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів, їх заступники, особи, які керують ділянками робіт, адміністративно-господарські функції (обов’язки) – це обов’язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації, забезпечення контролю за цими операціями тощо).
Відповідно до статті 81 Цивільного кодексу України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Згідно з статтями 167 та 169 цього кодексу, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права. Посадові особи таких підприємств (інших юридичних осіб) є суб’єктами декларування, на яких поширюються дія розділу V («Фінансовий контроль») Закону з урахуванням особливостей, визначених частиною 5 статті 45 Закону. Закон України «Про запобігання корупції» не визначає поняття «посадових осіб». Згідно із пунктом 3 «Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», у цілях визначення суб’єктів, на яких поширюється дія Закону, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Таким чином, головний бухгалтер КП «Зооконтроль» Дніпровської міської ради ОСОБА_1, у зв’язку з призначенням на вказану посаду, є суб’єктом відповідальності згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією.
ОСОБА_1 ознайомлений із наказом директора КП «Зооконтроль» Дніпровської міської ради № 304-п від 21.05.2018 про необхідність подання електронних декларації і що він відноситься до суб’єктів декларування ЗУ «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації ОСОБА_2 юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Згідно пункту 1 частини 5 другого розділу рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» № 3 від 10 червня 2016 року, із змінами, внесеними рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016., зареєстрованого в ОСОБА_2 юстиції України від 15 липня 2016 року за № 960/29090 «щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року».
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), здійсненому 23.08.2018 встановлено, що ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за минулий 2017 рік о 12 год. 53 хв. 30.05.2018.
Згідно з матеріалами поважні причини несвоєчасної подачі декларації вітсутні.
Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Таким чином, ОСОБА_1, займаючи посаду головного бухгалтера КП «Зооконтроль» Дніпровської міської ради відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року № 3, із змінами, внесеними рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, зареєстрованого в ОСОБА_2 юстиції України від 15 липня 2016 року за № 960/29090, шляхом вчинення відповідних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, тобто поза межами встановленого законом терміну (по 31.03.2018 включно), без поважних причин подав щорічну декларацію за минулий 2017 рік лише 30.05.2018.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Датою виявлення правопорушення є дата складання цього протоколу.
Датою вчинення правопорушення є дата подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 30.05.2018.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, будь-яких доповнень не мав.
Прокурор Білий А.О. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити покарання у вигляді штрафу в межах санкції даної статті.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, що підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення: копією наказа про прийняття на роботу ОСОБА_1, копією наказу про переведення ОСОБА_1 на посаду головного бухгалтера КП «Поводження з безпритульними тваринами» Дніпропетровської міської ради з 22.02.2017 року; копією наказу від 21.05.2018 року про необхідність подання декларації з особистим підписом ОСОБА_1 про ознайомлення; скриншотом результатів пошуку декларацій, в яких значить датою публікації ОСОБА_1 декларації від 30.05.2018 року; поясненнями ОСОБА_1, який підтвердив факт подачі електронної декларації на сайті НАЗК лише 30.05.2018 року, тобто після закінчення строку на її подачу; копією рішення від 15.02.2017 року про зміну найменування КП «Поводження з безпритульними тваринами», внесення змін та доповнень до Статуту та затвердження його у новій редакції; копією статуту КП «Зооконтроль» Дніпровської міської ради; посиленим сертифікатом відкритого ключа ОСОБА_1; листами НАЗК.
Обставини, що пом’якшують відповідальність – щиросердне каяття.
Обставини, що обтяжують відповідальність – не встановлені.
Врахувавши характер вчиненого, особу ОСОБА_1, який порушив вимоги законодавства про запобігання корупції, а саме допустив несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, оскільки воно є відповідною достатньою мірою покарання за вчинене правопорушення.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.23, 33, 172-6 КпАП України
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень (призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції, отримувач: УК у Шевченківському районі м. Дніпра/Шев.р./21081100, ЄДРПОУ – 37989274; Казначейство України (ЕАП); МФО – 899998; р/р: 31416542004004, код класифікації доходів бюджету - 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір за розгляд справи в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); МФО – 899998; рахунок отримувача – 31211256026001; код класифікації доходів бюджету – 22030106; призначення платежу: судовий збір на користь держави за рішення суду).
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя: А.А.Леонов