Рішення № 77299504, 22.10.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.10.2018
Номер справи
2040/7627/18
Номер документу
77299504
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2018 р. Справа № 2040/7627/18

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1, з адміністративним позовом до управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради, в якому просить суд:

- визнати дії управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за заявою ОСОБА_1 від 18.11.2017 року протиправними;

- визнати протиправним та скасувати рішення оформлене протоколом засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, які здійснили реєстрацію місця проживання на території Московського району м. Харкова № 63 від 06.12.2017 року в частині відмовлення ОСОБА_1 у призначенні щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за заявою ОСОБА_1 від 18.11.2017 року;

- зобов'язати управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради призначити та виплатити ОСОБА_1 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за заявою ОСОБА_1 від 18.11.2017 року у розмірі, передбаченому для працездатних осіб.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2. З 2015 року перебуває на обліку в управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради як внутрішньо переміщена особа та отримував адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг. 18.11.2017 року позивач звернувся до відповідача з заявою для призначення відповідної допомоги на наступний шестимісячний строк. Однак, на звернення за призначенням адресної допомоги позивачу відмовлено в продовженні виплати позивачу щомісячної адресної допомоги згідно заяви від 18.11.2017 року, оскільки позивачем не підтверджено фактичне місце проживання/перебування. Позивач просив суд задовольнити вимоги адміністративного позову у повному обсязі.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 19.09.2018 року відкрито спрощене провадження по даній справі в порядку, передбаченому ст. 263 КАС України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія вказаної ухвали була надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

05.10.2018 року (Вх. №01-26/51760/18) від представника відповідача - управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради, до канцелярії суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому просив суд відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі зазначивши, що 18.11.2017 р. ОСОБА_1 звернулась з заявою про подовження виплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до пункту 5, 7, 9 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 для призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщена особа подає відповідну заяву до органу, що здійснює соціальні виплати на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування. Державним соціальним інспектором управління було проведено перевірку фактичного місця проживання ОСОБА_1, згідно акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 27.11.2017 року на момент перевірки була відсутня за місцем проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1.

ОСОБА_1 було залишено повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з'явитися до управління для проходження фізичної ідентифікації, але на це повідомлення заявниця не відреагувала. У зв'язку з встановленням факту відсутності особи за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї згідно з пунктом 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, на засіданні комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, які здійснили реєстрацію місця проживання на території Московського району м. Харкова 06.12.2017 (протокол № 63) було прийнято рішення про припинення виплати всіх видів соціальних допомог ОСОБА_1. Розпорядженням від 08.12.2017 року в призначенні допомоги було відмовлено, про що заявницю було повідомлено 18.12.2017 р. Окрім того, також зазначено, що рішенням від 11.04.2018 року за заявою ОСОБА_1 від 21.03.2018 р. було подовжено виплату їй допомоги на шестимісячний термін з 21.03.2018 р. по 20.09.2018 р. в розмірі 442,00 грн.

Відповідно до пункту 2 частини 1 ст. 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд прийшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що позивач - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_2; місце проживання: 61121, АДРЕСА_1) з 2015 року перебуває на обліку в управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради як внутрішньо переміщені особи, що підтверджується копією довідки № 6343011134 від 17.03.2015 року (а.с. 18).

Згідно довідки Індустріального ОУПФУ м. Харкова від 13.09.2018 року № 12951/4612, позивач працює в Індустріальному ОУПФУ м. Харкова з 31.03.2017 року (наказ № 4-ОС від 21.03.2017 року) на посаді головного спеціаліста Індустріального відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 2 з посадовим окладом до штатного розпису (а.с. 22).

Як свідчать матеріали справи, 18.11.2017 року позивач звернувся до відповідача з заявою для призначення відповідної допомоги на наступний шестимісячний строк.

Державним соціальним інспектором управління було проведено перевірку фактичного місця проживання ОСОБА_1, згідно акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 27.11.2017 на момент перевірки була відсутня за місцем проживання, а саме за адресою АДРЕСА_1.

ОСОБА_1 було залишено повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з'явитися до управління для проходження фізичної ідентифікації, але на це повідомлення заявниця не відреагувала.

У зв'язку з встановленням факту відсутності особи за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї згідно з пунктом 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016 року № 365 на засіданні комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, які здійснили реєстрацію місця проживання на території Московського району м. Харкова 06.12.2017 року (протокол № 63) було прийнято рішення про відмову по всім видам соціальних допомог та пенсій 13 внутрішньо переміщеним особам, які не підтвердили фактичне місце проживання/перебування, в тому числі ОСОБА_1.

Так, розпорядженням управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради від 08.12.2017 року було відмовлено ОСОБА_1 в призначенні допомоги відповідно до пунктом 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016 року № 365, оскільки не підтверджено місце проживання позивача за вказаною ним адресою (протокол рішення районної комісії № 63 від 06.12.2017 року).

05.12.2017 року ОСОБА_1 знову звернулася до управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради із заявою, в якій просила повторно розглянути її заяву від 18.11.2017 року зазначивши, що на момент перевірки державного інспектора ОСОБА_1 була відсутня вдома, в трьохденний строк також не змогла звернутися до управління праці, оскільки працює в Індустріальному ОУПФУ.

Проте, розпорядженням управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради від 28.12.2017 року повторно було відмовлено позивачу в призначенні щомісячної адресної допомоги, оскільки позивач зареєстрований в сел. Дзержинський Луганської області, яке не входить до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року №1085.

Згодом, рішенням управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради від 11.04.2018 р. за заявою ОСОБА_1 від 21.03.2018 р. було подовжено виплату позивачу допомоги на шестимісячний термін з 21.03.2018 р. по 20.09.2018 р. в розмірі 442,00 грн. оскільки розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 р. № 79-р «Про внесення змін у додатки 1 і 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України» від 7 листопада 2014 р. №1085, відповідно до якого внесені зміни у додатки 1 і 2 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» та внесенням смт. Любимівка (раніше Дзержинський) м. Ровеньки Луганської області до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.

Перевіряючи правомірність дій відповідача щодо відмови позивачу у призначенні щомісячної адресної допомоги за його заявою від 18.11.2017 року, суд зазначає наступне.

За приписами частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання в результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014 року (далі Порядок № 505) визначає механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Згідно пунктів 5, 7, 9 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365, для призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщена особа, а у визначених законодавством випадках - її законний представник подає відповідну заяву до органу, що здійснює соціальні виплати на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування. До заяви додається копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та пред'являється оригінал такої довідки.

Для призначення (відновлення) соціальних виплат структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за власною ініціативою або за зверненням органів, що здійснюють соціальні виплати, протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

Під час обстеження матеріально-побутових умов сім'ї представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення інформує внутрішньо переміщених осіб про їх обов'язок у десятиденний строк письмово повідомляти про зміну фактичного місця проживання/перебування структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за новим фактичним місцем проживання/перебування, а також про наслідки невиконання такого обов'язку.

Пунктом 12 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам передбачено, що за результатами розгляду подання з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї або інших документів, визначених в абзаці другому пункту 7 цього Порядку, комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати з моменту припинення її виплати, в тому числі з урахуванням інформації про стан фінансування та виплати, що оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики або інших органів, що здійснюють соціальні виплати.

Відмовляючи в призначенні ОСОБА_1 допомоги відповідач послався на пункт 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016 року № 365 (відсутність підтвердження місця проживання позивача за вказаною ним адресою).

Згідно пункту 13 вказаного вище Порядку № 365, комісія, крім підстав відмови у призначенні (відновленні) соціальної виплати, передбачених законодавством, може відмовити заявникові у призначенні (відновленні) такої виплати в разі його відсутності за фактичним місцем проживання/перебування, зазначеним у заяві про призначення (відновлення) соціальної виплати.

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 червня 2017 по справі №826/12123/16, яке набрало законної сили, визнано нечинними пункти 7, 8, 9, 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р. № 365 та абз. 10 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" від 5 листопада 2014 р. № 637.

Окрім того, відповідно до п.2 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365, контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) шляхом відвідування не рідше ніж один раз на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, встановленою Мінсоцполітики.

Так, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.06.2017 року у справі № 826/12123/16, яка набрала законної сили, визнано нечинним Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що відповідач необґрунтовано відмовив позивачеві у призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за його заявою від 18.11.2017 року згідно розпорядження управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради від 08.12.2017 року про відмову ОСОБА_1 в призначенні допомоги відповідно до пункту 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016 року № 365, прийнятого на підставі протоколу № 63 від 06.12.2017 року.

Окрім того, як зазначалося судом раніше та підтверджено матеріалами справи, 05.12.2017 року ОСОБА_1 також зверталася до управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради із заявою, в якій просила повторно розглянути її заяву від 18.11.2017 року зазначивши, що на момент перевірки державного інспектора була відсутня вдома, в трьохденний строк також не змогла звернутися до управління праці, оскільки працює в Індустріальному ОУПФУ.

Проте, розпорядженням управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради від 28.12.2017 року відмовлено позивачу в призначенні щомісячної адресної допомоги, оскільки позивач зареєстрований в сел. Дзержинський Луганської області, яке не входить до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085.

Суд не погоджується з зазначеним рішенням управління праці від 28.12.2017 року, виходячи з наступного.

Згідно даних копії паспорту серії НОМЕР_2, ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2.

Згідно пункту 2 постанови Верховної ради України "Про перейменування окремих населених пунктів та районів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей" від 12 травня 2016 року № 1351-VIII, відповідно до пункту 29 частини першої статті 85 Конституції України, пункту 8 статті 7 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" у Луганській області перейменовано селище міського типу Дзержинський Ровеньківської міської ради на селище міського типу Любимівка.

Відповідно до Розпорядження КМУ від 7 листопада 2014 року № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення», м. Ровеньки обласного значення входить до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

Згідно інформації, розміщеної на офіційному веб-порталі Верховної Ради України - смт Любимівка Луганської області знаходиться в м. Ровеньки та підпорядковане Ровеньківській міській раді.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 має право на отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що у відповідача не було обґрунтованих підстав для відмови своїм розпорядженням від 28.12.2017 року ОСОБА_1 в повторному розгляді її заяви від 18.11.2017 року щодо призначення та продовження виплати їй щомісячної адресної допомоги.

Відповідно до ч.2 ст.9 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

На підставі ч. 2 ст. 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та скасувати розпорядження управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради від 08.12.2017 року про відмову ОСОБА_1 в призначенні допомоги відповідно до пункту 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016 року № 365, прийнятого на підставі протоколу № 63 від 06.12.2017 року та від 28.12.2017 року про відмову позивачу в призначенні щомісячної адресної допомоги.

Суд зазначає, що протокол засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, які здійснили реєстрацію місця проживання на території Московського району м. Харкова від 06.12.2017 року (протокол № 63), яким серед іншого, було прийнято рішення про відмову по всім видам соціальних допомог та пенсій 13 внутрішньо переміщеним особам, які не підтвердили фактичне місце проживання/перебування, в тому числі ОСОБА_1, не створює жодних негативних наслідків для позивача, а тому не підлягає скасуванню.

Таким чином, суд дійшов висновку, що метою ефективного захисту порушеного права ОСОБА_1 на отримання адресної допомоги слід скасувати розпорядження управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради від 08.12.2017 року про відмову ОСОБА_1 в призначенні допомоги відповідно до пункту 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016 року № 365, прийнятого на підставі протоколу № 63 від 06.12.2017 року та від 28.12.2017 року про відмову ОСОБА_1 в призначенні щомісячної адресної допомоги, а також зобов'язати управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради призначити та виплатити ОСОБА_1 щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за заявою ОСОБА_1 від 18.11.2017 року у розмірі, що встановлений чинним законодавством України, що і є належним способом захисту у спірних правовідносинах.

Ухвалою суду від 19.09.2018 року позивача було звільнено від сплати судового збору.

Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-263, 293, 295, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_2; адреса місця проживання: 61121, АДРЕСА_1) до управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради (код ЄДРПОУ 25864181, адреса: 61121, м. Харків, пр. Тракторобудівників, б. 144) про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Скасувати розпорядження управління праці і соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради від 08.12.2017 року та від 28.12.2017 року про відмову в призначенні ОСОБА_1 щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради призначити та виплатити ОСОБА_1 як внутрішньо переміщеній особі щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за заявою від 18.11.2017 року у розмірі, що встановлений чинним законодавством України.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Шевченко О.В.