Ухвала суду № 77299112, 22.10.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.10.2018
Номер справи
0940/1923/18
Номер документу
77299112
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"22" жовтня 2018 р. №0940/1923/18

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Гундяк В.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову Зеленської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області до управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправними і скасування постанов, приписів та рішення, зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

17.10.2018 року Зеленська сільська рада Верховинського району Івано-Франківської області звернулася до суду з адміністративним позовом до управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправними і скасування постанов, приписів та рішення, зобов'язання вчинити дії.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Частиною 3 ст.161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається із змісту позовної заяви позивач просить визнати протиправними і скасувати постанови за №№31/1009/т.5/2018, 32/1009/т.5/2018 від 25.09.2018 року про накладення на позивача штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності в розмірі 85 845 грн., 33 138 грн., відповідно, приписи від 22.10.2018 про усунення виявлених відповідачем порушень та рішення "Про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт" від 20.09.2018 №38 і зобов'язати включити до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, запис про дозвіл на виконання будівельних робіт "Нове будівництво берегозакріплювальних споруд на р. Чорний Черемош на території Зеленської сільської ради в с. Топільче присілок Топільче 1 Верховинського району Івано-Франківської області" №ІФ112181420563 від 22.05.2018.

Тобто адміністративний позов, заявлений позивачем, містить дві вимоги немайнового та дві майнового характеру.

Законом України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду позову юридичною особою майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", який вступив в дію з 01.01.2018 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року складає 1762,00 грн.

В даному випадку 1,5 відсотки розміру майнових вимог складає 1 739,75 грн. (115 983 (82 845 + 33 138) грн. х 0,015 = 1 739,75 грн.). Однак з урахуванням вищезазначених приписів ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" суму належного до оплати судового збору слід визначити в одному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої станом на 01.01.2018 року відповідно до Закону України "Про державний бюджет на 2018 рік".

Так розмір судового збору за подання двох вимог майнового характеру становить 1 762 грн.

Таким чином розмір судового збору за подання двох вимоги немайнового та двох майнового характеру становить 5 286 грн. (1 762,00 грн. х 3 = 5 286 грн.).

Згідно квитанції №153.15.1/20208737 від 11.10.2018 року позивачем сплачений судовий лише в розмірі 1 762,00 грн., а тому сума судового збору, що йому необхідно сплатити становить 3 524 грн.

Крім цього пунктом 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві вказується про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Також пунктом 11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно змісту позовної заяви Зеленська сільськоа рада Верховинського району Івано-Франківської області процесуальних обов'язків, передбачених п.п. 8, 11 ч.5 ст.160 КАС України, не виконала, так як, відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви та власного письмового підтвердження позивача про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, не зазначені.

За таких обставин суд дійшов висновку, що позовна заява також не відповідає вимогам пунктів 8, 11 частини 5 статті 160 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно частини 2 статті 169 Кодексу в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

В зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ст.169 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу десятиденний строк для усунення вищевказаних недоліків, який обчислювати з дня вручення копії даної ухвали.

На підставі наведеного, керуючись статтями 160, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

позовну заяву Зеленської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області до управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправними і скасування постанов, приписів та рішення, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом подання оригіналу документа про сплату судового збору в сумі 3 524 грн. та зазначення в позовній заяві відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви та власного письмового підтвердження позивача про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя /підпис/ Гундяк В.Д.