
Житомирський окружний адміністративний суд
вул. Мала Бердичівська, 23, м. Житомир, 10014
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2018 року м. Житомир справа №806/2672/18
категорія 3.1.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Єфіменко Ольги Володимирівни, розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Житомирського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ІСТОРІЯ СПРАВИ
Короткий зміст позовних вимог
07.06.2018 до Житомирського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, у якому вона просить:
- зобов'язати Житомирський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_2, складений Потіївським райбюро РАГС Житомирської області 09.12.1952, зазначивши у графі національність батька - "поляк", у графі національність матері - "полька";
- зобов'язати Житомирський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області внести зміни в актовий запис про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_4 від 25.10.1964, зазначивши у графі національність ОСОБА_2 - "полька".
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що вона звернулась до Житомирського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області із заявою про внесення змін до актового запису про народження ОСОБА_2, складеного Потіївським райбюро РАГС Житомирської області 09.12.1952, із зазначенням у графі національність батька - "поляк", у графі національність матері - "полька" та про внесення змін в актовий запис про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_4 від 25.10.1964, зазначивши у графі національність ОСОБА_2 - "полька". Відповідач листом від 11.04.2018 повідомив позивача про те, що підстави для внесення змін у зазначені акти цивільного стану відсутні, оскільки внесення змін можливе лише у разі, коли при їх складанні були допущенні помилки.
Процедура
Після усунення позивачем недоліків позовної заяви, ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 02.07.2018 відкрите провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
09.07.2018 до відділу документального забезпечення суду у строк та у порядку, визначеному статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) надійшов відзив вих. №3481/14/8.26-15 від 06.07.2018 (а.с. 50-52).
31.08.2018 ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого судового засідання на 10.10.2018 на 09:30 та встановлено відповідачу строк для надіслання відзиву на адміністративний позов (а.с. 63-64).
10.09.2018 до відділу документального забезпечення суду у строк та у порядку, визначеному статтею 162 КАС України та ухвалою суду від 31.08.2018 надійшов відзив по справі вих. 4680/14/8.26-15 від 05.09.2018 (а.с. 77-79).
У підготовче засідання, призначене на 10.10.2018 позивач не з'явилась, 09.10.2018 на адресу суду електронною поштою надіслала клопотання про розгляд справи без участі, за наявними у справі матеріалами, у зв'язку із неможливістю бути присутньою на судовому засіданні та перебуванням у відрядженні, крім того зазначила, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити (а.с. 83).
У підготовче засідання, призначене на 10.10.2018 прибув представник відповідача, який щодо задоволення позовних вимог заперечував з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.
Протокольною ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 10.10.2018 закрито підготовче провадження у справі та перейдено до розгляду справи по суті у порядку письмового провадження, що зафіксовано секретарем судового засідання у протоколі судового засідання від 10.10.2018 (а.с. 88-89).
Аргументи учасників справи
Відповідно до змісту позовної заяви позивач заявлені вимоги обґрунтовує тим, що вона своїм походженням має польське коріння, проте помилкові записи у документах її родини не дають змогу довести ці обставини у позасудовому порядку. Зокрема, неправильно вказані відомості у свідоцтві про народження її бабусі - ОСОБА_2 щодо національності її батьків - ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які за своїм етнічним походженням були не українцями, а поляками. Відповідно, як стверджує позивач, неправильно вказані відомості і в актовому записі про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_7 від 25 жовтня 1964 року щодо національності її бабусі. Вищенаведене не дає можливості позивачу отримати карту поляка та скористатися пільгами та гарантіями, наданими громадянам України польського походження, зокрема, для навчання, поселення, працевлаштування тощо. Виправлення недостовірних відомостей в актових записах цивільного стану дозволить позивачу реалізувати власні права і оформити карту поляка.
Як встановлено зі змісту відзиву на позовну заяву вих. №4680/14/8.26-15 від 05.09.2018 (а.с. 77-79) та наданих у судовому засіданні представником відповідача пояснень, в обґрунтування правомірності дій представником відповідача зазначено, що за результатами розгляду заяви ОСОБА_1, заявнику було повідомлено, що заява про внесення змін має відповідати встановленій чинним законодавством формі, а також, що у даному випадку основним, першочерговим документом, що був би підставою для внесення змін у вищезазначені актові записи цивільного стану, міг бути актовий запис про шлюб ОСОБА_6 та ОСОБА_5, тобто батьків баби, ОСОБА_2. Даний документ у додатках до поданої заяви відсутній. Отже Житомирський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області не має законних та достатніх підстав для внесення відповідних змін.
Стосовно внесення змін до актового запису про шлюб баби заявника - ОСОБА_2, національність батька у актовому записі про народження баби має бути зазначена як "поляк", а національність матері - "полька".
Отже, у даному випадку немає беззаперечних доказів щодо наявності помилок, допущених при реєстрації народження ОСОБА_2, а також при реєстрації шлюбу ОСОБА_2 та ОСОБА_4 для вирішення питання щодо внесення змін до актових записів цивільного стану.
Таким чином, на думку представника відповідача, відповідачем дотримано порядок розгляду заяви ОСОБА_1, дії відділу відповідають вимогам чинного законодавства щодо державної реєстрації актів цивільного стану в Україні.
Надана відповідь про відсутність беззаперечних доказів допущеної помилки у актових записах про народження та про шлюб баби заявника є правомірною, обґрунтованою та такою, що ніяким чином не порушує права та інтереси ОСОБА_1
Відповідно до долучених до матеріалів судової справи документів, а саме: архівної довідки про народження ОСОБА_6, 1903 р.н. та архівної довідки про склад родини ОСОБА_10, сином якого є ОСОБА_6 (так у тексті документу), ОСОБА_6 був хрещений 14 квітня 1903 року в Горбулівському римо-католицькому парафіяльному костелі. Даний факт, на думку представника відповідача, визначає лише віросповідання особи, а не її приналежність до певної національності.
Крім того, представником відповідача зазначено, що актовий запис про народження баби заявника №677 від 09.12.1952, був поновлений виконавчим комітетом Потіївської сільської ради Радомишльського району Житомирської області. Відповідно до п.1.7 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5 (зі змінами), зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.
Держава Україна, діючи відповідно до стандартів Ради Європи, не передбачає фіксацію відомостей щодо національність у будь-якому документі, у тому числі, який ідентифікує особу, не втручаючись тим самим в особисте життя громадян.
Відповідно до п.2.13 розділу II Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5 (зі змінами), однією з підстав для внесення змін в актові записи цивільного стану може бути рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану, постанова адміністративного суду тощо.
Наголошував, що відповідач діяв у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, а тому у задоволенні позовних вимог слід відмовити за безпідставністю.
Відповідно до положень частини третьої статті 243 КАС України та зважаючи на складність справи, складення рішення у повному обсязі може бути відкладено на строк до десяти днів з дня закінчення розгляду справи.
Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню із таких підстав.
Обставини справи, встановлені судом
04.04.2018 ОСОБА_1 звернулась до Житомирського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області із заявою про внесення змін до актового запису:
- про народження ОСОБА_2, складеного Потіївським райбюро РАГС Житомирської області 09.12.1952, зазначивши у графі національність батька - "поляк", у графі національність матері - "полька";
- про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_7 від 25.10.1964, зазначивши у графі національність ОСОБА_2 - "полька" (а.с. 33-34).
За результатом розгляду заяви начальником відділу Кондратюк Н.Д. листом від 11.04.2018 №1634/36/8.26-95 відмовлено ОСОБА_1 у внесенні змін до актових записів: про народження ОСОБА_2, складеного Потіївським райбюро РАГС Житомирської області 09.12.1952, щодо зазначення у графі національність батька - "поляк", у графі національність матері - "полька" та про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_7 від 25.10.1964, щодо зазначення у графі національність ОСОБА_2 - "полька" (а.с. 44-45).
Не погоджуючись з такою відмовою, позивач звернувся із позовом до суду.
Джерела права й акти їх застосування
Спірні правовідносини регулюються Цивільним кодексом України, Законом України від 01.07.2010 №2398-VI "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" (далі - Закон України №2398-VI), Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 за №96/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 за №55/18793 (далі - Правила №96/5), Порядком ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 №1064 (далі - Порядок №1064).
Так, згідно положень ст.49 Цивільного кодексу України та ст.2 Закону України №2398-VI визначено, що актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків. Державній реєстрації відповідно до цього Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.
Отже, відомості про походження фізичної особи вносяться до акта цивільного стану, який підлягає державній реєстрації, а також обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах юстиції в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.1 Закону України №2398-VI цей Закон регулює відносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, визначає засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану.
Статтею 6 Закону України №2398-VI визначені повноваження органів державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України №2398-VI відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.
Згідно з частинами 1-3 статті 9 Закону України №2398-VI державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.
Відповідно до ч.5 ст.9 Закону України №2398-VI правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України.
Частиною 1 статті 12 Закону України №2398-VI передбачено, що внесення відомостей про народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану шляхом складання актового запису цивільного стану в електронному вигляді у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та на паперових носіях.
Відповідно до положень ч.1 ст.22 Закону України №2398-VI внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
Частинами 2-4 ст.22 Закону України №2398-VI встановлено, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою: особи, щодо якої складено актовий запис; одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини; опікуна недієздатної особи; спадкоємців померлого; представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви. Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану. Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.
Порядок внесення змін до актових записів цивільного стану регулюється Розділом ІІ Правил №96/5.
Пунктом 1.1 Правил №96/5 визначено, що внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.
За приписами пунктів 1.7 та 1.15 Правил №96/5 зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису. При цьому, органи РАЦСу не наділені повноваженнями самостійно перевіряти правомірність поданих заявником, який має намір внести зміни до акту цивільного стану, документів, а також досліджувати обставини, які підлягають дослідженню в судовому порядку, і тому не можуть підміняти собою компетенцію відповідного судового органу. Відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів цивільного стану, їх поновленні та анулюванні може бути оскаржена в судовому порядку.
Згідно з п.2.1 Правил №96/5 заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб при пред'явленні паспорта або паспортного документа.
При цьому, згідно з п.2.6 Правил №96/5 разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.
Абзацом першим п.2.7 Правил №96/5 встановлено, що на підтвердження достовірності представлених заявником документів про державну реєстрацію актів цивільного стану відділом державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичним представництвом чи консульською установою України додаються до матеріалів справи повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.
Підпунктом 2.13.2 п. 2.13 Правил визначено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є судове рішення адміністративного суду.
Стаття 11 Конституції України передбачає, що держава сприяє як консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, так і розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин в Україні.
Відповідно до ст.300 Цивільного кодексу України фізична особа має право на збереження своєї національної, культурної, релігійної, мовної самобутності, а також право на вільний вибір форм та способів прояву своєї індивідуальності, якщо вони не заборонені законом та не суперечать моральним засадам суспільства.
Відповідно до Закону України від 25.06.1992 №2494-ХІІ "Про національні меншини" громадяни України мають право вільно обирати та відновлювати національність.
Оцінка суду
ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно з свідоцтвом про її народження серії НОМЕР_2 вказано батьком позивача ОСОБА_12 та матір'ю ОСОБА_14 (а.с. 36).
Мати позивача - ОСОБА_14 (до одруження ОСОБА_14 (а.с. 46) народилась ІНФОРМАЦІЯ_2, батьками якої у свідоцтві про народження серії НОМЕР_4 від 31.08.1965 зазначено ОСОБА_7 та ОСОБА_2 (а.с. 35).
У позовній заяві ОСОБА_1 вказує, що її бабуся по материнській лінії - ОСОБА_2, згідно з витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя (а.с. 38) до одруження ОСОБА_2 (а.с. 35), за національністю була полячкою, однак у свідоцтві про її народження національність батьків помилково вказано як українці.
З матеріалів справи встановлено, що баба позивача - ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 у селі Горбулів Потіївського району Житомирської області, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_5 від 09.12.1952 (а.с. 37).
Відповідно до свідоцтва про смерть, виданого повторно 18.11.2017, серія НОМЕР_6, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_4, про що 11.02.1996 складено відповідний актовий запис №374 (а.с. 43).
Її батько - ОСОБА_6 (при народженні та до 1950-х року у документах вказаний як ОСОБА_6 (а.с. 42, 69) та мати - ОСОБА_5 за національністю були поляками, що підтверджується записом про народження їх старшого сина - ОСОБА_6 (серія НОМЕР_3 від 12.07.1935 (а.с. 39) - який доводиться бабі позивача по материнській лінії ОСОБА_2 рідним братом.
Отже, з аналізу документів, що містяться в матеріалах справи видно, що у записі про народження рідного брата баби позивача по материнській лінії - ОСОБА_6 серія НОМЕР_3 від 12.07.1935, у графі "національність" матері дитини зазначено - "полячка" та у графі «національність» батька дитини зазначено - «поляк», а у свідоцтві про народження баби позивача - ОСОБА_2 серії НОМЕР_5, виданого 09.12.1952 виданого Потіївським рай бюро РАГС Житомирської області згідно актового запису №677 «В», у графі "національність" матері дитини вказано "українка" та у графі «національність» батька дитини вказано «українець».
Крім того, в актовому записі про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_4 від 25.10.1964, зазначено у графі національність нареченої ОСОБА_2 - "українка".
Беручи до уваги той факт, що ОСОБА_6 є рідним братом баби позивача ОСОБА_2, які є дітьми одних батьків ОСОБА_6 та ОСОБА_5 та з урахуванням того, що рідний брат баби позивача ОСОБА_6 та їхні батьки - ОСОБА_6 та ОСОБА_5 є поляками, то суд дійшов висновку, що баба позивача ОСОБА_2 за національністю є полькою та належать до польської етнічної групи.
Висновки суду за результатом розгляду справи
Частинами 1 та 2 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями ст.90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідачем у порушення ч.2 ст.77 КАС України не доведено, а позивачем та наявною у матеріалах справи сукупністю належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів спростовано правомірність відмови у внесенні змін щодо національності ОСОБА_2 - «полька» до актового запису про народження ОСОБА_2 та актового запису про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_4, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду з адміністративним позовом позивачем сплачений судовий збір у розмірі 1409,60 грн. У зв'язку з задоволенням позовних вимог суд дійшов висновку, що судові витрати, понесені позивачем, належать відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, а саме у сумі 1409,60 грн.
Керуючись статтями 77, 90, 139, 242-246, 250-251 КАС України, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1. РНОКПП/ЄДРПОУ: НОМЕР_1) до Житомирського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області (Майдан Соборний, 1, м. Житомир, 10014. РНОКПП/ЄДРПОУ: 33893217) про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Зобов'язати Житомирський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_2, складений Потіївським райбюро РАГС Житомирської області 09.12.1952, зазначивши у графі національність батька - «поляк», у графі національність матері - «полька».
Зобов'язати Житомирський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області внести зміни в актовий запис про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_4 від 25.10.1964, зазначивши у графі національність ОСОБА_2 - «полька».
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Житомирського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області судові витрати зі сплати судового збору у сумі 1409,60 грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Повне судове рішення складене: 23 жовтня 2018 року.
Суддя Єфіменко Ольга Володимирівна