
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №813/2067/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2018 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Палюк М.М., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу № 813/2067/18 за
позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕНТАРОК», представник – ОСОБА_1до Головного управління ДФС у Запорізькій області, представник – не прибув; Державної фіскальної служби України, представник – ОСОБА_2про визнання протиправним і скасування рішення, зобов’язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач – Товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕНТАРОК» звернулось до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому, із урахуванням клопотання про залучення до участі у справі співвідповідача від 03.07.2018 року, просило:
- визнати протиправним та скасувати Рішення комісії Головного управління ДФСУ у Запорізькій області від 20.04.2018 № 659595/40652647 про відмову від реєстрації податкової накладної №18 від 27.03.2018 року складеної ТОВ «ВЕНТАРОК» у Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов’язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну №18 від 27.03.2018 року складену ТОВ «ВЕНТАРОК» у Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання на реєстрацію – 13.04.2018 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 18 серпня 2017 року між позивачем та TOB Торг-Буд-Партнер укладено договір поставки № 271т/17, відповідно до якого TOB ВЕНТАРОК (Постачальник) зобов'язувався передати TOB Торг-Буд-Партнер (Покупець) товар згідно Специфікацій. На виконання вказаного договору TOB ТОРГ-БУД-ПАРТНЕР 27.03.2018 здійснено оплату на рахунок позивача у розмірі 175000,00 грн., згідно платіжного доручення № 1163. З моменту зарахування коштів на банківський рахунок, 27.03.2018 року ТОВ «ВЕНТАРОК» складено податкову накладну № 18, яку подано на реєстрацію.
13.04.2018 року вказану податкову накладну прийнято, проте реєстрацію зупинено згідно п. 201.16. ст. 201 ПК України.
Позивачем на виконання вимог відповідача надано пояснення. Проте, 20 квітня 2018 року ГУ ДФСУ у Запорізькій області прийнято рішення № 659595/40652647 про відмову в реєстрації податкової накладної позивача з підстав ненадання платником податку копій документів та розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
У зв’язку із відмовою в реєстрації податкової накладної, позивач звернувся до ДФС України із скаргою на рішення комісії від 20.04.2018 № 659595/40652647, за результатом розгляду якої, позивачу було відмовлено у її задоволенні, а рішення комісії залишено без змін.
Позивач вважає, що рішення про відмову в реєстрації податкової накладної є протиправним та підлягає скасуванню, а податкова накладна підлягає реєстрації, оскільки належні підстави для її зупинення відсутні.
Також, позивач стверджує, що ним на підтвердження реальності здійснення операцій надано 26 документів.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, надав суду додаткові докази та додаткові пояснення, просив позов задоволити повністю.
Відповідач 1 – ГУ ДФС у Запорізькій області подав відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог. Відзив мотивує тим, що квитанцією про реєстрацію податкових накладних в ЄРПП від 13.04.2018 року TOB «ВЕНТАРОК» повідомлено про причину зупинення реєстрацій, а саме: відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України, реєстрація ПН/РК від 27.03.2018р. №18 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам п.п.1.6 п. 1 «Критеріям ризиковості платника податків» та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для реєстрації податкової накладної. Додатково повідомлено: показник «D»=0, «Р»=35179.92.
Вказує, що відповідач 1 діяв у відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України №177 від 21.02.2018 року «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних».
Зазначає, що причиною відмови у реєстрації податкової накладної №18 було ненадання позивачем копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування та ненадання копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
З огляду на викладене, відповідач 1 - ГУ ДФС у Запорізькій області вважає, що у Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області були законні підстави для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 27.03.2018 року, а тому рішення є правомірним.
Представник відповідача 1 щодо задоволення позовних вимог заперечив, з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.
Відповідач 2 – ДФС України подав відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що з позовними вимогами позивача не згоден, вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Вказує, що пунктом 201.16. ст. 201 ПК України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Так, відповідно до квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 13.04.2018 р. ТОВ «ВЕНТАРОК» повідомлено про причину зупинення реєстрації ПН/РК: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України, реєстрація ПН/РК від 27.03.2018р. №18 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріям ризиковості платника податків» та запропоновано надати пояснення та/або копіє документів, достатніх для реєстрації податкової накладної. Додатково повідомлено: показник «D»=0, «Р»=35179.92.
Скориставшись своїм правом, позивач надав до контролюючого органу Повідомлення від 18.04.2018р. № 2 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по зупиненій податковій накладній з додатками у кількості 14 документів. Як слідує зі змісту наданих документів, що між Позивачем і ТОВ «ТОРГ-БУД-ПАРТНЕР» укладено договір постачання №271т/17 від 18.08.2017 року, відповідно до якого позивач прийняв на себе зобов’язання поставати фасадний камінь VENTAROCK.
Також, відповідач 2 звернув увагу суду, що платіжним дорученням № 1163 від 27.03.2018 р. сплачено 175 000,00 грн. за камінь фасадний, а у податковій накладній від 27.03.2018 р. № 18 зазначено кілька товарів: камінь, профіль Стійка С1.
Причинами відмови у реєстрації податкової накладної є: не надання розрахункових документів, які підтверджують придбання реалізованої продукції), даних щодо складського обліку, підтверджуючих документів щодо наявності у підприємства виробничих потужностей, основних засобів, договорів та первинних документів на придбання сировини, яка використана для виробництва продукції, а саме.
ТОВ «ВЕНТАРОК» у листі – поясненні від 17.04.2018 р. зазначає, що приміщення та частина обладнання, яке використовується для виготовлення продукції, орендуються позивачем, але документально це ніяк не підтверджує. Тобто, позивачем не надано доказів, що пункт навантаження продукції за адресою м. Львів вул. Городоцька, 207 (яка зазначена у ТТН № Р62 від 10.04.2018 р.) станом на дату здійснення господарської операції належить позивачу на праві власності або на праві оренди, та не надано доказів наявності обладнання, яке використовується для виготовлення реалізуємої продукції.
Також позивачем не надано документів щодо придбання сировини для виготовлення фасадного каменю, не надано документів про сплату придбаної сировини (Профіль Стійка С1 (3 п.м.) та його транспортування. Не надано документів складського обліку, а також не надано копію Договору з ФОП ОСОБА_3 на перевезення вантажу, акту надання послуг, розрахунку за надані послуги.
Стверджує, що законодавцем у Постанові Кабінету Міністрів України № 117 від 21.02.2017 р. «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» визначено перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Отже, вважає, що письмові пояснення та копії документів подаються платником податку до ДФС в електронній формі до прийняття рішення комісією контролюючого органу, а не при адміністративному або судовому оскарженні. Тому, комісією ГУ ДФС у Запорізькій області прийнято рішення від 20.04.2018 року №659595/40652647 про відмову у реєстрації податкової накладної № 18 від 27.03.2018 р., оскільки надані платником податку копії документів не є достатніми для прийняття відповідного рішення про реєстрацію ПН.
Представник відповідача 2 щодо задоволення позовних вимог заперечив, з підстав викладених у відзиві на позовну заяву просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою 22 травня 2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Ухвалою від 11 червня 2018 року було задоволено клопотання представника Головного управління ДФСУ у Запорізькій області про проведення судових засідань в режимі відеоконференції.
Ухвалою від 20 липня 2018 року здійснено перехід з спрощеного провадження в загальне позовне провадження.
В судовому засіданні, проведеному в режимі відеоконференції 20.09.2018 року, суд ухвалив залучити до участі у справі співвідповідача – Державну фіскальну службу України.
Судом встановлені наступні обставини:
Між TOB «ВЕНТАРОК» (Постачальник) та TOB «ТОРГ-БУД-ПАРТНЕР» (Покупець) укладено договір поставки № 271т/17, відповідно до якого Постачальник зобов'язувався передати у власність Покупця фасадний камінь VENTAROCK, згідно його замовлень, у відповідній кількості, визначеної якості та за узгодженою вартістю, а Покупець зобов’язується прийняти і оплатити товар в порядку та на умовах, визначених цим Договором.
Відповідно до п.2.1. Договору, постачальник зобов’язаний здійснити поставку товару на умовах DDP – Київ. Місце поставки – склад Покупця, зазначений в заявці та/або Специфікації на поставку товару (окремої партії товару).
Відповідно до пп. 3.2.1 п. 3.2 вказаного Договору попередня оплата за товар здійснюється Покупцем у розмірі 50 % вартості партії товару. Відповідно до узгодженої сторонами Специфікації, сплачується Покупцем одним або декількома платежами не пізніше ніж через 20 робочих днів з дати підписання Специфікації на відповідну партію.
TOB «ТОРГ-БУД-ПАРТНЕР» здійснило оплату за товар 27.03.2018 на рахунок TOB «ВЕНТАРОК» у розмірі 175000,00 грн. відповідно до платіжного доручення №1163.
27.03.2018 року TOB «ВЕНТАРОК» виписано податкову накладну №18 на суму 175 000,00 грн. (в.т.ч. ПДВ 29167,67 грн.)
Позивачем під час здійснення вищезгаданої господарської операції оформлено та направлено засобами електронного зв'язку для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних для реєстрації податкову накладну від 27.03.2018 № 18.
13 квітня 2018 року ГУ ДФС у Запорізькій області направило позивачу квитанцію, в якій містилась інформація про зупинення реєстрації вказаної податкової накладної, відповідно до пункту 201.16 ст.201 ПК України, оскільки податкова накладна відповідає вимогам пп. 1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку. Додатково зазначено: показник D=0, Р=35179,92. та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.
ТОВ «ВЕНТАРОК» 17 квітня 2018 надало пояснення та копії документів, що підтверджують реальність господарської операції. Згідно повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК від 18.04.2018 року №2 позивачем додано 14 документів, а саме:
- копію договору поставки № 271т/17 від 18.08.2017 р. (5 документів);
- копію специфікацій № 1, № 2, № 3 до договору (3 документа);
- копію видаткової накладної № 62 від 10.04.2018 р. (1 документ);
- копію листа – пояснення від 17.04.2018 р. (1 документ);
- копію платіжного доручення № 1163 від 27.03.2018 р. (1 документ);
- копію сертифіката відповідності (1 документ);
- копію ТТН № Р62 від 10.04.2018 р. (1 документ);
- копію довіреності № 386 від 10.04.2018 р. (1 документ).
20 квітня 2018 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 659595/40652647 про відмову від реєстрації податкової накладної №18 від 27.03.2018 року, у зв’язку із ненаданням позивачем копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування та ненадання копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків, а саме ненадання розрахункових документів, які підтверджують придбання реалізованої продукції), даних щодо складського обліку, підтверджуючих документів щодо наявності у підприємства виробничих потужностей, основних засобів, договорів та первинних документів на придбання сировини, яка використана для виробництва продукції.
Позивач звернувся до відповідача із скаргою на зазначене рішення, однак рішенням комісії з питань розгляду скарг від 02.05.2018 року скаргу позивача залишено без задоволення, а рішення комісії контролюючого органу без змін.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає, що рішення комісії ГУ ДФС України у Запорізькій області про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН є протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки прийнято без урахування відповідачами усіх наявних первинних документів, що підтверджують господарську операцію, а податкова накладна №18 підлягає реєстрації, оскільки належні підстави для зупинення її реєстрації відсутні.
Норми права, які урегульовують спірні правовідносини і підлягають застосуванню судом, наступні:
Згідно з підпунктами а, б пункту 185.1. статті 185 ПК України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
У свою чергу, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1. статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.
Згідно з п. 201.1. ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до пункту 2 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» №1246 від 29.12.2010 року (далі - Порядок №1246), податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов’язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Аналогічні приписи містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Відповідно до підпункту 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
На виконання вказаної норми Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №117 від 21.02.2018 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (надалі - Постанова КМУ №117).
Пунктом 2 вказаної Постанови передбачено, що платники податку на додану вартість, у яких до 1 грудня 2017 року зупинено реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, що діяв до набрання чинності Законом України №2245-VIII від 07.12.2017 та які станом на 1 грудня 2017 року не подали пояснень і копій документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування, мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування, подати пояснення і копії документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.
Пунктом 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено, що у разі, коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/ розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Відповідно до п.п. 14-16 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», затвердженого в установленому порядку.
Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Отже, з наведеного слідує, що платник податків надає усі необхідні документи на підтвердження господарської операції саме для прийняття позитивного рішення контролюючим органом про реєстрацію податкової накладної. Тобто, письмові пояснення та копії документів подаються платником податку до ДФС в електронній формі до прийняття рішення комісією контролюючого органу.
Відповідно до п. 21 Постанови КМУ №177 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;
надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Так, на підтвердження реальності господарської операції ТОВ «ВЕНТАРОК» із ТОВ «ТОРГ-БУД-ПАРТНЕР» 17 квітня 2018 надало Головному управлінню ДФС у Запорізькій області письмові пояснення та копії первинних документів, саме:
- копію договору поставки № 271т/17 від 18.08.2017 р. (5 документів);
- копію специфікацій № 1, № 2, № 3 до договору (3 документа);
- копію видаткової накладної № 62 від 10.04.2018р. (1 документ);
- копію листа – пояснення від 17.04.2018р. (1 документ);
- копію платіжного доручення № 1163 від 27.03.2018р. (1 документ);
- копію сертифіката відповідності (1 документ);
- копію ТТН № Р62 від 10.04.2018 р. (1 документ);
- копію довіреності № 386 від 10.04.2018 р. (1 документ).
Як слідує із змісту наявного в матеріалах справи копії листа-пояснення ТОВ «ВАНТЕРОК», що приміщення та частина обладнання, яке використовується для виготовлення продукції, орендуються позивачем.
В той же час, позивачем не надано копії Договору оренди № 127/7 від 01.09.2017 р. та акту приймання - передачі щодо оренди приміщення у ТОВ «Леополіс Конгрес Хол», копію Договору оренди обладнання № 03/05-01 від 03.05.2017 р., укладеного з ТОВ «Лемберг ОСОБА_4», копію Договору № ОР-08/08/017 від 08.08.2017 р. з ТОВ «Файдаль Україна», копію Договору №31-10/17 від 31.10.2017 р. з ТОВ «Запорізький домобудівний комбінат». Тобто, позивачем не надано доказів, що пункт навантаження продукції за адресою м. Львів вул. Городоцька, 207 (яка зазначена у ТТН № Р62 від 10.04.2018р.) станом на дату здійснення господарської операції належить позивачу на праві власності або на праві оренди, та не надано доказів наявності обладнання, яке використовується для виготовлення реалізуємої продукції.
Також, суд враховує, що предметом укладеного між Позивачем і ТОВ «ТОРГ-БУД-ПАРТНЕР» договору постачання №271т/17 від 18.08.2017 року є зобов’язання Позивача поставати фасадний камінь VENTAROCK.
В той же час, платіжним дорученням № 1163 від 27.03.2018 р. сплачено 175 000,00 грн. за камінь фасадний, а у податковій накладній від 27.03.2018р. № 18 зазначено кілька товарів: камінь, профіль Стійка С1.
Позивачем не надано документів щодо придбання сировини для виготовлення фасадного каменю, не надано документів про сплату придбаної сировини (Профіль Стійка С1 (3 п.м.), його транспортування. Відсутні і документи складського обліку.
Позивачем не надано копію Договору з ФОП ОСОБА_3 на перевезення вантажу, акту надання послуг, розрахунку за надані послуги.
За таких обставин, у відповідача 1 були наявні підстави, що передбачені п. 21 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, для відмови у реєстрації податкової накладної №18 від 27.03.2018 року та прийняття спірного рішення від 20.04.2018 № 659595/40652647, оскільки позивачем не надано усіх необхідних документів, перелік яких визначено п. 14 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: ненадання копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування та ненадання копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
Слід зазначити, що позивач не спростовує та не заперечує факт неподання усіх первинних документів для підтвердження господарської операції. Відтак, судом не враховуються аргументи позивача, які зазначені у позовній заяві щодо відсутності підстав для зупинення реєстрації податкової відповідачем при прийнятті спірного рішення, а також долучені до матеріалі справи первинні документи, які не були надані позивачем і не були враховані відповідачем 1 при прийнятті спірного рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 27.03.2018 року.
Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Згідно з ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Із урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що відповідач 1 діяв у повній відповідності до вимог ч.2 ст.2 КАС України. Отже підстави для визнання протиправним та скасування Рішення комісії Головного управління ДФСУ у Запорізькій області від 20.04.2018 № 659595/40652647 про відмову від реєстрації податкової накладної №18 від 27.03.2018 року у суду відсутні. Як наслідок, не підлягає і задоволенню позовна вимога щодо зобов’язання Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну №18 від 27.03.2018 року, складену ТОВ «ВЕНТАРОК» у Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання на реєстрацію – 13.04.2018 року.
Таким чином, з урахуванням змісту ст. 245 КАС України, у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕНТАРОК» до Головного управління ДФС у Запорізькій області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним і скасування рішення, зобов’язання вчинити дії, слід відмовити повністю.
Відповідно до вимог ст. 139 КАС України, судові витрати на користь позивача не присуджуються.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕНТАРОК» (79041, м. Львів, вул. Городоцька, 207) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 166), Державної фіскальної служби України (м. Київ, Львівська пл. 8) про визнання протиправним і скасування рішення, зобов’язання вчинити дії - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. 295 -297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Рішення суду складено в повному обсязі 22.10.2018 року.
Суддя Гавдик З.В.