
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2018 року ЛуцькСправа № 0340/1793/18
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Дмитрука В.В.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Міністерства оборони України, ОСОБА_1 обласного військового комісаріату про визнання протиправною відмови та скасування рішення, зобов’язати вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 (далі – ОСОБА_2М.), ОСОБА_3 (далі – ОСОБА_6А.), ОСОБА_4 (далі – ОСОБА_4А.), ОСОБА_5 (далі – ОСОБА_5А.) звернулися з адміністративним позовом до Міністерства оборони України, ОСОБА_1 обласного військового комісаріату про визнання протиправною відмови щодо відмови Міністерства оборони України в призначенні одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та скасування рішення комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних з призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги, оформлене пунктом 2 протоколу №37 від 06.04.2018, зобов’язати Міністерство оборони України прийняти рішення про призначення одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» у відповідності з Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №975 від 25.12.2013, у зв’язку із смертю члена сім’ї – ОСОБА_6 в розмірі передбаченому статтею 16-2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», зобов’язати ОСОБА_1 обласний військовий комісаріат повторно подати розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та Постановою Кабінету Міністрів України №975 від 25.12.2013 «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачі є членами сім’ї ОСОБА_6 (далі – ОСОБА_6І.), який з 30.06.1991 по 04.05.1993 проходив строкову військову службу у Збройних силах, відповідно до Указу Президента України №303/2015 «Про часткову мобілізацію» був призваний до Збройних сил України, де проходив військову службу за мобілізацією з 11.04.2014 по 06.04.2015 та з 20.12.2014 по 03.01.2015 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції. Відповідно до наказу Командувача військ оперативного командування «Північ» від 30.03.2015 №73-РС ОСОБА_6 06.04.2015 був звільнений з військової служби у запас і направлений для зарахування на військовий облік до Володимир-Волинського ОРВК Волинської області. 30.11.2015 ОСОБА_6 помер, відповідно до витягу з протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв від 15.07.2016 №3095 захворювання старшини запасу ОСОБА_6 послужило причиною його смерті, захворювання і причина смерті пов’язані із захистом Батьківщини.
Позивачі вважають, що у зв’язку із загибеллю ОСОБА_6, вони як члени сім’ї померлого військовослужбовця мають право на отримання одноразової грошової допомоги.
27.02.2017 ОСОБА_2 звернулася до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату із заявою про призначення та виплату їй одноразової грошової допомоги у зв’язку із загибеллю її чоловіка, старшини запасу ОСОБА_6
Листом від 14.03.2017 року №ВСЗ/303 ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом було направлено повідомлення ОСОБА_7 районному військовому комісаріату про відсутність підстав для подання документів на розгляд комісії Міністерства оборони України щодо можливості призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_2
Також позивачами зазначено, що рішенням ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 31.01.2018 у справі №803/1328/17 ОСОБА_1 обласний військовий комісаріат зобов'язано подати розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_2, яке набрало законної сили 03.03.2018.
У лютому 2018 року позивачами повторно було подано заяви про призначення та виплату одноразової грошової допомоги та документи передбачені пунктом 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 «Про затвердження порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві». Однак, 18.05.2018 ОСОБА_2 отримала повідомлення, що рішенням комісії Міністерства оборони України з розгляду питань пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 06.04.2018 відмовлено в призначені одноразової грошової допомоги у зв’язку з тим, що ОСОБА_6 на день смерті не був військовослужбовцем.
У відповідь на запит позивачів щодо роз'яснень підстав, що стали причиною відмови у прийнятті рішення про призначення і виплати одноразової грошової допомоги, Департаментом фінансів Міністерства оборони України повідомлено, що оскільки виплата одноразової грошової допомоги передбачена у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, а ОСОБА_6 був звільнений з військової служби 30.03.2015, а помер 30.11.2015, тобто після проходження військової служби, що стало підставою для відмови у призначені та виплаті одноразової грошової допомоги позивачам.
Враховуючи наведене, позивачі вважають, що відмова у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги є незаконною, тому просять суд визнати її протиправною та скасувати рішення комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних з призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги, оформлене пунктом 2 протоколу №37 від 06.04.2018, зобов’язати прийняти рішення про призначення одноразової грошової допомоги, зобов’язати ОСОБА_1 обласний військовий комісаріат повторно подати розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги.
Представник відповідача ОСОБА_1 обласного військового комісаріату у відзиві на адміністративний позов позовні вимоги не визнав, просив відмовити у їх задоволенні, мотивуючи тим, що ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом та підпорядкованим ОСОБА_7 районним військовим комісаріатом заява ОСОБА_2 на виконання рішення ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 31.01.2018 у справі №803/1328/17, разом із підтверджуючими документами була спрямована на розгляд комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум для прийняття рішення щодо можливості виплати заявникам одноразової грошової допомоги у зв’язку із смертю ОСОБА_6
Заява позивачів була розглянута комісією Міністерства оборони України та протокольним рішенням комісії №37 від 06.04.218 відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги, про що листом Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 08.06.2018 №0290/Д-788135 ОСОБА_2 роз’яснено, що відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» виплата одноразової грошової допомоги передбачена у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби. ОСОБА_7 районного військового комісаріату №777 від 11.05.2018 ОСОБА_2 було доведено до відома та роз’яснено протокольне рішення комісії Міністерства оборони України, а також відповідач зазначив, що жодних протиправних дій, бездіяльн6ості за результатами розгляду заяви ОСОБА_2 ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом та підпорядкованим ОСОБА_7 районним військовим комісаріатом не вчинялось, отже правові підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 обласного військового комісаріату відсутні.
Інших заяв по суті справи учасниками подано не було, будь-яких ухвал з процесуальних питань судом не постановлялось.
Ухвалою ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 07.09.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та відповідно до статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін.
Згідно з частиною другою статті 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання; якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів.
З огляду на завершення 30-денного терміну для подання заяв по суті справи, суд вважає можливим розглянути та вирішити справу по суті за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю з наступних мотивів та підстав.
Судом встановлено, що позивачі є членами сім'ї загиблого військовослужбовця ОСОБА_6 та мають право на отримання одноразової грошової допомоги, а саме: ОСОБА_2 є дружиною, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії І-ЕГ №251066 виданим Перевалівською сільською радою Турійського району Волинської області 09.09.1994; ОСОБА_3 є сином, що підтверджується свідоцтвом про народження серії І-ЕГ №275587 виданим Новосілківською сільською радою Турійського району Волинської області 15.08.1995; ОСОБА_4 є дочкою, підтверджується свідоцтвом про народження серії І-ЕГ №027867 виданим Новосілківською сільською радою Турійського району Волинської області 05.01.1999; ОСОБА_5 є батьком, що підтверджується свідоцтвом про народження серії I-ЕГ №285499 виданим Нудижинською сільською радою Любомльського району Волинської області 03.07.1973.
Відповідно до Указу Президента України №303/2015 «Про часткову мобілізацію» ОСОБА_6 був призваний до Збройних сил України, де проходив військову службу за мобілізацією з 11.04.2014 по 06.04.2015 та з 20.12.2014 по 03.01.2015 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, підтверджується архівною довідкою виданою Галузевим державним архівом Міністерства оборони України. З 20.12.2014 по 03.01.2015 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції, що підтверджується довідкою про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, виданою військовою частиною польова пошта В1073 від 28.04.2015 №884, витягом із наказу керівника сектору «С» від 25.12.2014 №145 та витягом із наказу керівника сектору «С» від 09.04.2015 №100.
Згідно із наказом Командувача військ оперативного командування «Північ» від 30.03.2015 №73-РС старшину ОСОБА_6 звільнено з військової служби у запас з 06.04.2015 та направлено для зарахування на військовий облік до Володимир-Волинського ОРВК Волинської області.
Відповідно до свідоцтва про смерть серії І-ЕГ №176880 ОСОБА_6 помер 30.11.2015 року.
Причиною смерті став портальний цироз печінки, що підтверджується довідкою про причину смерті №167 від 01.12.2015 року.
Витягом з протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв №3095 від 15.07.2016 року захворювання старшини запасу ОСОБА_6, яке послужило причиною його смерті, пов’язане із захистом Батьківщини.
27.02.2017 року позивач звернулася до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату із заявою, в якій просила виплатити їй одноразову грошову допомогу у зв’язку із загибеллю її чоловіка, старшини запасу ОСОБА_6
Листом від 14.03.2017 року №ВСЗ/303 ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом було направлено повідомлення ОСОБА_7 районному військовому комісаріату про те, що відсутні підстави для подання документів на розгляд комісії Міністерства оборони України щодо можливості призначення одноразової грошової допомоги. У зв’язку з відмовою у виплаті ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги, у жовтні 2017 року вона звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду. Рішенням ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 31.01.2018 у справі №803/1328/17 ОСОБА_1 обласний військовий комісаріат зобов'язано подати розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги передбаченої Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 «Про затвердження порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві», яке набрало законної сили 03.03.2018.
У лютому 2018 року позивачами, як членами сім’ї померлого ОСОБА_6, повторно було подано заяви про призначення та виплату одноразової грошової допомоги та документи передбачені пунктом 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 «Про затвердження порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві».
18.05.2018 ОСОБА_2 отримала в ОСОБА_7 районному військовому комісаріаті повідомлення про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги, у зв’язку з тим, що її чоловік ОСОБА_6 на день смерті не був військовослужбовцем. З метою отримання роз'яснень щодо підстав, що стали причиною відмови у прийнятті рішення, щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги, позивачі звернулися із запитом до Департаменту фінансів Міністерства оборони України.
Як вбачається з повідомлення Департаменту фінансів Міністерства оборони України №0290/Д-788/135 від 08.06.2018 та витягу з протоколу засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 06.04.2018 №37, розглянувши подані документи комісія дійшла висновку про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги, оскільки виплата одноразової грошової допомоги передбачена у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, а ОСОБА_6 був звільнений з військової служби 30.03.2015, та помер 30.11.2015, тобто після проходження військової служби, що стало підставою для відмови у призначені та виплаті позивачам одноразової грошової допомоги.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.
Приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 46 Конституції України визначає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Частиною п'ятою статті 17 Конституції України передбачено, що держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
Відповідно до статті 41 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
20.12.1991 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII (далі - Закон № 2011-ХІІ), який відповідно до Конституції України визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.
Визначення соціального захисту військовослужбовців міститься у статті 1 Закону №2011-ХІІ, та означає діяльність (функція) держави, спрямовану на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 3 Закону №2011-XII дія цього Закону поширюється на військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби, та членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти.
Статтею 16 вказаного Закону №2011-XII у редакції чинній на момент виникнення правовідносин передбачено, що одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця (крім військовослужбовця строкової служби) під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби.
Відповідно до частини першої статті 16-1 Закону №2011-XII у випадках, зазначених у підпунктах 1 - 3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста. Розмір одноразової грошової допомоги визначений статтею 16-2 Закону №2011-XII.
Одноразова грошова допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (частина 6 статті 16-3 Закону).
Згідно з частиною восьмою статті 16-3 Закону особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цим Законом, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення у них такого права.
З аналізу наведених норм даного Закону вбачається, що застосування статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» пов'язується не з фактом звільнення з військової служби ОСОБА_6, а з фактом його захворювання, що мало місце в період проходження військової служби, незалежно від наявності статусу військовослужбовця на день смерті.
Аналогічний правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду від 06.02.2018 у справі №372/1258/16-а, провадження №К/9901/6800/18, який відповідно до частини п'ятої статті 242 КАС України враховуються судом у спірних правовідносинах.
Відповідно до положень пунктів 4, 5 Порядку №975, затверджений постановою Кабінету Міністрів від 25.12.2013 одноразова грошова допомога призначається у разі смерті військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, якщо смерть настала внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами батькам померлого військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста.
Витяг з протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв від 15.07.2016 №3095 містить висновок, що захворювання колишнього військовослужбовця ОСОБА_6, пов'язане із захистом Батьківщини.
За таких обставин, суд відхиляє доводи відповідачів про відсутність правових підстав для призначення та виплати одноразової грошової допомоги дружині, синові, дочці та батькові померлого ОСОБА_6, оскільки застосування статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» пов'язується не з фактом звільнення з військової служби ОСОБА_6, а з фактом встановлення останньому захворювання, що мало місце в період проходження військової служби, незалежно від наявності статусу військовослужбовця на день смерті.
Судом встановлено, що причини та обставини обумовлені смертю ОСОБА_6, пов'язані із захистом Батьківщини та отримані ним під час проходження військової служби, а відтак спірне рішення є протиправним.
Отже, виходячи з зазначених обставин справи, суд дійшов висновку щодо наявності у позивачів, як членів сім’ї ОСОБА_6, права на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої положеннями статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Крім того, відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачами сплачений судовий збір згідно квитанцій від 28.08.2018 №13, №14, №15, №16.
Отже, за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства оборони України та ОСОБА_1 обласного військового комісаріату на користь ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 підлягають стягненню судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 704 грн. 80 коп. кожному відповідно до розміру задоволених вимог.
Керуючись статтями 243, 245, 246, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною відмову Міністерства оборони України в призначенні ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Скасувати рішення комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних з призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, оформлене пунктом 2 протоколу №37 від 06.04.2018.
Зобов’язати Міністерства оборони України прийняти рішення про призначення ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» у відповідності з Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №975 від 25.12.2013, у зв’язку із смертю члена сім’ї – ОСОБА_6 в розмірі передбаченому статтею 16-2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Зобов’язати ОСОБА_1 обласний військовий комісаріат повторно подати розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та Постановою Кабінету Міністрів України №975 від 25.12.2013 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві».
Стягнути на користь ОСОБА_2 (44811, Волинська область, Турійський район, село Новосілки, вулиця Сваричівська, будинок 43, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства оборони України (03168, місто Київ, проспект Повітрофлотський, будинок 6, код ЄДРПОУ 00034022) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Стягнути на користь ОСОБА_2 (44811, Волинська область, Турійський район, село Новосілки, вулиця Сваричівська, будинок 43, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_1 обласного військового комісаріату (43008, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Теремнівська, будинок 85а, код ЄДРПОУ 08013516) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Стягнути на користь ОСОБА_3 (44811, Волинська область, Турійський район, село Новосілки, вулиця Сваричівська (17-го Вересня), будинок 43, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2) за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства оборони України (03168, місто Київ, проспект Повітрофлотський, будинок 6, код ЄДРПОУ 00034022) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Стягнути на користь ОСОБА_3 (44811, Волинська область, Турійський район, село Новосілки, вулиця Сваричівська (17-го Вересня), будинок 43, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2) за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_1 обласного військового комісаріату (43008, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Теремнівська, будинок 85а, код ЄДРПОУ 08013516) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Стягнути на користь ОСОБА_4 (43024, Волинська область, місто Луцьк, проспект Соборності, будинок 3, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3) за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства оборони України (03168, місто Київ, проспект Повітрофлотський, будинок 6, код ЄДРПОУ 00034022) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Стягнути на користь ОСОБА_4 (43024, Волинська область, місто Луцьк, проспект Соборності, будинок 3, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3) за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_1 обласного військового комісаріату (43008, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Теремнівська, будинок 85а, код ЄДРПОУ 08013516) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Стягнути на користь ОСОБА_5 (44811, Волинська область, Турійський район, село Новосілки, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4) за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства оборони України (03168, місто Київ, проспект Повітрофлотський, будинок 6, код ЄДРПОУ 00034022) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Стягнути на користь ОСОБА_5 (44811, Волинська область, Турійський район, село Новосілки, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4) за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_1 обласного військового комісаріату (43008, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Теремнівська, будинок 85а, код ЄДРПОУ 08013516) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.В. Дмитрук