
Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/8903/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2018 року Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Казидуб О. Г., при секретарі Зайцевій О. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_1, погодженого заступником начальника відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_2, винесеного у кримінальному провадженні № 12018250000000220, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України про арешт майна, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в ОВС СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області підполковника поліції ОСОБА_1 звернулася до Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженим заступником начальника відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_2, винесеного у кримінальному провадженні № 12018250000000220, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України про арешт майна.
Клопотання мотивує тим, що ОСОБА_3, будучи згідно з розпорядженням Виконавчого комітету Смілянської міської ради №236-К від 20.11.2015 призначеним на посаду директора КП «ВодГео» з укладанням з ним контракту, безпосередньо та через адміністрацію здійснюючи поточне управління (керівництво) зазначеним комунальним підприємством, будучи в силу своєї посади наділеним правомочністю діяти на засадах єдиноначальності, забезпечувати його прибуткову діяльність, ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством комунального майна, в період часу з 20.11.2015 до 31.12.2015, допустив службову недбалість, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам КП «ВодГео» та інтересам держави, при наступних обставинах.
Так, КП «ВодГео» (код. 30794986) зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, фактично розташоване за адресою: Черкаська область, м. Сміла, вул. В. Чорновола, 72а, у зазначений вище період часу діяло на підставі Статуту, затвердженого рішенням Виконавчого комітету Смілянської міської ради від 04.05.2007 №416 та зареєстрованого 15.05.2007 державним реєстратором Виконавчого комітету Смілянської міської ради за реєстраційним номером №10241230000001026 (далі по тексту Статут).
Відповідно до п. 1.3. зазначеного Статуту, КП «ВодГео» за організаційно-правовою формою є комунальне підприємство. Тип підприємства – унітарне.
Підприємство створюється з метою надання послуг з водопостачання та водовідведення, надання комунальних та побутових послуг, виконання робіт, виготовлення виробів, задоволення соціальних та економічних потреб трудового колективу за рахунок отриманого прибутку (п. 4.1 Статуту).
Відповідно до п. 3.1. Статуту Підприємство є юридичною особою і свою діяльність організовує на підставі цього Статуту відповідно до чинного законодавства України.
Для досягнення Статутних цілей своєї діяльності та в порядку, встановленому законодавством України Підприємство використовує свої права та обов’язки, які не заборонені законодавством України і передбачені цим Статутом (п. 3.2. Статуту).
Відповідно до пункту 5.2. Статуту управління поточною діяльністю підприємства здійснюється Директором, який призначається Власником або його представником шляхом укладання з ним контракту і є підзвітний цьому органу.
Пунктом 5.3. Статуту передбачено, що директор Підприємства без доручення Власника діє від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах влади, формує відносини з суб’єктам господарювання та фізичними особами - найманими працівниками, вирішує питання фінансово-господарської діяльності Підприємства.
Директор Підприємства (п. 5.5. Статуту): самостійно вирішує питання діяльності Підприємства за винятком тих, що віднесені Статутом до компетенції Власника та інших органів управління даним Підприємством; самостійно здійснює оперативно-господарську діяльність Підприємства; забезпечує виконання планів діяльності Підприємства; розробляє структуру управління і встановлює штатний розклад; несе в повному обсязі відповідальність за фінансовий стан Підприємства; приймає та звільняє з роботи працівників; затверджує правила, процедури й інші внутрішні документи, а також поточні плани роботи; видає накази, обов’язкові для найманих працівників Підприємства, укладає договори; приймає рішення про одержання кредитів на придбання основних засобів, приймає інші рішення; у порядку, встановленому законодавством України, цим Статутом, колективним договором заохочує працівників, а також накладає на них стягнення; виносить рішення про притягнення до майнової відповідальності.
Пунктом 5.6. Статуту передбачено, що Власник не має права втручатися в оперативно-господарську діяльність Підприємства.
Відповідно до контракту, укладеного 20.11.2015, між міським головою м. Сміла ОСОБА_4, як Власником, та ОСОБА_3, як директором КП «ВодГео», останній зобов’язується безпосередньо і через адміністрацію підприємства здійснювати поточне управління (керівництво) підприємством, забезпечувати його високоприбуткову діяльність, ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством комунального майна, а Власник зобов’язується створювати належні умови для матеріального забезпечення і організації праці Директора (п.1.1).
Крім того, згідно з указаним контрактом, а саме: директор, який уклав цей контракт, є повноважним представником підприємства під час реалізації повноважень, функцій, обов'язків підприємства, передбачених актами законодавства, статутом підприємства, іншими нормативними документами; директор діє на засадах єдиноначальності.
Відповідно до розділу 2 зазначеного контракту, директор КП «ВодГео»: виконує рішення «Власника» щодо організації та забезпечення діяльності підприємства, а також здійснює оперативне управління підприємством, організує його виробничо-господарську діяльність, забезпечує виконання завдань підприємства, передбачених Статутом підприємства та цим контрактом; забезпечує складання в установленому порядку річного з поквартальною розбивкою фінансового плану підприємства на кожний наступний рік та подає його на затвердження «Власнику»; подає в установленому порядку «Власнику», з яким укладено цей контракт, місячну, квартальну та річну фінансову звітність підприємства, а також квартальний та річний звіти про виконання фінансового плану підприємства з пояснювальною запискою щодо результатів діяльності; . директор підприємства зобов’язується:
а)виконувати рішення, розпорядження «Власника», сесії Смілянської міської ради та її виконавчого комітету;
б)забезпечувати ефективну і стабільну роботу підприємства та зміцнення його фінансового стану, отримання та зростання прибутку, динамічний соціально-економічний розвиток;
в) зберігати та своєчасно здійснювати ремонт основних фондів, створювати безпечні та сприятливі умови для працівників підприємства;
г) налагоджувати матеріально-технічне, юридичне, економічне, бухгалтерське та інформаційне забезпечення діяльності підприємства;
д) своєчасно і в повному обсязі вносити платежі до бюджетів всіх рівнів та не допускати заборгованості із заробітної плати;
е) забезпечити проведення поточних розрахунків за енергоносії у повному обсязі;
є) зберігати майно та інші матеріальні цінності, що належать підприємству на правах повного господарського відання,
ж) впроваджувати у виробництво нову техніку та прогресивні технології;
з) проводити відчуження майна і здачу його в оренду тільки за погодженням з «Власником» майна;
и) забезпечувати виконання фінансових планів підприємства;
і) забезпечувати дотримання правил техніки безпеки, санітарії, гігієни, норм та вимог щодо захисту здоров’я працівників підприємства;
ї) забезпечувати виконання показників виробничої діяльності, затверджених Власником;
й) забезпечити оперативне та ефективне вирішення питань (аварії, скарги, тощо);
к) забезпечувати своєчасне надання бухгалтерської, статистичної звітності та іншої інформації, що стосується діяльності підприємства;
л) погоджувати штатний розклад з заступником міського голови за напрямком діяльності та начальником управління житлово-комунального господарства;
директор щокварталу подає «Власнику» майна, з яким укладено цей контракт, звіт про результати виконання показників, передбачених контрактом, за встановленою формою.
У разі невиконання передбачених контрактом показників «Директор» подає «Власнику» разом із звітом пояснення щодо причин їх невиконання.
Відповідно до п. 2.6. «Власник» має право вимагати від «Директора» достроковий звіт про його дії, якщо останній допустив невиконання чи неналежне виконання своїх обов'язків щодо управління підприємством та розпорядження його майном.
Згідно з п. 2.7. «Директор» погоджує з «Власником» призначення на посаду заступників, головного інженера та головного бухгалтера підприємства.
Відповідно до п. 2.9. «Директору» належать закріплені за ним повноваження і права, які поширюються на підприємство законодавчими та іншими нормативними актами, а також передбачені статутом підприємства та цим контрактом.
Згідно з п. 2.10. директор має право: діяти від імені підприємства, представляти його на всіх підприємствах, в установах та організаціях; укладати господарські та інші угоди; видавати доручення;
відкривати рахунки в банках; користуватися правом розпорядження коштів підприємства, накладати на працівників стягнення відповідно до законодавства; в межах своєї компетенції видавати накази та інші акти, давати вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників підприємства; користуватися кредитами з дозволу «Власника»; вирішувати інші питання, віднесені законодавством, «Власником», статутом підприємства і цим контрактом до компетенції «Директора».
Відповідно до п. 2.11. директор укладає трудові договори з працівниками підприємства відповідно до чинного законодавства.
Тобто, в силу пункту 1 примітки до ст. 364 КК України, на момент вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_3 був службовою особою, так як постійно обіймав на комунальному підприємстві посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.
Так, в період скоєння кримінального правопорушення правові засади державного регулювання у сфері комунальних послуг, визначалися відповідно до Законів України «Про природні монополії», «Про житлово-комунальні послуги», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», Постанови КМУ «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів нажитлово-комунальні послуги» №869 від 01.06.2011, Положення «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (далі по тексту НКРЕКП), затвердженого Указом Президента України від 10.09.2014 року №715/2014 та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ч. 1 Закону України «Про державні монополії», суб’єктом природної монополії визнається суб'єкт господарювання (юридична особа) будь-якої форми власності, який виробляє (реалізує) товари на ринку, що перебуває у стані природної
монополії.
Стаття 5 зазначеного Закону визначає, що до сфери діяльності суб’єктів природних монополій відноситься зокрема діяльність із централізованого водопостачання та водовідведення.
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» органом державного регулювання у сфері комунальних послуг є НКРЕКП, завданням якої є здійснення державного регулювання діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках шляхом:
1) збалансування інтересів суб'єктів господарювання, споживачів та держави;
2) забезпечення прозорості та відкритості діяльності на ринках природних монополій та на суміжних ринках у сфері теплопостачання і централізованого водопостачання та водовідведення;
3) захисту прав споживачів товарів і послуг у частині отримання товарів і послуг належної якості та в достатньому обсязі за економічно обґрунтованими цінами, а також стимулювання підвищення їх якості і задоволення попиту на них;
4) формування і забезпечення прогнозованості цінової і тарифної політики на ринках, які перебувають у стані природної монополії, та суміжних ринках у сфері теплопостачання і централізованого водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, сприяння впровадженню стимулюючих методів регулювання цін;
5) забезпечення самоокупності діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів
господарювання на суміжних ринках;
6) забезпечення рівних можливостей для доступу споживачів до товарів (послуг) на ринках, які перебувають у стані природної монополії;
7) обмеження впливу суб'єктів природних монополій на державну політику та сприяння конкуренції на суміжних ринках у сфері теплопостачання і централізованого водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів з метою забезпечення ефективного функціонування відповідних галузей.
НКРЕКП застосовує такі засоби регуляторного впливу на суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках:
1) ліцензування господарської діяльності та контроль за дотриманням ліцензійних умов;
2) встановлення тарифів на комунальні послуги для суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках;
3) встановлення для суб'єктів природних монополій, які провадять діяльність у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, індивідуальних технологічних нормативів використання питної води;
4) інші засоби, передбачені чинним законодавством України.
НКРЕКП, зокрема: бере участь у формуванні розроблення порядків (методик) формування тарифів на комунальні послуги для суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках та встановленні тарифів на комунальні послуги суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється НКРЕКП.
Так, відповідно до Положення №715/2014 від 10.09.2014 НКРЕКП є державним колегіальним органом державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг.
Пунктом 13 зазначеного Положення передбачено, що рішення НКРЕКП, прийняті у межах її повноважень, обов'язкові до виконання суб'єктами природних монополій.
Відповідно до п. 2 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.
У ч. 5 зазначеної статті вказано, що встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається.
Пукт 2 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
Пунктом 4 цієї статті визначено, що у платіжному документі мають бути передбачені графи для зазначення поточних та попередніх показань засобів обліку споживання комунальних послуг, різниці цих показань або затверджених норм, ціни/тарифу на даний вид комунальних послуг і суми, яка належить до сплати за надану послугу.
Так, Постановою НКРЕКП №2074 від 23.07.2015 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП «ВодГео» м. Сміла» (далі - Постанова №2074), для КП «ВодГео» з 01.09.2015 встановлювалися тарифи в наступних розмірах: централізоване водопостачання 9,71 грн. за 1 куб. м. (без ПДВ); централізоване водовідведення 8,91 грн. за 1 куб. м. (без ПДВ).
На виконання зазначеної постанови, директором КП «ВодГео» ОСОБА_5 (звільнений з посади 13.11.2015 відповідно до розпорядження виконавчого комітету Смілянської міської ради №216-к від 12.11.2015), 09.11.2015 був виданий наказ №186 «Про введення в дію тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» з 15.11.2015.
В свою чергу ОСОБА_3, будучи з 20.11.2015, як директор КП «ВодГео», наділений повноваженнями самостійно вирішувати питання діяльності Підприємства, здійснювати його оперативно-господарську діяльність, у порушення вищевказаних нормативно-правових актів, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, незважаючи на те, що повинен був та мав реальну можливість вжити всіх належних дієвих заходів для забезпечення прибутковості діяльності очолюваного ним підприємства щодо застосування на підприємстві економічно обґрунтованих тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, бажаючи уникнути негативного резонансу з боку депутатів Смілянської міської ради та керівництва міста, не маючи правових підстав скасовувати наказ №186 від 09.11.2015 «Про введення в дію тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» з 15.11.2015, не врахував вимоги Статуту та умови контракту в частині забезпечення ефективної і стабільної роботи підприємства, зміцнення його фінансового стану, отримання та зростання прибутку, динамічного соціально-економічного розвитку, безпідставно підписав наказ №202 від 04.12.2015 «Про зупинення дії наказу №186 від 09.11.2015 «Про введення в дію тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» до 31.12.2015».
Як наслідок з 15.11.2015 тарифи продовжували складати:
- на послуги з водопостачання: в розмірі 5,82 грн. за 1 м3 для населення; 6,54 грн. за 1 м3 для бюджетних установ та 8,58 грн. за 1 м3 для інших споживачів;
- на послуги з водовідведення: в розмірі 5,40 грн. за 1 м3 для населення; 6,12 грн. за 1 м3 для бюджетних установ та 7,92 грн. за 1 м3 для інших споживачів, які були встановлені в 2009 році згідно з рішеннями виконавчого комітету Смілянської міської ради «Про затвердження тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для КП «ВодГео» для II, III категорії споживачів» від 15.10.2009 №673 та «Про затвердження тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для КП «ВодГео» для І категорії споживачів (населення)» від 15.10.2009 №674.
Таким чином, у період з 15.11.2015 до 31.12.2015 діяли економічно невигідні (збиткові) для Підприємства тарифи, внаслідок чого відповідно до висновку додаткової судово-економічної експертизи №9/27 від 16.08.2018, КП «ВодГео» недоотримано доходу з водопостачання: за листопад 2015 року – 649,30 тис. грн., за грудень 2015 року – 554,04 тис. грн., з водовідведення: за листопад 2015 року – 386,32 тис. грн., за грудень 2015 року – 343,10 тис. грн., а також ПДВ: з водопостачання за листопад 2015 року – 129,86 тис. грн., за грудень 2015 року – 110,81 тис. грн., з водовідведення - за листопад 2015 року – 77,26 тис. грн., за грудень 2015 року – 68,62 тис. грн.
В результаті допущеної ОСОБА_3, як директором КП «ВодГео», службової недбалості, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, в платіжні документи споживачів не були внесені затверджені Постановою №2074 тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення за користування зазначеними послугами за період часу з 15.11.2015 до 31.12.2015, не були відкориговані суми, які належать до сплати за надані послуги, в результаті чого на розрахунковий рахунок №26001391198310, відкритий Підприємством у філії Черкаське ОУ АТ «Ощадбанку» споживачами було не доплачено за надані КП «ВодГео» послуги на загальну суму 2 319,31 тис. грн., чим КП «ВодГео» було заподіяно матеріальні збитки від недоотримання доходів від наданих послуг на суму 1 932,76 тис грн., що більш як у 3 173 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на час вчинення кримінального правопорушення та тяжкі наслідки державним інтересам, внаслідок недоотримання Державним бюджетом України податку на додану вартість у розмірі 386,55 тис. грн., що більш як у 634 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на час вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином, встановлена достатність доказів для підозри ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України - службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам та інтересам окремих юридичних осіб.
З урахуванням зібраних по провадженню доказів, ОСОБА_3 повідомлено про підозру в причетності до скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, за ОСОБА_3 на праві приватної власності зареєстровані: відповідно до договору купівлі-продажу №5023 від 26.09.2002, зареєстрованого приватним нотаріусом ОСОБА_6 - двохкімнатна квартира АДРЕСА_1 (колишній провул. Московський) в м. Сміла, Черкаської області (вартістю 8424 грн.); відповідно до договору купівлі-продажу №1943 від 20.05.2008, зареєстрованого приватним нотаріусом ОСОБА_7 - двохкімнатна квартира АДРЕСА_2 (колишня вул. Жовтнева) в м. Сміла, Черкаської області (вартістю 10443 грн.).
З метою забезпечення відшкодування матеріальної шкоди в сумі 1 932,76 тис грн., завданої КП «ВодГео» та у розмірі 386,55 тис. грн., завданої державним інтересам внаслідок недоотримання Державним бюджетом України податку на додану вартість, а всього в загальній сумі 2 319,31 тис. грн., завданої внаслідок кримінального правопорушення, виникла необхідність у накладенні арешту на нерухоме майно, яке на праві приватної власності належить підозрюваному ОСОБА_3, тому слідчий звернулась до суду з даним клопотанням.
В судове засідання слідчий не з’явився, проте надав суду заяву, в якій просив провести розгляд клопотання за його відсутності на підставі обґрунтування, викладеного у клопотанні та з урахуванням доказів доданих до нього, та без фіксації судового розгляду технічними засобами.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
В судовому засіданні встановлено, що СУГУ НП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018250000000220, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
ОСОБА_3, будучи згідно з розпорядженням Виконавчого комітету Смілянської міської ради №236-К від 20.11.2015 призначеним на посаду директора КП «ВодГео» з укладанням з ним контракту, безпосередньо та через адміністрацію здійснюючи поточне управління (керівництво) зазначеним комунальним підприємством, будучи в силу своєї посади наділеним правомочністю діяти на засадах єдиноначальності, забезпечувати його прибуткову діяльність, ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством комунального майна, в період часу з 20.11.2015 до 31.12.2015, допустив службову недбалість, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам КП «ВодГео» та інтересам держави
Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину для можливості запобігання його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Цей арешт допускається з метою забезпечення збереження речових доказів і накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України. І не може бути арештоване майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об’єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому 09 вересня 2017 року постановою старшого слідчого СУГУНП в Черкаській області Демиденко Л. В. вищевказані предмети та документи визнані речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Згідно ч. З ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу, тобто являється речовим доказом.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Як вбачається з матеріалів клопотання та досудового розслідування за ОСОБА_3 (Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта № 137493278) на праві приватної власності зареєстровані: квартира ІНФОРМАЦІЯ_2 (колишній провулок Московський) в м. Сміла, Черкаської області та квартира АДРЕСА_2 (колишня вул. Жовтнева) в м. Сміла, Черкаської області, і, на які необхідно накласти арешт, відповідають критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Враховуючи викладене слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого про арешт майна підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 3, 107, 113, 131, 132, 167, 170-172, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області підполковника поліції ОСОБА_1, погоджене заступником начальника відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_2, винесеного у кримінальному провадженні № 12018250000000220, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України про арешт майна – задовольнити.
З метою забезпечення відшкодування матеріальної шкоди в сумі 1 932,76 тис грн., завданої КП «ВодГео» та у розмірі 386,55 тис. грн., завданої державним інтересам внаслідок недоотримання Державним бюджетом України податку на додану вартість, а всього в загальній сумі 2 319,31 тис. грн., завданої внаслідок кримінального правопорушення, накласти арешт на нерухоме майно, яке належить підозрюваному ОСОБА_3 на праві приватної власності, а саме:
-двохкімнатну квартиру АДРЕСА_3 (колишній провул. Московський) в м. Сміла, Черкаської області (реєстраційний номер об’єкту нерухомого майна 6311106);
- двохкімнатну квартиру АДРЕСА_2 (колишня вул. Жовтнева) в м. Сміла, Черкаської області (реєстраційний номер об’єкту нерухомого майна 20492372).
Зобов’язати Відділ реєстрації речових прав Управління з питань державної реєстрації Департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради внести дані до відповідних Державних реєстрів для накладення заборони на відчуження (продаж, дарування, передавання в користування третім особам, тощо) зазначеного вище нерухомого майна.
Копію ухвали вручити прокурору, слідчому та надіслати володільцю майна.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області протягом п’яти днів з дня оголошення її повного тексту.
Слідчий суддя: ОСОБА_8