Рішення № 77278709, 22.10.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.10.2018
Номер справи
806/2966/18
Номер документу
77278709
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 806/2966/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду – Потоцька Н.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Житомирській області до товариства з обмеженою відповідальністю “НК ЛК ЛТД” про стягнення податкового боргу з рахунків у банках,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Житомирській області до товариства з обмеженою відповідальністю “НК ЛК ЛТД” в якому позивач просить:

-стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “НК ЛК ЛТД” податкову заборгованість в сумі 206179, 87 грн. Стягнення здійснити з рахунків у банку, що обслуговувають такого платника податків.

Ухвалою від 27.08.2017 р. прийнято до провадження справу надіслану з Житомирського окружного адміністративного суду відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (без призначення судового засідання).

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Судову кореспонденцію суд направляв відповідачу на адресу, внесену до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Поштове відправлення № 65501 05761602 повернулось на адресу суду із відміткою «інші причини, що не дали змоги виконати обов’язки щодо пересилання поштового відправлення».

Суддя вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимоги Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про розгляд справи.

В силу частини 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 КАС України, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.

Суддею встановлено, що товариства з обмеженою відповідальністю “НК ЛК ЛТД” за даними податкових органів перебуває на обліку як платник податків у Малиновському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області з 27.01.2017 р. та зареєстровано за №13081020000001204.

Згідно пп. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний: - сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п. 36.1. ст. 36 ПК України податковим обов’язком визнається обов’язок платника податків обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору й порядку і строки, визначені цим Кодексом, крім того п. 36.5. ст. 36 ПК України встановлено, що за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку відповідальність несе платник податків, крім випадків визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Згідно пп.41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

ГУ ДФС у Житомирській області є територіальним органом Державної фіскальної служби, підпорядковується ДФС України та забезпечує реалізацію повноважень ДФС на території Житомирської області. Відповідно до покладених на нього завдань здійснює, в тому числі, погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів, звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством.

За ТОВ “НК ЛК ЛТД” рахується податковий борг з податку на додану вартість на загальну суму 206 179,87 грн., у т.ч.: 159 849,19 грн. - основний платіж, 39 386 грн. - штрафна санкція та 6 944,68 грн. – пені.

Статтею 203 Кодексу, визначено порядок надання податкової декларації та строки розрахунків з бюджетом по податку на додану вартість, згідно якої податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідачем подано податкові декларації з податку на додану вартість, самостійно визначено грошове зобов’язання в сумі 2 307,19 грн., та не сплачено в строки, визначені Податковим кодексом, тому дане зобов’язання має статус податкового боргу, а саме:

1) декларація № НОМЕР_1 від 18.11.2017р. на суму 898,19 грн. (залишок);

2) декларація № НОМЕР_2 від 19.12.2017р. на суму 743 грн.;

3) декларація № НОМЕР_3 від 17.01.2018р. на суму 666 грн.

Відповідно до 54.3 Кодексу - контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

На підставі акта перевірки № 1/06-30-53-12-27/41106524 від 01.11.2017р. встановлено порушення п. 187.1 ст. 187, п. 200.1 та 200.2 ст. 200, а також на підставі п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України, нараховано грошове зобов’язання: за податковими зобов’язаннями в сумі 157 542 грн. та за штрафними санкціями в сумі 39 386 грн. (Податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_4 від 13.12.2017р. на загальну суму 196 928 грн.).

Податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_4 від 13.12.2017р. відповідачем не оскаржувалось в судовому порядку, тому податковий борг (грошове зобов’язання) в сумі 196 928 грн. вважається узгодженим.

Крім того, відповідачу нараховано пеню відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України з податку на додану вартість в сумі 6 944,68 грн. (розрахунки пені за 2017-2018рр.).

Згідно із п. п. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 54.1. ст. 54 ПК України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, Платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує

узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення.

Правовими положеннями п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення. У разі, якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається) (ст. 59.5 Кодексу).

Головним управлінням ДФС у Житомирській області було надіслано податкову вимогу форми «Ю» за № 5605-17 від 07.09.2017р. на суму 2 296 грн. (а/с. 37).

Вказана заборгованість на час розгляду справи відповідачем не сплачена.

Стаття 19 Конституції України в першому реченні закріплює автономію особистості в її різноманітній життєдіяльності, а у другому реченні містить її королларій, передбачаючи, що держава не може виходити за межі повноважень, що передбачені Конституцією та законами України.

Підпункт 20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України передбачає право контролюючих органів звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з вимогами п.п.95.2, 95.4 ст. 95 ПК України стягнення коштів з платника податків проводиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надсилання такому платнику податкової вимоги.

Пунктом 95.3 статті 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму податкового боргу відповідач у встановлені законодавством строки до бюджету не сплатила, наявність у відповідача податкового боргу підтверджується матеріалами справи, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та доцільність задоволення позову.

Частиною другою ст. 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову суб’єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб’єкта владних повноважень, пов’язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Керуючись статтями 77, 90, 139, 242 - 246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Житомирській області до товариства з обмеженою відповідальністю “НК ЛК ЛТД” про стягнення податкового боргу з рахунків у банках задовольнити частково.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “НК ЛК ЛТД” суму податкового боргу по податку на додану вартість 206 179, 87 (двісті шість тисяч сто сімдесят дев'ять гривень вісімдесят сім копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Пунктом 15.5 розділу VII “Перехідні положення” КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Головного управління ДФС у Житомирській області - адреса: 10003, м. Житомир, вул. Ю.Тютюнника, 7, електронна пошта: zt.official@sfs.gov.ua, телефон: (0412) 418-018

Товариство з обмеженою відповідальністю “НК ЛК ЛТД” – адреса: вул. Богданюка, буд.40, м. Балта, Одеська область, 66101, код ЄДРПОУ 41106524

Головуючий суддя Потоцька Н.В.

.