ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"04" липня 2007 р.
Справа № 16/226
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Л.С. Коротченко, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 16/226
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі, м. Мала Виска Кіровоградської області
до відповідача: Маловисківського міського житлово - комунального підприємства, м. Мала Виска Кіровоградської області
про стягнення 187,97 грн.,
за участю секретаря судового засідання В.О. Котенко
та представників сторін:
від позивача - Жигалов Т.М., довіреність № 8 від 03.10.06;
від відповідача - участі не брав.
Час прийняття постанови - 10 год. 55 хв.
Управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі звернулося до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою про стягнення з Маловисківського міського житлово-комунального підприємства заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 187,97 грн.
Відповідач в судовому засіданні участі не брав, однак надіслав до господарського суду лист № 21 від 20.06.07 р. (а.с. 11) в якому зазначає, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі щодо стягнення суми боргу в сумі 187,97 грн. визнає в повному обсязі та просить господарський суд розглянути адміністративну справу без присутності представника.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд встановив наступне.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01 р. № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.
Відповідно до п. 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.02 р. за № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.02 р. за № 442/6730 управління (далі - Положення), управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі є органом Фонду, підвідомчим головному управлінню Фонду в Кіровоградській області, що разом утворюють систему органів Фонду, яке здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.
Згідно п. 6 ч. 2.2 Положення управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-господарської діяльності платників щодо правильності нарахування і сплати страхових внесків та цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Відповідно до п. 6 та п. 7 ч. 2.3 Положення Управління має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків; застосовувати фінансові санкції, передбачені законом.
Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 р. № 1058-IV (далі - Закон) страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
До страхових внесків згідно статті 1 Закону, відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно п. 2 ст. 20 Закону сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду України.
Відповідно до статей 18, 19, 20 п.п. 1 п. 8 Розділу 15 Закону страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначеному цим Законом, та у розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за визначеною ставкою відповідно до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” (до 31.03.2005р. - 32%, з 31.03.2005 р. - 32,3%, з 01.01.2006 р. - 31,8%) від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників і відраховує та перераховує страхові внески від об'єкті оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 1-2 % від їх сукупного оподатковуваного доходу.
Згідно з пунктом 6 та 12 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює 1 календарному місяцю. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до п. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків.
Маловисківське міське житлово-комунальне підприємство зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України, як платник страхових внесків.
Відповідно до копії розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень 2007 року відповідач повинен сплатити 187,97 грн. (а.с. 7).
На день звернення до суду відповідач вказану заборгованість по збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 187,97 грн. не сплатив, у зв'язку з чим Управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі звернулося до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою.
Відповідач в надісланих до господарському суду письмових поясненнях визнає позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до вимог статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи, що визнання відповідачем адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи чи інтереси, господарський суд приймає визнання адміністративного позову.
Отже, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і підлягають задоволенню повністю.
Керуючись п. 4 ст. 94, ст.ст. 112, 136, ч.ч. 1-3 ст. 160, ч. 1 ст. 162, ст. 163, ч. 2 ст. 186, ч.ч. 1-4 ст. 254, п. 6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Маловисківського міського житлово-комунального підприємства (26200, Кіровоградська область, м. Мала Виска, вул. Промислова, 10, р/р 2600235473, МФО 323862 в Маловисківському відділенні "Ощадбанку" № 5425) на користь Управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі (26200, Кіровоградська область, м. Мала Виска, вул. Жовтнева, 62, МФО 323475, код 20650102, р/р 256003011241 в ОУ "Ощадбанк" м. Кіровоград) – 187,97 грн. заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя