
Постанова
Іменем України
18 жовтня 2018 року
смт Краснопілля
справа № 578/968/18
провадження № 3/578/212/18
Суддя Краснопільського районного суду Сумської області Косар А.І. за участю секретаря судового засідання Литвин А.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, прокурора Ткаченко Л.В., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративний матеріал, що надійшов з Сумського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, зареєстрованого за проживанням за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності і не має адміністративних стягнень за вчинення корупційних правопорушень, за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення /далі-КУпАП/, права передбачені статтею 268 КУпАП, роз'яснені,-
Встановив:
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді старшого інспектора - чергового сектору реагування патрульної поліції № 2 Краснопільського відділення поліції Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, що знаходиться за адресою: смт Краснопілля, вул. Мезенівська, 8 та відповідно до пп. «з» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, визнав у повному обсязі.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що вбачає в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП.
Вислухавши учасників судового розгляду справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до послужного списку ОСОБА_1, останній наказом Головного управління Національної поліції в Сумській області /далі - ГУНП в Сумській області/ від 07.12.2016 № 376 о/с (у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням реорганізації ) був призначений в поліцію на посаду старшого інспектора-чергового сектору реагування патрульної поліції № 2 Краснопільського відділення поліції Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області.
Згідно із наказом ГУНП в Сумській області від 18.05.2017 № 195 о/с ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 18.05.2017 відповідно до п. 7 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).
Згідно зі статтею 61 Закону України «Про Національну поліцію», на поліцейського поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.
07.11.2015 згідно статті 64 Закону України "Про Національну поліцію" ОСОБА_1 складено Присягу на вірність Українському народові.
Згідно з частиною другою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2, п. 5 частини першої статті третьої цього Закону, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання « функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обовязкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у частині п’ятій статті 12 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до пп. 2 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК № З від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Крім цього, датою припинення виконання суб’єктом декларування функцій держави або місцевого самоврядування є дата подання ним декларації, передбаченої п.п. 2 п. 5 цього Розділу, що зазначено у абзаці другому п. 11 Порядку.
Відповідно до п. 2 Порядку перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого Рішенням НАЗК № 19 від 06.09.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.11.2016 за № 1479/29609, припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки суб’єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення.
Відповідно до заповненого власноруч ОСОБА_1 попередження, останній 18.05.2017 був ознайомлений під розпис про вимогу частини другої статті 45 Закону "Про запобігання корупції" щодо обов'язку подати декларацію перед звільненням не пізніше дня припинення діяльності, повязаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, колишній старший інспектор - черговий сектору реагування патрульної поліції № 2 Краснопільського відділення поліції Охтирського відділу поліції ГУНП в Сумській області ОСОБА_1 зобов’язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше дня припинення діяльності, повязаної з виконанням функцій держави, а саме 18.05.2017.
Згідно Додатку послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 09.10.2017 подав декларацію перед звільненням.
Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи викладене, суд вбачає в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення за частиною першою статті 172-6 КУпАП.
Доказів же, що спростовували б винність порушника в порушенні вимог Закону, суду не надано.
Обставин, що пом’якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення судом не визнано.
Згідно зі статтею 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Враховуючи викладене, у відповідності до вимог статті 33 КУпАП, вважаю за можливе піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу у межах частини першої статті 172-6 КУпАП.
Крім того, відповідно до статті 40-1 КУпАП, пункту 5 частини другої статті 4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає до стягнення судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.
Керуючись статтями 40-1, 252, 268, 283 – 285, 289, 291, 307-308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП і піддати за даною статтею адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 / вісімсот п’ятдесят / гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 коп. судового збору, які зараховуються до Державного бюджету України ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, код одержувача за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок одержувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 0106014.
Роз'яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу у п’ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна де у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Сумської області, шляхом подання апеляційної скарги через Краснопільський районний суд Сумської області.
Суддя А. І. Косар