Постанова № 772607, 27.06.2007, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
27.06.2007
Номер справи
18/38
Номер документу
772607
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"27" червня 2007 р.

Справа № 18/38

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді ТимошевськоїВ.В., при секретарі судового засідання Горлової М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні об 12:10 год. адміністративну справу № 18/38

за позовом: Прокурора Кіровського району м. Кіровограда в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, м.Кіровоград

до відповідача: Комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства № 6, м. Кіровоград

про стягнення 93 634,70 грн.

Представники сторін:

від прокуратури - Стойко А., посвідчення №431, помічник прокурора;

від позивача - Тімохіна Ю.В., довіреність №12 від 21.05.07 головний спеціаліст - юрисконсульт;

від відповідача - Кривенко М.П., довіреність №42 від 13.02.2007 р., представник.

Прокурором Кіровського району м. Кіровограда в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді подано позовну заяву в порядку адміністративного судочинства про стягнення з Комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства №6 заборгованості по збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 94 602 грн. 05 коп.

25.06.2007 р. до суду надійшла заява позивача від 21.06.2007 р. №1716/07/23 про зменшення розміру позовних вимог (а.с.63). Згідно з поданою заявою позивачем заявлено до стягнення 93 634 грн. 70 коп. заборгованості зі сплати страхових внесків без урахування штрафних санкцій і пені, застосованих рішенням №299 від 30.08.2006 р. та включених до первісної суми позову.

Представником відповідача подано письмове пояснення, у якому ним зазначено, що належним відповідачем по судовій справі №18/37 є виконавчий комітет Кіровоградської міської ради оскільки даним органом не надавалась комунальному підприємству дотація на різницю між економічно обґрунтованим тарифом та затвердженим (а.с.71-72 ).

За змістом статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції допускає заміну відповідача або залучає іншу особу як другого відповідача, встановивши, що з адміністративним позовом звернулись не до тієї особи, яка повинна відповідати за цим позовом.

Враховуючи вимоги Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно до якого платниками страхових внесків є страхувальники, та з огляду на заявлення вимоги про стягнення заборгованості, яка виникла у зв'язку з несплатою страхових внесків саме Комунальним ремонтно-експлуатаційним підприємством №6, господарський суд не вбачає підстав для заміни відповідача або для залучення іншої особи як другого відповідача.

У судовому засіданні представники прокуратури і позивача позовні вимоги з урахуванням зменшення підтримали, представник відповідача позов не визнав.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази та заслухавши пояснення представників прокуратури, позивача і відповідача, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками визначається Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058-ІV (далі по тексту - Закон).

За вимогами частини 2 статті 18 вказаного Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України. Платниками страхових внесків згідно зі статтею 14 та 15 Закону є страхувальники -роботодавці, які набувають статусу платників страхових внесків з дня їх взяття на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

Органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, є Пенсійний фонд, який, при цьому, є центральним органом виконавчої влади, що слідує з Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 р. №121.

Виконавчими органами правління Пенсійного фонду є виконавча дирекція та підвідомчі їй територіальні органи, які уповноважені стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків та застосовувати санкції, передбачені Законом (ст.63, 64 Закону). З урахуванням частини 12 Прикінцевих Положень Закону України №1058-ІV функції виконавчої дирекції та її територіальних органів протягом п'яти років з дня набрання чинності цим Законом виконують відповідно Пенсійний фонд України та головні управління Пенсійного фонду в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах.

Згідно частини 1 статті 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески для роботодавця нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Обчислюються страхові внески виключно у грошовій формі та мають сплачуватись за відповідний базовий період (календарний місяць) не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду та підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції (ст. 20 Закону).

Розміри страхових внесків встановлюються за ставками, визначеними Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р.

Комунальне ремонтно-експлуатаційне підприємство №6 згідно поданої ним заяви зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, а тому є платником страхових внесків відповідно до Закону (а.с.28).

Зазначена у розрахунках сума страхових внесків, яка самостійно обчислена відповідачем та яка підлягає сплаті з серпня 2006 року по березень 2007 року, становить 109 076 грн. 67 коп. (а.с.14-21). Вказана сума відповідачем у повному на обсязі не сплачена внаслідок чого виник борг у розмірі 93 634 грн. 70 коп., що підтверджується даними картки особового рахунку платника (а.с. 8-9).

Згідно з частинами 2, 3 статті 106 Закону суми страхових внесків, які своєчасно не сплачені страхувальником, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка), з позовом про стягнення яких орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду.

Враховуючи викладене та з огляду на відсутність в матеріалах справи доказів сплати відповідачем суми недоїмки розмірі 93 634 грн. 70 коп. позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. 71, п. 4 ст. 94, ч.ч. 1-3 ст. 160, ч. 1 ст. 162, ст. 163, ч. 2 ст. 186, ч.ч. 1-4 ст. ст. 254, 258, п. 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства №6 (25002, м. Кіровоград, вул. Жовтневої Революції, 16, корп.3, п/р 26000901552316 ФВАТ "Державний експортно-Імпортний Банк України", МФО 323389, код ЄДРПОУ 23224400) на користь управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді (25000, м.Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 4, р/р 256073011226 в Кіровоградському обласному управлінні Ощадбанку, МФО 323475, код 20650088) - 93 634 грн. 70 коп. заборгованості із сплати страхових внесків.

Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.

Суддя