
Справа № 282/1492/18
Провадження № 3/282/630/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2018 року смт.Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області – Гуцал П.І., під час вивчення матеріалів, які надійшли від старшого державного виконавця Любарського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Житомирській області ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, безробітного, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого
ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
18 жовтня 2018 року до Любарського районного суду Житомирської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 32 від 16 жовтня 2018 року щодо ОСОБА_2 за повторне протягом року а саме: не вживає жодних заходів щодо сплати аліментів на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, протягом чотирьох місяців з дня відбуття (18.05.2018 року) адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, за що передбачена адміністративна відповідальність ст. 183-1 КУпАП.
Згідно ч.ч. 1-3 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в звязку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Частиною 1 ст. 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП, орган при розгляді справи зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обовязок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам ст. 256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 32 від 16 жовтня 2018 року, складеного старшим державним виконавцем Любарського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Житомирській області ОСОБА_1, останній не відповідає вищезазначеним приписам чинного законодавства.
Так, зокрема протокол не містить зазначення частини статті, за якою складено адміністративний протокол.
Крім того, в порушення приписів ч. 2 ст. 251 КУпАП, до протоколу не додано доказу, на підтвердження факту вчинення адміністративного правопорушення та інших відомостей, необхідних для вирішення справи.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 32 від 16 жовтня 2018 року, складеного старшим державним виконавцем Любарського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Житомирській області ОСОБА_1 відносно ОСОБА_2 зазначено, що останній не вживає жодних заходів щодо сплати аліментів протягом чотирьох місяців з дня відбуття (18.05.2018 року) адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт.
Доказу який би свідчив про відбуття ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт саме 18.05.2018 року суду не надано.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, протокол про адміністративне правопорушення не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складанні, оскільки за наслідками таких встановлених недоліків немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.
Звертаю увагу на необхідність усунення вищевказаних недоліків в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП, строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 183-1, 245, 251, 252, 256, 278, КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення № 282/1492/18 (провадження № 3/282/630/18) відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст. 183-1 КУпАП, повернути Любарському районному відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Житомирській області, для належного оформлення
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Гуцал П.І.