№ 3-493-10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«05» лютого 2010 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Жупанова І.Б., розглянув адміністративну справу у відношенні: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, місця народження: с. Грушівка Вільнянського району Запорізької області, працюючого – лінійний відділ на станції Запоріжжя УМВС України в Запорізькій області, інспектор режимно-секретного сектору , проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_2 б. 38/15 кв. 36, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п.п. 5,6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
ВСТАНОВИВ:
Згідно вимог статті 21 Закону України «Про державну таємницю» розроблення та здійснення заходів щодо забезпечення режиму секретності, постійного контролю за їх додержанням в ЛВ на ст.Запоріжжя, діяльність якого пов’язана з державною таємницею, покладено на молодшого інспектора режимно-секретного сектору ЛВ на ст.Запоріжжя ОСОБА_1.
У зв’язку з невиконанням ОСОБА_1 зазначених обов’язкових заходів в грудні 2009 року, комісією Управління СБ України в Запорізькій області, під час проведення офіційної спеціальної експертизи щодо наявності умов необхідних для провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею в ЛВ на ст.Запоріжжя, було викрито грубі порушення вимог чинного законодавства України про державну таємницю, які створюють передумови до розголошення таємної інформації та її витік по технічним каналам.
Так, з вини ОСОБА_1 в порушення вимог статті 20 Закону України «Про державну таємницю» в ЛВ на ст.Запоріжжя 25.11.2009р. закінчився термін дії спеціального дозволу на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею, заходи по його переоформленню вжито невчасно. Таким чином, несвоєчасне вжиття заходів з переоформлення спеціального дозволу призвело до провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею (зберігання), без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності.
Крім цього викрито наступні порушення:
в порушення вимог пункту 146 Порядку-1561 в ЛВ на ст.Запоріжжя відсутній перелік посад, які дають право посадовим особам, що їх займають, надавати матеріальним носіям інформації грифи секретності;
в порушення вимог статті 15 Закону та пунктів 155, 156, 157 Порядку-1561 в ЛВ на ст.Запоріжжя заходи щодо перегляду грифів секретності не вживаються, відсутні відповідні річні плани заходів з цих питань;
в порушення вимог пункту 169 Порядку-1561 режимні приміщення нічим не визначені, не складено перелік режимних приміщень;
в порушення вимог пункту 169 Порядку-1561 не проведено первинне обстеження та не складено акти на режимні приміщення;
в порушення вимог пункту 172 Порядку-1561 в не обладнана окрема кімната (кабіна, місце) для роботи виконавців із секретними документами;
в порушення вимог пунктів 186 і 187 Порядку-1561 вівдсутні відповідні інструкції та правила, не розроблено план евакуації та відповідні описи;
в порушення вимог пункту 191 Порядку-1561 відповідні правила пропускного режиму не розроблені;
в порушення вимог пункту 197 Порядку-1561 в ЛВ на ст.Запоріжжя не запроваджено внутрішньооб’єктовий режим не розроблено відповідні правила;
в порушення вимог пункту 312 Порядку-1561 номенклатура секретних справ не погоджена експертною комісією у зв’язку з відсутністю такої комісії;
в порушення вимог пункту 394 Порядку-1561 в ЛВ на ст.Запоріжжя щоквартальні перевірки наявності усіх таємних документів не здійснюються;
в порушення вимог пункту 378 Порядку-1561 місце для знищення МНСІ, наказом керівника не визначено;
в порушення вимог пункту 2.1 «Тимчасового положення про категоріювання об’єктів (ТПКО-95)», затвердженого 10.07.95р., внутрішньою комісією ЛВ на ст.Запоріжжя не проведено категоріювання режимних приміщень та не складено відповідні акти.
Зазначені порушення вимог Закону України «Про державну таємницю» та Порядку-1561 ОСОБА_1 порушуються з грудня 2005 року до теперішнього часу.
Таким чином, ОСОБА_1 не вжив заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та не забезпечив контроль за станом охорони державної таємниці, що призвело до порушення встановленого дозвільного порядку провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею, що згідно вимог статті 39 Закону України «Про державну таємницю» та пунктів 5 і 6 частини 1 статті 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає його адміністративну відповідальність.
Вивчивши й оцінивши всі досліджені в судовому засіданні докази, суд дійшов висновку про те, що провина ОСОБА_1 в зробленому правопорушенні цілком доведена.
ОСОБА_1 у судове засідання з’явився, провину визнав, не оспорював фактичні обставини, викладені в протоколі.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши письмові докази в справі, суддя дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212-2 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.
На підставі викладеного, керуючись п.п. 5,6 ч.1 статті 212-2 КУпроАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 212-2 КУпАП та піддати його штрафу в розмірі 51 ( п’ятдесят однієї) гривні.
Штраф перерахувати на р/р 31114106700009 код платежу 21081100, отримувач держбюджет Шевченківського р-ну ОКПО 34676911, Банк УДК Запорізької області, МФО 813015.
На постанову може бути подана апеляційна скарга або протест прокурора в апеляційний суд Запорізької області через суд який постановив постанову, протягом десяти днів з моменту її проголошення.
Суддя: