
Номер справи 623/3592/18
Номер провадження 3/623/652/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2018 року Ізюмського міськрайонного суду Харківської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОКПП: НОМЕР_1
за ч.1 ст. 130 КУпАП,
в с т а н о в и в :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 246127 від 10.10.2018р. громадянин ОСОБА_2 відмовився від проходження обстеження на стан сп’яніння в присутності двох понятих, чим скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
10 жовтня 2018 року о 12 годині 00 хвилин по вул. Покровській (колишня назва –Фрунзе) в м.Ізюмі, Харківської області громадянин ОСОБА_2 керував транспортним засобом – мопедом марки «Mustang MT 110-2», державний номерний знак АХ 8713АА, з явними ознаками алкогольного сп’яніння: стійкий запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода, почервоніння очей та від проходження обстеження на стан сп’яніння відмовився в присутності понятих, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
Згідно п.2 ст.278 КУпАП, орган при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку про неможливість розгляду даної справи у суді та необхідність повернення вказаного адміністративного матеріалу для усунення виявлених недоліків, виходячи з наступного.
Згідно положень ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно п.п.6,7 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції за № 1496/27941 від 01.12.2015 року (далі - Інструкція), усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
В порушення вказаної Інструкції з наданого протоколу вбачається, що до суду надано не оригінал, а копію протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 246127 від 10.10.2018р, яку було заповнено під копіювальний папір, після чого обведено чорнилами чорного кольору, що є неприпустимим.
Дані обставини свідчать про неналежну організаційну та правову свідомість відповідальних працівників поліції при підготовці та оформленні матеріалу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, які унеможливлюють повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи, а також надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
За наслідками встановлених недоліків суд позбавлений можливості повно, всебічно та об’єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що процедура оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення проведена в порушення вимог КУпАП, допущені вищезазначені порушення при складанні адміністративного матеріалу унеможливлюють повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи, а тому суд вважає, що необхідно повернути вищезазначений адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 на доопрацювання для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 278, 221, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
п о с т а н о в и в :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст. 130 КУпАП повернути начальнику Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області на доопрацювання, для усунення вказаних недоліків та приведення у відповідність до діючого законодавства.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя: Т. Д. Бєссонова