Рішення № 77225475, 12.09.2018, Шевченківський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Дзержинський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
12.09.2018
Номер справи
638/11312/17
Номер документу
77225475
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 638/11312/17

Провадження № 2-а/638/70/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.09.2018 Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:

Головуючого судді: Омельченко К.О.

За участю секретаря: Юрченко Д.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу в порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 Михайловичадо Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача - ОСОБА_1– ОСОБА_2 звернувся до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що позивач проходив службу в Харківському районному відділі УМВС України в Харківській області на посаді чергового частини та 05.02.2001 року був звільнений за вислугою років. Позивачу призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Ліквідаційна комісія ГУ МВСУ в Харківській області листом від 19.06.2017 р. № 112/119-29-2/01-2017 направило відповідно до реєстру довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 19.06.2017 р. № 100/24974, проте у встановлений законодавством строк ГУ ПФУ в Харківській області не здійснило перерахунок розміру пенсії позивачу з грошового забезпечення зазначеного у довідці Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області. Просить суд позов задовольнити, визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, яка полягає у у не перерахунку та не виплаті пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 р. з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських в розмірах зазначених у довідці ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 19.06.2017 р. № 100/24974 протиправними; зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію з 01.01.2016 р. в розмірі який обчислений із грошового забезпечення з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських в розмірах зазначених у довідці ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 19.06.2017 р. № 100/24974, здійснити виплату суми перерахунку, починаючи з 01.01.2016 р.; подати протягом п’ятнадцяті днів, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.

Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області надав до суду заперечення, в яких зазначив, що у задоволенні позову необхідно відмовити у повному обсязі. В обґрунтування цього зазначив, що позивач знаходиться на обліку в управлінні та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Підставою для проведення перерахунку пенсії є зміна є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців. Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення, встановленого постановою №988 та направлено до Міністерства соціальної політики України. Перерахунок пенсії позивача з урахуванням довідки про грошове забезпечення, наданої ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Харківській області буде проведено автоматизованим способом без витребування додаткової заяви та після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Окрім того, пенсія є періодичним платежем, що виплачується щомісяця. Позивачем заявлено вимоги про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за період з 01.01.2016 року, проте позов подано лише 28.07.2017 року, тобто із пропуском шестимісячного терміну, встановленого статтею 99 КАС України. Просить суд залишити без розгляду позовні вимоги з 01.01.2016 року по 27.01.2017 року, в іншій частині позову відмовити.

Позивачем в окремій заяві від 06.11.2017 року висловлено вимогу про розгляд справи у відкритому судовому засіданні. Згодом позивачем через канцелярію суду подано заяву про розгляд справи без участі позивача та представника позивача, тому суд прийшов до висновку про можливість ухвалення судового рішення за відсутність осіб, які беруть участь у справі та у відповідності до п. 3 ч. 6 ст. 12 суд розглядає справу в порядку загального позовного провадження за наявними у справі матеріалами.

Суддя, оцінивши повідомлені представником позивача, представником відповідача обставини, оцінивши докази, представлені в матеріалах справи, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зазначені обставини відповідачем не заперечуються.

Як вбачається із листа Головного управління МВС України в Харківській області від 19.06.2017 р. № 112/119-29-2/01-2017, адресованого начальникові Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, відповідно до частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ураховуючи зміни, унесені Законом України від 23.12.2015 року №900-VII , перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення та вказівки МВС України від 31.03.2017 року №4487/05/22-2017 «Про перерахунок пенсій», ГУ МВС України в Харківській області надало довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій, зокрема довідку для перерахунку пенсії позивачу.

Верховним Судом 15.02.2018 року розглянуто зразкову справу №Пз/9901/8/18 (№820/6514/17) щодо аналогічних правовідносин, за результатами чого прийнято рішення, яке набрало законної сили 17.03.2018 року.

Відповідно до ч.3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Дана адміністративна справа відповідає ознакам типової справи, що визначені Верховним Судом у пункті 55 рішення від 15.02.2018 року, а отже судом при вирішенні даної справи мають бути враховані правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи №Пз/9901/8/18 (№820/6514/17).

Суд зазначає, що спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).

Цим Законом внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: “Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських”.

Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

При цьому, відповідно до абзацу другого розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про Національну поліцію” за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно із статтею 102 Закону України “Про Національну поліцію” пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (далі - Постанова № 988) та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268” встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Водночас, суд зазначає, що порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393” (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Згідно із пунктами 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Судовим розглядом встановлено та не заперечується відповідачем, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 та на підставі листа Пенсійного фонду України від 28.02.2017 № 9493/02-23, надіслано до Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області список осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ для оформлення довідок про грошове забезпечення згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”.

Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області до головного управління надано довідку № 100/31731-2003006698 від 05.12.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, що свідчить про дотримання вимог Порядку №45 в частині надання довідок до територіального органу Пенсійного фонду.

Таким чином позивач має право на перерахунок пенсії у зв’язку із збільшенням грошового забезпечення поліцейських постановою КМУ від 11 листопада 2015 року № 988з 01.01.2016 року.

При цьому, з огляду на вищевикладене та враховуючи правову позицію відповідача, викладену у поданому до суду відзиві на позов, суд приходить до висновку, що відповідачем у даній справи не заперечується право позивача, як пенсіонера органів внутрішніх справ, на перерахунок пенсії, проте під час судового розгляду справи представником відповідача вказано на прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103, якою і передбачено виплату перерахованих пенсій, а отже виплата пенсії буде здійснена після надходження бюджетних асигнувань.

Суд зазначає, що відповідно до частини першої статті 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод і практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Право на виплати зі сфери соціального забезпечення було включено до змісту статті 1 Першого протоколу до Конвенції вперше у рішенні від 16 грудня 1974 року у справі “Міллер проти Австрії”, де Суд встановив принцип, згідно з яким обов'язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і в рішенні “Гайгузус проти Австрії” від 16 вересня 1996 року, якщо особа робила внески у певні фонди, в тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, у свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.

Відповідно до правової позиції Європейського суду у справі “Кечко проти України” (рішення від 08 листопада 2005 року) в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Таким чином, з огляду на вище викладене, суд приходить до висновку, що оскільки право на перерахунок пенсії позивача передбачено нормами діючого законодавства та було дотримано вимоги Порядку №45 для проведення виплати пенсії позивачу в перерахованому розмірі, позивач має законні підстави для перерахунку його пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення з урахуванням грошового забезпечення поліцейських наданої ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області у зв’язку з прийняттям КМУ постанови від 11 листопада 2015 року № 988.

При цьому, посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

При цьому, суд зазначає, що матеріали справи не містять доказів проведення перерахунку пенсії відповідача.

З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку, що відповідачем в порушення положень ст. 51 Закону № 2262-ХІІ та Порядку № 45 після надходження довідки не було здійснено перерахунок пенсії, що свідчить про допущення відповідачем протиправної бездіяльності щодо не перерахунку та не виплаті пенсії позивачу з 01.01.2016 р. з грошового забезпечення з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень, винагород) та премій і допомоги у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських в розмірах зазначених у довідці про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 19.06.2017 р. № 100/24974.

Стосовно посилання відповідача у поданому до суду відзиві на прийняття постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р. та здійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до останньої у встановлені строки та відповідно до порядку суд зазначає наступне.

Станом на час розгляду даної справи відбулися зміни правового регулювання спірних правовідносин, шляхом прийняття постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р., якою встановлено новий порядок перерахування та виплати пенсій пенсіонерам внутрішніх справ.

При цьому, суд зазначає, що у позивача з 01.01.2016 р. виникли обставини, що слугують підставою для зміни розміру пенсії.

Водночас, відповідно до положень статті 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Суд зазначає, що вказана постанова Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р. прийнята після виникнення спірних правовідносин, а отже враховуючи, що у даній справі судом надається оцінка правовідносинам, які виникли до звернення особи з позовом до суду, то у даному випадку не підлягають оцінці ті правовідносини, які виникли під час розгляду такої справи, а відтак такі доводи відповідача не можуть бути прийняті судом.

З огляду на вище викладене, суд приходить до висновку, що належним способом захисту прав позивача є саме зобов'язання відповідача перерахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.01.2016 р. пенсію, в розмірі якій обчислений з грошового забезпечення з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських в розмірах зазначених у довідці ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 19.06.2017 р. № 100/24974, здійснити виплату суми перерахунку, починаючи з 01.01.2016 р.

Таким чином враховуючи наведені обставини, наявні підстави для задоволення позовних вимог позивача в цій частині.

Щодо заявленого позивачем клопотання про встановлення судового контролю за невиконання рішення суду шляхом зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати в установлений судом термін з моменту набрання рішенням законної сили звіту про виконання рішення суду суд зазначає наступне.

Згідно ч. 2 ст. 129-1 Конституції України контроль за виконанням судових рішень здійснює суд.

Згідно ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

У зв'язку з тим, що для усунення порушеного права позивача відповідач повинен вчинити певні дії, то клопотання позивача щодо встановлення судом строку для подання суб'єктами владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіту про виконання судового рішення є законними та підлягають задоволенню.

Враховуючі що відповідач мав достатньо часу для здійснення належного перерахунку пенсії позивачу, то строк подання звіту про виконання судового рішення протягом 15 днів з дня набрання рішенням законної сили, є розумним строком.

Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати бездіяльність (дії) головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області яка полягає у не перерахунку та не виплаті пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 р. з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських в розмірах зазначених у довідці ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 19.06.2017 р. № 100/24974 протиправними.

Зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати та виплатитиПолякову ОСОБА_3 пенсію з 01.01.2016 р. в розмірі який обчислений із грошового забезпечення з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських в розмірах зазначених у довідці ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 19.06.2017 р. № 100/24974, здійснити виплату суми перерахунку, починаючи з 01.01.2016 року.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), витрати по сплаті судового збору у розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати протягом 15 днів з дня набрання рішенням законної сили звіт про виконання судового рішення, що передбаченого частиною статті 382 КАСУ.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст рішення виготовлено 12 вересня 2018 року.

Суддя: