Рішення № 77222785, 18.10.2018, Фортечний районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Кіровський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
18.10.2018
Номер справи
404/7125/17
Номер документу
77222785
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 404/7125/17

Номер провадження 2-а/404/115/18

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2018 року Кіровський районний суд м. Кіровограда

в складі:

головуючої судді – Павелко І.Л.

за участі секретаря - Зайко О.Є.,

розглянувши в судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити дії, –

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про визнання бездіяльності відповідача протиправною щодо не проведення перерахунку позивачу пенсії з 01.01.2016 згідно Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, частин 3 та 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", від 07.11.2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393" протиправною; зобов'язання відповідача провести перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 у відповідності до Закону України від 23 грудня 2015 року №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", частин 3 та 4 статті 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХП "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України у Кіровоградській області від 16.05.2017 року за №9237 та довідки Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області від 23.10.2017 року за №3385 станом на 01.10.2017 року, починаючи з 01.01.2016 року без обмеження строків перерахунку і виплати, у розмірі 76 % грошового забезпечення із включенням до пенсійного розрахунку основних і додаткових видів грошового забезпечення, які станом на 01.01.2016 року були чинними та виплачувались відповідно до вимог постанов КМУ від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", від 07.11.2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", а саме: посадовий оклад згідно із постановою № 988-3400 грн.; оклад за спеціальним званням майор поліції згідно із постановою № 988 - 2000 грн.; надбавку за стаж служби (40%) згідно із постановою № 988 ; надбавку за службу в умовах режимних обмежень (15%) згідно із постановою № 988; надбавку за виконання особливо важливих завдань (50%) згідно із постановою № 1294 та з урахуванням основних розмірів грошового забезпечення за постановою № 988; надбавку за ОРД (25%) згідно із постановою № 1294 та з урахуванням основних розмірів грошового забезпечення за постановою № 988; премію за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням на пенсію; підвищення за постановою№355 - 1023 грн. 20 коп.; стягнути судові витрати на його користь та встановити судовий контроль за виконанням рішення суду зобов’язавши відповідача подати звіт. Крім того, позивач подав клопотання про визнання причини пропуску строків на звернення до суду поважними, та виклавши їх в письмовому вигляді(а.с.44-46).

В обґрунтування вимог зазначив, що відповідач листом № 8264103-10 від 19.10.2017 відмовив позивачу в перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премій, послався на відсутність коштів та зазначив, що перерахунок та виплата буде проведений після надання додаткових коштів з Державного бюджету України. Вважає такі дії відповідача неправомірними та такими, що порушують її законні права та інтереси. Вказані обставини стали підставою для звернення до суду.

Ухвалою судді Кіровськиого районного суду м. Кіровограда Мохонько В.В. від 09 листопада 2017 року відкрито скорочене провадження за даним адміністративним позовом.

Відповідно до Розпорядження керівника апарату Кіровського районного суду м. Кіровограда № 83 від 13.03.2018 року “Щодо призначення повторного автоматизованого розподілу справи”, у зв»язку з перебуванням судді Мохонько В.В. на тривалому лікарняному та відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду - призначено повторний автоматичний розподіл цивільної справи № 404/7125/17, номер провадження 2/404/115/18.

Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено суддю Павелко І.Л. для розгляду справи з єдиним унікальним номером судової справи № 404/7125/17, номер провадження 2/404/115/18 про визнання бездіяльності протиправною, зобов»язання вчинити дії.

Ухвалоювід 14.03.2018 року справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградської областіприйняти до провадження та призначити до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Позивач до суду не з'явився, повідомлявся належним чином, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, вимоги позову уточнив та просить суд зобов'язання відповідача провести перерахунок і виплату пенсії йому за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року.

Представник відповідача до суду не з'явився повідомлявся належним чином, подав заяву, про розгляд справи у їх відсутності, просив відмовити в задоволенні позову.

Представник відповідача подав до суду заперечення, в яких просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що вимоги про здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року заявлено із порушенням норм статті 122 КАСУ.

Крім того, листом Пенсійного фонду України від 28.03.2017 року № 9493/02-23, зазначено про необхідність проведення перерахунку та виплату перерахованих пенсій після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Також, вказаним листом поінформовано головне управління, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України.

Станом на 22.11.2017 року до головного управління не надходили бюджетні кошти для проведення фінансування вказаного перерахунку пенсій чи інформації щодо проведення такого фінансування та виділення коштів з Державного бюджету України (а.с. 28-29).

Дослідивши матеріали справи, суд находить адміністративний позов таким, який підлягає задоволенню частково.

Судом встановлено, що позивач з 10.10.2008 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію за вислугу років.

17.10.2017 позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії (а.с. 21-22).

Відповідач листом №5913/03-10 від 15.08.2017 відмовив позивачу в перерахунку пенсії, посилаючись на відсутність коштів і зазначаючи, що перерахунок буде проведений після надання додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с.23).

У відповідності до ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11 листопада 2015 року №988 (далі - постанова від 11 листопада 2015 року № 988) було визначені складові грошового забезпечення поліцейських, а також їх розмір.

З 29 грудня 2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей", яким ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" було доповнено новою частиною наступного змісту: Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Згідно з ч. 2 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Довідки про грошове забезпечення, необхідні для проведення перерахунку пенсії, органи Пенсійного фонду України отримують за спеціальною процедурою, що визначена Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).

У відповідності до п. 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акту, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Відповідачем отримано довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу від 16.05.2017 № 9237(а.с.24).

З огляду на вимоги ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" відповідач, отримавши довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу, зобов'язаний був здійснити відповідний перерахунок та виплачувати пенсію з 01 січня 2016 року.

Враховуючи, що такі дії не були вчинені, суд приходить до висновку, що Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області порушило право на перерахунок пенсії, на захист якого був поданий даний адміністративний позов.

Посилання відповідача про необхідність надання довідки для перерахунку пенсії, як того вимагають приписи п. 3 Постанови КМУ № 103 від 21.02.2018, судом до уваги не приймається, оскільки вказана постанова набрала чинності 24.02.2018, а перерахунок пенсії позивачу відповідач повинен був здійснити ще в січні 2016 року. Крім того, п. 5 вказаної постанови встановлено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.

Так само суд не приймає до уваги твердження відповідача про відсутність підстав для виплати пенсії позивача, тому що постановою КМУ № 103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" передбачено здійснення виплати пенсії з 01.01.2019, оскільки виплата пенсій проводиться за поточний місяць загальною сумою у встановлений строк, але не пізніше останнього числа місяця, за який виплачується пенсія (ч. 3 ст. 52 Закону № 2262-ХІІ). Цією нормою не передбачено можливість сплати пенсії частинами в майбутньому та із застереженнями про наявність фінансування. Згідно з ч. 3 ст. 7 КАС України суд застосовує норму вищезазначеного Закону, який має вищу юридичну силу, ніж постанова КМУ № 103 від 21.02.2018 року.

У запереченнях на позовну заяву відповідач посилається на те, що він позбавлений можливості здійснити перерахунок пенсії позивача з огляду на відсутність відповідного бюджетного фінансування, та такий перерахунок буде здійснено після виділення відповідних коштів із Державного бюджету.

Суд вважає вказані доводи необґрунтованими, оскільки відсутність бюджетного фінансування не може бути підставою для не перерахунку пенсії та відмови у її виплаті позивачу, а також жодним чином не впливає на наявність чи відсутність у позивача права на її перерахунок, що фактично є предметом спору у даній справі. Наведене закріплене практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у справах "Кечко проти України", "Ромашов проти України", "Шевченко проти України", яку суд враховує відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" як джерело права.

Враховуючи, що право на перерахунок пенсії позивач набув з 01.01.2016, проте, станом на час розгляду та вирішення даної справи позивач уточнив вимоги позову, а тому право позивача на перерахунок пенсії є порушеним та має бути відновленим з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Аналогічна правова позиція викладена в рішенні Верховного Суду в зразковій справі №Пз/9901/8/18 від 15.02.2018, відповідно до пункту 56 якого Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі підлягають застосуванню в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", до суду з адміністративними позовами до територіальних органів Пенсійного фонду України, на обліку яких стоять позивачі та які здійснюють виплату пенсій позивачам, з позовними вимогами щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача (відмови вчинити дії) щодо здійснення перерахунку та виплати позивачам пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; зобов'язання відповідачів здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачам з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", згідно з наданою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Що стосується вимог щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести перерахунок та виплату пенсійного забезпечення, починаючи з 01.01.2016 року у відповідності до Закону України від 23 грудня 2015 року №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статті 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262 - XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а також на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України у Кіровоградській області від 16.05.2017 року за №9237 та довідки Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області від 23.10.2017 року за №3385 на 01.10.2017 року, починаючи з 01.01.2016 року без обмеження строків перерахунку і виплати, у розмірі 76 % грошового забезпечення із включенням до пенсійного розрахунку основних і додаткових видів грошового забезпечення, які станом на 01.01.2016 року були чинними та виплачувались відповідно до вимог постанов КМУ від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", від 07.11.2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", а саме: посадовий оклад згідно із постановою № 988-3400 грн.; оклад за спеціальним званням майор поліції згідно із постановою № 988 - 2000 грн.; надбавку за стаж служби (40%) згідно із постановою № 988 ; надбавку за службу в умовах режимних обмежень (15%) згідно із постановою № 988; надбавку за виконання особливо важливих завдань (50%) згідно із постановою № 1294 та з урахуванням основних розмірів грошового забезпечення за постановою № 988; надбавку за ОРД (25%) згідно із постановою № 1294 та з урахуванням основних розмірів грошового забезпечення за постановою № 988; премію за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням на пенсію; підвищення за постановою№355 - 1023 грн. 20 коп., суд зазначає наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45), яким визначено процедуру перерахунку пенсій та належні для цього підстави.

Пунктом 1 Порядку №45 ( в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Як вже зазначалось вище, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до п. 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

За змістом ч.ч.1-3 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на підставі довідок державних органів, з яких особи звільнилися.

Як вже зазначалося, відповідно до положень ч. 3 ст. 63 Закону №2262-XII перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Отже, перерахунок пенсії проводиться виключено на підставі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Як вбачається з довідки від 16.05.2017 р. № 9237, виданої Головою ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області, грошове забезпечення для обчислення пенсії становить 8 566,31 грн., в тому числі: посадовий оклад – 3 400 грн., оклад за військове звання - 2 000 грн., процентна надбавка за стаж служби 40% - 2160 грн., премія – 26,15 % - 496,31 грн., (а.с. 24).

Таким чином, відповідач зобов'язаний провести перерахунок пенсії виключно на підставі вказаної довідки про розмір грошового забезпечення позивача .

Будь-яких інших складових грошового забезпечення у довідку не включено.

Крім того, суд звертає увагу, що постанова КМ України від 07.11.2007, № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", на яку посилається позивач при обґрунтуванні позовної вимоги щодо зобов'язання провести перерахунок та виплатити пенсійне забезпечення, втратила чинність згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року N 704,враховуючи зміни, внесені постановами Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року N 1052, від 21 лютого 2018 року N 103.

Враховуючи викладене, уточнену заяву позивача, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виключно шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не проведення перерахунку позивачу пенсії з 01 січня 2016 року по 31.12.2017 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

Суд враховує вимоги ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно якої перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

А тому суд вважає, що строки звернення до суду позивачем не пропущені і він має право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року по 31.12.2017 р. та що відповідає вимогам уточненої заяви позивача.

Інші позовні вимоги підлягають задоволенню в частинні зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести за документами пенсійної справи перерахунок та виплату пенсії позивачу відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України у Кіровоградській області від 16.05.2017 № 9237, починаючи з 01 січня 2016 року по 31.12.2017 року.

Щодо вимоги здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження виплати, у розмірі 76 % грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

У порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права. Суд позбавлений можливості задовольняти вимоги на майбутнє, а на даний час права позивача в цій частині не порушені.

Крім того, обмеження максимального розміру пенсії встановлене частиною 7 ст.43 Закону №2262-ХІІ, рішенням Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення частини сьомої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 20 грудня 2016 року №1-38/2016, визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційними).

Вказані обставини свідчать про об'єктивну неможливість обмежити відповідачем пенсію позивача граничним розміром.

Таким чином, суд дійшов до висновку щодо відмови у задоволенні цієї частини позовних вимог.

Стосовно встановлення судового контролю за виконанням рішення на підставі ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд зазначає наступне.

Частиною 1 ст.382 КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Зі змісту наведеної правової норми випливає, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке має застосовуватися у виключних випадках.

Поряд з цим суд враховує, що позивачем не наведено причин та не надано доказів, які б свідчили про те, що відповідач може ухилятися від виконання рішення суду.

Приймаючи до уваги обставини даної справи, підстави зобов'язувати суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання судового рішення відсутні.

При зверненні до суду з даним адміністративним позовом позивачем сплачено судові витрати у розмірі 640 грн.

Відповідно до ст. 94 КАС України, стягнути з Державного Бюджету України на користь позивача 640 грн.

З огляду на викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 143, 241-246, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області протиправною та зобов’язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року по 31.12.2017 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", протиправною.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", починаючи з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року.

В задоволенні позовних вимог про зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження виплати та встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, зобов’язавши відповідача подати звіт -відмовити.

Стягнути із Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 640 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

У відповідності до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України, в редакції від 3 жовтня 2017 року, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди (Кіровський районний суд м. Кіровограда).

Відомості про учасників справи:

позивач: ОСОБА_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1.

відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, місцезнаходження: вул. Соборна, 7-а, м. Кропивницький; код ЄДРПОУ 20632802.

Суддя Кіровського І. Л. Павелко

районного суду

м.Кіровограда