
Справа № 339/357/18 147
3/339/117/18
П О С Т А Н О В А
19 жовтня 2018 року м. Болехів Суддя Болехівського міського суду Івано-Франківської області Поляниця М. М.
участю ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, непрацюючого, інваліда 2-ї групи, учасника бойових дій, одруженого, на утримання двоє неповнолітніх дітей,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в:
До Болехівського міського суду поступив протокол про адміністративне правопорушення серії БД №140176 від 01 жовтня 2018 року з доданими матеріалами про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП .
Підставою для складання протоколу щодо ОСОБА_1 за ч.1ст.130 КУпАП стало те, що він 01 жовтня 2018 року о 00:05 год. керував т/з Volkswagen Transporter АН 7071 НН з ознаками алкогольного сп’яніння, запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан сп’яніння у встановленому закон порядку відмовився у присутності двох свідків.
Вислухавши ОСОБА_1, дослідивши дані протоколу про адміністративне правопорушення та долучені матеріали на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, приходжу до наступного.
Згідно до вимог ст.245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 278 КУпАП, передбачено, що суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
П. 15 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України №1376 від 06.11.2015, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Всупереч вказаній вимозі, до матеріалів про адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 долучено рапорт рядового поліції ОСОБА_2, стосовно громадянина ОСОБА_3 який не є учасником даного адміністративного правопорушення.
За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об’єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.
Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14, визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
За змістом рішення Конституційного Суду України від 31 березня 2015 року за №2-рп/2015 положення частини другої статті 294 КУпАП щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього Кодексу, про закриття справи. Тобто, постанова судді про повернення матеріалу для належного оформлення оскарженню не підлягає.
Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.
Керуючись ст.221, 256, 283 КУпАП, суддя, -
П о с т а н о в и в :
Повернути управлінню патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Поляниця
19.10.2018