Постанова № 77200622, 18.10.2018, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
18.10.2018
Номер справи
346/4360/18
Номер документу
77200622
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 346/4360/18

Провадження № 3/346/2083/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2018 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

в складі:судді ОСОБА_1,

за участю секретаря Матушевської Г.Д.,

прокурора Лукашенка А.А.

особи, яка притягується до адмінвідповідальності ОСОБА_2,

розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, уродженки та жительки с. П»ядики, вул. Петлюри, 30 Коломийського району Івано-Франківської області, працює інженером з охорони праці Коломийського політехнічного коледжу національного університету «Львівська політехніка», депутата П»ядицької ОТГ, заміжньої, українки, громадянки України

- за ч.1 ст. 172- 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

У протоколі №195 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, складеному 31 серпня 2018 року оперуповноваженим УЗЕ в Івано-Франківській області ОСОБА_3 зафіксовано, що відповідно до рішення сесії П»ядицької ОТГ Коломийського району №1-І/2016 від 29.12.2016 року, ОСОБА_2 обрано депутатом П»ядицької ОТГ Коломийського району з 19.12.2016 року. Згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» Калун є суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону, як депутат місцевої ради.

Положенням ст.. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до вимог ст.. 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватись Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов’язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст. 3 цього Закону, за яке законом кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Ч.1 ст. 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у п.п.»б» п.1 ч.1 ст. 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з п.2 ч.1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 р. №3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік) період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_2 станом на 01.04.2018 року не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а подала її несвоєчасно без поважних причин 09.05.2018 р. (гіперпосилання на Декларацію депутата П»ядицької ОТГ Коломийського району ОСОБА_2 в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування https://public.nazk.gov.ua/declaration/7e812f08-dd03-4e26-b797-4c96881e81f4).

ОСОБА_2 являється депутатом П»ядицької ОТГ Коломийського району, то необхідною граничною датою подання нею вказаної вище декларації є 31.03.2018 року.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією у відповідності до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2018 р., а декларація нею фактично подана 09.05.2018 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненому правопорушенні визнала та пояснила, що з грудня 2016 року являється депутатом П»ядицької ОТГ. З березня 2018 року намагалась подати декларацію за 2017 рік, проте у неї виникли проблеми з виготовленням електронного ключа, а саме після 31.03.2018р. почала займатись питання виготовлення електронного ключа, оскільки про процедуру заповнення декларації депутатам не було роз яснено. З даного приводу зверталась у бухгалтерію для отримання необхідної інформації для виготовлення нового електронного ключа. Даний ключ їй повинні були виготовити своєчасно, проте через технічні проблеми виготовлення затягнулось. Електронний ключ виготовили в кінці травня місяця. Після цього вона намагалась подати декларацію, але знову виникали технічні проблеми з сервером. І тільки 09.05.2018 року вона змогла подати декларацію.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, вказав, що згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність, яка настає, якщо це порушення за своїм характером не тягне за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Заслухавши прокурора, думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд доходить висновків.

Судом встановлено, що рішенням П»ядицької сільської ради ОТГ №1-І/2016 від 29.12.2016 року ОСОБА_2 обрано депутатом П»ядицької ОТГ Коломийського району з 19.12.2016 року.

Згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» Калун є суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону, як депутат місцевої ради.

Частиною першою ст.45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. 2 ч. 1 роз яснення Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо застосування окремих положень Закону України « Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року за № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.

Згідно довідки П»ядицької сільської ради ОТГ від 16.08.2018 року № 425/02-32/22, депутатів П»ядицької сільської ради ОТГ на сесії сільської ради усно повідомлено про необхідність подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік (а.с.27).

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 09.05.2018 року подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (а.с.10-11).

Таким чином, ОСОБА_2 порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» згідно до якої особи, зазначені підпункті "б" пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Стаття 245 КУпАП визначає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Системний аналіз норм КУпАП визначає завдання, яке полягає у встановленні винних і забезпеченні правильного застосування законодавства з тим, щоб до кожного правопорушника були застосовані справедливі заходи адміністративного примусу тому, незалежно від виду суб’єкта та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов’язком є діяти лише в рамках закону.

Таким чином в діях Калун наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як будучи суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону, як депутат місцевої ради станом на 01.04.2018 року не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а подала її несвоєчасно без поважних причин - 09.05.2018 р.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Обставинами, що пом'якшують відповідальність особі, що притягується до адміністративної відповідальності визнається її щире каяття, що до адмінвідповідальності притягується вперше.

Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.

За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що вина Калун у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.172-6КУпАП повністю доведена дослідженими в судовому засіданні доказами.

На підставі наведеного, керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст. ст.38, 172-6 ч.1, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37993783, ОСОБА_1 отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.

Штраф підлягає сплаті не пізніше п’ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше п’ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

Строк пред’явлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня винесення постанови.

Суддя Беркещук Б. Б.