Рішення № 77189697, 03.10.2018, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2018
Номер справи
816/2221/18
Номер документу
77189697
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/2221/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Шевякова І.С.,

за участю:

секретаря судового засідання – Голубенко В.В.

представника позивача – ОСОБА_1,

представника відповідачів – ОСОБА_2,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Квант Плюс" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії.

Позовні вимоги:

- визнання протиправним та скасування рішення № 629601/31618527 від 03.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 42 від 20.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнання протиправним та скасування рішення № 629597/31618527 від 03.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 44 від 20.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 42 від 20.11.2017 року та № 44 від 20.11.2017 року, складені та подані на реєстрацію в строки, визначені нормами діючого законодавства.

Під час розгляду справи суд

В С Т А Н О В И В:

26 червня 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Квант Плюс" (надалі також - позивач, ТОВ "Квант Плюс") звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (надалі також - відповідач-1, ДФС України) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою від 27 червня 2018 року Полтавський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження, призначив підготовче судове засідання.

Своєю ухвалою від 16 серпня 2018 року суд залучив до участі у справі № 816/2221/18 в якості другого відповідача ОСОБА_3 Управління ДФС у Полтавській області (надалі також - відповідач-2, ГУ ДФС у Полтавській області).

У зв`язку із залученням другого відповідача позивач уточнив позовні вимоги, та просив визнати протиправними та скасувати рішення саме ГУ ДФС у Полтавській області про відмову у реєстрації податкової накладної № 42 від 20.11.2017 року та податкової накладної № 44 від 20.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також зобов`язати ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі по тексту - також ЄРПН) податкові накладні № 42 від 20.11.2017 року та № 44 від 20.11.2017 року.

17 вересня 2018 року Полтавський окружний адміністративний суд своєю ухвалою закрив підготовче провадження і призначив справу до судового розгляду по суті.

Аргументи учасників справи

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на невідповідність спірних рішень вимогам чинного законодавства. За твердженням позивача, після зупинення реєстрації податкових накладних ТОВ "Квант Плюс" на вимогу фіскального органу були надані усі наявні документи на підтвердження реальності здійснення господарських операцій. Проте, відповідні документи не були взяті до уваги, у зв'язку з чим прийняте рішення про відмову в реєстрації вказаних податкових накладних в ЄРПН.

З квитанції про зупинення реєстрації та рішення про відмову в реєстрації незрозуміло, які саме недоліки відповідач виявив у первинних документах та в чому вони не відповідають закону. Позивачем також надані документи бухгалтерського обліку на підтвердження реальності та правомірності господарських операцій.

Представник відповідачів у наданих до суду відзивах на позов /а.с. 107-109, 181-183/ проти задоволення позовних вимог заперечував, просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю. При цьому посилався на правомірність та обґрунтованість спірних рішень. Зауважив, що позивачем разом з письмовими поясненнями не надано фіскальному органу усіх первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, а саме: не надано платіжних доручень з постачальниками ТМЦ та на оплату послуг підряду з ФОП (неплатник ПДВ).

У своїй відповіді на відзив /а.с. 189-191/ позивач додатково наголошував, що ним вчинені всі необхідні дії для реєстрації податкових накладних: направлені відповідачу первинні документи щодо господарських операцій з ПАТ "Укрнафта".

Вказав, що оскаржувані рішення не містять чіткого визначення підстав для їх прийняття, а також зазначив, що чинним п.14 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН не встановлено окремої вимоги щодо надання документів на підтвердження оплати за результатами здійснення операцій з придбання товарів (послуг).

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити.

Представник відповідачів проти задоволення позовних вимог заперечував.

Заслухавши пояснення представників сторін, з’ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Обставини справи, встановлені судом

Юридична особа - ТОВ "Квант Плюс" (код ЄДРПОУ 31618527; місцезнаходження: Полтавська область, м. Полтава, вул. Конституції, б. 13) зареєстрована 08 серпня 2001 року.

Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань основним видом діяльності ТОВ "Квант Плюс" за КВЕД 46.90 є неспеціалізована оптова торгівля.

17 травня 2017 року між ТОВ "Квант Плюс" (продавець) та ПАТ "Укрнафта" (покупець) укладено Договір купівлі-продажу № 04.3/393 /а.с.16-19/, який передбачав, що продавець зобов`язується передати покупцю у власність, а покупець - прийняти товар та оплатити за це відповідну грошову суму.

03 листопада 2017 року між сторонами укладена додаткова угода, відповідно до якої умови оплати викладені наступним чином: " 50% - предоплата, 50% по факту поставки всього товару протягом 30 календарних днів після проведення гідравлічних випробувань".

31 липня 2017 року за даним договором покупцем, ПАТ "Укрнафта", здійснено передоплату вартості товару у сумі 509 958 грн 46 коп., що підтверджується наявною в матеріалах справи копією платіжного доручення № 94850П17 /а.с. 23/.

За наслідками відповідної господарської операції складені видаткові накладні № 00000000576 від 20.11.2017 року /а.с. 65/, № 00000000572 від 20.11.2017 року /а.с. 98/, акт прийому-передачі від 20.11.2017 року /а.с. 66/, видані довіреності № 463 та № 645 /а.с. 64, 97/, складений акт гідравлічних випробувань гирлового обладнання № 49 /а.с. 100/.

20 листопада 2017 року ТОВ "Квант Плюс" складені податкові накладні № 42 /а.с. 89/ на загальну суму 62 699 грн 58 коп. та № 44 /а.с. 56/ на загальну суму 47 558 грн 61 коп. та подані на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних (надалі – ЄРПН).

Після направлення для реєстрації податкових накладних автоматизованою системою ДФС України було направлено платнику Квитанції, у яких зазначено що відповідно до п.201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:8481. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, що достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.

На виконання зазначених вимог позивачем через автоматизовану систему на адресу відповідача направлені документи, які включали первинні документи на підтвердження реальності господарської діяльності та відповідних господарських операцій між позивачем та ПАТ "Укрнафта" за договором купівлі-продажу № 04.3/393, та повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК /а.с. 59-61 та 92-94/.

Однак відповідач, зробивши висновок про недостатність наданих документів для прийняття комісією ДФС рішень про реєстрацію податкових накладних, та/або про надання копій документів, які складені з порушенням законодавства, прийняв рішення від 03.04.2018 № 629597/31618527 /а.с. 87/ та № 629601/31618527 про відмову у реєстрації податкових накладних № 44 та № 42, відповідно.

Не погоджуючись з рішеннями, позивач оскаржив їх до суду.

Норми права, які підлягають застосуванню

Надаючи оцінку оскаржуваному рішенню, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з підпунктами "а", "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, в редакції чинній на момент винесення оскаржуваного рішення, (надалі - ПК України), об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів;

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

За приписами пункту 74.2 статті 74 ПК України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 ПК України).

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" №1246 від 29.12.2010, податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно пункту 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні приписи містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Висновки щодо правозастосування.

В даному разі у спірних правовідносинах Квитанції щодо зупинення реєстрації податкових накладних № 42 та № 44 від 20.11.2017 містять зазначену інформацію про те, що ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 8481. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, що достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.

Відповідно до запропонованого, позивачем складено та направлено відповідачу через автоматизовану систему повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення, а також первинну документацію на підтвердження реальності господарських операцій з ПАТ "Укрнафта".

Однак відповідачем вказані документи та пояснення до уваги взяті не були, з посиланням на ненадання платником податків копій документів - розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

З огляду на викладене, Комісією ГУ ДФС у Полтавській області прийняті оскаржувані рішення № 629601/31618527 від 03.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 42 від 20.11.2017 року та рішення № 629597/31618527 від 03.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 44 від 20.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Абзацом 1 Постанови Кабінету Міністрів України “Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації” № 190 від 29.03.2017р. встановлено, що комісія Державної фіскальної служби приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Абзацом 2 Постанови № 190 визначено, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування.

Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення Комісії повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної, у даному випадку, або "надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування", або "надання платником податку копій документів, які не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування".

Проте, в рішенні вказано, що його підставою стало ненадання позивачем розрахункових документів, банківських виписок.

Судом не вбачається за можливе встановити, яких саме платіжних документів відповідачу не було достатньо для реєстрації відповідних податкових накладних, оскільки з матеріалів справи вбачається, що разом з повідомленнями щодо подачі документів позивачем подавались платіжні доручення № 30 від 19.07.2017 року та № 37 від 13 жовтня 2017 року /а.с. 141-142/. Крім того, до матеріалів справи позивачем додане платіжне доручення № 9485-П17 від 31.07.2017 року (предоплата за засувки) /а.с. 23/, а також платіжне доручення на підтвердження поставки позивачу ТОВ "Спорт-Ком-Лтд" товарів виробничого призначення, що були в подальшому реалізовані ПАТ "Укрнафта" /а.с. 195/, платіжне доручення за оплату послуг перевезення ФОП ОСОБА_4 № 97120 від 07.10.2016 /а.с. 194/, платіжне доручення № 1488 від 05.01.2018 на оплату послуг від ФОП ОСОБА_5

Отже, на думку суду, оскаржуване рішення не є обґрунтованим та не відповідає критеріям правомірності рішення суб’єкта владних повноважень, що встановлені ст. 2 КАС України.

Таким чином, суд дійшов висновку, що зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про належне проведення господарської операції між позивачем та ПАТ "Укрнафта", останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних № 42 та № 44 від 21.11.2017; платник податку (позивач) має право податкового кредиту за господарськими операціями на підставі спірних податкових накладних.

Відтак, позовна вимога про скасування протиправних рішень щодо відмови в реєстрації податкових накладних підлягає задоволенню.

Також позивач просив зобов’язати відповідача-1 зареєструвати податкові накладні №42 та № 44 від 21.112017 року в ЄРПН.

Зважаючи на те, що підставою для відмови в реєстрації податкової накладної контролюючим органом обрано лише відповідність такої накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, а обґрунтованість даної підстави не знайшла свого підтвердження у ході судового розгляду справи, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача є саме зобов'язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 42 та № 44 від 21.112017 року датою їх подання.

Беручи до уваги встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими урегульовано спірні відносини, суд дійшов до висновку про задоволення позову ТОВ "Квант Плюс" повністю.

Надаючи оцінку вимозі позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом зобов`язання відповідача-1 подати у тижневий строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду, суд виходить з наступного.

Зважаючи на той факт, що зобов`язання подати звіт про виконання судового рішення, за приписами частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, є правом, а не обов`язком суду, відповідну вимогу позивача, за відсутності будь-яких обґрунтувань, суд залишає без задоволення. Зокрема, у суду відсутні будь-які об`єктивні дані вважати, що відповідач може не виконати судове рішення, яке набрало законної сили, без застосування до нього (відповідача) засобів судового контролю.

Розподіл судових витрат

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмірі 3524 грн і суд дійшов висновку про задоволення позову, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Полтавській області на користь позивача витрати зі сплати судового збору в розмірі 3524 грн.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Квант Плюс" (м.Полтава, вул. Конституції, 13, 36020, код ЄДРПОУ 31618527) до Головного управління ДФС України в Полтавській області (м.Полтава вул.Європейська, 4 ЄДРПОУ 39461639) та до Державної фіскальної служби України (м.Київ площа Львівська, 8 ЄДРПОУ 39292197) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області № 629601/31618527 від 03.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 42 від 20.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних визнати протиправним та скасувати.

Рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області № 629597/31618527 від 03.04.2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 44 від 20.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних визнати протиправним та скасувати.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 42 від 21.11.2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю "Квант Плюс".

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 44 від 21.11.2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю "Квант Плюс".

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Квант Плюс" (м.Полтава, вул. Конституції, 13, 36020, код ЄДРПОУ 31618527) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС України в Полтавській області (м.Полтава вул.Європейська, 4 ЄДРПОУ 39461639) витрати зі сплати судового збору у сумі 3524 грн (три тисячі п`ятсот двадцять чотири гривні).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 16 жовтня 2018 року.

Головуючий суддя ОСОБА_6