
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
16 жовтня 2018 року ЛуцькСправа № 161/13398/18 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Димарчук Т.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в Луцький міськрайонний суд Волинської області з адміністративним позовом до Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про зобов'язання перерахувати пенсію за індивідуальним коефіцієнтом, обчисленим із заробітноїт плати за період праці з 1982 по 1986 роки, з якої була перерахована пенсія за поданою заявою від 10.12.2003 та зобов'язання сплатити невиплачену з 01.10.2017 по даний час пенсію у розмірі 11 156,63 грн.
Ухвалою судді Луцького міськрайонного суду Волинської області від 22 серпня 2018 року справа № 161/13398/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про перерахунок пенсії та відшкодування шкоди передана за підсудністю до Волинського окружного адміністративного суду.
11.10.2018 вказана адміністративна справа надійшла до Волинського окружного адміністративного суду та автоматизованою системою документообігу суду визначено суддю для її розгляду.
Згідно з частиною першою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте, позивачем до позовної заяви не доданий документ про сплату судового збору.
При цьому, позивач у позовній заяві посилаючись на положення пункту 13 частини 2 статті 3 Закону України "Про судовий збір" вказує, що він звільнений від сплати судового збору.
Суд не погоджується з таким твердженням з огляду на наступне.
Згідно з пунктом 13 частини 2 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.
Однак, вказаний адміністративний позов ОСОБА_1 не пов'язаний з відшкодуванням шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, оскільки предметом позовних вимог є зобов'язання Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області перерахувати пенсію за індивідуальним коефіцієнтом, обчисленим із заробітної плати за період праці з 1982 по 1986 роки, з якої була перерахована пенсія за поданою заявою від 10.12.2003 та зобов'язання сплатити невиплачену з 01.10.2017 по даний час пенсію у розмірі 11 156,63 грн.
Таким чином, положення пункту 13 частини 2 статті 3 Закону України "Про судовий збір" не розповсюджуються на позивача, оскільки його позовна заява містить вимоги про зобов'язання до вчинення певних дій, і не відповідає вищевказаним законодавчим нормам.
У даному випадку відсутні підстави, які передбачені законом для звільнення позивача від сплати судового збору, а тому позивач повинен сплатити судовий збір в належному розмірі.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону встановлено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" з 01.01.2018 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762,00 грн.
Таким чином, оскільки позивачем подано позовну заяву з вимогою немайнового характеру, а саме вчинити дії (про зобов'язання перерахувати та виплатити пенсію), тому вона повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 704,80 грн. (1 762,00 грн. х 0,4).
Відтак, позивачу слід сплатити судовий збір за ставками, визначеними підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" в розмірі 704,80 грн. та надати до суду оригінал відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо).
Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк слід усунути вищевказані недоліки позовної заяви шляхом надання до суду оригіналу відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо) про сплату судового збору.
Керуючись статтями 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про зобов'язання вчинити дії, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Т.М. Димарчук