
Постанова
Іменем України
16 жовтня 2018 року
смт Краснопілля
справа № 578/950/18
провадження № 3/578/206/18
справа № 578/950/18
провадження № 3/578/207/18
Суддя Краснопільського районного суду Сумської області Косар А.І.
розглянув адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, зареєстрованого за проживанням: ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, пенсіонера, депутата Миропільської сільської ради, не маючого адміністративних стягнень за вчинення корупційних правопорушень, за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення /далі-КУпАП/, права передбачені статтею 268 КУпАП, роз'яснені,-
учасники справи:
особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1,
прокурор Лисаченко О.В.,
секретар судового засідання Литвин А.В.
Встановив:
У жовтні 2018 року до Краснопільського районного суду Сумської області у відношенні ОСОБА_1 надійшло два протоколи про адміністративне правопорушення № 321/2018 та № 3228/2018 від 19.09.2018 за несвоєчасне подання без поважних причин декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 та 2017 роки, відповідальність за що встановлена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дані матеріали взаємозв’язані і спільний розгляд є доцільним, тому приходжу до висновку про необхідність об’єднання даних матеріалів.
При розгляді справи в суді ОСОБА_1 вину свою визнав та підтвердив обставини вчинення правопорушення. Суду пояснив, що дійсно був обізнаний про необхідність подання деклараціїосіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, але уважав, що він є пенсіонером серед депутатського корпусу, і на нього не розповсюджується норма щодо обов’язкового фінансового контролю шляхом заповнення відповідних декларацій.
Крім власних показів ОСОБА_1, його вина у вчиненні вказаних правопорушень також підтверджується сукупністю інших досліджених в судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, зокрема даними, які містяться впротоколі про адміністративне правопорушення №321/2018 від 19.09.2018, протоколі про адміністративне правопорушення №322/2018 від 19.09.2018, роздруківці послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 20.09.2018 щодо ОСОБА_1, деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданих ОСОБА_1 за 2016 та 2017 роки, листі Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області №638/02-25 від 02.07.2018, копіях рішень Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області сьомого скликання від 29.12.2016 «Про підсумки виборів депутатів сільської ради та визнання їх повноважень» та від 22.12.2017 «Про приведення у відповідність порядку обчислення скликання органу місцевого самоврядування Миропільської сільської ради».
Так, суд встановив, що ОСОБА_1, являючись депутатом Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області VIІ скликання та суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, не вжив заходів, передбачених частиною першою статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" та п. 6 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб».
Згідно з частиною другою статті 4 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" та частиною першою статті 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано. Відповідно до Рішення І сесії Миропільської сільської ради VII скликання від 29.12.2016 визнано повноваження депутатів Миропільської сільської ради VII скликання, по 22 округах, в тому числі по округу №6 – ОСОБА_1.
Згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 (із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016), Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи. Так, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці. Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом. Крім цього, згідно п. 2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З вищевикладеного депутат Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області ОСОБА_1 повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 1 квітня 2017 року та за 2017 рік – до 1 квітня 2018 року.
Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подав:
- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік 27.08.2018 о 14 год. 10 хв.;
- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 15.08.2018 о 15 год. 36 хв.
Згідно з листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 року №93-05/4886 дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до Реєстру.
Таким чином, ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік та декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, тобто вчинив правопорушення, пов’язані з корупцією, передбачені частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена частиною першою статті 172-6 КУпАП.
Доказів же, що спростовували б винність порушника в порушенні вимог Закону, суду не надано.
Обставин, що пом’якшують або обтяжують відповідальність, суддя не вбачає.
Згідно зі частиною другою статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозніше правопорушення з числа вчинених.
Згідно зі статтею 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Враховуючи викладене, у відповідності до вимог статті 33 КУпАП, вважаю за можливе піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу у межах частини першої статті 172-6 КУпАП.
Крім того, відповідно до статті 40-1 КУпАП, пункту 5 частини другої статті 4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає до стягнення судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.
Керуючись статтями 40-1, 252, 268, 283 – 285, 289, 291, 307-308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП і піддати за даною статтею адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 / вісімсот п’ятдесят / гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 коп. судового збору, які зараховуються до Державного бюджету України ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, код одержувача за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок одержувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01001).
Роз'яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу у п’ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна де у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Сумської області, шляхом подання апеляційної скарги через Краснопільський районний суд Сумської області.
Суддя А. І. Косар