Рішення № 77171077, 12.10.2018, Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Дата ухвалення
12.10.2018
Номер справи
500/6596/17
Номер документу
77171077
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 500/6596/17

Провадження № 2-а/500/41/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 жовтня 2018 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

в складі: головуючого судді – Бурнусуса О.О.,

за участю: секретаря судового засідання - Петрової В.В.,

представників відповідача – ОСОБА_1 та ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Ізмаїла адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом, яким просив визнати протиправною та скасувати постанову № 418-ДК/0136По/08/01/-17 від 11.09.2017 року про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_3, якого визнанно винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 11.09.2017 року була винесена постанова № 418-ДК/0136По/08/01/-17, якою ОСОБА_3Д, як голову фермерського господарства «Котлабуга», було визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53 -1 КУпАП та на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850,00 грн. Копію оскаржуваної постанови ОСОБА_3 отримав вперше лише 16.11.2017 р., хоча в супровідному листі зазначено, що вона надсилається нібито повторно.

Як зазначено позивачем в позові під час проведення перевірки ФГ «Котлабуг» були допущені порушення законодавства, а саме, для проведення перевірки (планової чи позапланової) необхідне погодження Державної регуляторної служби на проведення такої перевірки. Такого погодження не було, у зв’язку з чим проведення перевірки під час дії мораторію та складення акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об’єктом — земельна ділянка № 418- ДК/299/АП/09/01/-17 від 22.08.2017 р. є незаконними. Порядок проведення державними органами перевірок регламентований Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Відповідно до ст. 4 вказаного закону передбачається здійснення державного нагляду шляхом проведення планових або позапланових заходів (перевірок). При цьому, як для проведення планової перевірки (ст. 5 зазначеного закону), так і для проведення позапланової перевірки (ст. 6 вказаного закону), визначений чіткий детальний перелік підстав для їх проведення. Також, визначені обов’язки контролюючого органу, яких необхідно дотриматись для законного проведення перевірки.

Як зазначено позивачем в позові, з акту перевірки № 418-ДК/299/АП/09/01/-17 від 22.08.17 р. не зрозуміло яка проводилась перевірка, а саме чи то був плановий, чи позаплановий захід. Якщо вважати проведену перевірку плановим заходом, то посадовими особами ОСОБА_4 управління Держгеокадастру в Одеській області не додержано встановленого вищезазначеним Законом порядку здійснення планових заходів, а саме: здійснення планового заходу з державного нагляду (контролю) лише за умови письмового повідомлення суб’єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу. У відповідача не було ніяких законних підстав, чітко визначених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», для здійснення чи то планової, чи то позапланової перевірки ФГ «Котлабуга».

Крім цього, позивачу ОСОБА_3 не відомо яка перевірка проводилась, оскільки повідомлення, направлення на перевірку, наказ та відповідне посвідчення він не отримував, тоді як обов’язкова наявність цих документів передбачена ст. 7 зазначеного Закону. Акт перевірки від 22.08.17 р. був складений в довільній, а не в уніфікованій формі, яка не регламентована жодним нормативно-правовим документом. Отже, акт перевірки № 418- ДК/299/АП/09/01/-17 від 22.08.17 р. складений з порушенням Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

В свою чергу, Державною екологічною інспекцією в Одеській області відповідно до наказу № 476 від 12.07.2017 р. у період з 19.07.2017 р. по 21.07.2017 р. також здійснено перевірку дотримання вимог земельного законодавства ОСОБА_3 при використанні цієї ж самої земельної ділянки площею 90 га на території Суворівської селищної ради Ізмаїльського району. За результатами перевірки встановлено, що ОСОБА_3, здійснив самовільне зайняття земельної ділянки загальною площею 37,84 га, та вже був складений з цього приводу протокол про адміністративне правопорушення № 000682 від 21.07.2017 р. за ст.53-1 КУпАП.

Крім цього, в провадженні СВ Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області знаходиться кримінальне провадження №12017160150001860, яке внесено доЄРДР 05.07.2017 р. У зв’язку з цим, матеріали перевірки Державної екологічної інспекції в Одеській області, в тому числі й складений ними у відношенні ОСОБА_3 протокол, відповідно до положень ст.ст. 9, 38, 253 КУпАП були направлені до Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області для вирішення питання, щодо наявності в його діях кримінального правопорушення. До прийняття кінцевого рішення по кримінальному провадженню, приймати будь-які рішення про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності завчасно. Перевіркою з виїздом на місце 18.08.2017 року встановлено, що земельна ділянка площею 37,84 га нібито зайнята самовільно. При цьому, не було враховано те, що в 2009 році розпорядженням Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області № 982/А-2009 від 31.12.2009 р. ФГ «Котлабуга» було надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у довгострокову оренду на 49 років. Окрім того, розпорядженням Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області № 1303/А-2012 від 21.06.2012 р. ОСОБА_3 передана вказана земельна ділянка в користування тимчасово до виготовлення проекту відведення. За що він щорічно, до цього часу, сплачує оренду плату в розмірах, порядку та строки, передбачені чинним законодавством України. В зв’язку з чим, в діях ОСОБА_3 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53 -1 КУпАП.

В судове засідання позивач ОСОБА_3 та його представник не зявились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, представник позивача надав суду заяву про розгляд справи за їх відсутності, якою позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить позов задовольнити.

Представники відповідача ОСОБА_4 управління Держгеокадастру в Одеській області в судовому засіданні позовні вимоги не визнали в повному обсязі та заперечувала щодо задоволення позову посилаючись на те, що на адресу ОСОБА_4 управління Держгеокадастру в Одеській області надійшов лист від 06.07.2017 р. за № 44/4-5032 з Ізмаїльського відділу поліції ГУНП в Одеській області в якому було зазначено, що Ізмаїльським відділом поліції ГУНП в Одеській області розслідується кримінальне провадження № 12017160150001860, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.07.2017 року з попередньою правовою класифікацією за cт. 356 ч. 1 КК України за фактом самовправства.

У вказаному листі Ізмаїльського відділу поліції ГУНП в Одеській області зазначалось, що в ході досудового розслідування було встановлено, що згідно з інформацією міськрайонного управління в Ізмаїльському районі та м. Ізмаїлі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, за даними державної статистичної звітності форми 6-зем «Звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності», на території Суворівської селищної ради Ізмаїльського району значаться земельні ділянки загальною площею 730 га пасовища, які у власність або користування громадянам не видавалися. Згідно з отриманими в Суворівській селищній раді даними, 21.06.2012 року Ізмаїльського РДА розпорядженнями №1301/а-2012 та 1303/а-2012 фермерському господарству«Суворовець плюс» та фермерському гостодарству«Котлабуга» відповідно (фактичний власник мешканець селища Суворове ОСОБА_3) було надано в короткострокове, терміном на 1 рік, користування землі державної власності, категорії сільськогосподарського призначення - пасовища площею 40 та 50 га. По завершенню дії розпорядження право використання земель не продовжувалося. За даними, отриманими у вказаній селищній раді, громадянин ОСОБА_3 продовжує фактично користуватися зазначеними землями, що підтверджується наданими селищною радою довідками № 26, №27 від 23.01.2017 року. Зазначені землі розташовані одним масивом за межами населеного пункту в північній частині селища, простягаються від траси М15 до меж Болградського району по балці ріки ОСОБА_5.

Також, Ізмаїльській відділ поліції ГУНП в Одеській області проінформував Головне управління Держгеокадастру в Одеській області, що згідно з протоколом огляду місця події від 05.07.2017 року, поясненням громадянина ОСОБА_3, останній використовує зазначені пасовища без правовстановлюючих документів, в листопаді 2016 року на власний розсуд та всупереч закону здійснив розорювання білля 50 га зазначених пасовищ та їх засівання ярим та озимим ячменем. Таким чином, зазначене свідчить про самозахоплення та нецільове використання земель державної власності.

Відповідно до вимог ст. 9 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» за результатами розгляду даного клопотання, ОСОБА_4 управлінням Держгеокадастру в Одеській області прийнято Наказ від 03.08.2017 р. № 418-ДК про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, шляхом проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства під час використання земельної ділянки ОСОБА_3, яка знаходиться на території Суворівської селищної ради Ізмаїльського району Одеської області (за межами населеного пункту).

Так, державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель ОСОБА_2 відповідно до наказу ОСОБА_4 управління від 03.08.2017 №418-ДК та статей 6,10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» та на підставі листа Ізмаїльського відділу поліції ОСОБА_4 управління Національної поліції в Одеській області від 06.07.2017 року № 44/4-5032 здійснено державний контроль дотримання вимог законодавства щодо використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів шляхом проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства під час використання земельної ділянки, яка використовується ОСОБА_3 на території Суворівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області.

Крім цього заперечуючи проти задоволення позову представники відповідача зазначили, що об’єктом перевірки, яка здійснювалась посадовою особою ОСОБА_4 управління, яка є державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, була саме земельна ділянка, яка розташовна на території Суворовської селищної ради Ізмаїльського району Одеської області, а не суб’єкт, який здійснює на ній свою діяльність, тому доводи позивача про ненадання державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель направлення на проведення позапланової перевірки не заслуговують на увагу суду, адже об’єктом перевірки за наказом «Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності» від 03.08.2017 № 418-ДК являється саме земельна ділянка, яка розташована на території Суворовської селищної ради Ізмаїльського району Одеської області.

При перевірці дотримання вимог земельного законодавства було складено Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об’єктом - земельної ділянки від 23.08.2017 р. № 418-ДК/299/АП/09/01/-17 та встановлено, що ОСОБА_3 самовільно зайняв земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної власності площею 37,84 га, яка розташована на території Суворовської селищної ради Ізмаїльського району Одеської області.

В результаті перевірки встановлено, що земельна ділянка орієнтованою площею 90,00 га знаходиться на території Суворовської селищної ради Ізмаїльського району (за межами населеного пункту), в північній частині селища. Категорія земель - землі сільсько - господарського призначення та водного фонду. Відповідно до форми 6-зем земельна ділянка відноситься до земель запасу, пасовища. Перевіркою з виїздом на місці 18.08.2017 року встановлено, що земельна ділянка орієнтованою площею 90,0 га умовно поділена р. ОСОБА_5 на дві земельні ділянки, орієнтовною площею 30 га та 60 га відповідно. Земельна ділянка орієнтованою площею 30 га зорана. На іншій земельній ділянці з орієнтованою площею 60 встановлений факт розорення 7,84 га. Відповідно до наявних у міськрайонному управлінні в Ізмаїльському районі та м. Ізмаїл книг реєстрації державних актів та договорів оренди дана земельна ділянка не передана у власність та не надана у користування ФГ «Котлабуга».

В 2009 році розпорядженням Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області № 982/А-2009 від 31 грудня 2009 року ФГ «Котлабуга» було надано дозвіл на виготовлення проекту відведення та надання в оренду земельної ділянки на території Суворовської селищної ради для обслуговування господарської будівлі з метою утримання та випасання худоби. Відповідно до вищевказаного розпорядження голову ФГ «Котлабуг», ОСОБА_3, зобов’язано в 12 - місячний строк виготовити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, визначити нормативно грошову оцінку земельної ділянки та укласти договір оренди земельної ділянки. Проте, станом на теперішній час правовстановлюючідокументи на земельну ділянку відсутні, земельна ділянка зайнята самовільно, що є порушенням ст. 212 Земельного кодексу України.

У зв’язку із виявленими порушеннями вимог земельного законодавства, державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель ОСОБА_2, відносно ОСОБА_3 та у його присутності (про що свідчить особистий підпис) 31.08.2017 року було складено протокол про адміністративне правопорушення № 418-ДК/00135П/07/01/-17.

У вищевказаному адміністративному протоколі згідно вимог ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення позивачу було роз’яснено його права та надавалося право надати письмові заперечення, про що свідчить особистий підпис позивача у відповідному розділі. Від ОСОБА_3 31.08.2017 року надійшла заява, в котрій він просить розглянути справу про адміністративне правопорушення, яке відбудеться о 11 годині 00 хвилин 11 вересня 2017 року, за його відсутності та зазначив, що провину свою він цілком усвідомлює та визнає себе винним у самовільному зайняті земельної ділянки, площею 37,84 га, на території Суворовської селищної ради (за межами населеного пункту) Ізмаїльського району Одеської області.

11.09.2017 року заступником ОСОБА_4 державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням законодавства України про охорону земель в Одеській області ОСОБА_6 була винесена постанова № 418-ДК/0136По/08/01/-17, якою ОСОБА_3, як голову фермерського господарства «Котлабуга», було визнаний винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53 -1 КУпАП та на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850,00 грн.

Як зазначалось представником відповідача, в ході перевірки було встановлено, що фермерським господарством «Котлабуга», самовільно зайнято та фактично використовується земельна ділянка сільськогосподарського призначення державної власності площею 37,84 га, на території Суворовської селищної ради Ізмаїльського району Одеської області, без належним чином оформлених документів, а саме рішення щодо передачі вказаної земельної ділянки у власність чи користування органами виконавчої влади чи місцевого самоврядування не приймались, що є самовільним зайняттям земельної ділянки, за яке передбачена адміністративна відповідальність відповідно до пункту «б» статті 211 та статті 212 Земельного кодексу України, статті 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вислухавши пояснення представників відповідача, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Статтею 72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Частинами 1, 2 ст. 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідно до Положення про Управління з контролю за використанням та охороною земель ОСОБА_4 управління Держгеокадастру в Одеській області від 05.01.2017 р., Управління з контролю за використанням та охороною земель є структурним підрозділом ОСОБА_4 управління Держгеокадастру в Одеській області, юрисдикція якого поширюється на територію Одеської області. Оформлення матеріалів державними інспекторами у сфері держаного контролю за використанням та охороною земель про адміністративні правопорушення здійснюється згідно з Інструкцією з оформлення державними інспекторами у сфері держаного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» об'єктом державного контролю за використанням та охороною земель є всі землі в межах території України.

За змістом ч.1 ст. 5 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої владим, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

У відповідності до статті 9 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюються, зокрема, шляхом проведення перевірок.

При цьому, стаття 6 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» визначає повноваження центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, а стаття 10 вказаного закону визначає повноваження державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель та дотриманням вимог законодавства України про охорону земель.

Згідно з положеннями статті 6 Закону України «Про державний контроль і використанням та охороною земель», до повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі належать, зокрема здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю та виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням.

В свою чергу, у відповідно до статті 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» посадові особи ОСОБА_4 управління, які є державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, в межах своїх повноважень мають право безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель.

Судом встановлено, що державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель ОСОБА_2 відповідно до наказу ОСОБА_4 управління від 03.08.2017 №418-ДК та статей 6,10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» та на підставі листа Ізмаїльського відділу поліції ОСОБА_4 управління Національної поліції в Одеській області від 06.07.2017 року № 44/4-5032 було здійснено державний контроль дотримання вимог законодавства щодо використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів шляхом проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства під час використання земельної ділянки, яка використовується фермерським господарством «Котлабуга» на території Суворівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області.

Під час проведення перевірки було складено Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об’єктом - земельної ділянки від 23.08.2017 року № 418-ДК/299/АП/09/01/-17 та встановлено, що фермерським господарством «Котлабуга» самовільно зайнято земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної власності площею 37,84 га, яка розташована на території Суворовської селищної ради Ізмаїльського району Одеської області.

Статтею 1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" визначено поняття самовільного зайняття земельної ділянки, зокрема, зазначено, що це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

З аналізу даної правової норми вбачається, що використання земельної ділянки за відсутність правовстановлюючих документів є ознакою самовільного зайняттям вказаної земельної ділянки.

Аналогічна правова позиція висловлена в постанові Верховного Суду України від 22 листопада 2010 року у справі N 3-27г10.

В судовому засіданні встановлено, що ФГ «Котлабуга» користується вищевказаною земельною ділянкою на підставі розпорядження Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області від 31.12.2009 р. за № 982/А-2009, яким було надано дозвіл на виготовлення проекту відведення та надання в оренду земельної ділянки на території Суворовської селищної ради для обслуговування господарської будівлі з метою утримання та випасання худоби. Відповідно до вищевказаного розпорядження голову ФГ «Котлабуг» ОСОБА_3, зобов’язано в 12 - місячний строк виготовити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, визначити нормативно грошову оцінку земельної ділянки та укласти договір оренди земельної ділянки.

Проте, на час перевірки правовстановлюючідокументи на земельну ділянку відсутні, земельна ділянка зайнята самовільно, що є порушенням ст. 212 Земельного кодексу України. Зазначена земельна ділянка не передана у власність та не надана у користування ФГ «Котлабуга».

Відповідно до Інструкції з оформлення державними інспекторами у сфері держаного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.01.2017р. за № 6, у разі виявлення порушення законодавства у сфері використання та охорони земель, за яке Кодексом України про адміністративне правопорушення передбачена адміністративна відповідальність, державний інспектор складає протокол про адміністративне правопорушення.

В наслідок порушення вимог земельного законодавства, державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель ОСОБА_2 відносно ОСОБА_3 та у його присутності (про що свідчить особистий підпис) було складено протокол про адміністративне правопорушення від 31.08.2017 № 418-ДК/00135П/07/01/-17.

31.08.2017 року від ОСОБА_3 надійшла заява, в якій він просить розглянути справу про адміністративне правопорушення, яке відбудеться о 11 годині 00 хвилин 11 вересня 2017 року, за його відсутності та зазначив, що провину свою він цілком усвідомлює та визнає себе винним у самовільному зайняті земельної ділянки, площею 37,84 га, на території Суворовської селищної ради (за межами населеного пункту) Ізмаїльського району Одеської області.

11.09.2017 року заступником ОСОБА_4 державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням законодавства України про охорону земель в Одеській області ОСОБА_6 була винесена постанова № 418-ДК/0136По/08/01/-17, якою ОСОБА_3, як голову фермерського господарства «Котлабуга», було визнаний винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53 -1 КУпАП та на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850,00 грн.

В свою чергу, щодо доводів позивача про порушення вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» при проведені вказаної перевірки необхідно зазначити наступне.

Спірні правовідносини вирішуються в рамках Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", який є спеціальним та ним в свою чергу, як вже зазначено вище, врегульовано правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля.

Відповідно до вимог ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Як встановлено в судовому засіданні за вчинення вищевказаного правопорушення ОСОБА_3 до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягався, тому підстав для скасування оскаржуваної постанови з мотивів вказаних в позовній заяві не вбачається.

Крім цього, як встановлено в судовому засіданні слідчим СВ Ізмаїльського відділу поліції ГУНП в Одеській області 31.10.2017 року винесено постанову про закриття кримінального провадження № 12017170150001860 в зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення в діях ОСОБА_3 за cт. ст.197-1, 356 КК України.

Враховуючи викладене, необхідно відмовити в задоволенні позову ОСОБА_3 до ОСОБА_4 управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст.ст. 72, 74, 77, 242-246, 286 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_3 (паспорт серії КК № 276222, виданий Ізмаїльським РВ УМВС Українив Одеській області від 24.04.1999 року, РНОКПП – НОМЕР_1, місце проживання зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, б. 10) до ОСОБА_4 управління Держгеокадастру в Одеській області (код ЄДРПОУ – 39765871, розташоване за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення- відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, протягом десяти днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення складено та підписано 12 жовтня 2018 року.

Суддя: ОСОБА_7