Постанова № 77167772, 16.10.2018, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
16.10.2018
Номер справи
444/2992/18
Номер документу
77167772
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 444/2992/18

Провадження № 3/444/939/2018

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 жовтня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, прокурора Жовківського відділу Червоноградської місцевої прокуратури Львівської області ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовкві Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, студента ІНФОРМАЦІЯ_3, являється депутатом сьомого демократичного скликання Дублянської міської ради, паспорт серії КС № 895162 виданий Сихівським РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області 14.05.2012 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків не встановлено

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Дублянської міської ради Львівської області, перелік яких затверджений протоколом першої сесії сьомого демократичного скликання Дублянської міської ради від 19 листопада 2015 року, зокрема рішенням № 2 Дублянської міської ради «Про підсумки виборів депутатів Дублянської міської ради і визнання їх повноважень» від 19 листопада 2015 року, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненому визнав повністю, пояснив, що дійсно не подав вчасно декларацію. Пояснює це тим, що спочатку подав помилково декларацію як кандидат в депутати, однак і така ним подана з пропуском встановлено строку, а саме 14.04.2018 року. В подальшому, лише 14.09.2018 року ним було подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме як депутата Дублянської міської ради. Щиро розкаюється у вчиненому, просить не накладати суворого стягнення.

Заслухавши думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності-Заграй О. М., прокурора, вивчивши матеріали справи, з’ясувавши дійсні обставини справи, приходжу до наступного висновку.

Крім повного визнання вини ОСОБА_1, факт вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується зібраними доказами, зокрема: 1) протоколом № 606 про адміністративне правопорушення, пов’язаного з корупцією від 21.09.2018 року; 2) поясненнями в судовому засіданні та письмовими поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_1; 3) інформацією з сайту https://portal.nazk.gov.ua, з якої вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2017 року 14.09.2018 року; 4) протоколом першої сесії сьомого демократичного скликання від 19.11.2015 року Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області; 5) рішенням № 2 першої сесії сьомого демократичного скликання Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області від 19.11.2015 року; 6) протоколами присутності депутатів Дублянської міської ради сьомогго демократичного скликання на 28 позачерговій сесії; 7) декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 за 2017 рік; 7) листом- запитом УЗЕ у Львівській області та листом-відповіддю Дублянської міської ради, а також іншими матеріалами справи.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов’язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 01.04.2018 року.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію щорічну за 2017 рік лише 14.09.2018 року, тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік у ОСОБА_1 - відсутні.

Депутат сьомого демократичного скликання Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області приймав участь у роботі сесій Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області, що підтверджується списком присутніх депутатів на засіданнях.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому ним правопорушенні полягає в тому, що він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною .

Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено. Щире розкаяння у вчиненому є обставиною, яка пом’якшує відповідальність ОСОБА_1

Санкцією ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення у виді накладення штрафу в розмірі від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховую, що першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов’язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам.

Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує пом’якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який не працює, являється студентом, вперше притягується до адміністративної відповідальності, щиро розкаявся у вчиненому, а відтак приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності.

Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.

Керуючись ст. ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п’ятдесять) гривень 00 коп. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, студента ІНФОРМАЦІЯ_3, являється депутатом сьомого демократичного скликання Дублянської міської ради, паспорт серії КС № 895162 виданий Сихівським РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області 14.05.2012 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків не встановлено) судовий збір в розмірі 352,40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, код- 22030101, р/р 31215206013286, МФО-899998, ЄДРПОУ- 36762986, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код – 22030101, призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.

Суддя Зеліско Р. Й.