
Копія
Справа № 326/1469/18
Провадження № 3/326/519/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2018 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Стріжакова Т.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, яка народилась 16 серпня 1969 року, громадянина України, керівника СТ «Азовець», зареєстрована за адресою: 72151, Запорізька область, Приморський район, с.Борисівка, вул.Горького, буд.30, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до суду надійшов протокол № 0064/40/25222977 від 25.09.2018 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, згідно з яким у результаті камеральної перевірки своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов’язань з акцизного податку роздрібного продажу підакцизних товарів за період з 30.07.2018 по 01.08.2018 головним державним ревізором – інспектором відділу адміністрування акцизного податку управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в Запорізькій області встановлено, що ОСОБА_1, керівник СТ «Азовець», вчинила несвоєчасне подання по граничному терміну сплати 30.07.2018 платіжних доручень до банківської установи на перерахування акцизного податку, визначеного податковою декларацією за червень 2018, які погашено платіжними дорученнями №152 від 01.08.2018 в сумі 222,91 грн. та №155 від 01.08.2018 в сумі 984,00 грн. із затримкою на 2 календарних днів сплати, що призвело до несвоєчасності сплати акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що є порушенням вимог ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 163-2 КУпАП передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
В протоколі № 0064/40/25222977 від 25.09.2018 про адміністративне правопорушення, складеному відносно ОСОБА_1 вказано, що зазначене у протоколі правопорушення допущено ОСОБА_1, яка є керівником СТ «Азовець», але в порушення вимог ст.251,256 КУпАП до матеріалів справи не додано жодного документу, який це підтверджує та визначає її посаду, що вона є посадовою особою (або суб’єктом підприємницької діяльності), містить обов’язки, що покладені на неї; визначає період роботи на вказаній посаді. До протоколу не додано наказ про призначення її керівником, документів, в яких визначено її посадові обов’язки, посадову інструкцію тощо.
Також відсутні пояснення ОСОБА_1 по суті адміністративного порушення або відповідний належно оформлений акт про відмову надати пояснення тощо.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано жодного документу, який підтверджує той факт, що СТ «Азовець» зареєстровано як юридична особа, у встановленому законом порядку.
Таким чином, особою, уповноваженою на складання протоколів про адміністративні правопорушення, не виконаний обов’язок щодо збирання доказів, а саме не виконані вимоги ст.251 КУпАП, не зібрано та не подано зазначених доказів.
Зазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об’єктивне з’ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
На підставі викладеного, вважаю, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
Керуючись: ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню у порядку провадження по справам про адміністративне правопорушення не підлягає.
Суддя підпис ОСОБА_2
Згідно з оригіналом: суддя Т.В. Стріжакова
17.10.18