
8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
17 жовтня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/1245/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., розглянувши матеріали заяви представника позивача ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі № 812/1545/18 за адміністративним позовом Сільськогосподарського приватного підприємства «СКС-АГРО» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язати вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
16 жовтня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява представника позивача ОСОБА_1 про судовий контроль за виконанням судового рішення у справі № 812/1545/18 за адміністративним позовом Сільськогосподарського приватного підприємства «СКС-АГРО» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язати вчинити певні ді.
Вирішуючи дану заяву, суд зазначає таке.
Відповідно до частин другої та третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 167 КАС України.
Частиною першою статті 167 КАС України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Згідно з частиною другою статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З аналізу вказаних норм, суд дійшов до висновку, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити зміст питання, яке має бути розглянуто судом та підстави заяви (клопотання, заперечення), тобто, обґрунтування такої заяви, клопотання.
Оглядом заяви судом встановлено, що представником позивача звернено до суду прохання про направлення Державній фіскальній службі рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.07.2018 у справі № 812/1245/18 з відміткою про набрання ним чинності, та встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, зобов’язавши Державну фіскальну службу України подати до Луганського окружного адміністративного суду звіт про виконання судового рішення.
Всупереч вимог частини першої статті 167 КАС України заявником не наведено жодного нормативного обґрунтування можливості звернення до суду із заявою в порядку статті 382 КАС України після закінчення судового розгляду справи.
Порядок встановлення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, визначається статтею 382 КАС України.
Так, частиною першою статті 382 КАС України визначено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно з частиною шостою статті 245 КАС України, якою визначено повноваження суду при вирішенні справи, у випадках, визначених у частинах третій-п'ятій цієї статті, суд може визначити відповідачу - суб'єкту владних повноважень розумний строк виконання рішення суду.
Пунктом 1 частини шостої статті 246 КАС України визначено, що у разі необхідності у резолютивній частині також вказується про порядок і строк виконання рішення.
Отже, з аналізу наведених норм КАС України, слідує, що встановлення судового контролю можливо лише в судовому рішенні, ухваленому за наслідками розгляду справи.
Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено здійснення такої процесуальної дії, як зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, після закінчення розгляду справи по суті та ухвалення рішення у справі.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що заява є очевидно безпідставною та необґрунтованою.
Також відповідно до частини шостої статті 7 КАС України до спірних правовідносин за аналогією закону підлягають застосуванню положення частини першої статті 161 КАС України, якою передбачено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
До заяви від 16.10.2018 б/н особою, яка подала зазначену заяву не додано її копії, для надіслання учасникам справи відповідно до їх кількості, а саме відповідачу – Державній фіскальній службі України.
Враховуючи, що заява представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі № 812/1545/18 містить істотні недоліки, які перешкоджають її розгляду, суд вважає за необхідне повернути її заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 167, 256, 376 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі № 812/1545/18 повернути заявнику без розгляду.
Копію ухвали разом з заявою та доданими до неї документами невідкладно надіслати особі, яка подала заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя ОСОБА_2