
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 жовтня 2018 року м. Ужгород№ 807/693/18 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Рейті С.І.
при секретарі судового засідання Павловій О.В.
за участю представників
позивача: адвокат ОСОБА_1
відповідача: ОСОБА_2 (довіреність від 07.12.2017 року)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправним та скасування розрахунку, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 16 жовтня 2018 року проголошено вступну та резолютивну частини Рішення. Рішення в повному обсязі складено 17 жовтня 2018 року.
ОСОБА_3 (далі – позивач, ОСОБА_3В.) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті (далі – відповідач, Укртрансбезпека), яким просить визнати протиправним та скасувати складений управлінням Укртрансбезпеки у Рівненській області Державної служби України з безпеки на транспорті (далі - управління Укртрансбезпеки у Рівненській області) щодо ОСОБА_3 розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування № 408 від 07.06.2018р. на суму, еквівалентну 631,8 Євро.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Рівненській області здійснено заходи габаритно-вагового контролю щодо транспортних засобів, які належать на праві власності ОСОБА_3, а саме: сідловий тягач марки DAF FTXF105.460, д.н.з. НОМЕР_1 та причеп марки KRONE SDP27, д.н.з. НОМЕР_2, результати якого відображені у Талоні зважування № 2246 від 07.06.2018 року. В подальшому, на підставі вказаного Талону, відповідачем складено Довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю № 0008860 від 07.06.2018 року та Акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0023827 від 07.06.2018 року, на підставі яких здійснено Розрахунок плати за проїзд № 408 від 07.06.2018 року, на суму, еквівалентну 631,8 Євро. Позивач вважає, що жодних порушень закону не вчиняв, вантажних перевезень автомобільним транспортом, вагові параметри якого перевищують нормативно допустимі – не здійснював, а тому не погоджується із Розрахунком № 408 від 07.06.2018 року.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, що наведені у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, згідно якого вважає заявлені позовні вимоги безпідставними та такими що не підлягають задоволенню зважаючи на те, що у зв'язку з виявленням під час здійснення габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових параметрів нормам та правилам, контролюючими особами управління Укртрансбезпеки у Рівненській області складено акт про перевищення транспортним засобом, що належить ОСОБА_3, нормативних вагових параметрів. Враховуючи встановлені обставини та відсутність дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, позивачу виставлено Розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування № 408.
В судовому засіданні представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві на позовну заяву.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову, виходячи з наступного:
Положенням про Державну службу України з безпеки на транспорті (затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 11.02.2015 року) передбачено, що Державна служба з безпеки на транспорті є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті, реалізовує державну політику з питань безпеки на автомобільному транспорті, здійснює габаритно - ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, а також здійснює нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю (п.п.1,4,5,15,27).
Відповідно до п.3 Постанови Кабінету Міністрів України № 879 від 27.06.2007 року "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування" затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні. Габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.
Як встановлено судом та підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, відповідно до направлення на перевірку від 04.06.2018 року № 018773, на 271км + 330м автомобільної дороги М-06 "Київ-Чоп", 07.06.2018 року контролюючими особами управління Укртрансбезпеки у Рівненській області проведено рейдову перевірку транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів.
Відповідно до п. 3, 4 Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної служби з безпеки на транспорті та її територіальних органів (затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2013 року № 422, далі – Порядок зупинення) зупинено транспортний засіб марки DAF, номерний знак НОМЕР_1, під керуванням водія ОСОБА_4.
У відповідності до ст. 48, 49 Закону України "Про автомобільний транспорт" водій ОСОБА_4, надав для перевірки посадовим особам Управління Укртрансбезпеки у Рівненській області наступні документи: посвідчення водія відповідної категорії; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу; СМR (міжнародна товарно-транспортна накладна).
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_1, транспортний засіб належить ОСОБА_3.
За результатами габаритно-вагового контролю транспортного засобу DAF, номерний знак НОМЕР_1, встановлено, що навантаження на одиночну вісь становить 12,5 т при нормативно допустимому 11 т.
Про вказані вище результати габаритно-вагового контролю свідчить талон про зважування № 2246 від 07.06.2018 року, час друку 06:03 год.
Зважування проводилося на 271 км + 330 м а/д М-06 "Київ-Чоп", де розміщений діючий майданчик для проведення габаритно-вагового контролю.
Спільним наказом Міністерства інфраструктури України та Міністерства внутрішніх справ України від 10.12.2013 року № 1007/1207 затверджено Порядок взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування (далі - Порядок взаємодії).
Відповідно до ч.4 п.4 Порядку взаємодії, посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Рівненській області, видано довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю № 0008860 від 07.06.2018 року.
На підставі п.6 Порядку зупинення, у зв'язку з виявленими під час здійснення габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових параметрів нормам та правилам, контролюючими особами управління Укртрансбезпеки у Рівненській області складено Довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю № 0008860 та Акт № 0023827 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 07.06.2018 року, на підставі яких проведено Розрахунок № 408 від 07.06.2018 року плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та нараховано плату за проїзд 631,8 євро.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.
Відповідно до статті 33 Закону України "Про автомобільні дороги" рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 року № 198 затверджено Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони, відповідно до пункту 16 яких перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначається окремими актами законодавства.
Правила проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 року № 30 (далі – Правила 30), згідно пункту 3 яких, транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306, встановлено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
При цьому, п. 4 Правил 30 передбачено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року №879 затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок здійснення габаритно–вагового контролю).
Відповідно до підпункту 4 пункту 2 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю, габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Пунктом 3 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю передбачено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Тобто, безпосереднє здійснення габаритно-вагового контролю покладено Укртрансбезпекою на її територіальні органи спільно із відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.
Згідно з п. 12 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю, вимірювальне і зважувальне обладнання для здійснення габаритно-вагового контролю повинне утримуватись у робочому стані; періодично проводиться повірка (метрологічна атестація) такого обладнання з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології. Відповідно до п. 13 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю, під час здійснення габаритно-вагового контролю не допускається використання вимірювального і зважувального обладнання, періодична повірка (метрологічна атестація) якого не проведена, а також обладнання, що перебуває у несправному стані.
Зважування проводилось приладом автоматичним для зважування дорожніх транспортних засобів у русі та вимірювання навантаження на вісь 030Т-АS2-PWIA. Вказаний засіб вимірювальної техніки зареєстрований в реєстрі органу з оцінки відповідності за № UA.TR.002.CB.0310-17 та відповідає вимогам Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки та Сертифікату перевірки типу № UA.TR.002.CB.0310-17, що підтверджено шляхом перевірки відповідності вимогам п.5.2 ДСТУ OIML R 134-1:2010 "Прилади автоматичні для зважування дорожніх транспортних засобів у русі та вимірювання навантаження на вісь. Частина 1. Загальні технічні вимоги та методи випробовування".
Відповідно до пунктів 16-18 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю, габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль. У разі коли за допомогою автоматичних зважувальних пунктів виявлено факт перевищення встановлених габаритно-вагових параметрів, габаритно-ваговий контроль транспортного засобу здійснюється на найближчому стаціонарному та/або пересувному пункті габаритно-вагового контролю. За результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення.
Також згідно підпункту 5 пункту 4 Порядку взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування (затверджений наказом Міністерства інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України від 10.12.2013 року №1007/1207, зареєстрований в Мінюсті України 04.02.2014 року за №215/24992) посадові особи Укртрансінспекції під час здійснення габаритно-вагового контролю складають акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних або вагових параметрів та визначають суму плати за проїзд за формулою розрахунку, відповідно до пунктів 30 - 31 1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю.
Виходячи з наведеного, посадові особи Укртрансбезпеки під час здійснення габаритно-вагового контролю транспортного засобу позивача діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлений чинним законодавством.
Згідно п. 30 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю, плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.
Пунктом 31-1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю встановлено, що якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Відповідно до пункту 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 року №30) допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Пунктом 21 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю визначено, що у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.
Відповідно до п. 22 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю, у разі виявлення на стаціонарних або пересувних чи автоматичних зважувальних пунктах порушення правил проїзду великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів такий транспортний засіб тимчасово затримується згідно із статтею 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В свою чергу, згідно ст. 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повноваженнями затримувати транспортний засіб наділені працівники відповідного підрозділу Національної поліції, що забезпечує безпеку дорожнього руху, тобто, даним спростовуються доводи представника позивача стосовно того, що в разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра, співробітники Укртрансбезпеки повинні затримувати транспортний засіб.
Згідно абзацу другого п. 27 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.
Відповідно до ст. 48 Закону України "Про автомобільні дороги" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Позивачем було перевищено нормативи вагових параметрів на строєну вісь, проте позивачем не надано доказів на підтвердження факту наявності у нього такого дозволу.
Щодо посилання позивача на відсутність будь-якої вини, оскільки нормативно допустиму масу автомобіля перевищено не було, суд зазначає наступне.
З системного аналізу п. 22.5 Правил дорожнього руху встановлено, що існує обмеження на перевезення вантажу, маса якого і розподіл навантаження на осі перевищує величину, визначену технічною характеристикою автомобіля, а також існує заборона на рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т у разі перевезення вантажів автомобільними дорогами. Таким чином, перевізник повинен дотримуватись і технічних характеристик, не навантажувати на автомобіль більше його технічних можливостей і не допускати перевантаження на вісь більше 11 т.
Згідно п.28 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Таким чином, у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення - дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів; у разі ж якщо рух здійснюється без відповідно дозволу або внесення плати за проїзд, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати.
Аналогічні висновки викладені у рішенні Верховного суду від 19.04.2018 року у справі №814/1461/16.
Отже, саме позивач у даній справі несе відповідальність у вигляді сплати суми за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування за порушення, встановлені під час габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки DAF FTXF105.460, д.н.з. НОМЕР_1 та причеп марки KRONE SDP27, д.н.з. НОМЕР_2, що належить ОСОБА_3
Що стосується посилань позивача на те, що при перетині державного кордону на КПП "Тиса", а також в Угорщині у пункті пропуску "Загонь", проведено зважування транспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_1 з причепом, при цьому не було виявлено перевищення встановлених вагових обмежень, суд констатує наступне: габаритно-ваговий контроль транспортного засобу позивача проводився працівниками управління Укртрансбезпеки у Рівненській області 07.06.2018 року. Після зважування транспортного засобу водій ОСОБА_4 привів вагові параметри до встановлених нормативів (про це зроблені відповідні записи в акті № 059408 від 07.06.2018 року та в акті № 0023827 від 07.06.2018 року). Після повторного зважування (талон № 2283, час друку 08:07 год. 07.06.2018 року) на другу одиночну вісь перевантаження не виявлено, зокрема, навантаження склало 9,300 т. З документів, що додані до позовної заяви позивачем вбачається, що зважування на контрольно-пропускному пункті "Тиса", а також в Угорщині у пункті пропуску "Загонь" проводилося 10.06.2018 року, тобто, вже після того як вагові параметри транспортного засобу були приведені до нормативних.
Крім того, щодо посилань позивача на невідповідність місця розташування габаритно-вагового комплексу вимогам законодавства, суд констатує наступне: 04.04.2018 року на виконання доручення Укртрансбезпеки було проведено комісійне обстеження пересувного пункту габаритно-вагового контролю, що розміщується на а/д М-06 271 км + 684 м. За результатами обстеження комісія зробила висновок про те, що майданчик для здійснення габаритно-вагового контролю в основному відповідає вимогам наказу Міністерства інфраструктури України від 28.07.2016 року № 255, однак комісія рекомендувала відповідальним державним органам усунути деякі недоліки в облаштуванні майданчика. 14.05.2018 року комісія вдруге провела обстеження вищевказаного пункту габаритно-вагового контролю, і зробила висновок про те, що майданчик для здійснення габаритно-вагового контролю відповідає вимогам наказу Міністерства інфраструктури України від 28.07.2016 року № 255.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами у справі є будь – які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, враховуючи принципи адміністративного судочинства та з огляду на положення ч. 2 ст. 77 КАС України, обов'язок доказування покладається на відповідача. Враховуючи вищевикладене, відповідачем спростовано протиправність дій Управління Укртрансбезпеки в Рівненській області Державної служби України з безпеки на транспорті щодо здійснення розрахунку № 408 плати за проїзд великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, в зв'язку з чим в задоволенні позову ОСОБА_3 до Укртрансбезпеки (яка є належним відповідачем за даним позовом, оскільки управління Укртрансбезпеки у Рівненській області не є юридичною особою та не має, згідно ч. 1 ст. 43 КАС України, адміністративної процесуальної правоздатності) про визнання протиправним та скасування розрахунку
Згідно ст. 139 КАС України, судові витрати не стягуються та за рахунок бюджету не компенсуються.
Керуючись ст. ст. 5, 19, 77, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні позову ОСОБА_3 (89633, Закарпатська область, Мукачівський район, с. Кальник, вул. Леніна, буд. 70, код НОМЕР_3) до Державної служби України з безпеки на транспорті (01135, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 14, код 39816845) про визнання протиправним та скасування розрахунку - відмовити.
2. Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 255 КАС України, та може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення, а в разі проголошення в судовому засіданні вступної та резолютивної частини рішення - протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя ОСОБА_5