
м. Лиман Справа № 236/2505/18
Провадження № 3/236/613/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 вересня 2018 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, за участю: секретарів судового засідання Безорчук А.О., Колесник О.І., прокурора Лиманського відділу Слов’янської місцевої прокуратури Донецької області ОСОБА_2, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, паспорт громадянина України серії ВА № 509521, виданий 23.10.1996 року Краснолиманським МВ УМВС України в Донецькій області, яка має вищу освіту, має встановлену інвалідність ІІ групи, отримує пенсію, не є одруженою, не має на утриманні неповнолітніх дітей чи інших близьких осіб, котрі потребують постійного догляду, зареєстрована та фактично мешкає за адресою АДРЕСА_1, раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з матеріалами про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, ОСОБА_3 вчинила адміністративне правопорушення за таких обставин.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори», згідно з рішенням Краснолиманської міської ради Донецької області від 17.11.2015 року № 711-1 «Про затвердження повноважень депутатів Краснолиманської міської ради» ОСОБА_3 була обрана депутатом Краснолиманської міської ради, були визнані її повноваження.
Згідно з рішенням Краснолиманської міської ради від 25.03.2016 року № 7/8-244 «Про перейменування Краснолиманської міської ради та її виконавчого комітету» Краснолиманська міська рада була перейменована на Лиманську міську раду.
ОСОБА_3 відповідно до п/п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» як депутат місцевої ради є суб'єктом відповідальності за скоєння правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Нормами ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» депутатів місцевих рад зобов'язано щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Депутатів міської ради 7 скликання (в тому числі ОСОБА_3В.) під час проведення семінару та навчання 02.02.2016 року, 12.08.2016 року,10.02.2017 року, 10.03.2018 року було ознайомлено з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» в частині фінансового контролю (стосовно своєчасного подання електронної декларації), що підтверджено відповідними протоколами та списками присутніх осіб.
Отже, ОСОБА_3 була зобов'язана подати щорічну декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2018 року до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2018 року. Проте, як вбачається з інформації, розміщеної на офіційному web- сайті НАЗК в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутат Лиманської міської ради Донецької області ОСОБА_3 несвоєчасно подала таку декларацію за 2017 рік, а саме 11.04.2018 року о 09 год. 17 хв.. Тим самим вона порушила вимоги ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо фінансового контролю, скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_3 вину свою у вчиненні зазначеного правопорушення визнала повністю, щиро розкаялась. Вона пояснила, що є депутатом міської ради з 2015 року, подавала електронну декларацію особи, уповноважено на виконання функцій місцевого самоврядування за 2016 рік, зробила це вчасно, а декларацію за 2017 рік не встигла вчасно подати, оскільки не володіє достатніми навичками роботи з комп’ютерною технікою, є інвалідом ІІ групи, тож не змогла своєчасно звернутись за отриманням методичної допомоги до спеціаліста з інформаційних технологій Лиманської міської ради, просила її суворо не карати, зважити на невеликий розмір отримуваної нею пенсії.
Прокурор Лиманського відділу Слов’янської місцевої прокуратури Донецької області ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначила, що ОСОБА_3 поважних причин своєї протиправної поведінки не назвала, її вина у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджена матеріалами, доданими до протоколу, просила застосувати до винної особи адміністративне стягнення у виді штрафу.
Суддя, дослідивши матеріали про адміністративне правопорушення, прийшов до висновку, що вина ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується її поясненнями в судовому засіданні, та дослідженими письмовими матеріалами, а саме:
-даними протоколу про адміністративне правопорушення № 706 від 23.07.2018 року, складеного ст. оперуповноваженим МРВ № 5 (із дислокацією у м. Слов’янську Донецької області) Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_4 (а.с.7-11);
-особистими поясненнями ОСОБА_3 від 23.07.2018 року, викладеними в протоколі;
-даними з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що містяться у відкритому доступі, згідно з якими ОСОБА_3 подала декларацію за 2017 рік 11.04.2018 року о 09 год. 17 хв. (а.с.13-22);
-копіями протоколів проведення з депутатами міської ради 7-го скликання семінару та навчання 02.02.2016 року, 12.08.2016 року,10.02.2017 року, 10.03.2018 року, під час яких ОСОБА_3 було ознайомлено з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» в частині фінансового контролю (стосовно своєчасного подання електронної декларації), списками присутніх осіб (а.с.25-33);
-копією рішення Краснолиманської міської ради від 17.11.2015 року № 711-1, копією посвідчення № 16 від 27.11.2015 року депутата міської ради на ім’я ОСОБА_3, з яких вбачається визнання повноважень ОСОБА_3 як депутата міської ради (а.с.48-49,53).
Суддя не бере до уваги як поважну причину пояснення ОСОБА_3 щодо відсутності у неї практичного досвіду роботи з засобами програмного забезпечення НАЗК, неможливості звернутись за допомогою до фахівців виконавчого комітету Лиманської міської ради. ОСОБА_3 вже не вперше подає електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, що сама визнала під час судового розгляду. Вона була заздалегідь попереджена про необхідність дотримання вимог законодавства України щодо фінансового контролю, мала достатньо часу (з 15.02.2018 року по 01.04.2018 року) для того, щоб впродовж розумного строку подати декларацію, звернутись за методичною допомогою до фахівця з інформаційних технологій відповідного органу місцевого самоврядування, однак не зробила цього.
Таким чином, в діянні ОСОБА_3 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
За таких обставин беззаперечно встановлено, що ОСОБА_3 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки докази її вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені.
Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З огляду на те, що ОСОБА_3 визнала свою вину, щиро розкаялась, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, обставини, які б обтяжували відповідальність, в судовому засіданні не встановлено, суддя вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_3 адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.
Також відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ч.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується в доход держави судовий збір. Однак ОСОБА_3 перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Лиманської міської ради як інвалід ІІ групи згідно із Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (а.с.23). Згідно із п.9 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп. Отже, підстави для стягнення з ОСОБА_3 судового збору за наслідками розгляду справи про адміністративне правопорушення відсутні.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283,284,285 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_3 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати відносно неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.
Реквізити для сплати штрафу (Код платежу: 21081100, Рахунок: 31119106005564, Отримувач: УК м. Лиман/отг м. Лиман/21081100, ЄДРПОУ: 37894853; МФО: 899998, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)).
Встановити ОСОБА_3 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу – 15 днів з дня з дня вручення їй цієї постанови судді.
У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути в порядку примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_3 в доход держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена прокурором та особою, яка притягувалась до адміністративної відповідальності, до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя -