Постанова № 77136985, 12.10.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.10.2018
Номер справи
760/23459/18
Номер документу
77136985
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження №3/760/7219/18

Справа №760/23459/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 жовтня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., за участю секретаря судового засідання Кривулько С.В., представника Київської міської митниці ДФС України Борматовій О.М.. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи, що надійшли з Київської міської митниці ДФС України, у відношенні громадянки України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на дату переміщення через митний кордон України та митного оформлення товарів - директор ПП «ВІАДУК» (ЄДРПОУ 31581382), зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1, за ознаками порушення митних правил, передбачених за ч.1 ст.483 Митного Кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

12.09.2018 до Солом'янського районного суду м. Києва від Київської міської митниці ДФС України, надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил № 0387/10000/18 від 06.07.2018, складений відносно громадянки України ОСОБА_2 за ознаками порушення митних правил, передбачених за ч.1 ст.483 Митного Кодексу України.

З протоколу вбачається, що 09.09.2016 в зоні діяльності Одеської митниці ДФС через митний кордон України вантажним автомобілем з д.н.з. НОМЕР_2/НОМЕР_3 на підставі товаросупровідних документів переміщено товари «синтетична тканина» загальною вагою брутто 15 045,00 кг, вартістю 25 048,80 доларів США.

Відповідно до товаросупровідних документів, поставка вищевказаних товарів здійснювалась з території Республіки Туреччина від компанії-відправника «MURATCAN DIS. TIC. LTD. STI.» (SEFAKOY MAH. 1039. SOK KUCUKCEKMECE - ISTANBUL, TURKEY (Туреччина) на адресу ПП «ВІАДУК» (ЄДРПОУ 31581382) на виконання умов контракту № M/V-020916 від 02.09.2016, укладеного між останніми.

14.09.2016 зазначені вище товари доставлено до митниці призначення, та того ж дня керівником ПП «ВІАДУК» (ЄДРПОУ 31581382) - гр. ОСОБА_3 заявлені до митного контролю та оформлення шляхом електронного декларування в Київській міській митниці ДФС за тимчасовою митною декларацією № 100270001/2016/269391, за якою останні були випущені у відповідності до положень ст. 260 Митного кодексу України (додаткова декларація від 23.02.2017 № 100270001/2017/83385).

22.06.2018 на адресу Київської міської митниці ДФС надійшов лист Департаменту адміністрування митних платежів Державної фіскальної служби України від 21.06.2018 № 18911/7/99-99-19-02-02-17 з матеріалами відповіді митної адміністрації Республіки Туреччина на запит щодо перевірки автентичності документів, митне оформлення яких здійснено за вказаними вище митними деклараціями.

Митними органами Республіки Туреччина до своєї відповіді додано копії документів, на підставі яких вищезазначені товари були вивезені вантажним автомобілем з д.н.з. НОМЕР_2/НОМЕР_3 з митної території останньої.

За результатами опрацювання матеріалів відповіді митних органів Республіки Туреччина встановлено, що вантажним автомобілем з д.н.з. НОМЕР_2/НОМЕР_3 з території Республіки Туреччина здійснювалось перевезення товарів, оформлених митними органами Республіки Туреччина у процедурі транзиту за документами LRN № 16LR3413001321976 та МRN № 16TR34130000981223, відкритих на підставі експортних декларацій №№ 16341300ЕХ52171, 16341300ЕХ530632, 16341300ЕХ532313, 16341300EX513240, рахунків-фактур (інвойсів) та автотранспортних накладних до них.

В результаті вивчення і співставлення всіх вищевказаних документів встановлено, що 09.09.2016 товари, переміщення через митний кордон України яких здійснювалось транспортним засобом з д.н.з. НОМЕР_2/НОМЕР_3, а саме: «жіночі білизна, піжами, колготи, туніки, халати, спортивні костюми, сукні, тканина, каталоги, рушники, лак для нігтів, рідина для видалення іржі, стільці, обладнання для ванної кімнати, стіл для різання тканин, машина для різання тканин, алюмінієві профілі, ткацькі ножиці, манекени, светри, дитячі костюми, замки, інструменти, домашній одяг, дитяча нічна білизна, дитячі піжами тощо» у кількості 582 місць загальною вагою брутто 17 045,00 кг, нетто - 16 873,20 кг, вартістю 120 748,74 євро та 88 010,97 доларів США або 5 977 756,16 гривень (згідно курсу на дату переміщення товару через митний кордон України - 1 долар США = 26,637804 грн., 1 євро = 30,09006300 грн.) переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги, відправника та одержувача, а також неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товарів.

Згідно облікової картки суб'єкта ЗЕД № 500/2016/156 та інформації про юридичну особу, розміщеної на офіційному сайті Міністерства юстиції України, керівником ПП «ВІАДУК» (код ЄДРПОУ 31581382) з 08.02.2016 є ОСОБА_3

Таким чином, в діях гр. України ОСОБА_2 наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України у зв'язку з чим відносно останньої складено протокол про порушення митних правил № 0387/10000/18.

Безпосередні предмети правопорушення, не вилучались, оскільки до складання протоколу про порушення митних правил, були випущені у вільний обіг, у зв'язку з чим в разі прийняття рішення про застосування конфіскації, просимо стягнути їх вартість.

Загальна вартість предметів правопорушення складає 5 977 756,16 грн.

Гр. ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилася. Як вбачається з матеріалів, останньою було подано заперечення на протокол про порушення митних правил в яких остання просить закрити провадження за відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення.

В судовому засіданні представник Київської міської митниці ДФС України складений протокол №0387/10000/18 підтримав в повному обсязі та просив притягнути громадянку України ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останньої.

Заслухавши пояснення представника митниці, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний матеріал підлягає поверненню до Київської міської митниці ДФС України для проведення додаткової перевірки, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.ч. 2, 5, 7 ст. 494 МК України протокол про порушення митних правил повинен містити, в т.ч., такі дані:

1) дату і місце його складення;

2) посаду, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи, яка склала протокол;

3) необхідні для розгляду справи відомості про особу, яка притягується до відповідальності за порушення митних правил, якщо її встановлено;

4) місце, час вчинення, вид та характер порушення митних правил;

5) посилання на статтю цього Кодексу, що передбачає адміністративну відповідальність за таке порушення.

У разі складення протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, роз'яснюються її права, передбачені статтею 498 цього Кодексу.

Протокол складається у двох примірниках, один з яких вручається під розписку особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

Пунктом 3 ч. 2 ст. 494 МК України встановлено, що протокол про порушення митних правил повинен містити необхідні для розгляду справи відомості про особу, яка притягується до відповідальності.

При цьому, згідно ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Крім цього, статтею 489 МК України зобов'язано посадову особу при розгляді справи про порушення митних правил з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність та чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності.

З наведених норм закону випливає, що суд може прийняти до провадження справу про порушення митних правил та розглянути її по суті, коли особа, яка вчинила правопорушення, встановлена, та щодо неї складено протокол про адміністративне правопорушення.

У разі якщо особа не встановлена, суди, згідно з вимогами пункту 1 частини першої статті 527 МК України, повинні приймати рішення про проведення додаткової перевірки для встановлення особи, що вчинила правопорушення.

Аналогічні положення щодо питань про порушення митних правил (складення протоколу) містяться в Методичних рекомендаціях стосовно провадження у цих справах, затверджених наказом Державної митної служби України № 936 від 30.12.04 року.

Так, п. 3.5 рекомендацій передбачає, що справа про порушення митних правил може бути заведена тільки в тому випадку, коли є достатні дані, які свідчать про наявність ознак правопорушення.

Недопустимим є заведення справи про порушення митних правил на підставі припущень або відомостей про правопорушення, достовірність яких викликає сумніви. Коли порушується справа про порушення митних правил потрібно також переконатися у відсутності обставин, які виключають провадження у справі.

За наявності зазначених обставин протокол про порушення митних правил не складається. У випадках, коли провадження у справі все ж було розпочате, названі обставини є підставою для припинення провадження у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, протокол складено відносно громадянки України ОСОБА_2.

Разом з тим, документи, які були надані для митного оформлення та на підставі яких було складено протокол про порушення митних правил викладені іноземною мовою, переклад вказаних документів на державну мову в матеріалах справи відсутній.

Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Враховуючи відсутністьналежним чином здійсненого перекладудокументів, які були надані для митного оформлення та на підставі яких було складено протокол про порушення митних правил, суддя не може встановити дійсний зміст вказаних вище документів та дати їм відповідну оцінку.

Зазначене унеможливлює повний, всебічний розгляд справи та ухвалення законного рішення суду у відповідності до вимог ст.ст. 252, 280, 283 КУпАП, ст.ст. 489, 495, 527 МК України.

Отже, зважаючи на вищевикладене, суддя вважає за необхідне направити справу до Київської міської митниці ДФС для проведення додаткової перевірки, в ході якої слід здійснити офіційний переклад вказаних вище документів у відповідності до норм чинного Митного кодексу України та інших нормативно-правових актів.

Керуючись ст. ст. 235, 461, 483, 494, 497, 498, 527 МК України суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на дату переміщення через митний кордон України та митного оформлення товарів - директор ПП «ВІАДУК» (ЄДРПОУ 31581382), зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1, за ознаками порушення митних правил, передбачених за ч.1 ст.483 Митного Кодексу України, повернути до Київської міської митниці ДФС України для проведення додаткової перевірки.

Встановити строк для проведення додаткової перевірки 1 місяць.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва на протязі десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Букіна О.М.