
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
16 жовтня 2018 року Р і в н е №1740/2361/18
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д.П., розглянувши у письмовому провадження клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, по адміністративній справі за позовом
ОСОБА_1 доДержавної фіскальної служби України третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 управління ДФС у Рівненській області визнання протиправним та скасування наказу,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Державної фіскальної служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_2 управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування наказу Державної фіскальної служби України від 16.07.2018 №73-дс "Про накладення дисциплінарного стягнення".
На адресу суду 12.10.2018 відповідно до ч.3 ст.257 КАС України подано клопотання про розгляд вказаної справи за правилами загального позовного провадження, оскільки на думку Державної фіскальної служби України, правильне вирішення даної справи потребує детального розгляду спору по суті.
Розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника Державної фіскальної служби України, суд дійшов висновку, що воно не може бути задоволено, з огляду на наступне.
Так, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Згідно із ч. 2 ст. 12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною 5 ст. 12 КАС України передбачено, що умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Разом з тим, п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо: прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Поміж тим, суд роз'яснює, що право подавати клопотання передбачені статтями 259, 260 КАС України, а саме право сторін подавати клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, та визначено порядок вирішення питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 7 ст.260 КАС України передбачено, що частини друга - шоста цієї статті не застосовуються до справ, визначених пунктами 1-9 частини шостої статті 12 цього Кодексу.
Тобто, п.7 ст.260 КАС України конкретно встановлено, що у разі відкриття провадження за правилами спрощеного позовного провадження, щодо справ визначених пунктами 1-9 частини шостої статті 12 цього Кодекс, перехід у загальне позовне провадження КАС не передбачається.
Поміж тим, і права для подання клопотань про перехід в загальне позовне провадження, відповідно до справ визначених пунктами 1-9 частини шостої статті 12 КАС України - не встановлено.
Отже, з системного аналізу зазначених норм права суд дійшов висновку, що адміністративна справи предметом розгляду яких є прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище, розглядається лише в спрощеному позовному провадженні.
Згідно із ч.1 ст.167 КАС України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Разом з тим, у відповідності до ч. 1 ст.59 КАС України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.
Як зазначено, вказане клопотання подане представником ДФС України ОСОБА_3 за довіреністю, однак до клопотання не долучено копію довіреності, яка б підтверджувала повноваження вказаного представника представляти інтереси ДФС України.
Якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду (ч.2 ст.167 КАС України).
Таким чином враховуючи те, що законодавцем чітко встановлено, що вказана справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, та зважаючи на те, що клопотання подано без додержання вимог ч.1 ст.167 КАС України, і ці недоліки не дають можливості розглянути заяву - суд дійшов висновку про необхідність повернення заяви без розгляду.
Керуючись статтями 167, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву про розгляд справи №1740/2361/18 за правилами загального позовного провадження - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Зозуля Д.П.