
Справа № 658/3746/18
провадження № 3/658/1205/18
провадження № 3/658/1226/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2018 р. м. Каховка
Суддя Каховського міськрайонного суду Херсонської області Подіновська Г.В., за участю прокурора Шарикової В.С., особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли від Херсонського управління Департаменту внутрішньої безпеки національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої вчителем Федорівської ОСОБА_2 ступенів, адреса реєстраційного обліку місця проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1, будучи депутатом Волинської сільської ради Каховського району, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), є суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, несвоєчасно подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік, а саме 14 червня 2018 року при строку подачі – 01 травня 2017 року, чим порушила вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Крім того, ОСОБА_1, будучи депутатом Волинської сільської ради Каховського району, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), є суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, несвоєчасно подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік, а саме 18 червня 2018 року при строку подачі – 01 квітня 2018 року, чим порушила вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
ОСОБА_1 вину в учиненому правопорушенні визнала та пояснила, що не змогла в установлені строки подати декларацію без поважних причин.
Прокурор Каховської місцевої прокуратури ОСОБА_3 обставини, викладені в протоколі, підтвердила, зазначивши про наявність в діянні ОСОБА_1, яка відповідно до Закону є суб’єктом декларування, ознак корупційного адміністративного правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, висновок прокурора з питань, які виникали в ході розгляду справи, дослідивши матеріали справи та наявні у ній письмові докази, а також безпосередньо перевіривши у нарадчій кімнаті відкрите електронне джерело офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції - Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суддя прийшов до такого.
Правопорушенням, пов’язаним з корупцією є діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність (абз. 10 ч. 1 ст. 1 Закону).
Судом встановлено, що рішенням Волинської сільської ради Каховського району від 04 листопада 2015 року № 1 затверджено повноваження депутатів сільської ради, зокрема ОСОБА_1
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_1 декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік подала до Єдиного державного реєстру, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій державних або місцевого самоврядування 14 червня 2018 року о 23.19 год.
Постановою старшого слідчого СВ Каховського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_4 від 04 вересня 2018 року кримінальне провадження № 42018231190000012 закрито в зв'язку з встановленням відсутності складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України.
ОСОБА_1 декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік подала до Єдиного державного реєстру, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій державних або місцевого самоврядування 18 червня 2018 року о 08.38 год.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
З’ясовуючи обставини, передбачені ст.ст. 247, 280 КУпАП, суд враховує, що ст. 9 цього кодексу адміністративним правопорушенням (проступком) визначає протиправну, винну (умисну або необережну) дію чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вирішуючи питання чи мало місце правопорушення, за яке особа притягується до відповідальності, чи містить її діяння склад адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого КУпАП, чи належить вона до суб’єктів цього правопорушення та чи є особа винною у його вчиненні, суд приходить до однозначних висновків про те, що діяння ОСОБА_1, яке дійсно мало місце, містять склад адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, кваліфікація діяння, вчиненого ним, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування є вірною. Вчинений проступок ОСОБА_1 не має ознак злочину, а вона сама є є суб’єктом правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В діях ОСОБА_1 наявні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (несвоєчасне подання без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування), що повністю підтверджується її поясненнями, наданими під час розгляду справи; протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими пояснення ОСОБА_5; витягом з реєстру; копією декларації ОСОБА_1 за 2016 рік; копією декларації ОСОБА_1 за 2017 рік; договором сільської ради про надання телекомунікаційних послуг; копією постанови про закриття кримінального провадження від 04 вересня 2018 року.
Перевіряючи, чи не закінчилися на момент розгляду справи строки, передбачені ч. 3 ст. 38 КУпАП, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного с корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи закінчились строки, передбачені ст. 38 КУпАП.
Суд приходить до висновку про те, що на час розгляду справи в суді про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік, пройшло більше місяця з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Аналізуючи вищевикладені обставини в їх сукупності, суд вважає, що закінчення строку накладення адміністративного стягнення, є обставиною яка виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення, у відповідності з положенням п. 7 ч.1 ст.247 КУпАП, тому з цих підстав справа про адміністративне правопорушення за даним епізодом підлягає закриттю.
Що стосується подання ОСОБА_1 декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік, то суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 наявні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що повністю підтверджується її поясненнями, наданими під час розгляду справи, протоколом про адміністративне правопорушення та іншими матеріалами справи.
Накладаючи стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, її майновий стан, щире каяття.
Суд вважає справедливим та необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
Керуючись ст.ст. 9, 10, 38, 172-6, 247, 268, 283, 284 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП, вчиненого 18.06.2018 року та притягнути її до адміністративної відповідальності і застосувати адміністративне стягнення – штраф 850 грн. (р/р 31115106021199, код платежу 21081100, МФО 899998, код ЄДРПОУ 38008980, одержувач – УК у Каховському районі, банк одержувача – Казначейство України (ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 352,40 грн. (р/р 31211256026001, МФО 899998, код ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106, отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106).
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП, вчинене 14.06.2018 року відносно ОСОБА_1 – закрити, в зв’язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строку для накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена.
Апеляція на постанову подається протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Херсонської області через Каховський міськрайонний суд Херсонської області.
Суддя: ОСОБА_6