
Справа №522/15227/18
Провадження №3/522/8052/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2018 року суддя Приморського районного суду м.Одеси Домусчі Л.В. розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, директор ТОВ «УКРВТОРСПЛАВ», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
- за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до адміністративних матеріалів, наданих суду 28.08.2018 року, суддя отримала 29.08.2018 року, вбачається, що ОСОБА_1 – директор ТОВ «УКРВТОРСПЛАВ», вчинив порушення порядку ведення податкового обліку за період з 01.01.2018 року по 12.07.2018 року (не забезпечено зберігання у встановлені законодавством строки документів): п.44.3 ст.44 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ зі змінами та доповненнями на підставі акту перевірки від 18.07.2018 року №001666/15-32-14-15/37350251.
За вказаним фактом головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників території обслуговування м.Одеси управління аудиту ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 був складений протокол №001944/15-32-14-15/37350251 про адміністративне правопорушення від 22.08.2018 року за ч.1 ст.163-1 КпАП України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив. Судом вживалися заходи щодо повідомлення правопорушника про дату, час та місце розгляду справи належним чином. В протоколі про адміністративне правопорушення від 22.08.2018 року зазначено, що ОСОБА_1 від пояснень відмовився.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення разом з матеріалами про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 підлягає поверненню для належного оформлення, виходячи з наступного.
Відповідно до приписів ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. При складені протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені ст.268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Між тим, у порушення вимог закону в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що протокол про адміністративне правопорушення складено на підставі Акту від 18.07.2018 року №001666/15-32-14-15/37350251, витяг з якого долучено до матеріалів справи, але в матеріалах справи зазначений документ відсутній.
Зі змісту ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до абз.5 п.24 Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП України, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
На підставі вищевикладеного, приймаючи до уваги, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП приходжу до висновку, що матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 підлягають поверненню до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області для належного оформлення.
У зв’язку з викладеними обставинами, керуючись ст.ст.256, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу №522/15227/18 провадження №3/522/8052/18 про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП України, повернути до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області - для належного оформлення з підстав, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Суддя Приморського
районного суду м.Одеси Л.В.Домусчі