Рішення № 77082078, 09.10.2018, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.10.2018
Номер справи
1940/1651/18
Номер документу
77082078
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 1940/1651/18

09 жовтня 2018 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Подлісної І.М. розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Тернопільській області в якому просив суд визнати протиправними дії Головного управління ОСОБА_2 фонду України у Тернопільській області щодо відмови у здійсненні перерахунку призначеної пенсії з врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, отриманих перед звільненням, зменшення максимального розміру пенсії з 73% грошового забезпечення до 70% та відмови врахування при перерахунку для встановлення максимального розміру пенсії 73% грошового забезпечення за вислугу років та зобов’язати Головне управління ОСОБА_2 фонду України у Тернопільській області здійснити перерахунок призначеної пенсії з врахуванням 73% грошового забезпечення за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, встановлених при призначенні первісної пенсії після звільнення, а саме: надбавки за високі досягнення в праці - 1032,50 грн., надбавки за службу на посадах слідчих - 368,75 грн., доплати за вислугу слідчих понад 20 років – 2334,22 грн. та премії в сумі 1410 грн. – з 01 січня 2018 року, здійснюючи виплату пенсії з врахуванням проведеного перерахунку.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є пенсіонером Державної податкової адміністрації України та з 29.01.2009 йому призначено пенсію за вислугу років в розмірі 73% від грошового забезпечення відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII від 09.04.1992 (далі – Закон №2262-XII). 01.05.2018 на виконання пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсії особам які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» (далі – Постанова №103) відповідачем здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 в розмірі 70% грошового забезпечення при вислузі 26 років із врахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Не погоджуючись з таким перерахунком, 24.04.2018 позивач звернувся до ОСОБА_2 фонду із заявою про здійснення перерахунку призначеної пенсії із врахуванням 73% грошового забезпечення та додаткових щомісячних видів грошового забезпечення та премії.

Однак, листом від 08.05.2018 № 356/Л-11 відповідач повідомив позивача про те, що йому проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 в розмірі 70% грошового забезпечення, мотивуючи тим, що відповідно до статті 13 Закону № 2262-XII максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Щодо визначення грошового забезпечення для перерахунку пенсії у відповіді зазначено, що при перерахунку управління керувалось п.1 Постанови №103, якою було визначено порядок перерахунку пенсії із врахуванням розміру окладу за займаною посадою, військовим (спеціальним) званням та процентної надбавки за вислугу років за відповідною посадою або аналогічною посадою, що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу деяких інших осіб».

Позивач вважає таку відмову протиправною, оскільки при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, тобто 73%. Окрім того, зазначає, що пенсія позивачу обчислена та виплачувалась відповідно до грошового атестату №1 від 16.02.2009 із наступних сум грошового забезпечення: оклад за посадою – 1340 грн., оклад за військове звання – 135 грн., надбавка за вислугу років (40%) – 590 грн., надбавка за високі досягнення праці (50%) – 1032,50 грн., надбавка за службу на посадах слідчих (25%) – 368,75 грн., доплата за вислугу слідчих понад 20 років (100%) – 2334,22 грн., премія – 1410 грн. та які повинні обчислювати і при перерахунку пенсії.

Ухвалою суду від 27.08.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

У строк встановлений судом відповідач надав на адресу суду відзив, в якому зазначено, що ОСОБА_2 фонд правомірно відмовив позивачу у перерахунку пенсії в розмірі 73% грошового забезпечення, оскільки стаття 13 Закону № 2262-XII викладена у новій редакції, згідно якої максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Також зазначено, що при здійсненні перерахунку пенсії відповідач керувався довідкою Головного управління ДФС у Тернопільській області про розміри грошового забезпечення що враховується для перерахунку пенсії.

Ухвалою суду від 13 вересня 2018 року постановлено розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у судове засідання та призначено слухання справи на 09 жовтня 2018 року.

В судове засідання позивач не прибув, направив на адресу суду клопотання в якому просив суд проводити розгляд справи без його участі, у порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів. Просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Таким чином, з огляду на вжиття судом всіх залежних від нього заходів щодо повідомлення належним чином сторін про наявність судової справи за їх участю та можливість реалізації ними права захисту у судовому порядку їх прав та інтересів, зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, а також враховуючи відповідні клопотання учасників процесу про розгляд справи без їх участі, - суд, у відповідності до положень частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за доцільне проводити розгляд справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення частково, з огляду на таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером Державної податкової адміністрації України та з 29.01.2009 йому призначено пенсію за вислугу років в розмірі 73% від грошового забезпечення відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09.04.1992.

01.05.2018 на виконання пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсії особам які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» (далі – Постанова №103) відповідачем здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 в розмірі 70% грошового забезпечення при вислузі 26 років із врахуванням розміру посадового окладу – 6910,00 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням (полковник) – 1480,00 грн., та надбавки за вислугу років – 4195,00 грн., усього – 12585,00 грн.

Не погоджуючись з таким перерахунком, 24.04.2018 позивач звернувся до ОСОБА_2 фонду із заявою про здійснення перерахунку призначеної пенсії із врахуванням 73% грошового забезпечення та додаткових щомісячних видів грошового забезпечення та премії, а саме: надбавка за високі досягнення праці (50%) – 1032,50 грн., надбавка за службу на посадах слідчих (25%) – 368,75 грн., доплата за вислугу слідчих понад 20 років (100%) – 2334,22 грн., премія – 1410 грн.

Однак, листом від 08.05.2018 № 356/Л-11 відповідач повідомив позивача про те, що йому проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 в розмірі 70% грошового забезпечення, мотивуючи тим, що відповідно до статті 13 Закону № 2262-XII максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Також, управління зазначило, що при перерахунку пенсії керувались довідкою Головного управління ДФС у Тернопільській області про розміри грошового забезпечення що враховується для перерахунку пенсії.

Вважаючи такі дії суб’єкта владних повноважень протиправними ОСОБА_1 звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Визначаючись щодо спірних правовідносин, які виникли між сторонами суд виходив з наступного.

Щодо зменшення розміру пенсії з 73% грошового забезпечення до 70%.

Частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова 103), якою визначив правові підстави, порядок і терміни проведення перерахунку та встановив види грошового забезпечення, які враховуються при перерахунку пенсії.

Відповідно до пункту 1 Постанови № 103, перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Згідно пункту 2 Постанови 103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Відповідно до частини другої статті 13 Закону № 2262-XII (стаття 13 в редакції, яка діяла на момент призначення позивачу пенсії) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Разом з тим, при перерахунку пенсії позивачу ОСОБА_2 фонд застосував вищевказану норму у редакції Закону України від 27 березня 2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні.

Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», який набрав чинності в цій частині 01 травня 2014 року, статтю 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» викладено в наступній редакції: «максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів».

Згідно з пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.

Частиною 1 статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 року №1166-VII зміни до частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а мають застосовуватися виключно при призначенні нових пенсій. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 03.04.2018 у справі № 175/1665/17(2-а/175/41/17), а тому відповідно до статті 242 КАС України суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Суд зазначає, що статтею 46 Конституції України встановлено право громадян на соціальний захист.

Згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей.

Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Зазначені висновки узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 24 квітня 2018 року у справі №686/12683/17.

Таким чином, суд дійшов висновку, що при розрахунку розміру пенсії максимальний її розмір має обраховуватися із вказаного у довідці грошового забезпечення станом на 01.03.2018, але виходячи із розміру пенсії у відсотках, право на які особа набула на момент виходу на пенсію і розмір яких не може бути зменшено наступними змінами в законодавстві. А відтак, в цій частині позовні вимоги слід задовольнити.

Щодо визначення грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Порядок проведення перерахунку пенсій визначений постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" від 13.02.2008 №45 із змінами внесеними згідно з Постановою 103 (далі — Порядок 45).

Згідно з пунктом 1 Порядку 45, пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 2 Порядку 45, ОСОБА_2 фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління ОСОБА_2 фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління ОСОБА_2 фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Пунктом 3 цього Порядку 45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням ОСОБА_2 фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Пунктом 5 Порядку №45 визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

На виконання вище зазначеного, Головним управлінням Державної фіскальної служби у Тернопільській області було надано довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивачу. У відповідності до якої розмір посадового окладу, оклад за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, за відповідною посадою, за нормами, чинними на 1 березня 2018 року (день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, які проходять службу), за посадою старший слідчий з особливо важливих справ, яку позивач займав на день звільнення зі служби становить: посадовий оклад – 6910,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням – 1480,00 грн., надбавки за вислугу років – 4195,00 грн., усього – 12585,00 грн.

Згідно поданої довідки Головним управління ОСОБА_2 фонду України в Тернопільській області проведено перерахунок пенсії. Після перерахунку пенсії проведеного на виконання Постанови 103, сума пенсії складає 8866 грн. 44 коп., яка розрахована з грошового забезпечення у розмірі 12585 грн., з врахуванням п.2 Постанови 103 у 2018 році до виплати належить 7093 грн. 51 коп.

Таким чином, суд вважає, що в цій частині позовних вимог слід відмовити, оскільки при проведенні перерахунку пенсії позивача ОСОБА_2 фонд виходив з Постанови 103 та довідки Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, у відповідності до якої при проведенні перерахунку пенсії враховується лише розмір посадового окладу, оклад за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного Кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оскільки відповідач як суб’єкт владних повноважень повністю не спростував доводи адміністративного позову, не надав доказів на підтвердження правомірності прийняття ним спірного рішення, суд, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково в частині проведення перерахунку та виплаті позивачу пенсії з 01.01.2018 р. у розмірі 73% грошового забезпечення, а іншій частині не можуть бути задоволені.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Тернопільській області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018 року у розмірі 73% грошового забезпечення.

Зобов’язати Головне управління ОСОБА_2 фонду України в Тернопільській області (адреса: ОСОБА_3, 3, м. Тернопіль, 46001, код ЄДРПОУ 14035769) провести ОСОБА_1 (адреса: вул. Бучацька, 6, м. Чортків, Тернопільська область, 48500, РНОКПП НОМЕР_1) перерахунок та виплату пенсії згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2018 №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяких інших осіб» в розмірі 73% грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018.

В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 11 жовтня 2018 року.

Головуючий суддя Подлісна І.М.